Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на DSLR и обектив
Автор: superkeca   
Дата:   21-05-14 16:05


Привет на всички,
нов съм в сферата на фотографията и се надявам да ме посъветвате правилно за избора на подчертавам "първи" DSLR.Смятам да снимам основно коли ( спрели ) , както и портретна фотография.Това, което съм прочел досега ме е насочило горе-долу към обектив 50mm/1.8 заедно с Canon 600D. И моят въпрос е кой е най-добрият вариант за това, което ще снимам основно. Дали да го взема с китовият обектив 18-55 IS II или с 50/1.8 , и защо ? Благодаря предварително на всеки, отделил от времето и вниманието си да съветва един "лаик" [smilie5]

Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-14 16:26

100D + 50 1.8 за 1100 лв. ти се връзват и двете. Не си взимай китовия обектив, въпреки че 18-55 STM с който се продава 100D в много приятен ако снимаш видео. 600D не си взимай, 100D е с по-добра фокусна система, ако ще и да не са му кръстосани всичките точки и ще имаш по-добър фокус на 1.8. Вземи си и светкавица, има и по-евтини на Dynaphos за под 200 лв -560 или нещо такова беше модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: superkeca   
Дата:   21-05-14 16:39

Кои са другите предимства на 100D пред 600D ... ? Освен фокусната система, която разбира се никак не е малко.Другият вариант , който не съм споменал е, че се замислях и за 650D вместо 600D , като съм взел под внимание , че тъчскрийна улеснява значително работата с машинката, също и двата модела имат подвижен екран ( което смятам за плюс ) , а и процесора на 650D е по-добър... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   21-05-14 16:55

От 100Д и 700Д вече има голяма разлика с 600/650Д. Единствено предимство някакво има фактът, че при 600/650Д може да се сложи Magic Lantern.
18-55 STM + 100D, това е, освен това е и най-компактния апарат. Тъчскрийн е донякъде някакво предимство, лично аз никога не бих ползвал и не ползвам.
50/1.8 е обектив, който рано или късно човек съжалява, всъщност най-добре е ако не се взима. Това съм го разбрал с времето.
Всичко както винаги зависи от средствата...
40/2.8 STM също не е лоша идея като обектив за Канон, и доста добре се справя и с портрети и с всичко останало като универсален. Да, доста над 50/1.8 е, но си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: superkeca   
Дата:   21-05-14 17:03

Благодаря за изчерпателната информация.
Като по-неопитен не се захващам да оспорвам казаното, но характеристиките на 650д пред 100д не са ли на страната на 650д...все пак 4 к/с срещу 5 к/с, Magic Lantern, подвижен екран [smilie11]

Или явно STM обектива превъзхожда IS II [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   21-05-14 17:24

Превъзхожда го само при снимане на видео. За снимки и IS II си е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: vkk1   
Дата:   21-05-14 17:30

"има и по-евтини на Dynaphos за под 200 лв -560"

Всъщност тази светкавица се продава и под името Neewer 560, както и поне още 3 имена и цената и е 40 долара.
Но точно този модел, аз не ти го препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   21-05-14 17:39

Това е възможно най-евтината светкавица за Канон с ТТЛ в нашите магазини. По чужбинско сигурно ще се намерят и доста по-наточени за тези пари:http://www.dynaphos.com/product.php?c=23&sc=105&id=1648



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-14 19:03

Аз му препоръчах тази щото е евтина, ама е гадна. Аз я върнах и си взех Метц 44-1 , а 50 1.8 е гаден, 40 2.8 вярно е по-добре.

Не взимай гадния 600Д заради екрана щото се въртял, не е чак най-голямото чудо. На 100Д, който се точа и аз да взема, всичко се прави с тъча, което е малко тъпо но сигурно се свиква, Фокусира много по-бързо, повярвай ми.

П.П. Днес поснимах с него - най-добре пробвай да видиш дали ще ти е удобен, защото на мен ми е малък и някои снимки се получават размазани заради нестабилността, нещо което с по-големите тела не е проблем. Сигурно пак се свиква...



Публикацията е редактирана (21-05-14 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: tttodorov   
Дата:   21-05-14 19:25

и задължително цпл филтър за колите :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: superkeca   
Дата:   21-05-14 22:25


Първо благодаря за споделения опит на всички !
Да се насоча към главната тема вече [smilie25]
Въпросната светкавица с каква цел ми я препоръчвате ?
( Предполагам , че нощни снимки няма да се правят често, основно на дневна светлина..ако изобщо за това става въпрос )

Axlastro, държах в ръцете си 600д и ми е удобен, има ли голяма разлика в усещането спрямо двата модела ( аз че ще го пробвам ще го пробвам, но на теб как ти беше ? )

И последно да попитам колегата tttodorov, "цпл" филтър не ми говори много , ако можеш да ми го обясниш на прост език ще съм ти благодарен..ако искаш и на лично да не се отнасяме прекалено от темата [smilie5]

Поздрави, Янислав [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: ivjordan   
Дата:   21-05-14 22:42

"Кръгов поляризационен филтър". Подобно чудо ще ти е необходимо при снимането на коли, за да елиминира отблясъците от ламарината.
Естествено, не е панацея, но може да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-14 23:12

Ами пробвай го. Много е удобен за такова малко тяло, но е малко нестабилен в ръката. Не е болка за умиране. Иначе в Ebay го има за 650 лв. в Англия, оттам с посредник до тук ще ти стъпи под 700 лв.
Един 40 2.8 от базара за 250 лв. и си готов.

Светкавица ти трябва, не се заблуждавай че е само за нощни снимки. Вземи прочети малко. Нали и коли искаш да снимаш? Пиши в интернет нощни снимки на коли да видиш не ти ли трябва светкавица. Като се замисля за тия коли ще ти трябва и някое варио, така че сигурно ще трябва да си вземеш и китов обектив, но може и втора употреба от базара.

Гледай каквото ще гледаш и взимай нещо да щракаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: aldygreen   
Дата:   22-05-14 00:03

quazimodo написа:

> Превъзхожда го само при снимане
> на видео. За снимки и IS II си е добър.

Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM го превъзхожда във всяко едно отношение. Говоря от личен опит. Конструкцията изцяло е преработена. Фокусирането е вътрешно (IF). Луфтовете са много по-малки. Челната леща не се върти и спокойно се работи с поляризационен филтър. Рязкостта на картинката е чувствително по-добра. Фокусът е бърз и точен (на 600D). Геометричните изкривявания от 35мм нагоре практически отсъстват. На 55мм обективът е неузнаваем спрямо по-старите версии. Отделно тихият STM мотор, който практически не се чува във вградения микрофон. И електронният ръчен фокус, който е много плавен, с голям ъгъл на завъртане и приятен за работа.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: stown   
Дата:   22-05-14 01:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-05-14 16:30

Хайде и аз малко да ти объркам главата! [smile]
Канон и Никон НЕ предлагат нищо читаво в ниския клас. Купи си Сони А58 и няма да съжаляваш - много по-добър сензор с по-широка динамика, по-точен и бърз автофокус, по-смислен визьор (електронен), по-добра ергономия и видео.
Светкавица на първо време не ти трябва, но за снимките на автомобили поляризационният филтър е препоръчителен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: fraction   
Дата:   22-05-14 16:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: superkeca   
Дата:   22-05-14 22:44

[smilie5]
Добре, да речем че се отказах от 600д..че даже преминах и на Никонска вълна... кой от двата модела Канон 650д и Никон д5200 бихте си купили и с какви обективи ? Чета, че 18-135 STM e доста сполучлив, заслужава ли си парите ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR и обектив
Автор: Vladx   
Дата:   22-05-14 22:55

Ако бях на твоя място и сега избирах, бих взел Никон д5200 само заради по добрия фокус.
Може да вземеш 5200 + 18-140, понеже разликата в парите е малка, спрямо 5200 + 18-105

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »