Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 0.45x vs ultrawide ?
Автор: razorjack   
Дата:   08-05-14 10:51

влязла ми е някаква муха в главата че искам да пощракам с ultrawide обектив под 20 мм приравнено. Като цена най-евтиното което може да постигне такава широчина е някакъв ТАКЪВ адаптер. Доколкото го смятам, в момента имам обектив 28/2 * кроп фактор 2 * 0.7 турбо * 0.45 този адаптер излиза около 17 мм приравнено и то за 15 долара. Ако трябва да си търся истински ultrawide обектив ще ми излезе доооооста по скъпо :)

въпроса ми е някой има ли впечатления от подобни адаптери и може ли да пусне примерни снимки? как са изкривяванията? задоволителен ли е резултата? и каква би била финалната светлосила в моя случай?

Отговори на това съобщение
 Re: 0.45x vs ultrawide ?
Автор: A4o90   
Дата:   08-05-14 11:07

You get what you pay for.
Замисли се, ако беше крайния резултат задоволителен нямаше ли масово да се ползват?
С две думи, освен за експеримент не си заслужава и не може да замести истински широк обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re: 0.45x vs ultrawide ?
Автор: marves   
Дата:   08-05-14 11:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 0.45x vs ultrawide ?
Автор: allyx   
Дата:   08-05-14 11:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 0.45x vs ultrawide ?
Автор: razorjack   
Дата:   08-05-14 11:42

ами чудя се ... тук на ТОВА видео не изглежда чак толкова зле ама снимки в пълна резолюция не мога да намеря никаде доколко омазва положението.

на примерите с китака на 18мм има малко черна рамка и винетиране но мисля че на твърд 28мм няма да е така и резултатът може е по-добър... чудя се още.

Не може никой от тук от форума да няма такова ...

Отговори на това съобщение
 Re: 0.45x vs ultrawide ?
Автор: axlastro   
Дата:   09-05-14 19:53

Ако си в София си вземи под наем от фотопавильон или поне отиди и сравни UWA обектив с твоя+конвертор и ще се откажеш сам много бързо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »