Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: nyamago   
Дата:   07-05-14 00:55

От тези 30%, 18% (всеки пети "канонджия") са го направили без да знаят, а 12% са знаели при покупката, че взимат имитация.

Това е според медийно съобщение на самата фирма, обобщаващо направено по тяхна поръчка изследване.

В общата категория "фотооборудване" влизат и тела, и обективи, и светкавици и по-дребни приадлежности, но явлението не е радостно. Данните са за САЩ, но в България процентите едва ли са по-малки?

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: hotsnail   
Дата:   07-05-14 01:23

не ги плаши хората. Това май е само за батерии и аксесоари.

ДСЛР-и на дали има менталъци. Все пак са доста сложни.

А при батериите в България масово народа търси ментета заради цените. Не знам за Канон ама олимпус и сони дерат по две кожи за резервна батерия.

При картите предполагам голям процент от тези в магазините в БГ са ментета - нарочно внесени от дистрибутори на едро за по-евтинко. Аз сега си купувам Сони, Самсунг карти и избягвам СанДиск, Лексар и другите супер маркови карти. (Имам един лексар и един сандиск от нема и къде). Ама пак голям процент от хората налитат на АДата и подобни марки и ...то там е ясно горе долу скорост на четене прилична, скорост на писане ултра бавна.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: realnoncho   
Дата:   07-05-14 08:01

Canon са загрижени, че хората не искат да си купуват оригинални батерии за 100$ и пластмасови сенници за 50$. Често равностойни заместители се продават за малка част от цената, а производителите се опитват да ги изкарат ментета за да могат да си продават техните "genuine" аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-05-14 08:06

Нончо ме изпревари ... от години използвам китайски батерии по 20 лева и всичко е ок :)

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: marves   
Дата:   07-05-14 08:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-05-14 08:36

Оригинални,оригинални...Взех си Канон и веднага поръчах резервна от братята китайци. Дойде и нали съм заплес не маркирах ментето. Сега не зная коя е менте - и двете са еднакви и на външен вид и на държливост. Те така май вече 2 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: falcon   
Дата:   07-05-14 08:42

Извадили сте късмет с оргинални ментета, ментетата ментета са кофти работа[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: pmartinov   
Дата:   07-05-14 08:48

Мaркетинг!

Един продукт струвa толковa колкото мaксимaлно може дa се нaтовaри,a не колкото е неговaтa реaлнa себестойност плюс еднa нормaлнa печaлбa.

Aлчносттa нa японците бaвно,но сигурно копaе гробa им кaто отвaря нов пaзaр зa китaйският дрaкон който е сaмо въпрос нa време нaпълно дa зaвлaдее светa.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: Gecata   
Дата:   07-05-14 09:18

.... от години използвам китайски батерии по 20 лева и всичко е ок :)
Естествено :) ....Те щото другите (оригиналните) не се правят в Китай на същата поточна линия [smilie3]



Публикацията е редактирана (07-05-14 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: simbon4o   
Дата:   07-05-14 09:20

Китайците започват да правят и обективи, нека скоро стане страшно за алчните производители [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: mitku   
Дата:   07-05-14 09:51

Аз например съвсем умишлено си купих "менте" грип за към 4-5 пъти по-ниска цена от "оригинала". И на външен вид и като работа се държи точно като оригинала... е, със забележката, че ако не си ползвам апарата дълго време, трябва да извадя батерията от грипа, че иначе се саморазрежда с по 1% на ден, да кажем. Но за 4-5 пъти разлика в цената аз съм доволен от "ментето". [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-05-14 09:56

КОлкото пъти съм си купил китайска реплика на батерия, толкова пъти съм ударил греда- 3 пъти досега. И приключих с "тънкажа" вече, ся си плащам като поп за оригинални аксесоари[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: serjy   
Дата:   07-05-14 10:00

една оригинална батерия за олимпуса ми е 110лв. без доставката, дават и 350 снимки. купих от ибей две батерии за 32лв. с все доставката и онзи ден засякох, с една правя 850 снимки. евтино и хубаво [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: jivkojj   
Дата:   07-05-14 10:40

Бе мен ако питате, всеки притежател на цанон си е купил менте [smilie6]


serjy, каква е марката на батарейката, ако не е тайна?


Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: krist   
Дата:   07-05-14 10:45

На Фуджито ми имам една оригинална и една Bower ли беше, Brown ли беше, не помня точно, но с втората постоянно имам проблеми - все от време на време губи контакт с тялото и изглежда празна, после като я извадя и сложа пак, се оправя. Може и да са и зацапани пиновете, но след няколко опита за почистване, които не доведоха до особен резултат, я зарязах така..

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: Mogila   
Дата:   07-05-14 11:42

Менте за мен е копие на оригинала, което е със същото име. Това, че някой си е купил батерия за канон от друга марка не означава според мен, че си е купил менте.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: allyx   
Дата:   07-05-14 11:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-05-14 12:15

Абе баш фалшификат си е, не се успокоявайте [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: marves   
Дата:   07-05-14 12:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: allyx   
Дата:   07-05-14 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: ludiakolio   
Дата:   07-05-14 12:37

При мен на К5 резервната батерия "мейд ин чайна" за 20 кинта е пушка като тази "оригиналната" за 100 кинта.

Само в студено време и дълго снимане на клипове виждам разлика в издържливостта.Ама като за 5 пъти разлика в цената - ментето му е майката.



Публикацията е редактирана (07-05-14 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: aldygreen   
Дата:   07-05-14 14:40

Абе купих преди време един сенник менте, не канонски, една свястна снимка не мога да направя с него. Чудното е, че и като го махна, пак снимките не се оправят. Ще излезе, че е повредил апарата, или и той е менте. [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: allyx   
Дата:   07-05-14 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: localhost   
Дата:   07-05-14 17:17

ама ментетата миришат и пъдят мухите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всеки трети притежател на Канон си е купил ментЕ
Автор: falcon   
Дата:   07-05-14 17:23

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »