Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: TheOne   
Дата:   22-05-14 23:55

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: Rand   
Дата:   23-05-14 00:00

Какво по-точно те интересува? Аз съм доволен от 60D.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: TheOne   
Дата:   23-05-14 00:12

Най вече ISO как е на 6400 да кажем, дали е приемливо....в ръката как стои самия апарат като удобство...общи неща... :)



Публикацията е редактирана (23-05-14 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: Rand   
Дата:   23-05-14 00:25

На мен ми е удобен и нямам оплаквания от високото ISO. Имаше много критики когато излезе, но на мен ми върши чудесна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: imitev   
Дата:   23-05-14 01:14

Апаратът е ОК. Бърз и удобен.

Исо 6400 и 3200 ако не се намаляват после снимките е мале малееее.

1600 с компромис става.

1200 е прилично при правилно експоониране.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: allyx   
Дата:   23-05-14 01:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: kadans   
Дата:   23-05-14 01:23

Тоя ако му отвориш RAW файла и на 100ИСО шуми, особено в тъмните зони. В джепег е позамазан.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: imitev   
Дата:   23-05-14 01:28

Всичко е в норми. Не преигравайте...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: kadans   
Дата:   23-05-14 01:32

Освен, че шуми и как гори, като сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: imitev   
Дата:   23-05-14 01:55

Абсолютно! Пълен боклук![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: allyx   
Дата:   23-05-14 02:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: realnoncho   
Дата:   23-05-14 08:15

На 6400ISO съм снимал няколко пъти, много му е. 3200 при нормално експониран кадър и чистене в RAW e използваемо.

За удобство мисля, че е доста индивидуално.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: enis   
Дата:   23-05-14 08:20

не може ли да се напънеш за 7D? доста кусури има това 60D...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: kadans   
Дата:   23-05-14 08:47

7D е със същата трагична матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: allyx   
Дата:   23-05-14 11:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: ZENON   
Дата:   23-05-14 12:08

off/
По-добри матрици имат Пентакс, Никон, Сони Некс 5н/6. /16мп/.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-05-14 12:10

Поради факта ,че сензора е еднаквъ с този на 7д ,а картинката е сродна на 95% ще кажа следното.

-Не съм съгласен ,че на 1600 "става" и ,че на 3200 е мале мале.

Бих опричил исо/детайл промените по следния начин.

Исо 100-200:
Чудесна картинка и детйал. Доста добър динамичен обхват в хайлайта и малко запас в сенките.
Исо 320-640:
Появява се зърно ,което не влиае на детайла и останалите характеритики на изображението.
Исо 800:
Важи същото като за 320-640. Зърното е по-видимо, динамичния обхват намалява но значима загуба на детайл няма.
Исо 1600:
Тук вече трябва да се внимава. При правилна експонация загубата на детайл е малка за това исо и изображението запазва основните си характеристики и е годно за печат в големи размери.
Исо 3200:
Загуба на детайл вече се забелязва, зърното и цветния шум са доста. При правилно експониране ,което не предполага пипане на сенките в постобработката, шумоподтискане на цветния шум или чистенето му цялосто дава една добра картинка при по-малки размери.
Един добре обработен кадър ще е годен за печат в добри размери.
Исо 6400:
След обработка и намаляне на резолюцията до 2500 по-дългата страна може да излезе нещо с окей качество и печат до а4 максимум.


Критичното при тези сензори е ,че не носят на много постобработка особено на дърпане в сенките, сатуриране и прочие.
Искат повишено внимание за добре изпълнен технически кадър и след това се отблагодаряват :)

Канон има нужда от интродуциране на сензори от следващо технологично ниво. И мисля ,че след 1дх,5д3,6д и 70д си стигнаха върха на старата технология. От тук нататък вече няма какво да ни покажат с тази технология ,която вече е на 10 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: allyx   
Дата:   23-05-14 12:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-05-14 18:21

allyx,
Фактите си остават факти - независимо какво ТИ мислиш за тях! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: photostoykov   
Дата:   23-05-14 18:42

70D > 60D

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: allyx   
Дата:   23-05-14 18:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: Nedelcho1   
Дата:   23-05-14 20:41

Качеството на сензора на 60D по моите критерии:

1. ISO 100 е с чудесна картинка, но трябва да се внимава с правилната експонация. От RAW може да се извади (в сравнение с jpeg-а)около 1 стоп от светлите и между 1 и 1.5 стопа от сенките, при запазване на много добро качество. Детайлът е на високо ниво.

2. От ISO 200 до 400, картинката продължава да се държи много добре. От светлото може да се извади между 2/3 и 1 стоп спрямо jpeg-а, а от сенките отново между 2/3 и 1 стоп. Детайлът продължава да е на високо ниво и не се вижда загуба.

3. ISO 800 се наблюдават първите загуби на детайл. На цял размер картинката не е използваема както при ISO 400. Динамичният обхват намалява с още 2/3 до 1 стоп.

4. ISO 1600, както всяка кропка е лимита за търсене на качествена картинка. Детайлът е намален значително, като за снимане на сцена с много детайли. Динамичният обхват е надолу с още 1 стоп.

5. ISO 3200 - тук аз бих спрял. Снимката е напълно използваема на малък размер и за репортажно снимане.

6. ISO 6400 по мое мнение не е използваемо за нищо друго освен снимка за спомен, колкото да регистрирам, че съм бил някъде или да уловя някакъв момент. Динамиката е значително намалена. С поне 3 стопа спрямо базово исо (може и повече).

Като фотоапарат е много удобен и се работи изключително бързо. На мен лично бутоните с една функция ми харесват повече и внасят по - малко объркване. Тялото е влаго и прахозащитено (тествано няколко пъти) и с правилния обектив позволява да се снима и при лоши условия. Автофокусът е приличен, без да е нещо изключително. При единичен фокус е много бърз и точен, при следящ си има кусури. Единственото, което не ми допада в тялото е джойстикът в задното колело. При натискане е малко като гумен и не се усеща добре, но не ме е подвеждал. Микроаджъстмънт не ми е трябвал. Аз вярвам на практиката да си избера обективите по тялото и да нямам проблеми още отначало, отколкото да търся решение с настройки. Ако имам проблем с някой обектив или не го вземам или предпочитам да го дам за калибрация в сервиз, за да съм спокоен че мога да разчитам на автофокуса.

Ако автора на темата го интересува още нещо мога да кажа, ако ли не, жалко че си загубих времето :), че виждам май не се включва вече в темата.



Публикацията е редактирана (23-05-14 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: methood   
Дата:   24-05-14 00:45

от гледна точка удобство / ергонимия.
много добре поне за мен. бутоните са предимно в дясната страна и управлението с една ръка в много случаи е доста лесно и бързо. Скрола е доста удобен. Бутоните се усещат приятно на натиск, знаеш кога си ги натиснал. Въртящият дисплей е предимство в различни моменти. Сравнен с 70Д за мен лично една идея по удобен заради усещането при натиск на бутоните и въртенето на скрола,
но това за всеки е относително.
седи добре в ръката. Не създава неудобството като при по-ниските класове.

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: allyx   
Дата:   24-05-14 01:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже лични впечатления за Канон 60D !
Автор: imitev   
Дата:   24-05-14 03:11

Е как бре - Никон и Сони там са парфе!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »