Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: pero   
Дата:   08-05-14 14:33

Вчера си взех въпросното тяло 70d и се оказа, че точно както пише в ревютата има изключително бърз и акуратен фокус. Наистина впечатляващо бърз. До сега снимах с 550d с два обектива - единия със моторче, другия без. Разликата в скороста на фокусиране при обектива без моторче с двете тела е от земята до небето.

Сега съм решил да си взема 70-200 f/4L. Разликата в цената със и без USM никак не е малка. Та искам да попитам по-знаещите от мен, дали си заслужава по-високата цена, при положение че 70d фокусира по-бързо на обектива ми без моторче, отколкото 550d на обектива ми с моторче?

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 14:36

Къде видя 70-200L без мотор :)

Няма такива филми, просто USM мотора е по-добър от STM и обикновения който е в китаците, но няма канонски EOS обектив без мотор.



Публикацията е редактирана (08-05-14 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: allyx   
Дата:   08-05-14 14:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: pero   
Дата:   08-05-14 15:26

Моя грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: sigmadelta   
Дата:   08-05-14 16:07

Колегата сигурно говори за IS . В фотопавилиона пробвах 70 - 200 без стабилизация подпрян на тезгяха и не можах да направя читава снимка , пробвах и един със стабилизация, нямах никакъв проблем. Апарата е 550. Заслужава си да се замислиш.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: lorddemonic   
Дата:   08-05-14 16:17

sigmadelta оправи ми деня с тая стабилизация хахаха. Не желая да ти се подигравам ама не може сериозно да "съветваш" на база този ти опит ...

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: Pero   
Дата:   08-05-14 22:56

Говорех именно за USM и както казах, моя грешка. Просто в базара пропускат да го напишат понякога и реших че има без USM. Извинете ме, че бях толкова технически неграмотен.

Въпреки всичко, бих се радвал да чуя мнението ви за обективите без USM и EOS 70d.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 23:09

Трудно е да се обобщи с конкретен обектив какви ще са разликите, най-малкото защото бързината на фокусиране всеки си я усеща различно при различните обективи и тела.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: falcon   
Дата:   08-05-14 23:46

Най-общо следвай следната логика, когато търсиш бързина на фокусиране- апарати с бърз автофокус и обективи с рингов USM.



Публикацията е редактирана (08-05-14 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: Pavlov   
Дата:   09-05-14 07:53

За снимките в профила ти няма да има никаква разлика. Спокойно можеш да си ги снимаш и на ръчен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: bobotnik   
Дата:   09-05-14 08:50

Pero,
70D и обектив със STM(18-55; 18-135; 55-250) мога да ти кажа, че си пасват много добре, фокуса е много бърз, тихо фокусират и картинката, която излиза не е за пренебрегване. Мога да кажа като сравнание,че 18-55 STM се държи на 70D много по-добре от 17-85 USM - личен опит. А тялото е перфектно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: pero   
Дата:   09-05-14 13:39

Благодаря bobotnik [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 70d и обективите с мотор?
Автор: asahi   
Дата:   10-05-14 20:30

Базарът не е място за събиране на техническа информация.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »