Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   06-05-14 17:46

Здравейте искам да ви попитам за тези два обектива като качество какви са плюсовете и минусите тъй като се водат "макро" и двата. Аз доколкото знам това е последната версия на Сигма - Sigma Apo 70-200mm f/2.8 EX DG HSM MACRO II с копче за автофокус която трудно се намира незнам дали е точно така - това което съм чувал е че на 200мм на 2.8 е мека, бавно фокусира и високи аберации. За Tamron AF 70-200mm f/2.8 SP Di LD Macro - на 200мм на 2.8 си е добре остър, почти никакви аберации но, автофокуса му е по-бавен в сравнение с този на Сигмата, и конструкцията на автофокуса му е калпава. Бих искал някой ми каже малко повече и за двата обектив и ако има възможност да прати и снимки. И най вече това "макро" дето го пише реално ли е или не. Защото крайния резултат е че искам да си купя добро светлосилно дълго варио за моя Nikon D90! Предварително благодаря на всички!

http://www.juzaphoto.com/shared_files/recensioni/sigma_70-200macro_v2.jpg



http://www.timeless11.com/wp-content/uploads/2012/09/Tamron-70-200mm-F2.8.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: kvakioh   
Дата:   06-05-14 18:09

Tamron- бавен, по-остър на всички мм, по-лоша сглобка, дори на моменти шумен при фокусиране. Гадно е превключването към ръчен режим с избутване. Има и той някакво макро възможност.
Sigma- по-бърз, не е зле на 200мм, макрото e 1:3.5, което бива. По-здрава сглобка от Тамрона.
Като цяло Сигмата е малко в по-добра позиция.
По-стария вариант, първия 70-200 на Сигма ми харесваше повече, преди 3 години точно с Тамрона ги сравнявахме в София, точно на Д90. За по-новите важи почти същото, до последната OS версия.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: estate   
Дата:   06-05-14 18:23

Имах Tamron 70-200/2,8 ,супер бюджетна алтернатива на марковите обективи.Смених го с AF 80-200/2,8D ED за същите пари и мога да кажа че нямат нищо общо :)))Tamron-а на 200мм е много мек и трябва поне на f/4 и нагоре да се снима.На другите дължини особенно до 100-мм е супер още на f/2,8.Фокусира от 95 см и затова има по-добро увеличение ,не е пълно макро.
Sigma 70-200/2,8 също е перфектна алтернатива но задължително трябва да се пробва преди да се купи или поне да е с БГ гаранция за да може да се калибрира ако се наложи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   06-05-14 18:40

Къде мога да си купя тази Сигма? В Базара съм търсил но никой я няма тази сигма, или никой не иска да я продава!
Намерих линк в синтезиса ама няма цена
http://test.photosynthesis.bg/offer/212006074002.html

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: estate   
Дата:   06-05-14 18:53

В Ebay има но ще дойде над 1000 лева .

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: Божидар58   
Дата:   06-05-14 19:14

Сигмата, на която си дал линк е 1899лв. Търсиш там дето пише изплащане...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: Pavlov   
Дата:   06-05-14 19:28

Щом в сайта не е написана цена, значи я нямат в наличност.
И най-вероятно вече няма да я продават.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: estate   
Дата:   06-05-14 20:08

Е тва е късмет,бързо в базара че ще я отмъкне някой.....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: radikyokushin   
Дата:   06-05-14 20:16

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=35713

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: iavorianev   
Дата:   07-05-14 12:08

Когато си търсех 70-200/2,8 се колебаех между Тамрон (1300лв), Сигма (2300) и Никкор (3700). Избрах Тамрона като за начален опит на Д7000. Впечатленията ми са:
+ Евтин
+ За сглобката не мога да кажа нищо ( все още е на под 1000 кадъра.
+ Солиден
+ Остър още на 2,8 до към 150 мм
- На 200 мм една част от снимките е мека,друга е ок,още не мога да хвана каква е зависимостта.Тоест ако искаш всеки кадър да е ок,трябва бленда 5,6. Хубавото е че дори и с мека снимка Фотошопа се справя доста прилично като се приложи изостряне.ю
- Трябва си известно време снимане за да се привикне към него инъче рискуваш още като излезеш от магазина с първите тестови кадъра да искаш да го върнеш [smile] .
- Не е wheather sealed

В заключение мога да кажа че е страхотен обектив за парите си.Добра динамика и картина,страхотно боке за портрети. Трябва да се свикне е липсата на стабилизация.


Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: falcon   
Дата:   07-05-14 12:09

Тамрон като цяло имат по-качествена оптика в еднакви ценови класове на обективите, спрямо Сигма.
Гепвай тамрончето и снимай на воля[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: iavorianev   
Дата:   07-05-14 12:18

https://my.pcloud.com/#page=publink&code=XZAqIZ0Rl8QyXSTFJXCdb7RRgOrSD2HsSV


https://my.pcloud.com/#page=publink&code=XZNqIZGrYeUK8Gt2F2p1BGdQvThh28h7qX


Това са 2 портретни с Тамрона

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: deerstalker   
Дата:   07-05-14 12:23





Публикацията е редактирана (07-05-14 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: iavorianev   
Дата:   07-05-14 12:43

Казват че Тамрона се справя доста по добре на тела фулфреим ,ако някои ползва такъв може да сподели че ми е любопитно

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: virosh   
Дата:   07-05-14 13:56

Тамрона го имам и го ползвам на D90. Страхотен обектив, но както казаха колегите по-горе - над 100мм омеква и трябва да затвориш поне до f4, но пък е резачка.[smilie24]
Фокуса е бавен спрямо Сигмата. Всъщност Тамрона е с най-бавният фокус от серията 70-200мм обективи сравнен с другите марки.
А превключването от ръчен на автоматичен става много лесно - само с дърпане-бутане на фокус пръстена, което за мен лично е доста удобно.
Също така този модел не е weather sealed така че трябва да се внимава къде и как се ползва.[shtrak]
Относно макрото - не очаквай чудеса. Наистина фокусното му разстояние е доста късо за такъв обектив, но не бих го нарекъл макро.



Публикацията е редактирана (07-05-14 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma vs. Tamron (за Nikon)
Автор: allyx   
Дата:   07-05-14 15:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »