Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: Safrid   
Дата:   07-05-14 17:50

Здравейте.
Търся си модел раница, който да има характеристиките на добра раница за туризъм (широк кръстен колан, широки удобни презрамки, стабилен гръб) и удобствата и сигурността на фотораница (отделение за фототехника с регулиращи се подплънки, лесен достъп, без да се сваля напълно раницата).
Макар че ползвам доста лека и компактна екипировка ми е силно неудобно да нося туристическа раница в комбинация с чанта, или да събирам екипировката си за нощуване във фотораницата.
Споделете как вие сте решили този проблем. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: kvakioh   
Дата:   07-05-14 17:57

Каква е точно екипировката, фототехниката, за да се знае по-точно и да се каже. Както и бюджета.
На първо четене, Tamrac Expedition, Lowepro Vertex сериите или нещо подобно. Kata също имат интересни варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: allyx   
Дата:   07-05-14 18:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: kvakioh   
Дата:   07-05-14 18:03

Има големи раници с вложка и нещо като мека кутия/отделение вътре, която се вади, в която се слагат фототехника- тяло, 2-3 обектива, аксесоари. Не са евтини, поне 120-150 евро струва една такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: sd   
Дата:   07-05-14 18:35

Виж тази и тази серия на Lowepro.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: lakosta   
Дата:   07-05-14 20:21

мислил съм вариант фото-чанта на корема и на гърба според задачата [beer]в базара има една за кръста - доста ми харесва!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: virosh   
Дата:   07-05-14 20:29

Rover Pro на LowePro на мен ми изглежда най-готина, но имай предвид че най-големият им размер е 45 литра. Това включва мястото за техниката и мястото за останалия багаж, което според мен е много малко (аз по планините се разнасям с един Кентавър 80+15 който обикновенно е пълен до пръсване).
Ако някъде си намериш само модулната част от Rover-а - взимаш един Ташев Кентавър 80+15, слагаш модула в долното отделение и отгоре пълниш багажа.

Аз като тръгна из планините камерата стои в едно LowePro Rezo 140 закачено отпред на раницата с два карабинера. Но Резото е малко, побира тялото с китака и един 50мм като допълнение.



Публикацията е редактирана (07-05-14 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: skywriter   
Дата:   07-05-14 21:31

На мен тези ми харесват, обаче... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: allyx   
Дата:   07-05-14 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: Vladimir666   
Дата:   07-05-14 23:07

Аз и още няколко мои приятели ползваме такива. Стават за двудневни преходи. На нея си закачам сноуборда или спален чувал и палатка. Вътре имам място за челник, полар и панталон(това в джоба за лаптопа). Отстрани има джобове в които може да си сложиш вода и храна.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=23&product=7419&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: Vladimir666   
Дата:   07-05-14 23:10

http://www.youtube.com/watch?v=1M7YjqpFOQM




Публикацията е редактирана (07-05-14 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: Vladimir666   
Дата:   07-05-14 23:11

http://thumbs.newschoolers.com/index.php?src=http://media.nscdn.com/uploads/member/pictures/12582296...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: Marconi   
Дата:   08-05-14 00:51

ето от тук можеш да си избереш нещо..[smile]

https://www.youtube.com/watch?v=5rVZYNGWYRs



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: allyx   
Дата:   08-05-14 01:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: nsirakov   
Дата:   08-05-14 07:37

като тръгна така... окачвам си ей това на шията, раницата с багажа отзад и не ми тежи нищо :)



http://3.bp.blogspot.com/-zoLvnkYJjXs/UAnT4ByL0vI/AAAAAAAAB40/fn1pUHn5N9U/s1600/fuji+x100+case.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: Marconi   
Дата:   08-05-14 08:59

Абе в тоя клип който съм постнал, виждам че има и по 80+ литра..

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: Safrid   
Дата:   08-05-14 09:50

Rover Pro е най-близко до това, което търся [smilie24]
Раницата предложена от skywriter също е много яка обаче цената е много висока.

Останалите предложения съм ги пробвал и не работят при мен. Имам 80 литрова раница и вече почти не я ползвам, сега обикалям с 45 литрова олекотена и съм страшно доволен от нея, обаче дори да и намеря отделение за фотоапарат няма да мога да го ползвам без да я свалям. Вариантът с раница и отделно чанта, където и да е, не е удобен изобщо. Имал съм чанта за кръст, чанта за през рамо и такава, която съм закачал отпред - за мен не е удобно.

Екипировката, която ползвам е стандартна - щеки, шалте, чувал, палатка, челник, полар, малко храна и кемълбек от литър.
За фотографията - тяло с три леки твърди обектива, статив и малко филтри. Всичко това принципно се събира в 45 литра без грижи - при закачено отвън шалте, щеки и статив.

Благодаря за коментарите, надявам се, че темата ще е полезна и за други.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: allyx   
Дата:   08-05-14 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: realnoncho   
Дата:   08-05-14 11:54

Просто си намирате добра раница и една квадратна (паралелепипед) фоточанта, която да пасва вътре. Аз имам раница, която има възможност да отделя най-долната част от горната и да се достъпва през джоб от външната страна - така съм ходил 2-3 пъти преди с 60D + 15-85 и си е удобно. Ако такава част е с малко повече уплътнения и 1-2 прегради ще върши съвсем добра работа.
Такива, които трябва да извадиш целия багаж, че да стигнеш до фототехниката не ми се нравят. Също и такива, които не оставят място за багаж от неща за фото.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: ivanatora   
Дата:   08-05-14 13:58

Какво мислите за варианта от 2 раници - туристическата на гърба, а фотото - отпред или отстрани? Имам тази (Tamrac Velocity 8x), която доста удобно се носи отстрани и често я ползвам в комбинация с една лека раница отзад.


http://www.wexphotographic.com/webcontent/images/reviews/tamrac-velocity/tamrac-velocity-10x-swing.j

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: allyx   
Дата:   08-05-14 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: Нели   
Дата:   08-05-14 15:20

Големият вариант има за кръста. Но все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте раница удобна за фототехника и достатъчно голяма за спален чувал па
Автор: Rado   
Дата:   08-05-14 16:39

И аз минах през доста раници докато се спрях на нормална туристическа раница 60-80л според случая, обективите 1,2 или колкото смяташ да носиш в отделни калъфчета в страничен джоб или вътре в раницата а апарата в едно Lowepro TopLoader.Често като оставя раницата апарата на врата а в lowepro-то слагам 2 обектива, някой филтър в джоба и дистанционен спусък. Това за мен е най-добрия вариант за туризъм. За градско снимане не става естествено ;-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »