Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: ggreg   
Дата:   20-05-14 17:28

Въпроса е към професионалистите занимаващи се с рекламни материали.
Предисторията е малко скучна и доста прозаична... За има-няма две лета пред блока на стария автомОбил от слънцето му побеляха плексигласовите фарове. Намерих специалист, който да ги полира ( да свали повръхностния "посребрен" напукан и изгорял слой. След тази интервенция за неопределен период пак ще си имам фарове на колата... Идеята е да се защити след това органичното стъкло с еластично и непропускащо УВ лъчите фолио и така да се удължи дейсвието на този така полезен ефект.
Авто-майсторите предлагат такова на "3М" (дебелина около 150 мкм.) Много качествено, но основния проблем е че се продава за около 200 лв/ кв.м.
Проблем е, че не ми се дават толкова пари за скапаните фарове на баракудата (колкото за един 50/1.8 обектив). Та накрая и самия въпрос: Има ли фолио измежду материалите за реклами, но не така скъпо? Да има някаква еластичност (трябва да прилепне по профила на фара и да издържа на удари от камъчета и комари; да не се отлепи при първата автомивка със сапун (някакъв си); прозрачно- да не намалява прекомерно светлинния поток от фара.
Предварително се извинявам за въпроса, в който единственото общо с фотографията е... светлината :) Надявам се, че проблема ще заинтригува и други от вас.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-05-14 17:55

Сложно, нагласено и недотам ефективно. Дори с това фолио 3М, колкото и злато да струва.
Има много видове фолиа на пазара, но истински добрите са си пари. Но не си заслужава за колата.
Ако беше нещо за стоповете отзад, да се лепи, има варианти, но за отпред, на фаровете, уви, не действа много.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: sathv   
Дата:   20-05-14 19:05

Фаровете се пръскат със специален керамичен лак. Полученото покритие има UV защита. Не колкото на оригиналните фарове но пак е нещо. И в крайна сметка знаеш за маймуните и триците...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: imitev   
Дата:   20-05-14 19:23

С керамичен лак няма как да се пръскат, защото керамиката се пече на висока температура.

Ако се полират като хората ще изкарат още 3-4 годинки.

Пръскат ги с прозрачна боя, но се лющи от камъчетата и пясъка...

Да не ти пука...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: ggreg   
Дата:   20-05-14 19:36

С керамичен лак пръска, който има. А аз ще разбера след година- две колко е бил керамичен. Много бояджии се навъдиха, дето пръскат с лак и после едва се изчиствал наново...
Тази кола я карам 7-8 хил на година (велосипеда 5-6 ). Искам всичко да си й е наред. Знам за нуждите на автомобилните производители от много пари. Знам, че това е един от хилядите начини да си ги вземат от нас. Не съм мърляч и никога не бих си оставил магарето в калта, колата с увредена жизнено-важна система, или пък да допусна прах в обектива. Смятам, че има производители на фолио (и не само фолио), на които не е нужно да плащаме за преФаленото име, а за заслужено качество. И за чиято продукция ще дам с удоволствие парите си. Нуждая се от съвет от хората "в кухнята".
Ако не намеря оправдана и качествена алтернатива, просто ще си купя нови фарове!

П.П. Сега видях коментара на imitev. Да, подозирам че наричат керамичен, някакъв двукомпонентен лак. Като знам и колко е чувствителен плексигласа към някои химикали... Затова заложих на идеята да предпазя и консервирам по-скоро с фолио.



Публикацията е редактирана (20-05-14 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-05-14 22:18

ggreg , остави тези идеи, защото са неефективни. Поликарбонатните "стъкла" за фарове се произвеждат повече от 10 години и си има начин за тяхното възстановяване. Първо шкурка 800, после водна 1200, а накрая 2000 също водна. След тях паста за полиране (цена 5-10лв.) и за 30мин. си готов. Няма с нищо да помогнеш с някакви УВ и други мазнотии, защото матирането на "стъклата" е поради ударите на малки прахообразни частици , камъчета и други подобни. "Стъклата" на фаровете на по-новите автомобили са задължително меки, както и предната броня, заради новите изисквания за запазване живота на пешеходците, евентуално блъснати от кола.
Полира се с ръка , а ако има полирмашинка и ток става по-бързо. Всичкото това написах след личен опит и много четене във форумите.

При всяко полиране се свалят микрони, та не се безпокой, че ще свърши "стъклото" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: kote   
Дата:   20-05-14 23:41

брее много профешънъли се извъдиха по полирането
не ги слушай и не се вкарвай в разходи
па да си купиш машинка за целта ха ха
вземи си пастата за зъби и вълнено парцалче търкай и ти блесват стъклата
периодично можеш да прилагаш рецептата да ги поддържаш бистри
ако все пак зариташ за фолио погледни нещо за защитно фолио което е за таблет ще ти свърши работа
дано ти дойде на размер и е евтино все пак
но няма смисъл
парцалчето и пастата за зъби ще ти свършат прекрасна работа и малко водичка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: fmj   
Дата:   20-05-14 23:51

Аз със паста за зъби си лъскам обективите[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: imitev   
Дата:   21-05-14 01:45


Ако са много матирани - ще ги лъснеш, ама друг път с вълната и пастата за зъби. Има някои даже и след шкурките не стават както трябва..

И се матират не от пясъка, а от слънцето. Остарява поликарбонатът и горният му слой започва да се разпрашава. Старост нерадост.

До колегата - това хоро го играя вече за 2ри път - полирай си фаровете и ще караш няколко години до следващото полиране.

Ако си купиш менташки фарове (DEPO примерно) пак ще се матират на 2рата година и ще светят скапано от първия ден.

Не вярвам да си купиш качествени (HELLA или оригинални) защото ще ти досвидят парите... А на старо е безмислено да си купуваш - и те ще се матират бързо. Все пак са вече печени на слънце.

А керамичния лак е прозрачен лак, който бил "много твърд" и затова му викат керамичен. Но като го тресне някое камъче 4-5 мм и ще се отлюспи. Няма вечни работи.

Любовта към колата излиза по-скъпо от любовта към жената обикновено...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: asahi   
Дата:   21-05-14 01:51

Коте, като си полираш така фаровете ела да ти намеря поне 10 дефекта.

Постъпва се така, както е описал Господин. Миналото лято го правих на моята кола. Шкурки 800, 1000 и 2000 по един лист. Пастите са #1, 2 и 3. По 50ml от всяка е достатъчно за големи фарове. Не е необходимо да се купуват някакви маркови пасти - и най-простите стават. Няколко шишета вода. С машина за полиране се работи по-бързо, но става и на ръка. Аз си взех една розова гъбка (шайба), която се слага на бормашина, и с нея свърших работата за два часа общо с шкурките.

За шкурките:
С 800 изтриваш всичко пожълтяло докато фарът стане равномерно млечно бял. Винаги на мокро. Внимавай да не надраскаш стъклото с ръба на шкурката. Ккато свършиш с единия фар минаваш на другия.
После с 1000 се поизбистря и потъмнява малко бялото.
След това с 2000. Стъклото става тъмно и матово.

С пастите се работи на сухо, без натиск и на ниски обороти да не прегрее повърхността. Мести шайбата и не я задържай на едно място. Още с първата стъклото става прозрачно. С втората паста повърхността се изглажда още и можеш да се огледаш. В третата паста има силиконово мазило, което запечатва повърхността. Не сменяй реда на пастите.

Майсторите полират фарове за 30 лева и нагоре. Ако не ти се занимава потърси някой. Няма да ти го направят по-добре. Може би по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: Lycan   
Дата:   21-05-14 05:13

На женския пазар арабите полират и двата фара барабар с бастуна, косъмче не остава

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: 3DF   
Дата:   21-05-14 10:40

[smilie24]
http://www.philips.bg/c/car-lamps/ecovision-headlight-restoration-kit-hrk00xm/prd/

[smilie24]
http://topauto.bg/product.php?id_product=67


[smilie24] А това е най доброто:
http://www.perocar.com/3M-farove


Ето и видеото:
http://www.youtube.com/watch?v=_t1RBw0IGXA


После може да минеш фаровете с:
http://www.senax.bg/eshop/product/7/premium-class-100-karbonova-vaksa.html

Виж видеото.
ПАстата е скъпа, но върши чудесна работа. Ако я поръчаш през интернет излиза с 30 - 40 лв по евтино.


А, като ти хареса резултата (сигурен съм, че ще ти хареса) можеш да минеш цялата кола. Ефекта е невероятен. А пък и ако полираш боята и я минеш с пастата муха да кацне ще се разчекне...

Ако ти трябва машинка за полиране ще ти дам да си поиграеш.

Не се занимавай с фолио. Само ще развалиш работата.



Публикацията е редактирана (21-05-14 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: 3DF   
Дата:   21-05-14 10:52

А така :
http://www.youtube.com/watch?v=eu9StlL8934


и така го правят швейцарците от swissvax:
http://www.youtube.com/watch?v=Flm5VlkZ4eU


P.S. Това (последното) видео показва защо минималната заплата е 2 300 евро в Швейцария[smilie5]



Публикацията е редактирана (21-05-14 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: imitev   
Дата:   21-05-14 15:43


В този бизнес рекламата е 99% от успеха...

А там участват думички като "иновация", "нано", "хай-тек"...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: ggreg   
Дата:   21-05-14 17:42

Благодаря на всички включили се!
GOSPODIN , надали ще намеря достатъчно лично време да направя операцията сам. Някога сме си правили разни дрънкулки и топки за скоростния лост от плексиглас и сме ги полирали по твоя начин. Бих се справил мисля, но времето... просто не стига. Намерих един дето го хвалят, дори и в Младост ми го препоръчаха, пък той в кв Левски (в София де). Даже щял да дойде на адрес за 30 лв да свърши добре работата... Но като знам как напича пред блока, просто си мисля и за нещо допълнително. Карам колата от дъжд на вятър. През повечето време се припича там по цял ден.
Коте, много е късно вече за пастата за зъби, няма да мина без шкурка.
asahi [smilie24]Знаеш ги явно нещата :) В тази третата паста (със силикон) явно е разковничето. Доколкото си спомням от химията, кислорода е този, който разкъсва въглеводородните вериги на поликарбоната. А слънцето е идеалния акселератор... Ще трябва да поДпитам "башмайстора" слага ли такава финална паста.
HTML, откакто въпросните същества завладяха района около женския пазар, от години го избягвам. Не съм расист! Просто не ми е приятно. На тях нЕма да им дам и бастуна дори!
3DF -Много красиво. Обаче ако тоя с Ферарито паркира пред блока ми, кефа ще е двоен- веднъж неговия и втори път на тези, дето ще дойдат да му гепат капачките на гумите и да надерат с пирон добре пастирания калник. Вече изобщо не се впечатлявам от надраскано по боята и чуждите бои от вратите на лудите ми съседи, върху моята. Единствено гледам по колицата всичко важно да и е наред. Даже смятам да отида и още по-далеч и от тази година да спра да давам дан (каско застраховка) на... онези. Ако щат да я крадат, палят, каквото искат да я правят. Купих им през тези години и на тях една с всички тези безкрайни вноски.
БАСИ писмото ми... май наистина вече имам проблем с комуникирането с хората.
Още веднъж, благодаря на отзовалите се. И дано намирате повече време за хората които обичате и за снимане, снимане, снимане... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво прозрачно фолио за UV защита?
Автор: jingov   
Дата:   21-05-14 21:54

0887 244 385 Кирил. За Сафия става въпрос[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »