Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Новата кропка D9300 идва!
Автор: io_bs   
Дата:   04-04-14 00:34

Чудно как още няма тема за него [smilie25] Според Nikonrumors новият D9300 ще види бял свят скоро. Предполага се, че ще е пряк наследник на D300/s. Засега няма друга информация.
Коментари?

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: eewf   
Дата:   04-04-14 00:36

Поредната кропка на извънземна цена [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: D9300
Автор: estate   
Дата:   04-04-14 00:54

По интересно е дали е истина AF-S 135/2G.....a наследник ако има ще е здраво тяло с изнесени контроли,голям буфер и подобрено ISO и фокус спрямо D7100.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: hotsnail   
Дата:   04-04-14 00:57

Ако Сони обновят 16МП сензор или поне 20МП-ия ще има база за страхотна машина. Предвид резултатите на А7r....

Отговори на това съобщение
 Re: D9300
Автор: io_bs   
Дата:   04-04-14 01:43

estate написа:
> По интересно е дали е истина AF-S 135/2G.....

Него го доказаха да е фейк: щрак!
Но със сигурност ще има нов 18-300мм, който ще е с бленда ф/6,3 в дългия край и ще тежи 500 грама. Точно това исках след новите 18-300, 18-140 и сгъваем 18-55! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: realnoncho   
Дата:   04-04-14 09:15

Поне 10 пъти съм виждал подобни теми и слухове за D400 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: estate   
Дата:   04-04-14 09:53

Сега погледнато има повече смисъл от досегашните слухове,9-та серия супер кропка .Малко да помечтаем:
- 20/24 мегапиксела с кроп режим.
- 10 к.с.
- буфер за 26/40 RAW според режима
- Multicam 3500DX с -2EV
- Вграден WI-FI
- Magnesium-Alloy водоустойчиво тяло
- CF and xQD слотове
- D800 style тяло

Надеждата умира последна ,както обичам да казвам с кроп до гроб.[shtrak]

135-ца ще има дори и тази да е фейк ,обаче цената и ще е поне 2000-2200 $ :).Малцина ще са щастливците ,Nikon изкараха много добри обективи последно време но и те вдигнха цените до небето ;(

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: Emoxide   
Дата:   04-04-14 12:05

estate, според мен ако този слух се окаже истина и представят подобна профи кроп камера, мисля техническите й параметри ще надвишават двукратно посочените от теб. Виждам, че си съвсем скромен в очакванията си.
Според мен ще е 24Mpix (16МP crop mode);
12-14к/с + 3D следящ фокус; 20-25к/с със заключен фокус
При 2GB буфер, ако един 24Мpix 14-bit NEF = 40MB, ще събира ~50RAW; Допускам, че буфера може и да е по-голям...

Аф системата вероятно ще е по-нова генерация;

карт слотовете вероятно 2х SDXC UHS-II; и/или SDXC + XQD

Подобрено Live View с по-бърз контрастен фокус, крайно време е да сложат матрица с PD-сензори...

цена на тялото €2000

и един добър и бърз китов обектив 16-70/2.8-4.0(€850) ако му лепнат, ще е приказна машина!

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: io_bs   
Дата:   04-04-14 12:59

Явно ще е 24 мп, всички кропки са толкова от известно време вече. Силно ме съмнява да е с повече фпс от флагмана Д4 - сигурно ще снима с 8-9, макс 10 фпс. Буфер за 2-3 секунди серийна снимка, може да има и QXD слот наистина. Сигурно ще има sRAW в 6 мп с подобрено исо, буфер и фпс. Но ще видим [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-04-14 13:01

7d2 идва нормално и (д400)д9300 да се предполага.

Рмърсите са важна част от проучването на пазара.
Много ителигентно пуснаха д600 и 6д и заради тези тела търсенето на хай-енд кропка в същия ценови диапазон намаля. Отделно 4/3 и фуджи отхапаха от този пазарен дял.

Все още има търсене на такива камери но мисля ,че особено при 7д2 фокуса в/у видеото и новия автофокус ще е още по-голям.
Развитие за фотография ще има най-вече с повишената скорост на четене и по-новите процесори. Което ще обезпечи по-дъбър исо,динамичен обхват,серия,буфер и автофокус.

Видео може би ще се постараят за 4к и ще има някакви изключителни фреймрейтове на по-ниски резолюции. Разбира се 4-к-то ще е трик да ни вземат по 3000лв на тяло.(понеже вече няма как да ги вземат).

Търсене за такива камери има. И те ще се появят.
Ще са най-наблъсканите камери някога съществували на пазара като "всичко".

За да продадеш камера с малък сензор/висок клас на изработка на висока цена всичко останало трябва да е изключително.

Та скоро ще сме свидетели на камерите с най-голяма функционалност ever made. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: estate   
Дата:   04-04-14 14:36

Emoxide едва ли ще пуснат фъндък от Nikon.Но за да се бавят толкова време може и да е нещо отвъд очкванията ми.Примерно дано има варинат без видео опция .Никак не ме кефи да купувам екстра която не ползвам :))

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: dilomski   
Дата:   04-04-14 19:48

estate без видео има DF.Иначе кропка без видео 2014та няма шанс.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: estate   
Дата:   04-04-14 21:50

Не е лошо човек да помечтае....Df е уникална камера но докато е на цената на D800е няма никакъв шанс пред мен....дано поне излезе тази супер-дупер кропка че сигурно има поне 50 теми изписани за "наследника".;)))

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: Emoxide   
Дата:   04-04-14 22:19

io_bs:
Явно ще е 24 мп, всички кропки са толкова от известно време вече. Силно ме съмнява да е с повече фпс от флагмана Д4 - сигурно ще снима с 8-9, макс 10 фпс. Буфер за 2-3 секунди серийна снимка, може да има и QXD слот наистина. Сигурно ще има sRAW в 6 мп с подобрено исо, буфер и фпс. Но ще видим..

[smilie8] хмммм, като, че ли ми описа D7200, той ще е зареден с Expeed 4, а тези характеристики биха били идеално в неговата компетенция.


Continuous shooting @full resolution:

Canon EOS 1D X -> 14fps
Canon EOS 1D Mk-IV -> 10fps
Canon EOS 7D -> 8fps
Canon EOS 70D -> 7fps

Nikon D4 -> 10fps; Nikon D4s -> 11fps;
Nikon D300s -> 6fps; 8fps + Battery Grip;
Nikon D7000/D7100 -> 6fps;

Pentax K3 -> 8fps;

SONY SLT a77 -> 8fps /12fps;
SONY SLT a57 -> 8fps /10fps;


помоему D9300 ще си e Speed Demon, отвсякъде,
За да не се компрометира D4/D4s цената на кропката ще е доста висока, което ще я насочи директно към профи-репортери, уайлдъри и т.н.
А и за кви 10к/с да им се свиди, щом играчката SONY а6000 праска 11к/с @24Мpix с фокус, a77 праска на 12к/с, а се задава а77 Mk II който ще е със сигурност по-бърз, едва ли Nikon ще се оставят така да ги изпреварят... още повече това не е D7XXX, а клас нагоре [smilie24]



Публикацията е редактирана (04-04-14 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: io_bs   
Дата:   05-04-14 10:01

Сонитата, които даваш за пример, нямат движещо се огледало [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: estate   
Дата:   05-04-14 12:07

Не е проблема в огледалото а в това къде да бъде позициониран новия модел.Няма как да е в таргета на D4/s.Ще гледат Canon какво ще изкарат и ще се конкурират с него ,Sony не искам да ги коментирам те не ме вълнуват в този клас.
Затова и 10 к/с е съвсем реалистично ,както и буфер от поне 26-30 кадъра.За справка D300s има буфер 17 кадъра а 7D 15 кадъра.Да не забравяме и най-важния фактор ЦЕНАТА.;€

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-04-14 13:00

Теб може и да не те вълнуват, но Сони вече са фактор, с който всички се съобразяват. Пък и D9300 вероятно ще е с "четирибуквен" сензор! [smile]



Публикацията е редактирана (05-04-14 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: mmjm   
Дата:   05-04-14 13:18

http://www.emotikoni.net/img/emoticons/animated1757.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: io_bs   
Дата:   05-04-14 15:13

chrisnoch, свали си фенските очила - Сони не са фактор в професионалния фотопазар. Когато изкарат тела като D4/s, 1Dx и повече про обективи тогава ми се обади [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: kvakioh   
Дата:   05-04-14 15:20

Тия скорости, които ги "праскат" Сонитата са само за реклама, защото буферчетата им направо се "разпраскват" и спират точно след 13-ия кадър да пълнят от 12 зададени фабрично...Цифроманията няма край, само за да се покаже, че уж са повече. A пък точно които го хвалят това, никога няма и да успеят да усетят как "праскат" Сонитата от висок клас. Лежането и облягането на голи недостъпни технически факти е толкова авторитетно из форумите, колкото влизането гол в банята преди къпане.
Иначе, каквото и да пускат, да мислят за всички. И най-вече да пуснат един мотор нисък клас апарат от Никон.



Публикацията е редактирана (05-04-14 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-04-14 16:11

io_bs,
Че кой ти говори за професионалния пазар?!
Ти да не би да си про-фотограф???

kvakioh,
Пак пишеш глупости, колкото да не заспиш!
Буферът на Сони А57 е 18 кадъра (RAW+JPEG) и с бърза SD или MS карта се "освобождава" в движение.
Щом Сони са казали, че буферът на твоя НЕКС е за 12 кадъра, а ти побираш 13, не разбирам от какво се оплакваш!
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: Emoxide   
Дата:   05-04-14 16:46

chrisnoch, грешиш в това което каза за бързата SD-карта.

Всички APS-C SONY-та до момента, с изключение на новата безогледалка а6000, НЕ ПОДДЪРЖАТ UHS-I U1.
Това, че започват ефективно празненето на буфера още по време на запис, важи само с най-бърите
Memory Stick Pro-HG Duo NX.
При SONY е така, който иска нещо добро си плаща добре!
/то не, че при другите не е тъй [smilie18] /

Какъвто и да е D9300 ще е дрийм камера за мнозина!
[beer]



Публикацията е редактирана (06-04-14 01:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: estate   
Дата:   05-04-14 20:53

Не мога да разбера за Sony-lovers постоянно се бутат между шамарите.......Не сте интересни в тази тема ,а и по-принцип.Още с a700 се мъчиха да свалят D300 и 40D,резултата е ясен на всички.;)))


И за да не е хейт, Sony ги бива с безогледалните камери ;)))



Публикацията е редактирана (05-04-14 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: Emoxide   
Дата:   06-04-14 02:05

estate, тебе какво ти пречи споменаването на SONY, малко или много са си алтернатива, заедно с другите два много силни бранда Canon и Nikon. Нещо, в което, за жалост RICOH/PENTAX НЕ можаха да успеят. Така или иначе всяка система си има своите силни и слаби страни, всички сме наясно каква е цената, откъм IQ, която SLT технологията коства на апаратите SONY, въпреки добрите матрици. От друга страна утвърдените титани Nikon са доста консервативни. Другият още по-голяма мастодонт Canon макар откъм сензорна технология да е назад, малко или много проявява някаква иновативност, PD-фокус на матрицата, въртящи дисплеи, тъчскрийн интрефейс и прочее модерни и съвременни 'екстри'. А за 'безогледалните' марки да не говорим те как ежегодно теглят кроп технологиите напред... то не са хипер-пъргави обективи, не са леки телца със супер-процесори, не са бързи серийни снимки, не бе прецизен AF (по светло, а вече и на по-мрачно), не беше качествено видео, не бе чудо!
За мен е абсурдно как някои все още рават по това, че нямало евтини моторизирани тела - че за чий са ви ?
Да се гърчите с дъртите безмоторни обективи, с дебилно неточен фокус; нещо което новите гъсти матрици не толерират...

В средата на второто десетилетие на XXI век е нормално очакванията на потребителите да са много, МНОГО ПО-ВИСОКИ отколкото бяха 6-10 години по-рано!
А при тези сегашни технологии и евтини памети и чипове това един сериозен апарат да няма голям буфер и бързина, мощен процесор и адекватна и безпогрешна AF-система е просто позорно, поне според мен.
Дори да имах кеша не бих дал към 4000лв за чисто нов модел APS-C DSLR, който е толкова морално остарял, докато примерно смартфоните имат 5 до 10 години по-модерни технологии вложени в тях !!!(тук говоря за процесорна мощ, RAM , изключително коректни дисплеи и прочее типове хардуер)

Благодаря за вниманието! [beer]



Публикацията е редактирана (06-04-14 02:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: mitku   
Дата:   06-04-14 02:23

Кропка за над USD $2000... no fu**ing way. [smilie7]
Просто мястото за друга кропка, която да влезе между D610 и D7100 е доста тясно. Но ако преценят, че ще има достатъчно търсене... лошо няма. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: stown   
Дата:   06-04-14 06:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: estate   
Дата:   06-04-14 10:38

Emoxide ,знам че Sony са алтернатива но са в друг поток просто.Навярно и от Nikon мислят така защото нито с D7000,D7100 направиха кой знае каква крачка в тази посока. Но в момента който Canon пусне 7D mk II,ще видим новата "супер кропка".Явно там е голямо дебнене и промишлен шпионаж.Факт е че Pentax K3(25 RAW буфер) е леко загатеане че конкуренцията не спи и че имат готовност за ответен удар.

Колкото до технологиите си прав ,но няма да стане защото не мислят така.Смартфоните не ги намесвай че и там мога да споря,в тоз бранш бях 7 години и все още се интересувам.Там е такъв шпионаж че направо ще се изядат.Освен това са много по достъпни откъм клиентела и смяната на марката не те държи с нищо(обективи и прочие).
Похвално е че искаш да получиш най-доброто ,кой не иска.Просто аз гледам малко по-песимистично на нещата от теб.Имам малки но реалистчни очаквания :))



Публикацията е редактирана (06-04-14 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: kvakioh   
Дата:   06-04-14 13:32

Oтново се дъвка нещо, което не може да се преглътне. Пак го казвам, че колкото и да се изказват тия сухи данни, изключително малко се ползват. По-малко от 5% от ползвателите на бързи апарати са го ползвали това с кадрите в секунда. Вече беше изказано точното и коректно мнение единствено за преследване на цифри, които "капацитетите" със остарели виждания и облегнали се на знания от преди 50 години все още се надяват, че са в играта. Всъщност си е едно чисто зубрене на сухи данни, без смисъл.
Темата е мечта, дано да има повече хора, които да ползват, а не да пишем тук колко, как и кое.
Oтивам да пробвам как буфера от 110 кадъра действа на Канона...



Публикацията е редактирана (06-04-14 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: Emoxide   
Дата:   06-04-14 20:04

estate, споделям мнението ти [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: Emoxide   
Дата:   06-04-14 20:06

kvakioh и ти си прав [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: Emoxide   
Дата:   15-04-14 08:53

...тая тема май потъна...
без малко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата кропка D9300 идва!
Автор: estate   
Дата:   15-04-14 09:50

Няма новини ,пак ще е кьор фишек супер кропката на Nikon.За миг се бях замечтал ,но разума ми говори друго .....да си стоя с дъртото Fuji ,и да му взема едно D300 за бекъп :)))

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »