Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Pentax 645Z Preview
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-04-14 09:32

http://www.imaging-resource.com/PRODS/pentax-645z/pentax-645zA.HTM


Уникална машина!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-04-14 09:39

Аз съм впечатлен от характеристиките и практичноста на камерата.
Добра автофокусна система, добро мерене, лайв вю, уай фи, добра цена, добра серия....

Научили са си урока от Никон д800.... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: vga   
Дата:   15-04-14 09:56

Брилянтен! Ултимативната сватбена машина! Браво на Рико и Пентакс!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: g_kalliergis   
Дата:   15-04-14 15:48


Дано в следващия си модел Pentax да сложат сензор 53.9 x 40.4mm и Hasselblad, Mamiya/Phase One, Nikon D800E ще издухат яко супата.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: chukov   
Дата:   15-04-14 16:41

Сватбена машина само ако имаш втори фотограф

Не мисля, че 645 е мислен за сватби по-скоро е студиен или пейзажен, сток от този тип машина

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: golded   
Дата:   15-04-14 16:50


chukov [smilie24] прав си, в едно ревю което четох преди 2-3 седмици , се наблягаше на това , че камерата е ориентирана към пейзажната и основно към студийната фотография. Ще се пробвам да намеря линка.


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: g_kalliergis   
Дата:   15-04-14 17:28


Това си е кропка на средния формат 6/4,5.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-04-14 17:49

Ще се окаже много добър баланс качество/цена спрямо идващите ФФ сензори с голяма резолюция.

Трябва да има повече камери в този сегмент по-този начин цената на ФулФрейм ще се ограничи отгоре и ще се натисне надолу.

Все още д800 си остава един чудесен фулл фрейм на чудесна цена.
И все още е с най-добрия сензор произвеждан до момента в най-удобното тяло/аф/изработка за същия. + Байноет с повече от 3 обектива. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: ludiakolio   
Дата:   15-04-14 18:37

Дано да има повече кадри във форума с него.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: dimidumi   
Дата:   15-04-14 19:11

Страхотна машина на добра цена за своя клас, но не и за нашия стандарт на живот. Тежичка ми се вижда с обектив ще дойде близо 2,5 кг, , която си е много за заснемане на събития (над 2-3 ч.) иначе за студио, мода, сток, пейзажи е прекрасна камера, който има обективи да му е честита [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: vga   
Дата:   15-04-14 19:53

Какво пък значи накъде била ориентирана? Кой я е ориентирал? Става за всичко, това е. С какво ще ти затрудни снимането на една сватба? Бърз, голям буфер, хубави обективи, хубава матрица, отличен фокус и мерене, невъобразимо исо... според мене си е идеален за всичко дето не изисква 10 кадъра в секунда. Аз бих го ползвал и за сватби! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: simbon4o   
Дата:   15-04-14 20:27

Абе с тази малка матрица не е нещо невероятно. За да има смисъл за плитък ДОФ от такава камера матрицата трябва да е 60х45 не 44х33. Дори, ако направят 60х60 или 70х60 ще е още по-добре. Иначе не е среден формат и един ДСЛР с 1.4 обектив има по-плитък ДОФ, по-бърз е и по-лек.

Иначе, камерката се очертава да подкопае хаселите и фазите както първата и версия. Ако имаше и синхронна скорост като тях просто щеше да ги нагази много яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: ludiakolio   
Дата:   16-04-14 08:29

"С тази малка матрица" не ми идва много кое не подкопава.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: Emoxide   
Дата:   16-04-14 08:42

това е FF-мът на Pentax, изобщо няма какво да се чака друго да се намърда между тази машина и K-3; Може би ако RICOH пусне истински ФФ безогледалка наподобяваща GXR примерно, но не и с този електронен слот а с реален байонет

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-04-14 10:02

И този ли е така шумлив, като събратята си?
Пентаксаджия съм, ама с шума не мога да се примиря.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: boni   
Дата:   16-04-14 10:19

Пише си в превютата, че матрицата е Сони CMOS и е с много нисък шум. Имало 200 000ИСО.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: jvader   
Дата:   16-04-14 10:28

MSRP (Maufacturers Suggested Retail Price) - 8500 USD! Не е за беднаго българского събрата! Егати цените.....[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: jorro_z   
Дата:   16-04-14 12:30

Автор: Pd
Дата: 15-04-14 17:49

...
... + Байноет с повече от 3 обектива. [smilie7]


----

ПД, я пак преброй:


http://photorumors.com/wp-content/uploads/2012/02/Pentax-645-mount-lens-roadmap.jpg



Обективите, понастоящем в производство. Но има и по-стари, които също се намират...




-----

Автор: simbon4o
Дата: 15-04-14 20:27

Абе с тази малка матрица не е нещо невероятно. За да има смисъл за плитък ДОФ от такава камера матрицата трябва да е 60х45 не 44х33.

-------

Симо, ти току-що отрече 90 % от всички камери среден формат - от Хаселблад, през ФейзУан и мамия и т.н. Защото около 90 % от тях са именно със сензор 33х44. Камерите с по-голям размер на сензора се броят на пръстите на едната ръка.



Публикацията е редактирана (16-04-14 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: J0R0   
Дата:   16-04-14 12:45

Студийна - ОК, съгласен съм.

Пейзажна - честно казано не мога да разбера мотивите.
Пейзажът не се движи.
Ако става дума за резолюция, само с два кадъра с обикновен ДСЛР постигаш тази резолюция, а и не е трудно да се сглобят.
Ако не става дума за резолюция, за какво тогава говорим?

Това не е нито със среден, нито с голям формат:
http://www.npr.org/2012/12/20/167621313/a-billion-pixel-tour-of-mount-everest


При лентовата фотография няма механизъм с който да сглобиш няколко кадъра в едно. Но сега за какъв среден формат в планината говорим? Щракаш няколко пъти и кеф ти резолюция, кеф ти динамика :)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: jorro_z   
Дата:   16-04-14 13:18

JORO,
Относно пейзажната фотография и аз мисля донякъде така.

Сещам се обаче за един спор, в една тема за апарат Олимпус.

Тогава Н.Сираков (ако не се лъжа; ако се лъжа - моля да ме извини), твърдо изказваше категоричната позиция, че предпочита да мъкне тежкия и обемен фул-фрейм за пейзажи, пред много по-малкия и лек Олимпус. С който също могат да се сглобят няколко кадъра в един, а и да се повиши динамиката с помощта на снимане в клин.

Очевидно, има някакво значение, че ще снимаш с по-голям и по-тежък апарат, пред това да постигнеш абсолютно същото с по-малък.

Щото ако тръгнем по таз логика... ще стигнем в края на краищата до извода, че ако снимаме достатъчен брой кадри със сапунер, и съответно достатъчно в клин, ще получим краен резултат (след сглобяване) като от средно-форматна камера.

Ама тук пейзажистите не мисля, че ще се съгласят.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-04-14 13:23

Как точно се компенсира 50 мегапикселов сензор с такъв формат с 2-кадъра от кропка? Това е практически и теоретично невъзможно.

Камерата на Пентакс е страхотна и ще намери приложение най-вече в концептуалната, модната ,портретната ,студийната фотография. Примерно за 8000$ бих предпочетл този пентакс през който и да е хаселблад в момента. А за сравнение м/у него и д800Е вече неможе да става след новия сензор.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: optima   
Дата:   16-04-14 14:34

>https://www.flickr.com/photos/96801808@N06/13877303094



Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: nevermess   
Дата:   16-04-14 15:47

Това, че пейзажите са статични хич не е на 100% вярно.
Вълни, вятър, движещи се облаци... винаги бих предпочел 1 кадър за пейзаж отколкото да стаквам след това. Има ситуации при които това със стакването ан няколко кадъра просто не става....

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: ilcoin   
Дата:   16-04-14 16:29

Накратко - Leica S за по-малко пари и с повечко екстри. Аз лично ще се радвам да видя директно сравнение между горните и най-вече като обективи как ще изглеждат нещата.

Пентакса не'а да умре ! [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 645Z Preview
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   16-04-14 20:17

http://photographylife.com/pentax-645z-announcement

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »