Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: Valentin4000   
Дата:   14-04-14 13:26

Привет бандюги:)
Имам следната чуденка:
Снимам с 18-105 китак Никон и съм предоволен от резултатите.Който квото иска да си говори, обектива е остър(за китов), малко аберации и малко distortion дава.Но тъй като винаги ме е влечала и макро фотографията, все се замислям и за макро обектив.Проблемът е обаче, че местатта по които снимам хич не са климатично подходящи за постоянна смяна на обективи:(
И естествено започнах да се насочвам към all-in-one обективи като най-силно впечатление ми направи новата Сигма 18-200.Моят обектив дава увеличение 1 към 5 докато сигмата дава 1 към 3.Математически погледнато това са 40 процента по-голямо мащабиране, но въпросът ми към вас е голяма ли е реално разликата от 1:5 до 1:3?
Да, знам, че това НЕ е макро обектив, но все пак е стъпка напред, а и парите не растат по дърветата все пак:)

Иначе да попитам и за хептен макро обективи, ако все пак реша да си взема чисто макро.Спрял съм се на два варианта "Тампон" 90mm f2.8 и Nikon 60mm 2.8 G.
Кой какво мисли за двата варианта?Знам че Muzka снима с Никора може и той да каже какво мисли за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: AKK   
Дата:   14-04-14 17:31

Лесно казано, еденицата от "1 към едиколко си" е размера на матрицата, от тук сам можеш да изчислиш каква е разликата в мащаба на практика и да прецениш дали те устройва спрямо нещата, които снимаш. Не че е лош 18-105, но не мисля че може да се сравнява с истински макро, нито пък сигмата. Ако обичаш и искаш да снимаш макро, вземи си макро, така или иначе и в сигмата ще ти липсва това, което сега ти липсва в китовия. Ако тялото ти има мотор, препоръчвам ти 60/2.8 D. Отличен обектив с отлична изработка, поради което лично го предпочитам пред съвремения му наследник.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: hose   
Дата:   14-04-14 18:19

40-ката е на достъпна цена

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: Duffer   
Дата:   14-04-14 18:24

Абе нейтив макрото си е нейтив макро. Иначе за чуденката ти - зависи какво смяташ да снимаш. 90-105 бива за буби, по късо за неподвижни обекти

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: Valentin4000   
Дата:   14-04-14 20:35

АКК благодаря за съвета.Не се бях замислял за стария вариант на 60-ката, оказва се че оптически разлика няма между двата:)
hose 40-ката е къса:)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: rumm   
Дата:   14-04-14 22:09

Има и стари евтини и не лоши обективи (без мотори) , които имат псвдомакро 1:2 - примерно AF 28-105D.Макрото е от само от 50 до 105мм.Не че имат качествата на истински макро обектив 1:1 , но е някакво бюджетно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: hose   
Дата:   14-04-14 23:03

hose 40-ката е къса:)[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: bvsmp   
Дата:   17-05-14 19:33





Публикацията е редактирана (26-06-14 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: simbon4o   
Дата:   17-05-14 22:00

18-200 и макро леща [smilie24] примерно рейнокс дцр250

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: daniil-k   
Дата:   18-05-14 10:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: bvsmp   
Дата:   18-05-14 13:27





Публикацията е редактирана (26-06-14 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макросите относно макро:)
Автор: kvakioh   
Дата:   19-05-14 11:23

ЗА макро и 18-105 най-прилични резултати, говоря за приемливо добри с екстендер ринг Кенко с автофокусни контакти(екстендерите на Никон са скъпи и редки) например 36мм. За съжаление не се продават отделно(идват 12/21/36мм мисля), макар че има втора ръка варианти за единични бройки. С лещи отпред ще се постигнат незадоволитени докъм прилично приемливи, една идея по-зле от това с екстендерите. Може би за негативи и дребни детайли ще е ОК.
За обърнат обектив- най-евтин като вариант, но нагласянето ще е най-трудно, но се свиква.
Иначе 40 макро Никонско е късо и недотам вариант, 60мм и в двата варианта е много добър обектив. Тамрон 90 също с много добри отзиви, ако са статични обекти 60мм е достатъчен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »