Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Postmortem photography
Автор: 5co   
Дата:   23-03-14 14:09

Във връзка със замразения скакалец искам да отворя една тема за
Postmortem photography
Фотография след смъртта.
Била е изключително популярна във викторианската епоха.
Имало е гримьори и специални стойки на които са подпирали мъртъвците за да изглеждат като живи.
Често роднините са се снимали с любимия покойник.
На много от снимките трудно може да се познае кой е мъртвеца и кой живия.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: mmjm   
Дата:   23-03-14 14:21

Не, благодаря. Подобен натюрморт не ме кефи.
А ти би ли се снимал до детето си, или още нямаш деца и ти е трудно да си представиш, какво би чувствал?

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-03-14 14:22

И в съвременната е популярна - Witkin

http://www.edelmangallery.com/witkin.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: 5co   
Дата:   23-03-14 14:28

Аз не бих, но стотици родители са снимали по този начин децата си.
В онази епоха детската смъртност е била висока.
Родителите са искали да запазят жив спомена за починалото дете.
Често са се снимали с него или са снимали мъртвото дете с неговите живи братчета и сестричета.


https://photo-forum.net/static/forum/2014-03/ihqo1573.JPG


http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/18khvqaplm38hjpg.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: caspin   
Дата:   23-03-14 14:31

това е грехота[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: mmjm   
Дата:   23-03-14 14:35

Сега фотографията е далеч по-достъпна и можем да имаме жив спомен от множеството снимки правени приживе. Според мен снимка постмортем, трудно може да се нарече жив спомен, но както казах живеем в доста по различно време и разбиранията ни са други.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: 3DF   
Дата:   23-03-14 15:11

Явно времето на този тип фотография е отминало. С изключение на фотографията за съдебна медицина.

От как съм в този форум това е втората такава тема дето срещам тук.
Другата е тази

Като гледам снимките от постмортен направо настръхнах, но така е било модерно или нещо нормално за времето си. Все пак това е било някаква информация за далечни роднини или познати.

П.С. В дивия запад гръмнат поредния конекрадец и му лепят снимките в ковчега по всички гари за да не го търсят повече и за информация на другите конекрадци кво ги чака.

Снимки на гръмнатите Бони и Клайд.
Гръмнатия Че Ге Вара.



Публикацията е редактирана (23-03-14 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: jerryes   
Дата:   23-03-14 17:39

Това е ужасно! Само като видях как родители се снимат с мъртвите си деца или братчета и сестричета целия настръхнах.Пък някои даже направили и опит за усмивка..Пфу, егати спомена, егати разбиранията- не, благодаря! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: мара   
Дата:   23-03-14 18:46

не е добре да съдим от позиция на днешния ден. чисто и просто нещата сега са различни.
аз за първи път се сблъсках с туй чудо на една гостуваща изложба на испанска фотография на шипка 6. беше огромна изложба и доста се втресох. не мога да я отричам тая постмортем фотография, но определено не бих я гледала, що се отнася до деца. останалите не могат да ме трогнат особено. понеже предполагам, че линкът показва щедро и детски снимки, колкото и да са добри, приемам, че съм се нагледала и не помислям да го отварям.

както казаха по-горе - това е спомен за починалите, в едно време, когато фотографията не е била ежедневие и често хората не са имали снимка приживе на близките си. правели са го, за да ги имат до себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: JollyRoger2   
Дата:   23-03-14 19:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: mmjm   
Дата:   23-03-14 19:37

стара градска морга


Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: kadans   
Дата:   23-03-14 19:38

Баба ми, бог да я прости, имаше такава снимка на първото си дете, което е починало след раждането. Някъде през 1940-та. Питах я защо го е снимала и тя ми каза, че и било мъчно и искала да го има на снимка. Повече не я питах нищо,нито съм говорил с нея на тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: GenaDP   
Дата:   23-03-14 19:43

Живо, умряло - ква е разликата? Освен че умрялото не шава и по-лесно се снима... Кво сте се завайкали като дърти оплаквачки?

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: JollyRoger2   
Дата:   23-03-14 19:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: ilcoin   
Дата:   23-03-14 19:56

В тази епоха отношението към смъртта е било доста по-различно от сега. Най-малкото, смъртността е била много по-висока и някой да си умре някъде си е било съвсем в реда на нещата. В смисъл, били са свикнали, колкото и грубо да звучи.

Освен това хората са били доста по-вярващи и са възприемали смъртта като избавление от житейските грижи и някак си не са гледали толкова стресирано на нещата. А и са живели с надеждата, че скоро ще се съберат.

Въобще, всяко време си е имало нравите. И за мене беше доста стресиращо, особенно това:

Мен лично тръпки ме побиват , така че за бременни и малки деца не е препоръчително ...

ПП. Цъкнахте на горния линк, нали [shtrak].



Публикацията е редактирана (23-03-14 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: luboar   
Дата:   23-03-14 19:59

някъде ме бяха питали:
- Защо снимаш риби ?
- Защото дори и мъртва, рибата изглежда като жива. Освен това, стара риба няма, има малка и голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: GenaDP   
Дата:   23-03-14 20:05

"факт е че подобна фотография се продава срещу много големи пари"

Всякакви екзотики се харчат добре. Трупове, уроди, садо/мазо и т.н. Важното е да е различно, и да убедиш ментално нестабилните, че поради тази причина е гениално.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: JollyRoger2   
Дата:   23-03-14 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: GenaDP   
Дата:   23-03-14 21:52

Рибата е древен символ за Христос , и това което е направил за нас хората .

Брей... А преди да се появи Христос, за да осмисли съществуването на рибите като такива, какви според теб са били функциите им?

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: pmartinov   
Дата:   23-03-14 22:06

Предлагам на нереализираните патоанатоми да не занимават фотофорума с некрофилските си "проблясъци" .








[smilie23]






Все пак човек трябва да усеща границата която не бива да преминава.



Публикацията е редактирана (23-03-14 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: JollyRoger2   
Дата:   23-03-14 22:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: vkk1   
Дата:   23-03-14 22:45

" ПП. Цъкнахте на горния линк, нали " ...

Не, не съм !
Нямаше да цъкна и на първия, ако знаех за какво става дума!
Моля модератора на форума да вземе отношение по тази тема, това е НЕДОПУСТИМО !
фотографски форум ... замразени животни, снимки на умрели, местене на трупове, баси майката, артисти!

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: JollyRoger2   
Дата:   23-03-14 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: juslen   
Дата:   23-03-14 22:58

Този тип снимки са част от историята, били са много популярни през Викторианската епоха и просто са част от миналото. Хубави, лоши, гадни и т.н. някога са ги правили. За тогава е било приложимо, за сега-не.



Публикацията е редактирана (23-03-14 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: rostoshev   
Дата:   23-03-14 23:32

В началото но 20-ти век се практикувала и по нашите земи... Даже на доста известни Софийски фотографи са им носели починалите в кофчези пред ателиетата за последна снимка...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »