Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 PC-то не разпознава апарата
Автор: F.Z.   
Дата:   16-04-14 00:11

Привет! имам изключително досаден проблем. Имам Канон 600д и през usb качвам снимките си на компютъра. Така до онзи ден. Компа вече не разпознава апарата и ми изписва, че някои от драйверите не работи правилно. Опитах се да ги ънинсталирам, но просто не ми дава. При устройствата и принтерите ми показва апарата с жълто триъгълниче, търси обновления, но не намира решения. 2 дни вече се рова в нета и какво ли не опитвам и не става. Пробвах апарата на руг комп и всичко е ок, само не и на моя. Пробвах какво ли не през device manager и през регистрите, но ГРЕДА! Дайте съвет, моля ви! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Отговори на това съобщение
 Re: PC-то не разпознава апарата
Автор: Marten   
Дата:   16-04-14 00:19

Може би ще намериш работещ driver в CD-то, което е дошло с фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: PC-то не разпознава апарата
Автор: MuHaTa123   
Дата:   16-04-14 00:28

Човек, колкото и добре да живее, си купува Card reader.
цитат: Asahi [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PC-то не разпознава апарата
Автор: sidthesloth   
Дата:   16-04-14 00:29

Опитайте да извадите картата със заснетите кадри от апарата и да я поставите в card reader, който да свържете с вашия компютър чрез usb кабел. Така ще стане, сигурен съм.
Освен това, проверете компютъра си за вируси. Директното свързване на компютъра с фотоапарата подлага на голям риск последния. Евентуалните усложнения са за ваша сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: PC-то не разпознава апарата
Автор: asahi   
Дата:   16-04-14 00:55

[smilie7]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PC-то не разпознава апарата
Автор: krach   
Дата:   16-04-14 08:43

Тествай да смениш УСБ кабела, както и УСБ гнездото (това предполагам си го тествал). Ако не стане влизаш в дивайс мениджъра http://www.computerhope.com/issues/ch000833.htm
изтриваш с delete драйвера. За по сигурно биеш рестарт след което на ново пускаш апарата.



Публикацията е редактирана (16-04-14 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: PC-то не разпознава апарата
Автор: fraction   
Дата:   16-04-14 09:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PC-то не разпознава апарата
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-04-14 09:08

смени входа на юесби-то при мен има два входа и двата имат кореноно различна функционалност

Отговори на това съобщение
 Re: PC-то не разпознава апарата
Автор: fraction   
Дата:   16-04-14 09:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PC-то не разпознава апарата
Автор: satyno   
Дата:   16-04-14 10:29

Тази тема е обсъждана в "EOS Utility ?"
при мен проработи след:
"
Имах същия проблем когато свързвах апарата директно към компа - разпознаваше го, но виждаше само празна папка без файлове в нея. След търсене в нета проблема се реши така:
1. В Add Hardware/ Device Manager деинсталираш USB
2. Гасиш компа /и от кабела/ и изчакваш 10-15 минути преди да го пуснеш
3. Пускаш го и бозата си намира сама драйверите

/ Апаратът не е свързан с USB-то, извади всички кабеляци от USB портовете. И аз свалям с card reader, но инсталирах remote control програмка. Тръгна! /
"


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »