Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Първи DSLR
Автор: Jennshen   
Дата:   17-05-14 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: mravunko   
Дата:   17-05-14 14:43

В момента е много изгодно Д3200+18-105мм, до края на месеца има кешбек и цената е 999лв. Ако тръгнеш да купуваш тяло за 300-400лв + обектив 300-400лв, то защо ще даваш 700лв за нещо употребявано, като можеш да дадеш 999 за ново, с 2 години гаранция?

Иначе по темата - Д50 и Д80 имат мотор в тялото и могат да въртят по-евтините обективи без вграден мотор, което донякъде ще ти е полезно, защото ще можеш да си купиш по-евтини обективи, като 50/1.8 аф-д, около 160лв. Ако трябва да избираш м/у Д50 и Д80 бих ти препоръчал Д80, има доста по-голям визьор, а и е една идея по-висок клас.
Д40 и Д60 не бих ги препоръчал заради липсата на мотор.

Това съвсем накратко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Jennshen   
Дата:   17-05-14 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: mravunko   
Дата:   17-05-14 15:10

Нямаш автофокус, което си е проблем, никак не е удобно да се снима на ръчен фокус, а и обектива не е направен за снимане на ръчен фокус. Хода на фокусния ринг е доста малък и си е мъка... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-14 15:18

Mи съвместим е, но ще трябва да се фокусира ръчно...
Като цяло има доста орязване и ощетяване на хората с по-ограничени възможности или добри стари стъкла от Никон, макро обективите също от по-старото поколение.
Малките тела без мотори предполагат по-скъпи обективи (нищо против тях), но пък ограниченията са много.
Д40, 50, 60, 70, дори 80 са вече леко извън нещата, макар че като за начало може да се пробва. Д80 е най-добре, вече беше казано. Другите си имат своите недостатъци и кусури, сравнени дори с по-модерните тела като Д3000 например.
Според мен добър баланс може да се направи с Д90 на старо, и прилични стъкла като за начало- 18-105, 35/1.8G, (50/1.8D), пък по-натам нещо друго.
Стъклата са важни, останалото е алабализми и вглеждане в показатели и т.н.
Балансиран според мен вариант като за начало и най-ново е Д3300+ 18-55VR II+ 40/2.8 micro или 35/1.8G, като макрото ще става за портрети също, не че 35/1.8Г не е достатъчен.
ТРудности при Никонските ползватели идват при телеобективите, където повечето добри са над 600лв. Макар че има компромисни по-евтини варианти.
Нещата опират до финанси и кой как си вижда, че иска да продължи.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Wik   
Дата:   17-05-14 15:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-14 15:25

За да не налазват темата разни...Не че няма да има предложения.
По някаква елементарна логика, ако е снимал дори със сапунерка Никон, може да си е прегледал човека всичко що е Никон и да му харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Wik   
Дата:   17-05-14 15:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-14 15:56

Aко се метне директно на Д7000 ще му е много по-добре и докато го научи и разбере всичкото, ще мине достатъчно дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: dilomski   
Дата:   17-05-14 17:59

d7000

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   17-05-14 19:22

Д7000 + 18-105VR.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: niki777   
Дата:   17-05-14 21:19

д7000 с 18-105 (ако искаш да се учиш замени вариото с 35/1.8)

с едно уточнение: не инвестирай в обективи а във време, снимане и знания. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Jennshen   
Дата:   20-05-14 01:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   20-05-14 09:01

==================================================================
Автор: niki777
Дата: 17-05-14 21:19

д7000 с 18-105 (ако искаш да се учиш замени вариото с 35/1.8)

с едно уточнение: не инвестирай в обективи а във време, снимане и знания. [smile]
==================================================================
Точно твърд обектив не му трябва, когато започва да се учи. По-скоро светъл зум на 2.8 .


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: axlastro   
Дата:   20-05-14 20:17

Баси навремето как сме живели без варио обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Pavlov   
Дата:   20-05-14 20:44

Ами гадничко беше [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   20-05-14 22:02

Сашко, хайде на бас, че вариообективите съществуват от преди ти да се заинтересуваш от фотография[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: alexa-smile   
Дата:   20-05-14 22:06

Извинявам се, че ще използвам темата, но аз искам да попитам за обективите. Искам да знам дали правилно съм разбрала нещата, които напоследък съм чела. Значи 18-55 всъщност е фокусното разстояние на обектива или на моя лаишки език - това е колко може да приближава и отдалечава самия обектив. Това, че има такъв диапазон значи, че е варио обектив, така ли? Това всъщност е зума, който не оказва толкова голямо влияние върху качеството на снимката, а ако ползваме зума на самото тяло ще се появи шум, тъй като апарата сам си дорисува картинката?
До колкото разбирам означенията VR и IS означават едно и също, а именно оптична стабилизация, т.е. намалят трептенето от ръката на снимащия?
Другото, което искам да попитам е 1:3.5-5.6 G - това какво е? Отвора на блендата? Т.е. колкото е по-малко числото, толкова по- на тъмно може да снима ако мога да се изразя така? Отвора на блендата и апертурата едно и също ли е?
Сигурно ви звучат смешно въпросите ми, но наистина се опитавам поне малко да се ограмотя, а в главата ми е пълен хаос и искрено се надявам някой да ми помогне да сложа малко ред в нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: MuHaTa123   
Дата:   20-05-14 22:27

https://photo-forum.net/ebook/start.htm
Започни от тук. Малко старичко, ама е обяснено перфектно.



Публикацията е редактирана (21-05-14 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: alexa-smile   
Дата:   20-05-14 22:41

Благодаря за предложението, но не ми допада - видях я и започнах да я чета, но някак се забърках в нея, затова помолих ако някой може да ми отговори съвсем простичко!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   20-05-14 23:01

дел



Публикацията е редактирана (20-05-14 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Sentel   
Дата:   20-05-14 23:09

Да, 18-55 означава, че това е варио обектив. Не можеш да зуумваш от тялото. Ако искаш по-голямо приближение ти трябва съответно друг обектив. VR и IS означават едно и също - стабилизация. Едното е при Никон, другото при Канон.
Бленда=апертура. Колкото по-малко е f-числото, толкова по-светлосилен е обективът и общо казано може да прави по-качествени снимки при по-слаба светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   20-05-14 23:15

Добавка към горното писание - кратността на увеличение/зум/оказва влияние върху качеството на картинката. Колкото кратността е по-голяма, толкова картинката е по-калпава, най-вече в двете крайни дължини.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: alexa-smile   
Дата:   20-05-14 23:23

quazimodo, благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: mravka_s_aparat   
Дата:   21-05-14 00:17

Къма атора:
Не си споменал за Д90 . Мисля че е около бюджета ти... Има мотор, лесно се сменят настройки, повече снимки в серия. Има си доста настройки които може би няма да ти влязат в упоотреба. Със сегашният си акъл не бих си вземал ентри левел. При много снимане бързо ти става тесен...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »