Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: tribal   
Дата:   20-05-14 03:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: allyx   
Дата:   20-05-14 04:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: Safrid   
Дата:   20-05-14 11:57

Имам го за Канон, много остра бройка дори на 2,8. Чипът за потвърждение на фокуса не се разбра с тялото ми обаче, а и отделно от това съм чувал, че не може да се разчита много на него.
За пейзажи и снимане по улици е екстра, за архитектура или снимки на големи групи хора е малко по-труден за ползване.
Доволен съм от него и скоро мисля да пробвам как ще се представи при нощни снимки. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: mihran50   
Дата:   20-05-14 12:47

Имам го същия само че пише Самянг потвърждава фокуса отчита бленда скорост,много е добър, на 2,8 е малко мек на фулфрейм но от 4 и нагоре е много добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: didesignbg   
Дата:   20-05-14 12:51

При Никон няма такова нещо като обектив с чип за потвърждаване на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-05-14 13:04

tribal
Обикновенно феновете на Никон приветстват подобни ултра-широки алтернативи, поради почти пълна липса на аналози в този диапазон от страна на самата марка.
А какво да кажат "феновете на канон" [smilie5]
Никон поне имат 14-24
Аз съм ползвал въпросния Rokinon/Samyang и мога да кажа, че на фул фрейм се справя идеално още на бленда 2.8
Наистина чудесно стъкло! Особено за нощни пейзажи на 2.8 е супер. Остър по целия кадър, НЯМА мазане. Имам сигма 12-24, самянга я отвява по всички категории, нищо че е 2 пъти по евтин. Изключително здраво и удобно за работа. При него (в сравнение с братята му като 85 1.4) ръчният фокус не е толкова голям проблем. При ултраширокото слагаш на бленда 5.6 и ринга малко преди безкрайност и вече всичко ти е на фокус [smile]
А и като цяло се свиква с фокуса. Миналата година февруари снимах и протестите с него.
За чипа и потвърждаването, не съм чувал за никон да има такава опция (може и да бъркам)

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: allyx   
Дата:   20-05-14 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: deerstalker   
Дата:   20-05-14 13:54

Това обективче е чудесно за снимки на бубери като се кълчат в диското на пишман песните на кАзис. Заслужава си покупката, вземай го и не го мисли, заслужава си покупката - цена - качество [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: razorjack   
Дата:   20-05-14 14:06

а какво мислите за 8-млиметровия ръчен рокинон? гледам че ми стъпва на около $260 крайно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: testosteron   
Дата:   20-05-14 14:40

Изключителен обектив - определено си заслужава!

P.S.
Бъркаш в мнението си: "Обикновенно феновете на Никон приветстват подобни ултра-широки алтернативи, поради почти пълна липса на аналози в този диапазон от страна на самата марка" , напротив Никон имат и то доста по-качествени ултра-широки 14/2,8 и 14-24/2,8 но цената е ..... За Канон DXo го определиха като THE BEST

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-05-14 15:06

Моля форумните идиоти да запазят спокойствие и да не осират темата с тъпизмите си.
По темата
razorjack, 8мм Rokinon/Samyang е супер ефектен обектив за видео (особено втората версия) Тествах го в магазина, заедно със 70д и останах с много добри впечатления. Плавен фокус и бленда, прилична острота в центъра,малко аберации, добро цветопредаване.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: randreev   
Дата:   20-05-14 16:11

@автора Обектива си заслужава, но преди да го вземеш обмисли процедура по тестване на бройката, която ще ти се "падне". Знам, че звучи тъпо и въпреки, че производителя се напъва да вдигне качеството специално този Самйанг е много проблемен от към калибрация на предметната скала - приблизително половината са със значима грешка, а някой бройки с критична, много често има недобре сглобени бройки - буквално с недозатегнати оптични елементи и това ги децентрира до някаква степен, някой партиди са добре сглобени, но въпреки това децентрирани и естествено мнението за и реалните тестове на резолюцията са с невероятно вариращи резултати - от "не става за нищо" до "най-добрия обектив евър".
Ако ме питаш мен намери го от някой за тестове и ако ти хареса пробвай го с някакъв ако не истински поне домашно напечатан тестчарт и срам не срам носи си тестчарта в магазина, когато го купуваш за да сравниш представянето му. А безкрайност и 1м се тестват лесно.
Нали разбираш, че това всичкото малко изключва онлайн покупка, а на такава ми намирисва щом питаш за Рокинон, а не Самйанг.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: Giorgio.K   
Дата:   20-05-14 16:31

... аз да питам що казвате че Никона не потвърждавал фокуса на тази версия с чипа? Аз добре си спомням, че на Самянг-а 85/1,4 с D300 си светваше фокусната точка като е на фокус. Не би трябвало на 14 мм. от същата версия да е по-различно...[smilie11]



Публикацията е редактирана (20-05-14 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: didesignbg   
Дата:   20-05-14 16:36

Няма такова нещо като обектив за никон с чип за потвърждаване на фокус, не че не потвърждава фокус самянга.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: allyx   
Дата:   20-05-14 17:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: nsirakov   
Дата:   20-05-14 19:30

Обективът е един път, чипът не ти трябва... слагаш фокуса на 2-3 метра и след ф8 на практика всичко е на фокус :)

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: nsirakov   
Дата:   20-05-14 19:30

Иначе това е Брандинг на Самянг :)

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: mihran50   
Дата:   20-05-14 21:03

14мм обективи САМЯНГ са в 3 варианта двата са без потвърждаване на фокуса и само на този който пише АЕ е със.


Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon 14mm f/2.8 With Focus Confirm Chip
Автор: didesignbg   
Дата:   21-05-14 10:07

Електронната връзка позволява на тялото да командва диафрагмата на обектива, налични са ти всички режими и на тела под д7ххх, имаш i-ttl, даже май и 3д мерене. Разбира се и екзиф. За тела без опипвач за диафрагма чипът е доста важен, но няма абсолютно нищо общо със фокуса, при никон той се потвърждава и с проста леща отпред, че и без нея.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »