Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Как гласувате "вие"
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-04-14 03:11

Стана ми интересно та исках да попитам за гласуването. [smilie8]
Скоро бях на една тема и понеже пусках там снимки и какви въпроси ми се завъртяха да стигна до разглеждане на гласовете. Та пускам аз и разглеждам в категорията докато съм още на кеф, като ми хареса някоя снимка си гласувам... После се сещам, защо гласувам(да се ева у глупето) като тези снимки така минават пред моята[smilie18]Реших да направя една проверка и за останалите които пускат в категорията как е процедурата с гласуването при тях. Не е никак трудно да се провери с новите екстри у форума, няма да казвам какво установих [smilie21]

Е хубаво си викам аз пък да не съм за точките и минаване на пред, тогава пък ми идва друг въпрос, а защо пускам снимки за гласуване...После пак въпрос защо оставям и да се коментира, след като коментарите са едни и същи ... И пак въпрос, аз не казвам кое как правя никой не черпи от мен с к'во съм полезен или е полезно качването на снимки след като тук посещаваме само снимащи и никой не споделя как е постигната снимката... Е такива му ти въпроси.

Гласувате ли в категорията след като качите снимка там?

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: мара   
Дата:   28-04-14 07:58

ми гласувам си.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: fraction   
Дата:   28-04-14 08:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: philip   
Дата:   28-04-14 08:20

Гласувам за кадри, които ми харесат, с вички бутончета[smile]
Опитвам се да коментирам само ако намеря кусур или споделям предложения за подобрение на кадъра.

Прав си, че някои автори не са много по гласуването, но какво да се прави? Да въведем задължително гласуване ли?

-- Гласуваш за 10, пускаш 1.
-- Б-тата освен това пишат 3 коментара, не под свои кадри, пускат 1... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: mutriu   
Дата:   28-04-14 08:46

Как и да ти кажат, че гласуват малките, все тая. Овцете гласуват като стадото. Големите- по интереси. Бошлаф работа! Пълно е с болни мозъци и тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: rimohit   
Дата:   28-04-14 09:06

Важното е да се гласува на избори! Другото е Ала-бала-Пугачова !
Иначе цъкам на общо основнание , кое- както ми легна на сърце!

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: geokar   
Дата:   28-04-14 09:21

Така зададен въпросът се отнася до онези, които с нокти и лакти се борят за топ-а и първата страница и вярната свита "почитатели" седи с ръка на копчето още преди да е излязъл поредния шедьовър. За такива като мен, дето двете му на пет дни влизат в "албума" седмици, след като са качени за гласуване (ако изобщо влязат), такъв въпрос не съществува. Гласувам си за нещата, които ми харесват, някъде пиша под тях защо точно ми харесват и какво - не чак толкова, без да се съобразявам с личността и статута на пусналия снимката, с други думи - широко ми е около врата. Да му мислят топитата... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-14 09:33

Geokar до толкова си прав, че е срамно за снимката ти да са гласували много хора. Мен би ме било срам. При очевидни технически проблеми някой голям да ти пише "Еваларка", какво ти говори? Ми очевидно не е заради хубава снимка и обработка, а е на принципа на взаймопомощ или по скоро взаймобезпомощност. Жалка история. Вчера от всички кадри в портрет намерих само 1, в който няма много големи технически дефекти. Странно под него само аз коментирах, че ми харесва. Нито един друг коментар няма, както казва стойков "защо да подкрепям хубавите снимки мойте ще изостанат". Ако отвориш другите има по 10-тина коментара супер, мега, браво.....има една снимка с малък размер, очевидно разтяга на ужасно много - очите на модела изглеждат супер зле с 10-тина браво, супер отдолу......смешно е или пък направо тъжно

Та за това и не пускам снимки повече за гласуване. Вместо критика и напредък се хлъзваш с един смъртен грях - суета, водеща до злоба ако някой не дай си боже критикува.

А в крайна сметка във ФФ на дали фотографите ще си намерят клиенти. Това дето можеш да намериш е съвети, които за снимките идват от критиката и забележките на другите, който трябва да пречупиш през собствените си виждания за света и да станеш по-добър. Коментара "Еваларка" нищо не носи освен суета,



Публикацията е редактирана (28-04-14 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: rimohit   
Дата:   28-04-14 09:45

Hote , гледам и ти си се изкефил на една снимка с " очевидно технически проблеми" [smilie11] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: fraction   
Дата:   28-04-14 10:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: lorddemonic   
Дата:   28-04-14 10:20

Аз рядко пускам снимки, само в 2 категории... щото не си ги харесвам принципно хаха. Гласувам си редовно в 4 категории... Изобщо не се интересувам от точки , ръся некомпетентното си мнение от време на време колкото да има различно такова хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: мара   
Дата:   28-04-14 11:23

тя темата е "как гласувате?" ВИЕ! не агитките.
та викам да се придържаме към темата, та да не иде коня у ряката. теми с другия въпрос е имало много :) убаво е ся да се отговаря на тоя. мене ако нещо ме кефи - ми да минава напред. кво като ше ме задмине? аз лично най-много се кефя на снимки, дето са по-интересни и по-добри от мойте. и, право да си кажа - хваща ме яд и умирам от скука, когато отводя и видя многотия от еднообразие. гласувам напоследък главно със сребро. за злато рядко някой се класира...

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-04-14 12:09

Гласувате ли в категорията след като качите снимка там?

Както казва Мара, как гласувате вие, не останалите. Не знам колко по опростено да попитам, но ще добавя и "ВИЕ" в заглавието.

Аз съм отговорил още в първия пост, сега съм раздвоен и се чудя... та затова задавам въпрос към всички вас колеги.[smilie5] [beer]

Дори си мисля и Администраторите да обърнат внимание на този въпрос защото е проста математика. Оставането на една снимка за 3 дена в една категория, от един автор води до неактивността му в категорията в тези 3 дена. В случая примера е за един автор и една снимка... [smile]



Публикацията е редактирана (28-04-14 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-14 12:21

Ами аз гласувах преди за всички снимки дето ми хващат окото. А сега гласувам за тия, дето си мисля, че си заслужават.

Обаче коментирам на тия дето ми хващат окото и то само с идеите как да станат по добри по моите криви критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: adorable   
Дата:   28-04-14 13:24

Гласувам изключително рядко... Разглеждам категориите и гласувам за снимките според това, което ми подсказва моето вътрешно усещане! Според това какво настроение и (или) емоция ми носи даден кадър! Най-често за снимки, които аз самия никога няма да успея да направя! Винаги се старая освен с точки да оставям и коментари под снимките! Според мен, когато човек дава някаква оценка, за каквото и да било, е редно той да се аргументира. Понякога търпя критики и не до там дружелюбни изказвания по повод мои коментари, но това е в реда на нещата! В коменатрите аз изказвам моята ЛИЧНА гледна точка спрямо кадъра! Това не означава, че тя е единствената! За мен фотографията е удоволствие и забавление, и в общи линии я консумирам, защото ми носи наслада на сетивата! Не участвам в каквото и да било "кръгове по интесеси". Познавам само 2-ма, 3-ма членове на форума лично, които по стечение на обстоятелствата нямат качени снимки в профилите си! [smilie18]

Точките за мен са просто средство, чрез което да категоризирам по някакъв начин (съвсем субективно) снимките, за които гласувам! И тъй като те не ми носят ядене, пиене или някакъв друг тип облаги, когато съм в настроение ги сипя на поразия! [cool] [smilie5]

На въпроса: Защо нямам нито една качена снимка в профила ми?
Отговарям по следния начин:
ПРИЧИНА 1: Защото все още не съм стигнал нивото, което е нужно за този форум! (Смея да твърдя, че личната ми самооценка е на много високо ниво, и поради тази причина няма нужда за задръствам сървърите с излишна информация) (За останалото... Има FACEBOOK!)
[smilie5] [cool]
ПРИЧИНА 2: Нямам цифров фотоапарат, нито скенер за да дигитализирам негативите си!

Снимайте за удоволствие, гледайте (снимки), четете (книги), вдъхновявайте се, трупайте опит за себе си! А това, че някой не харесва това, което правите, то не е ваш проблем! Останете със здраве и на фокус! [shtrak] ;) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: demiman   
Дата:   28-04-14 13:28

Никога не гласувам като разглеждам категориите. Отварям албум и гледам всички снимки ... [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-04-14 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: realnoncho   
Дата:   28-04-14 13:32

Няма да гласувам 3 дни в категорията да не би някой с моите няколко точки да се издигне?

Е до тоя връх на борбата за точки не бяхме стигали [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: мара   
Дата:   28-04-14 13:37

е, то ясно, че тия, дето ше пишем тук нема да стигнем [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
начи требе да броим тия, де не пишат [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: kalynsky   
Дата:   28-04-14 13:48

Аз за разлика от някой............ :-) си гласувам,ако видя нещо като идея, или усетя, че автора по някакъв начин се е опитал да покаже нещо, гласувам, но това може би зависи и от настроението за деня как ще гласувам :-)

според мен доста от коментиращите пишат , за да може автора да види, че въпросният "коментатор" е гласувал за снимката!!!



Публикацията е редактирана (28-04-14 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: nyamago   
Дата:   28-04-14 14:06

И аз не гледам категории целенасочено. Отварям 'Албум' (по-рядко) или някоя снимка от полетата, ако ми хване окото докато се забавлявам с дискусиите.

Като отворя снимка, почти винаги гласувам с някакъв бутон (по-рядко с 'бронз', че май още се смята за обида?). И много често оставям коментари - ако е 'Харесва ми!' или 'Браво!' опитвам с две думи да обясня защо...

Моят глас е независим (от него нищо не зависи, с тая неправилна буква : ) но си го давам като откровено мнение какво ми е направило впечатление. По-добре е от пасивното наблюдение.

То (пасивното наблюдение) е най-разрушителния вид поведение в такива съобщности. Троловете и злобарите (за последното си има българска дума - хейтъри) са по-малко зло от мълчаливите. На негативен коментар можеш (с болка) да се съгласиш или (с аргументи) да се защитиш. А игнорирането, пълното отсъствие на оценка - е НАЙ-УНИЩОЖИТЕЛНАТА ОЦЕНКА, от която най-много боли. Дип че аз лично не съм такъв, но съм сигурен, че не един и двама са се отказали да пускат снимки в този форум след пълно игнориране и отсъствие на оценки...

Макар с недолюбвания бронз, по-често ГЛАСУВАЙТЕ! Макар с "Не се снима така" - по-често КОМЕНТИРАЙТЕ! И ще е по-хубав сайт за всички.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: Don_Diego   
Дата:   28-04-14 14:17

Не съм тук за да гласувам или да ме гласуват. Гледам, чета- ако има нещо полезно, се стремя да го науча. Тази драма с гласуването ми е много забавна и комплексарска. Никога няма да стана част от отбор за събиране на гласове- щото такива бол. Аман от агитация. Човек влиза да коментира фотография или техника, а мине не мине време му пускат политически теми с невинни предлози или пък те агитират на лични да се превърнеш в щракач на рейтинг.

Има достатъчно хора тук с които се говори приятно, понякога на границата на пиперливото, което не пречи да са свестни. Обитавам перманентно една две теми и ми стига.

Гласувам от време на време. По лични естетически причини.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: geokar   
Дата:   28-04-14 14:49

Оппаа, разбрах къде се крие грешката. Тези, които отваряте "категориите", вие не гледате/оценявате снимките, качени в "албума", а само онези от тях, които вече са получили поне 21А гласа, по този начин пропускате най-новите снимки, най-вече онези, които си нямат дисциплинирани агитки. Ами и аз никога не ходя по категориите, а просто отварям албума. Какво би станало, ако админите скриеха най-овете от категориите поне за един ден, може би малко по непредубедено щяха да се оценяват новите снимки, а не само вече оценените сред тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: a4o90   
Дата:   28-04-14 14:55

Как гласувам аз.. все по-рядко, за съжаление. Гледам най-вече "Портрет" и "Улицата", защото това си ми харесва и винаги удрям по едни 4 точки за нещо, което успее да ми привлече вниманието. Дори според мен кадъра да има някакви недостатъци, ще ги опиша и пак ще дам 4 точки. Обаче все по-рядко нещо тук ми привлича вниманието. Не знам защо, всичко ми се струва едно.. воднисто..
Предполагам, че вината е в мен. Нито се имам за пара-мега-супер-дупер фотограф, нито пък за разбирач, но покрай 500px и най-вече любимия ми 35photo.ru една огромна част от кадрите тук просто бледнеят.
Бях пуснал една тема преди: "Кадрите, които ви впечатляват". Всеки път когато я вдигна с някой пост, потъва за има-няма 1-2 дни. Явно не само аз се впечатлявам трудно...

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: the_psycho   
Дата:   28-04-14 15:16

Тоя форум, колкото и да е хубав и полезен, си е една голяма българска работа... Какво имам предвид под българска работа - едните хора са се вкопчили в системката и я изсмукват на макс (щото могат), другите руптаят срещу системката (щото не могат да я експлоатират). Смисъл и в двете няма.

Отдавна не пускам снимки тук. Вчера пуснах една и то само, за да видя как са новите опции за по-голяма резолюция. Пуснах я и за гласуване, събра там няколко гласа, тя и толкова си заслужава :)

За кво е тва гласуване въобще? Някой да ми обясни, моля.

Как може едно толкова субективно изкуство да се мери с точки? "Давам ти 2 точки, щото не ти е правилна композицията?" Кой определя каква е правилната композиция?

Изобщо не мога да разбера какво толкова се връзвате за тия точки и какъв е проблемът като цяло?

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: ctpahho   
Дата:   28-04-14 18:24

Във всяка категория гласувам, всичко което ми хареса. Единствено рядко може да ми видите гласа в Голо Тяло, но и там се случва 3-4 пъти на година.
Според мен въпроса вече се видоизменя от "Как гласувате?" на "Гласувате ли изобщо?"
Обективен показател е рядката смяна на снимки в рейтинг Б и на първа страница.

За гласуването, хубаво е човек да си прави проверка. Наскоро пуснах една фотка с един остров в три сайта, един от които ФФ. Тук рейтинга и е нещо от порядъка на 60/4, в другите два сайта се приближи доста до топ за деня в категорията си.

Та направо не знам нито как гласуват хората тук, нито гласуват ли изобщо.

Здраве да е.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: мара   
Дата:   28-04-14 18:55

прав е геокар. като се влезе в категориите, купища снимки изобщо не се виждат...ВСЕ ОЩЕ.
ма то и аз гледам основно албума или тва, дето тече встрани, докато си бръщолевя тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: petial   
Дата:   28-04-14 19:12

Имаше представяне - защо го имаше? Махнаха го - защо пък го махнаха, имало много плява! В категориите все пак се отсяват нещата - хайде сега пък - защо гледаме и там! Албума се движи бързо и понякога там се губят хубавите неща! Според мен. Затова гледам ги и двете - според настроението :)
А иначе гласувам за това което ми хареса - какво значи тук някакъв си глас/ имам в предвид моя/. Нито ще направи някоя снимка по-харесвана, нито това, че не гласувам за снимка в категория в която съм качила и аз, ще помогне на мен!
С две думи - не смятане, а снимане - пък каквото сабя покаже!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-04-14 23:32

Не гласувам вече. Нема смисъл. Батко и братко доминират категориите. Къф е смисъла да си дам простия "А" глас, при положение, че удурмата е удурдисана през фейсбука!?!
Нема смисъл у упражнението. Бездарието властва.
Опитаха се някакви промени, нищо не се получи. Бездарието властва.
"Ти на мене, аз на тебе".
Да живей шуро-баджанаштината - това е цялята ни държава, защо пък тук точно да е различно?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: тьма   
Дата:   28-04-14 23:50

винаги със сърце [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: baba-peugeot   
Дата:   29-04-14 00:08

Миииии....като ми харесва нещо-гласувам с най-много точки.Май никога не съм гласувала другите 2 опции като се замисля,а то ми е късно вече да мисля,щот ми се спи.
Но не мога да дам обяснение що ми харесва нещо или не.Малко кат децата съм май.
Абе шантава работа.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: geokar   
Дата:   29-04-14 09:04

След ерата на "Представяне" трябват здрави обувки всеки ден да обикаляш албума и да търсиш малкото интересно в него, по-лесно е направо в категориите да видиш онова, което вече е спечелило заветните 21, така, обаче, веднага налиташ на "агитките", които не спят и си правиш съответни погрешни изводи за целия сайт. Админите не веднъж декларираха, че "отсяването" сега става по този начин (влизането в "категориите"), е да, ама кой "отсява" незащитената от "фенове" продукция така и не става ясно. Явно "албума" сега доби статута на "представяне" в близкото минало, там рядко се влиза, тъй като е уморително и скучно. Струва си администраторите да помислят по този въпрос, искрено желаейки да ограничат и обезсилят агитките, с тези мерки, те на практика неволно засилиха тяхната власт. Е, пак ще кажат: не можахме да ви угодим, това не харесвахте, онова не харесвахте, сега пак мърморите. Не мърморим, опитваме се най-доброжелателно да споделим мнението си в загриженост за съдбата на сайта. Тайно подозирам, че премахването на "представяне" е временен експеримент, целящ да ни покаже какво се получава без този минимален прагов филтър, за да се уверим в необходимостта от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: shampoanta   
Дата:   29-04-14 10:54

пускам снимката и почвам да обикалям категориите,не гледам снимки - виждам кои са най-активни гласоподаватели и им напуквам 100-200-а харесвам, чудничко,прекрасно/копи пасте/ и т н първите 24 часа , после пускам линк на лични - да подсетя групата на Шаро,и накрая похвална практика е може да изпляскам един възторжен отзив за последната снимка на админ бони или жоро [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: baba-peugeot   
Дата:   29-04-14 11:02

Бреййй,така ли ставала далаверата.Ще пропусна.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: Havga   
Дата:   29-04-14 12:46

ivjordan, точно защото повечето се отказват, се получава доминиране на определена група....
и това не е само тук, а на всякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: petial   
Дата:   29-04-14 12:47

Хайде стига. Може положението да не е идеално, може да има групички - да , дразнещо е. Ама не се опитвайте да ми обясните, че хубавите ,наистина хубавите снимки не могат да избутат до категориите!!! Нали вие/ние/ ги бутате - а-тата! Много рядко има хубаво нещо с малко А гласове. Другите не ги осребряват - нали.
И аз съм се чудила защо не харесват някои мои шедьоври - ама може да са такива само в моите очи - знам ли??!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-04-14 13:01

Придържайте се към главния въпрос подчертан е ясно!
Гласувате ли в категорията след като качите снимка там?
Написал съм какво точно имам в предвид още в първия пост.

По другите въпроси е говорено и обсъждано достатъчно в доста теми. [beer][shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: мара   
Дата:   29-04-14 13:22

абе, я си дайте сметка, че на наше време за 24 часа я се качат 4 стр снимки, я не...айде, нека да са 5.
не е кой знай ква кирия. аз обичам на работя на ползу роду и съм неподкупна [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: wiseacre   
Дата:   29-04-14 14:00

Марче, приемаш ли по 5 лв. за "злато"?
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: Don_Diego   
Дата:   29-04-14 14:25

Гледам аз в момента снимка в профила на един и като гледам другите му снимки, на 99.99% съм убеден, че това което гледам той не го е снимал...

И какво да му гласувам? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: tonyboy79   
Дата:   29-04-14 14:38

НЕ не гласувам поне една седмица след като кача снимка. Да не съм луд да гласувам. Някой ще ме изпревари с 2-4 точки и ще ме е яд много.
Мога да гласувам и срещу бира + 2 кифтета с гарнитура картофи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: MikeDimit   
Дата:   29-04-14 14:43

Даже не знам къде е статистиката на гласовете. Обаче е полезно да прочетеш коментар различен от Осана/Разпни го/Аз съм факир. Гледаш снимката , гледаш креативния поглед на някой друг и си кажеш - верно може и така...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: geokar   
Дата:   29-04-14 15:54

Не ми разправяйте, че хубави снимки не оставали незабелязани. Ето за тази, например:
https://photo-forum.net/static/site_pics/144/1397824504_20_2.jpg

са гласували само двама (единият съм аз) и с 8А точки няма начин да докрета до "категориите". Според мен - много добра работа, снимка на автора днес е на "първа", просто е останала незабелязана. От тези, които гласуват само в "галериите" няма как да бъде видяна. (Авторът на темата да не се сърди, че я "разводняваме", той така като поставя въпроса как иска да му отговорим).

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: petial   
Дата:   29-04-14 16:08

Да - хубава е. Ама кой е виновен. Страхът някой да не е повече от нас като си дадем скъпоценният глас или.....

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: rimohit   
Дата:   29-04-14 16:12

geokar
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: MarinY   
Дата:   29-04-14 16:20

Гласувам, за съжаление все по-рядко. Понякога пиша под някоя снимка, дори и без да дам точки.
Средното ниво е високо, но е и еднакво. С повтарящи се сюжети и сцени и ако цъкнеш на един, трябва на още петдесет, което обезсмисля класацията.
Гледайки снимките от първа, повечето съм ги пропуснал, но те вече са там. Да "ахкам" е вече късно. [smilie3]
А, по въпроса - като съм качил снимка, обикалям наоколо и ако има нещо интересно, пиша и давам точки. Не е важно класирането по точки, а това дали си заинтригувал зрителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-04-14 16:41

Не, не гласувам. Поради липсата на отрицателен/наказателен вот. Преди, когато се виждаха гласовете - бронз, сребро, злато с 1 точка гласувах ако не ми хареса, с 4 ако ми хареса.
Сега вече не ми е интересно.
Ако нещо много ми хареса гласувам, и го пращам в "Любими".

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: satansho   
Дата:   29-04-14 17:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: geokar   
Дата:   29-04-14 17:58

мара, около 21 страници снимки са качени за последните три дни, трябват здрави обувки да ги обходи човек (някои от тях могат и с велосипед да се преминат)...

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-04-14 18:58

Не разбирам кое поражда нуждата от състезателен елемент. Вие сигурни ли сте, че състезанието е добро нещо във фотографията?
Примерно, според вас колко точки биха събрали фотографи като Картие-Бресон, Ървин Пен и други, ако имаха профили във форума?

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: тьма   
Дата:   29-04-14 19:22

Малко, "моя гледна точко", особено ако нямат фейсбукпрофил[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: мара   
Дата:   29-04-14 20:36

глупости :) точно те вероятно биха събрали и повечко, щото ей на - знаят ги ората. освен тва требе да си идиот, ако гласуваш за неща, които не ти харесват, та ако ще господ да ти ги праща на крилете на ангели [smilie18] [smilie18] [smilie18]

е, идиоти - бол. както се разбрахме - у тая тема сме сичките честни. некои имаме и вкус [smilie18] [smilie18] [smilie18]

гео, бе...а кой те гони да преглеждаш сичките? ай ся и ти кат тьма - се едно работиш на акорд и щи дадат непоряд, ако си изтървал нещо [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
пълно щастие няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: geokar   
Дата:   29-04-14 20:58

Ма аз ги и не обхождам, казвам - примерно. Защото тука и моите мърляви точки важат, за да може да се качи фотката у категориите и колегата, пуснал темата, да се запита да гласува ли, аджеба, или не. Става въпрос за онези, които си нямат шестима приятели на нисък старт да му я качат веднага, или шест допълнителни профила. Щото като искаме да гледаме хубави снимки жалко е някои от тях да се покриват с плява и да трябва да се ровичкаме из плявата да ги дирибн Пък иначе и аз съм дълбоко убеден, че всяко едно изкуство като се превърне всъстезание престава да бъде изкуство. Ако иВАН ГОГов беше рисувал което се е търсело и за което са туряли А и Б точки на времето, щеше да си оправи тотото, пък че днес никой нямаше да го знае какво му пука. Ама не, той чиляка рисувал това, което му иде от вътре и цял живот не можал да излезне от Представяне, ръйш. Пък ся ква стана тя?


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-04-14 21:21

Става дума не Анри Картие-Бресон да има профил, щото така е лесно. Като видиш профила и се респектираш - отиваш и цъкаш.

Говоря за хипотетичната ситуация тези световно известни фотографи да не са известни, а прохождащи. Кой би гласувал за тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: мара   
Дата:   29-04-14 21:37

различните хора прохождат различно :)
е, кат се появи оная мома, екзистенцията - аз зяпнах. па кеф е да доде някой с висок мерник. ама дося не съм попадала на аналог, де [smilie18] [smilie18] [smilie18]

гео, аз най-редовно изобщо не минавам прага от 20т., щото тия, дето гледат редовно, вдъхновено и отговорно не ми харесват шедьоврите. е, после мине некой заинтригуван, некой познат...е, съберат се.

виж, има ли нещо с бабички, нещо социално...или поомазано и с избушена обработка(особено ч/б!) - тогава е друга работа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

абе прайм си аз експерименти разни...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-04-14 21:48

Чакайте и аз да се посмея докато сме на вълната [smilie18][smilie18]

Тъй ся... бягам потя се, натискам екипа на пълна газ, осветление, вентилатори, парни машини пуф-паф... Настава тишина, от 5к кадъра шедьовъра трябва да избера и във Фоту форумъ всички да ги победя.
От вещица беззъба модел ще правя аз, но затова пиратството най ми се отдава, признавам си, софтуер винаги закупен ползвам аз. Иначе композиции триъгълни, квадратни, от сребро и платина, може и златни най ги мога аз. А цветовете на ретина гледам кат *** в захлас.

Настъпи часът и пускам аз у форумъ да се изпраскам като *******. Зоом на рейтинга и се цъкля аз, що не мърда пустия му точкомер, доставчика на Нета явно е виновен не мой то тъй. Всичко е наред нета дойде, но рейтинга се не мръдна на нулата седи. Бах тос форум повече тука няма да седя, отивам до обора стадото да издоя, че след още 5к и затвора ще изгърмя.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: wiseacre   
Дата:   29-04-14 22:01

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: geokar   
Дата:   29-04-14 22:55

мара [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: vektormen   
Дата:   30-04-14 07:54

Пък иначе и аз съм дълбоко убеден, че всяко едно изкуство като се превърне в състезание престава да бъде изкуство. [smile] [smilie24] geokar точно това скапва фотографията : аз най много съм бил радостен като съм подарявал на близки и познати от моите фотографи тази безсмислена надпревара руши душите на хората[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: my.point.of.view   
Дата:   30-04-14 08:04

Изобщо идеята да се сравняваш с другите е много грешна, обаче нали ни подковават още от забавачницата с оценки, ни научават да гледаме "обективно" на нещата. За това, естествено, допринасят и родителите.
...
Имам един приятел в този форум, един ден му гледам снимките. Напълнил се с плява яко. Щото гледал за кои снимки получава най-много точки /тоест взел е под внимание мнението на мнозинството/ и тръгнал да прави такива снимки. Само че такива снимки правят няколко човека в този форум /с променлив успех/. А хубавите му снимки, горките, получили някакви мижави точици.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: rimohit   
Дата:   30-04-14 10:02

Гледна точка..съгласен съм с теб , за това избягвам да го правя.
Глупавото е , че като съпоставям собствени снимки и настава пълна обърквация..Не може да се разчита на това [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: vektormen   
Дата:   30-04-14 10:10

my.point.of.view [smile] [smilie24] Един цитат с който съм съгласен :
"Никой не си признава че сваля кадър, защото не му се иска да има такъв оценен от 2-3-10 човека...искат се рейтинги, квоти...и тогава идва стадния ефект - ще снимаме умиращи по улиците - носи точки
ще снимаме пейзажи зaдръстени от жълто - носи точки
И когато се пусне един истински, явно за да е качен е имало защо кадър...и той потъне - авторът го маха - няма да си развалям аз рейтинга/ смелостта да бъдеш различен независимо от точките и оценките на другите[smilie24] за мен е по важно


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: my.point.of.view   
Дата:   30-04-14 12:01

Трябва да се изчистим от това да търсим похвала и одобрение - защото така ние само ставаме зависими от другите - ще започнем да правим неща, само за да получим похвалата...
Или преведено на езика на точките... вие усещате ли в каква наркотична зависимост са се вкарали топ авторите на форума? Те буквално ще умрат, ако им махнат точките...

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: мара   
Дата:   30-04-14 12:05

ми аз мойте ги оставям, обаче под точкуваните си "биячи" обикновено казвам каквото имам да казвам. понякога хората ми се обиждат, щото съм им била казвала, че нямат вкус, щом помпат с точки снимката [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
имам май една с много точки, която свалих, защото ме досрамя. беше ужасна, омазана като за световно, направена за експеримент с рейтингуването.
...обаче се бяха хванали толкова много хора, на чието мнение всъщност държа, че накрая сама не знаех какво и защо се е случило...та я изтрих, мама му стара [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие"
Автор: ElBandido   
Дата:   30-04-14 12:13

my.point.of.view,[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: vektormen   
Дата:   30-04-14 13:01

Или преведено на езика на точките... вие усещате ли в каква наркотична зависимост са се вкарали топ авторите на форума? Те буквално ще умрат, ако им махнат точките..\.[smile] [smilie24] първа им работа да погледнат дали са на първа страница пак[smilie5] вместо да са полезни на другите[smile] като съвети българина много го е страх друг да знае повече от него колкото си помпиш егото : толкова губиш реална представа за своите възможности[smile]



Публикацията е редактирана (30-04-14 13:05)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »