Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: Блясък   
Дата:   25-03-14 15:02

Здравейте!
Търся да купя гел-плака, цвят като на филтър 85С или ROSCO 1/4 СТО.
Целта е да се модифицира светлинен източник със 5600К така, че да излъчва около 4500К. Допълнително изискване е плаката да държи на неголяма температура. Примерно 60-70 градуса. Размерите на плаката е хубаво да бъдат около 20х20. По-малки размери също вършат работа, въпреки усложнението на конструкцията.
Става въпрос за Варна. Ако знаете къде бих намерил такива, ще съм Ви много благодарен.


Като евентуална алтернатива мисля да разпечатам на лазерен цветен принтер съответния нюанс ораншево на прозрачна плака, но едва ли ще е толкова пропусклива , а и въпроса с термоустойчивостта не знам как седи при тези медии.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: 3DF   
Дата:   25-03-14 15:19

www.ebay.co.uk


Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: ZED   
Дата:   25-03-14 15:27

Ако си от София, провери в магазина на Динакорд на петте кюшета.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: alsash   
Дата:   25-03-14 15:31

....хм, я пообясни още малко....какъв е този светлинен източник дето дава дневна светлина и нагрява 70 градуса, та и искаш да постигнеш 4500 К.....определено 85С не е твоят филтър...много се разминават нещата, та обясни пак.....апропо от Варна съм и мога да те консултирам

Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: Блясък   
Дата:   25-03-14 15:32

Не съм в София. Ако бях щеше да е лесно - нали всичко е концентрирано там... А тези за ПАР-овете мисля че са доста цветни, т.е. степента на филтъра е много за моите цели. Иначе знам, че издържат на високи температури. Търся и бързо решение на всичко отгоре, но ако няма как, ще опитам и от И-бей да взема нещо.

Ако намеря нещо във Варна ще е много добре! [smilie24]

Добавка за ALSASH:
Източника е мощен светодиод, който ще се ползва за осветителни нужди. Но свети доста студено. Самия диод консумира около 50 вата, но голяма част от топлината ще се поема от радиатор намиращ се зад осветителното тяло, като в затворения обем на осветителя ще се намира само излъчващата част на диода. Там загрява почти само от енергията на фотоните. Все пак леко напича ;)



Публикацията е редактирана (25-03-14 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: menkabg   
Дата:   25-03-14 15:49

http://www.musicworld.bg/bg/c_1688/Color_Filters.html



Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: Блясък   
Дата:   25-03-14 16:23

Харесах си от сайта, даден от Menkabg обаче пише, че филтъра е PET (Polyethylene terephthalate), а той под въздействието на топлина се сгърчва още на 75'С. Та по тази причина не поръчах...

Благодаря на Menkabg за вниманието!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: dekov   
Дата:   25-03-14 18:18

Един диод ли е или пита с много диоди, ако е един диод може да се ползва и стъклен филтър 60-70 мм., 50 вата няма как да го скапе.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: alsash   
Дата:   25-03-14 20:04

....все пак, тези сметки се правят с измерване на цветната температура...а?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: Блясък   
Дата:   25-03-14 20:58

параметрите на диода, дадени от производителя.

Филтър на резба беше първата идея, ни ще срещна затруднения с прикрепването пред диода. Предпочитам решение с плака, но и филтъра е някакво решение

Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: asahi   
Дата:   26-03-14 01:45

Aко диодът свети студено с филтър можеш да обереш синия пик около 450nm, но не можеш да преобразуваш този пик на по-жълт или по-червен. В резултат на това упражнение ще си намалиш интензитетът на светене, при това видимо. По-добре си търси светодиод с подходящия за твоите нужди спектър на излъчване.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: Блясък   
Дата:   26-03-14 08:22

Taка е, Asahi. Поръчах варианта 4000К, чаках около два месеца, и накрая (българска му работа) ... трябвало да се съберат 100-на поръчани диода [smilie10] (надкритична маса) за да се заявят на производителя. И на този етап (два месеца чакане) нямало други заявки. Ами защо ме вързахте на коневръза бе, аланкоолу! ...та такива истории с български фирми.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: hose   
Дата:   26-03-14 10:40

Блясък - аз бях тръгнал да ти пускам същия линк - това е сайта на динакорд, това са театрални и кино филтри, аз съм ги ползвал на стандартното театрално осветление - парове и пс-та, те загряват доста повече от 75 градуса струва ми се, и филтрите издържат, те за това са направени, може и да ги питаш кои до каква температура нагряват, не би трябвало да имат проблем



Публикацията е редактирана (26-03-14 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся цветна гел-плака. От къде?
Автор: Блясък   
Дата:   26-03-14 13:20

Консултирах се с хората от Динакорд. Не ми дадоха еднозначен отговор дали леснотопимата серия (Е-colour) ще ми свърши работа. Тя е по-богатата колекция. Тези които се ползват за PAR-овете са труднотопима серия (High temperature, Supergel) за съжаление са непълна гама, нямат над 50% от цветовете в каталога на Rosco. А това което има /supergel #09/ е много наситен оттенък за моята цел.
Ше има компромисни решения т.е ходене по мъките

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »