Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на мемори карта
Автор: IvoZ   
Дата:   31-03-14 22:50

Искам съвет каква карта за си закупя SD или CF ще се ползва на Никон Д800 ,идеята ми е, че за едни около 50лв мога ди купя 8гб CF или 16гб SD .
Инересно ми е мнение кой какво би избрал и защо разбира се

Търся сигурност и надеждност най-вече !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: demiman   
Дата:   31-03-14 23:22

За 50лв. карта за D800 не си взимай [smilie3] няма да е достатъчно бърза за големите файлове ... иначе CF дори и по-бавна е за предпочитане пред SD [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: xFireSoul   
Дата:   31-03-14 23:32

Да използвам темата за съшия въпрос.. за никон д3200 16гб или 32 клас 10 ли да взема? сега съм с една 8ца.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: gbdesign   
Дата:   31-03-14 23:39

Сигурно сега си си купил тялото и още не си видял, колко огромни са му файловете. Почвай да гледаш мемори карти от 32 GB на горе. Гледай да са поне 45 mb/s скорост на запис. Едва ли си любител, с такова тяло, така че приготви си едни поне 200 лв. за карти. Дали 1 или 2 сам ще прецениш. Съвременните SD карти, не са по-лоши от Comapct Flash и нямат неговото ограничение за скорост на трансфер /което си е ограничение на IDE интерфейса/.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-04-14 00:05

xFireSoul големината на картата - според бюджета, а както е казал @gbdesign - да са поне 45 мб/с клас 10.
Аз на моето Д7000 в двата слота имам две като тия, а на D80-то е същата, но 8GB.

http://lghttp.22373.nexcesscdn.net/80A650/Magento/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d


Aко ще снимаш и видео, то вече нещата отиват към нещо такова:

http://www2.pcmag.com/media/images/269898-sandisk-64gb-extreme-pro-card.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: tvk75   
Дата:   01-04-14 00:09

CF естествено

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: asahi   
Дата:   01-04-14 13:36

San Disk Extreme Pro дава бледи цветове. Extreme е по-остра.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: IvoZ   
Дата:   01-04-14 13:56

Автор: asahi
Дата: 01-04-14 13:36

San Disk Extreme Pro дава бледи цветове. Extreme е по-остра


а сега де ?????

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: Тед   
Дата:   01-04-14 13:57

asahi[smile]

Да ви кажа тествайки с MGLantern Samsung 64GB SDXC UHS-I Pro 80MB/s Class 10. Water/Shock proof и Sаndisk Extreme Pro 64 gb 95 mb/s - Самсунга пишеше около 40 мб/с, Сандиска около 38 мб/с.[smilie8]

И единия и др. да вземеш - няма да има проблем със снимки. Но с видео - ще ти трябва бързо писане! / и повече кадри в сек./. Ако си с бавна карта и снимаш видео - ще разбереш какво ти пиша.
Аз избрах Самсунга - заради шок, радиация, темп., по-добра цена и реалния тест с МЛ.
"Samsung Memory cards can endure 24 hours submerged in water and survive being run over by a 1.6 ton vehicle (SDHC, SDXC), not to mention the perils of airport x-ray machines, magnetism and extreme temperatures."

Вие четете 96 мб/ четене :) - гледайте с колко ПИШЕ! Апарата като снима ПИШЕ, не ЧЕТЕ!

бтв.-и двете карти сравнени - са с доказан произход.

При CF няма толкова драма, от колкото при SD. Така че, ако взимаш SD - 64гб / най-ниско 32 ГБ / на тези тела и добра марка от доказан произход /Sandiska има много реплики/.



Публикацията е редактирана (01-04-14 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: IvoZ   
Дата:   01-04-14 16:54

Ще снимам само снимки , видео не за сега ...



Публикацията е редактирана (01-04-14 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: Marconi   
Дата:   01-04-14 16:57

Автор: Тед
Дата: 01-04-14 13:57



ко речи? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: Emoxide   
Дата:   01-04-14 17:30

Ей ама сте големи гадове! Обърнахте темата на 1-воаприлска!

Вземай си една 16MB SONY от тези и си в рамките на 50лв. с карта пишеща с около 50-60MB/sec


НАЙ-ДОБРАТА ЗА ПАРИТЕ СИ!
Има абсолютно същите защити и издръжливост като топ модела Extreme Pro на SanDisk

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: lucky55   
Дата:   01-04-14 20:53

Здравейте. Видях тази тема за избор на мемори карта, и реших да не пускам нова, а и аз да попитам тук. Според вас каква SD карта ще е най-добре да си взема за фотоапарат Panasonic DMC FZ200? Единственото, което съм решил, е да бъде 64 GB, и клас 10, но оттам нататък започва едно лутане в мрака.... [smilie11] Разбрах, че е важна скоростта на записване, а не на четене. Позачетох се и тук
http://www.dpreview.com/forums/post/42493209
но не ми стана съвсем ясно. От прочетеното там, и тук в тази тема мисля, че тези карти SanDisk, които са с по 80 - 90 МВ/s, явно са достатъчно добри, и не би трябвало да има проблеми, но дали ако е малко по-бавна картата (и съответно на по-ниска цена) би ми свършила същата работа? Дали с покупката на SanDisk от този тип няма да се вкарам в излишен харч? Скоростта на четене не ми е толкова важна. Виждам, че тук има разбиращи хора и ще се радвам да получа малко инфо по въпроса. Ако пък има някой с такъв фотоапарат, още по-добре. [smile]



Публикацията е редактирана (01-04-14 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: IvoZ   
Дата:   07-04-14 16:34

Не разбрах защо ЦФ е по сигурна ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: asahi   
Дата:   07-04-14 19:17

По-трудно се губи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: mitku   
Дата:   08-04-14 09:18

Тед написа:

> ... И единия и др. да вземеш - няма да
> има проблем със снимки. Но с видео -
> ще ти трябва бързо писане! / и
> повече кадри в сек./...

За пореден път и тази градска (форумна) легенда... за бързите карти, за видео. [smilie5]
Специално за видео на стандартните камери (като нашите, т.е. и вкл. споменатите D800 и D3200) - НЕ е нужна никаква особена скорост на картата. Записът на видео евентуално би имал значение, ако в камерите се записваше некомпресирано видео и с висок битрейт... което обаче НЕ е така, естествено. Видеото хем не е с висок битрейт, хем се и компресира... яко. Т.е. сумарно битрейтът, с който (компресираното) видео се записва на картата обикновено е между 2 и 4 MBps (сещаш се, че тази скорост се покрива дори от някои карти клас 2)... погледни някой готов видео-файл от подобна камера колко MB е и колко секунди видео има в него. Иначе (ако не се записваше така, компресирано) картите ни нямаше да стигат като обем. Само за примера, ако видеото се записваше да кажем с 25MBps (за което щяха да трябват най-бързите карти), една 32GB карта щеше да стига за 20-ина минути само. [smilie3]
Скорост на картата е нужна реално САМО за серийни снимки... и то практически - само когато на човек не му достига буфера на камерата (а да кажем D800 си има и доста добър буфер). Т.е. относно видеото - всяка дори клас 6 (а в повечето случаи - дори и клас 4) карта ще върши еднаква работа, както и най-яката хипер-дупер клас XX карта. За серийни снимки обаче (особено ако са RAW+JPEG) - разликата може да е сериозна. Т.е. може с едната да си направил "The СнимкаТА", а с другата да си я пропуснал. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: rapesco   
Дата:   08-04-14 19:45

Жертви на рекламата сме, това е...[smilie22]
Имам една "слаба" карта KINGSTON 4GB, клас 4. Пъхнах я за проба във видеокамерата и при видео 1080р 25fps 16000kbps ми изписа, че побира 30 минути. Ами простата аритметика показва следното 4000MB/30min. = 133MB/min., което е равно на 2,2МB/sec.

За всеки случай, за да не съм изцяло зависим от математиката, изхаках 29 минути видео с гореспоменатата резолюция и за по-сигурно изплющях още 100-тина снимки (имам опция да снима едновременно с видеото)- еми картата си се справи отлично с цялата тази информация.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: showtime   
Дата:   09-04-14 00:29


http://prikachi.com/images/138/7242138k.jpg



Това е SD картата, която е най-изгодна за покупка в момента.
Скорост на четене - до 90MB/сек
Скорост на запис - до 60MB/сек

Доживотна гаранция, цена - има няма 80лв...



Публикацията е редактирана (09-04-14 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: showtime   
Дата:   09-04-14 00:36

Относно CF картите най-изгодната покупка е

http://prikachi.com/images/152/7242152C.jpg



Скорост на четене - до 120 MB/сек
Скорост на запис - до 60 MB/сек

Цената - около 170лв с доживотна гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: mitku   
Дата:   09-04-14 01:14

И само за сведение на незнаещите за това какво всъщност означава терминът "доживотна гаранция":
1) Това няма НИЩО общо с вашия живот или този на внуците ви; [smilie3]
2) Това всъщност означава, че гаранцията важи докато продължава "живота" на продукта, т.е. докато СЕ ПРОИЗВЕЖДА съответният артикул. И сами може да се сетите, че той може вече да е спрян от производство още преди да сте го купили и всъщност по този начин да се окаже, че няма реално никаква гаранция по тази т.нар. "Доживотна гаранция" още в нагъзина. [smilie25]
... поредният маркетингов "алабализъм". [smilie7]



Публикацията е редактирана (09-04-14 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: showtime   
Дата:   09-04-14 01:47

Доживотна гаранция при Transcend означава 99 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на мемори карта
Автор: estate   
Дата:   09-04-14 09:33

Много съм доволен от Transcend имам CF Extreme 600x 8Gb и 16Gb ,CF 400x 16Gb,SD UHS-I 8GB.Първата е купувана 2009 другите 2010,2011,2012,никакви ядове и грижи с тела като D200,300,700,Fuji,D90,D7100,.Правих сравение със Сандиск(купувани от Фотопавилион) на колеги и бях учуден колко добре се справят.:)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »