Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как гласувате "вие"
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-04-14 03:11

Стана ми интересно та исках да попитам за гласуването. [smilie8]
Скоро бях на една тема и понеже пусках там снимки и какви въпроси ми се завъртяха да стигна до разглеждане на гласовете. Та пускам аз и разглеждам в категорията докато съм още на кеф, като ми хареса някоя снимка си гласувам... После се сещам, защо гласувам(да се ева у глупето) като тези снимки така минават пред моята[smilie18]Реших да направя една проверка и за останалите които пускат в категорията как е процедурата с гласуването при тях. Не е никак трудно да се провери с новите екстри у форума, няма да казвам какво установих [smilie21]

Е хубаво си викам аз пък да не съм за точките и минаване на пред, тогава пък ми идва друг въпрос, а защо пускам снимки за гласуване...После пак въпрос защо оставям и да се коментира, след като коментарите са едни и същи ... И пак въпрос, аз не казвам кое как правя никой не черпи от мен с к'во съм полезен или е полезно качването на снимки след като тук посещаваме само снимащи и никой не споделя как е постигната снимката... Е такива му ти въпроси.

Гласувате ли в категорията след като качите снимка там?

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: мара   
Дата:   28-04-14 07:58

ми гласувам си.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: fraction   
Дата:   28-04-14 08:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: philip   
Дата:   28-04-14 08:20

Гласувам за кадри, които ми харесат, с вички бутончета[smile]
Опитвам се да коментирам само ако намеря кусур или споделям предложения за подобрение на кадъра.

Прав си, че някои автори не са много по гласуването, но какво да се прави? Да въведем задължително гласуване ли?

-- Гласуваш за 10, пускаш 1.
-- Б-тата освен това пишат 3 коментара, не под свои кадри, пускат 1... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: mutriu   
Дата:   28-04-14 08:46

Как и да ти кажат, че гласуват малките, все тая. Овцете гласуват като стадото. Големите- по интереси. Бошлаф работа! Пълно е с болни мозъци и тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: rimohit   
Дата:   28-04-14 09:06

Важното е да се гласува на избори! Другото е Ала-бала-Пугачова !
Иначе цъкам на общо основнание , кое- както ми легна на сърце!

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: geokar   
Дата:   28-04-14 09:21

Така зададен въпросът се отнася до онези, които с нокти и лакти се борят за топ-а и първата страница и вярната свита "почитатели" седи с ръка на копчето още преди да е излязъл поредния шедьовър. За такива като мен, дето двете му на пет дни влизат в "албума" седмици, след като са качени за гласуване (ако изобщо влязат), такъв въпрос не съществува. Гласувам си за нещата, които ми харесват, някъде пиша под тях защо точно ми харесват и какво - не чак толкова, без да се съобразявам с личността и статута на пусналия снимката, с други думи - широко ми е около врата. Да му мислят топитата... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-14 09:33

Geokar до толкова си прав, че е срамно за снимката ти да са гласували много хора. Мен би ме било срам. При очевидни технически проблеми някой голям да ти пише "Еваларка", какво ти говори? Ми очевидно не е заради хубава снимка и обработка, а е на принципа на взаймопомощ или по скоро взаймобезпомощност. Жалка история. Вчера от всички кадри в портрет намерих само 1, в който няма много големи технически дефекти. Странно под него само аз коментирах, че ми харесва. Нито един друг коментар няма, както казва стойков "защо да подкрепям хубавите снимки мойте ще изостанат". Ако отвориш другите има по 10-тина коментара супер, мега, браво.....има една снимка с малък размер, очевидно разтяга на ужасно много - очите на модела изглеждат супер зле с 10-тина браво, супер отдолу......смешно е или пък направо тъжно

Та за това и не пускам снимки повече за гласуване. Вместо критика и напредък се хлъзваш с един смъртен грях - суета, водеща до злоба ако някой не дай си боже критикува.

А в крайна сметка във ФФ на дали фотографите ще си намерят клиенти. Това дето можеш да намериш е съвети, които за снимките идват от критиката и забележките на другите, който трябва да пречупиш през собствените си виждания за света и да станеш по-добър. Коментара "Еваларка" нищо не носи освен суета,



Публикацията е редактирана (28-04-14 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: rimohit   
Дата:   28-04-14 09:45

Hote , гледам и ти си се изкефил на една снимка с " очевидно технически проблеми" [smilie11] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: fraction   
Дата:   28-04-14 10:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: lorddemonic   
Дата:   28-04-14 10:20

Аз рядко пускам снимки, само в 2 категории... щото не си ги харесвам принципно хаха. Гласувам си редовно в 4 категории... Изобщо не се интересувам от точки , ръся некомпетентното си мнение от време на време колкото да има различно такова хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: мара   
Дата:   28-04-14 11:23

тя темата е "как гласувате?" ВИЕ! не агитките.
та викам да се придържаме към темата, та да не иде коня у ряката. теми с другия въпрос е имало много :) убаво е ся да се отговаря на тоя. мене ако нещо ме кефи - ми да минава напред. кво като ше ме задмине? аз лично най-много се кефя на снимки, дето са по-интересни и по-добри от мойте. и, право да си кажа - хваща ме яд и умирам от скука, когато отводя и видя многотия от еднообразие. гласувам напоследък главно със сребро. за злато рядко някой се класира...

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-04-14 12:09

Гласувате ли в категорията след като качите снимка там?

Както казва Мара, как гласувате вие, не останалите. Не знам колко по опростено да попитам, но ще добавя и "ВИЕ" в заглавието.

Аз съм отговорил още в първия пост, сега съм раздвоен и се чудя... та затова задавам въпрос към всички вас колеги.[smilie5] [beer]

Дори си мисля и Администраторите да обърнат внимание на този въпрос защото е проста математика. Оставането на една снимка за 3 дена в една категория, от един автор води до неактивността му в категорията в тези 3 дена. В случая примера е за един автор и една снимка... [smile]



Публикацията е редактирана (28-04-14 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-14 12:21

Ами аз гласувах преди за всички снимки дето ми хващат окото. А сега гласувам за тия, дето си мисля, че си заслужават.

Обаче коментирам на тия дето ми хващат окото и то само с идеите как да станат по добри по моите криви критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: adorable   
Дата:   28-04-14 13:24

Гласувам изключително рядко... Разглеждам категориите и гласувам за снимките според това, което ми подсказва моето вътрешно усещане! Според това какво настроение и (или) емоция ми носи даден кадър! Най-често за снимки, които аз самия никога няма да успея да направя! Винаги се старая освен с точки да оставям и коментари под снимките! Според мен, когато човек дава някаква оценка, за каквото и да било, е редно той да се аргументира. Понякога търпя критики и не до там дружелюбни изказвания по повод мои коментари, но това е в реда на нещата! В коменатрите аз изказвам моята ЛИЧНА гледна точка спрямо кадъра! Това не означава, че тя е единствената! За мен фотографията е удоволствие и забавление, и в общи линии я консумирам, защото ми носи наслада на сетивата! Не участвам в каквото и да било "кръгове по интесеси". Познавам само 2-ма, 3-ма членове на форума лично, които по стечение на обстоятелствата нямат качени снимки в профилите си! [smilie18]

Точките за мен са просто средство, чрез което да категоризирам по някакъв начин (съвсем субективно) снимките, за които гласувам! И тъй като те не ми носят ядене, пиене или някакъв друг тип облаги, когато съм в настроение ги сипя на поразия! [cool] [smilie5]

На въпроса: Защо нямам нито една качена снимка в профила ми?
Отговарям по следния начин:
ПРИЧИНА 1: Защото все още не съм стигнал нивото, което е нужно за този форум! (Смея да твърдя, че личната ми самооценка е на много високо ниво, и поради тази причина няма нужда за задръствам сървърите с излишна информация) (За останалото... Има FACEBOOK!)
[smilie5] [cool]
ПРИЧИНА 2: Нямам цифров фотоапарат, нито скенер за да дигитализирам негативите си!

Снимайте за удоволствие, гледайте (снимки), четете (книги), вдъхновявайте се, трупайте опит за себе си! А това, че някой не харесва това, което правите, то не е ваш проблем! Останете със здраве и на фокус! [shtrak] ;) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: demiman   
Дата:   28-04-14 13:28

Никога не гласувам като разглеждам категориите. Отварям албум и гледам всички снимки ... [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-04-14 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: realnoncho   
Дата:   28-04-14 13:32

Няма да гласувам 3 дни в категорията да не би някой с моите няколко точки да се издигне?

Е до тоя връх на борбата за точки не бяхме стигали [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: мара   
Дата:   28-04-14 13:37

е, то ясно, че тия, дето ше пишем тук нема да стигнем [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
начи требе да броим тия, де не пишат [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате
Автор: kalynsky   
Дата:   28-04-14 13:48

Аз за разлика от някой............ :-) си гласувам,ако видя нещо като идея, или усетя, че автора по някакъв начин се е опитал да покаже нещо, гласувам, но това може би зависи и от настроението за деня как ще гласувам :-)

според мен доста от коментиращите пишат , за да може автора да види, че въпросният "коментатор" е гласувал за снимката!!!



Публикацията е редактирана (28-04-14 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: nyamago   
Дата:   28-04-14 14:06

И аз не гледам категории целенасочено. Отварям 'Албум' (по-рядко) или някоя снимка от полетата, ако ми хване окото докато се забавлявам с дискусиите.

Като отворя снимка, почти винаги гласувам с някакъв бутон (по-рядко с 'бронз', че май още се смята за обида?). И много често оставям коментари - ако е 'Харесва ми!' или 'Браво!' опитвам с две думи да обясня защо...

Моят глас е независим (от него нищо не зависи, с тая неправилна буква : ) но си го давам като откровено мнение какво ми е направило впечатление. По-добре е от пасивното наблюдение.

То (пасивното наблюдение) е най-разрушителния вид поведение в такива съобщности. Троловете и злобарите (за последното си има българска дума - хейтъри) са по-малко зло от мълчаливите. На негативен коментар можеш (с болка) да се съгласиш или (с аргументи) да се защитиш. А игнорирането, пълното отсъствие на оценка - е НАЙ-УНИЩОЖИТЕЛНАТА ОЦЕНКА, от която най-много боли. Дип че аз лично не съм такъв, но съм сигурен, че не един и двама са се отказали да пускат снимки в този форум след пълно игнориране и отсъствие на оценки...

Макар с недолюбвания бронз, по-често ГЛАСУВАЙТЕ! Макар с "Не се снима така" - по-често КОМЕНТИРАЙТЕ! И ще е по-хубав сайт за всички.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: Don_Diego   
Дата:   28-04-14 14:17

Не съм тук за да гласувам или да ме гласуват. Гледам, чета- ако има нещо полезно, се стремя да го науча. Тази драма с гласуването ми е много забавна и комплексарска. Никога няма да стана част от отбор за събиране на гласове- щото такива бол. Аман от агитация. Човек влиза да коментира фотография или техника, а мине не мине време му пускат политически теми с невинни предлози или пък те агитират на лични да се превърнеш в щракач на рейтинг.

Има достатъчно хора тук с които се говори приятно, понякога на границата на пиперливото, което не пречи да са свестни. Обитавам перманентно една две теми и ми стига.

Гласувам от време на време. По лични естетически причини.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: geokar   
Дата:   28-04-14 14:49

Оппаа, разбрах къде се крие грешката. Тези, които отваряте "категориите", вие не гледате/оценявате снимките, качени в "албума", а само онези от тях, които вече са получили поне 21А гласа, по този начин пропускате най-новите снимки, най-вече онези, които си нямат дисциплинирани агитки. Ами и аз никога не ходя по категориите, а просто отварям албума. Какво би станало, ако админите скриеха най-овете от категориите поне за един ден, може би малко по непредубедено щяха да се оценяват новите снимки, а не само вече оценените сред тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: a4o90   
Дата:   28-04-14 14:55

Как гласувам аз.. все по-рядко, за съжаление. Гледам най-вече "Портрет" и "Улицата", защото това си ми харесва и винаги удрям по едни 4 точки за нещо, което успее да ми привлече вниманието. Дори според мен кадъра да има някакви недостатъци, ще ги опиша и пак ще дам 4 точки. Обаче все по-рядко нещо тук ми привлича вниманието. Не знам защо, всичко ми се струва едно.. воднисто..
Предполагам, че вината е в мен. Нито се имам за пара-мега-супер-дупер фотограф, нито пък за разбирач, но покрай 500px и най-вече любимия ми 35photo.ru една огромна част от кадрите тук просто бледнеят.
Бях пуснал една тема преди: "Кадрите, които ви впечатляват". Всеки път когато я вдигна с някой пост, потъва за има-няма 1-2 дни. Явно не само аз се впечатлявам трудно...

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: the_psycho   
Дата:   28-04-14 15:16

Тоя форум, колкото и да е хубав и полезен, си е една голяма българска работа... Какво имам предвид под българска работа - едните хора са се вкопчили в системката и я изсмукват на макс (щото могат), другите руптаят срещу системката (щото не могат да я експлоатират). Смисъл и в двете няма.

Отдавна не пускам снимки тук. Вчера пуснах една и то само, за да видя как са новите опции за по-голяма резолюция. Пуснах я и за гласуване, събра там няколко гласа, тя и толкова си заслужава :)

За кво е тва гласуване въобще? Някой да ми обясни, моля.

Как може едно толкова субективно изкуство да се мери с точки? "Давам ти 2 точки, щото не ти е правилна композицията?" Кой определя каква е правилната композиция?

Изобщо не мога да разбера какво толкова се връзвате за тия точки и какъв е проблемът като цяло?

Отговори на това съобщение
 Re: Как гласувате "вие" ?
Автор: ctpahho   
Дата:   28-04-14 18:24

Във всяка категория гласувам, всичко което ми хареса. Единствено рядко може да ми видите гласа в Голо Тяло, но и там се случва 3-4 пъти на година.
Според мен въпроса вече се видоизменя от "Как гласувате?" на "Гласувате ли изобщо?"
Обективен показател е рядката смяна на снимки в рейтинг Б и на първа страница.

За гласуването, хубаво е човек да си прави проверка. Наскоро пуснах една фотка с един остров в три сайта, един от които ФФ. Тук рейтинга и е нещо от порядъка на 60/4, в другите два сайта се приближи доста до топ за деня в категорията си.

Та направо не знам нито как гласуват хората тук, нито гласуват ли изобщо.

Здраве да е.

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »