Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 12:57

Здравейте!

Влизам с молба за помощ. Предстои ми покупка на нов фотоапарат и съм се спряла на CANON EOS 650D.
Така или иначе, изборът вече е направен и не за фотоапарата имам нужда от помощ (или мнения).

Не успях обаче да се ориентирам как да подбера най-добре карта с памет. Разбрах, че трябва да е висок клас - за предпочитане 10-ка. Оказва се обаче, че това съвсем не е достатъчно, за да мога да снимам видео без проблем. Значение имала и скоростта... И тук се натъкнах на проблем - в морето от карти има такива с всевъзможни скорости. Как да разбера коя ще ми свърши работа, за да заснема видео с играта на сина ми, тренировката на съпруга ми или първата усмивка на бъдещия нов член на семейството ни например?

Благодаря предварително на всички, които ще се включат с конструктивни предложения и мнения по темата!

С пожелания за много вдъхновение и страхотни кадри:
Вени


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: lorddemonic   
Дата:   18-03-14 13:00

http://most.bg/flash-pamet/kingston/8gb-sdhc-kingston-cl10-g3.html

Изключително доволен вече 3 години :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-03-14 13:05

Може и да е малко по-скъпо, но това е марката. Просто, казаното отговаря на показаното:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=19&product=9881&show=additional



Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 13:17

lorddemonic, quazimodo, благодаря за бързите отговори!

А SanDisk дали имат подобна, но по-голяма? Всъщност, въпросът важи и за двете марки.

Или препоръчвате да купя две отделни?

Мисля, че картите, които сте показали, са си съвсем бюджетни, бях подготвена за по-голяма сума. [smile]

Още веднъж, благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: lorddemonic   
Дата:   18-03-14 13:20

Имат по големи разбира се :) Щом не те притеснява цената разбира се.



Публикацията е редактирана (18-03-14 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: rx   
Дата:   18-03-14 13:23

На каквато попадна в Техномаркет - купувал съм скъпи и евтини и лично за себе си не съм открил никаква разлика към момента. Гледам да е "втората" по цена - не най-евтината, а следващата. В момента съм с TDK и нямам оплаквания. Преди време един Лексар ми се счупи, но след като стъпах отгоре, но беше само външната пластмасова обвивка, та успях да си източа снимките и да я хвърля.
Мисля, че в момента технологията е достатъчно зряла, за да се притеснява човек от която и да е от известните марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 13:33

Аз проблеми с карти съм имал само с ADATA, иначе ползвам Sandisk и Transcend - TОВА например е карта, която ще ти свърши работа. И да си вземеш много по-бърза, няма да усетиш голяма разлика с тяло като 650D.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Батко   
Дата:   18-03-14 13:36

A неизвестните марки обикновено са произведени в същия завод, в който и известните.

Ако мога да се възползвам от темата и да ми препоръчате бързи micro SD карти ?

Преди време си бях взел 2 x Transcend 16GB SDHC, UHS-I, Class10, но са ми бавни за (RAW + JPG)*24mp

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 13:42

Батко,
Дай пример с нещо с което си сравнил и е по-бързо и на какво тяло.
Но да е със същия преходник към микро...
Да не се окаже че просто е по-добре да си купиш нормални SD карти [smilie3]



Публикацията е редактирана (18-03-14 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 13:42

realnoncho написа:

> И да си вземеш много
> по-бърза, няма да усетиш голяма
> разлика с тяло като 650D.

Опа, я сега обясни на невежите какво значение има комбинацията тяло - карта! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Батко   
Дата:   18-03-14 13:44

РиълНончо, моето предложение е по-добро и по-евтино [smilie3].

За авторката на темата, смятам, че специално за видео нямаш грижи, ако примерно вземеш тези, които съм посочил. Аз снимам 1080p, 60fps с 28Mbps и изобщо не го усещат картите.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Славчо1989   
Дата:   18-03-14 14:22

Вземи колкото се може по-голяма, видеото е доста обемисто а и като добавиш някоя и друга снимка една 8-ца, ще се напълни бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 14:26

Определено съм се насочила към по-голяма карта, въпросът беше да се уточни с каква скорост трябва да бъде.

Може би ще е добре да взема две, за всеки случай. Едната мога да си позволя да е по-малка, но другата следва да е поне 16GB.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 14:39

Не знам откъде вадиш последното заключение и не искам да давам акъл на никого.

При 18 МП, вероятната продължителност на клипа/клиповете ще е малко над час и половина за 16 ГБ карта (AVCHD). При 8 ГБ - наполовина. Не вярвам да снимаш непрекъснато с такава продължителност, защото това едва ли ще се отрази положително на сензора...

Карти с голям капацитет купуват основно фотографи, ползващи апарати с "много меги" и снимащи в RAW&JPEG, както например Батко е описал по-горе.

Аз бих си взел две, дори три по 8 ГБ от съображения за сигурност.

Но ако средствата не са ти проблем, можеш да си вземеш и 32ГБ.



Публикацията е редактирана (18-03-14 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: rx   
Дата:   18-03-14 14:50

По-добре няколко по-малки карти - 8 или 16. Да може ако нещо се случи с едната, да загубиш по-малко информация :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 15:01

Венета - само някои от най-бързите нови тела имат възможност да пишат по-бързо от UHS I стандарта.

Батко - казах ти, за 2 лева разлика няма да си взема микро с преходник, за да не питам после защо ми е бавно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 15:13

ОФФТОПИК:

Нончо, не мога да намеря темата, в която един съфорумец разказваше как отворил (заради голо любопитство) една развалена SD карта и вътре... micro SD. Имаше снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 15:26

Да, устройството е същото, ама един предогник и едни пинове които могат да се замърсят в повече ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 15:32

Ами, ситуацията е горе-долу следната: разполагам с около 2000 лева за самия фотоапарат + 3 (за мен абсолютно базисни) обектива (18-55, 55-250, 50-1,8). В тази сума трябва да влязат набор аксесоари (сенник/байонет, филтри, почистващи аксесоари, карти памет, раница). За статив и допълнителна светкавица съм решила да изчакам (знам, че е желателно да ги имам), защото не искам да правя компромис (особено със светкавицата), а бюджетът е ограничен на този етап. Другите изброени аксесоари могат да се купят за малко пари, затова ще ги взема сега.

В E-bay има приемливи предложения за комплекти фотоапарат + обективи, а чакането не ми е проблем - както се казва, досега все съм чакала, така че още месец или два не са чак такъв проблем.
За да съм точна, спрях се на тази оферта. Има и други подобни оферти, чиито цени все гравитират около същата сума. Продавачът е с отличен рейтинг и според оценките, е продал и доста по-скъпи неща от моя комплект.

Аксесоарите са тези. Бюджетно предложение отвсякъде. Дано си струва!

Ако сред пишещите в темата има такива, купували от E-bay, ще съм благодарна да споделите мнение!

Да се върна на въпроса за картите: картите обезателно ще са две, това вече го реших. Застраховката не е излишна, защото съм губила снимки от телефона си заради изгоряла карта и щях да умра от мъка (първите "болнични" снимки на сина ми веднага след раждането заминаха). Чак много продължителни клипчета едва ли ще правя, а и имам навик да свалям често снимки от апарата на компютъра, както и да правя бек-ъп след това (пак заради един заминал си без време хард диск - това са тежките уроци от живота). Така че мнооого големи карти няма да са ми нужни. Две по-малки са оптимален вариант за мен. Досега щракалката ми е била с 4 GB (тази карта ще остане, така или иначе, на мое разположение) и никога не съм успявала да запълня целия капацитет, но пък и тя снима само в режим JPEG. С новата машинка възнамерявам да снимам в RAW формат, та не знам дали 8GB ще са достатъчни, в крайна сметка.

Ами, това е. Много дълго стана, така че благодаря на онези, имали търпението да изчетат всичко!


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 15:40

От ХонгКонг?
А мито и ддс които ще платиш сметна ли си?

Тези аксесоари не ти трябват всички - вземи си сенници и дистанционно като за начало.

И на мен щтракалката ми беше с 4ГБ, но сега съм с 2Х16 + 2Х8 + 4...
Като отидеш на някоя екскурзия да не се чудиш къде да си пазиш снимките ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: rx   
Дата:   18-03-14 15:44

Митото остави, ама не се знае какво ще получиш в кашона. Горещо препоръчвам толкова скъпи стоки точно от това кьоше на света да не поръчваш за да няма после мяу... Ти си знаеш де, просто да не кажеш, че не сме ти казали :) Помисли дали да не хвърлиш едно око на базара на форума.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=11653&show=additional


От тази оферта в ебей, която си посочила ще спестиш 100лв, дори по-малко. Кисненето в митницата и нервите, факта, че в ебейската оферта обективите са старата версия, както и липсата на гаранция в България не са включени в цената.



Публикацията е редактирана (18-03-14 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 15:53

realnoncho, сметнах всички данъци. Пак излиза доста по-евтино, отколкото да купя апарата и обективите оттук. Ако ги взема от България, при всички положения надхвърлям 2000 лева само с тях.

Няма да си кривя душата- има неща, които ме притесняват. Това, че техниката идва от Хонг Конг, например. Купувала съм какво ли не от азиатски търговци (до момента съм с отлични впечатления от всеки един от тях), но техника не. От друга страна, повечето апарати, така или иначе, ги правят там (ако не е Хонг Конг, ще е Китай или някоя друга страна от този регион). Гаранцията е една година, но пък тук като дават две, какво? Чувала съм от познати, в т.ч. и професионални фотографи, че сервизът на Канон не е добър. Та дано не се стига до гаранция, с други думи!

Старият ми апарат (Canon S3IS) е купуван преди повече от 5 години (доста повече, всъщност) и до ден днешен, за моя радост, се държи безупречно. Нямам никакво намерение да се разделям с него. Имаме история, както се казва. А и за излизане вечер или други неангажиращи поводи си е чуден - малък, лек, побира се почти във всичките ми дамски чанти, прави твърде прилични снимки за своя клас. Не мога да искам повече!

Относно аксесоарите, разликата в цените на по-малките комплекти и този, който показах, е минимална, затова се спрях на по-големия. Може и женска ненаситност да е, знам ли... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Батко   
Дата:   18-03-14 16:00

Извинявам се предварително за този ми пост.

РиълНончо, не си спомням какво си писал, че гледам има редакция след моето мнение. Значи ... разликата беше 5DMK2+CF Transcend 400x 8GB vs. SonyA99 + това, което съм написал ( SD 16GB ).
Разликата е осезаема, нищо, че на Sony-то му е по-голям (RAW-a). Та пак опираме до евтиното излиза скъпо и може би трябваше да се метна на SanDisk, ама знам ли ги и тях като са SD.
Ти сигурен ли си за това, че SD без преходник е по-бързо от микрото с преходник ? Решението ми беше отчасти и за това, че някои кардрийдъри надраскват пистите на картата и тя спира да работи, затова и предпочетох с преходник.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 16:16

Хмм, смея да твърдя, че спестявам малко повече.

Най-изгодната оферта за апарата с трите обектива е за 904 долара и безплатна доставка. Възнамерявам да ползвам услугите на превозвач, базиран в Англия, за да се разправя той с митниците.

Значи, да видим:
904 долара х 4,2% мито = 942 долара
942 долара х 20% ДДС = 1131 долара
1131 долара х 1,45 (закръглям курса малко нагоре) = 1640 лева

Даже и с транспорта до България, който едва ли ще е повече от 60 лева (за толкова ми докараха цяла бебешка кошара, при това дървена), разликата е 200 лева, защото 1900 лева е пакетната цена, която ми предлагат в един от двата големи магазина за фототехника тук. Не се надявам в другия да предложат много по-малко.
За въпросните 200 лева взимам раница, посочения от мен комплект аксесоари и няколко карти памет.

В едно си прав: остава въпросителния знак за автентичността на техниката и състоянието и при доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 16:22

Това, последното хич не е за пренебрегване. Скоро синът ми разказваше как бащата на негова съученичка си поръчал от някакъв сайт таблет. Получил оригинална запечатана кутия, а в нея - бутафорен модел "като истински".

Както казах в началото, акъл не давам. Аз, обаче, бих прежалил тези 200 лв. в името на сигурността. Още повече, че част от аксесоарите изобщо няма да ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: rx   
Дата:   18-03-14 16:23

Ти кликна ли на линка, който ти дадох, на една от големите магазини за фототехника, където цената е 1659лв? :) С трите обектива и то по-новите версии?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 16:29

Кликнах, ами - как ще изпусна (нищо че тези оферти съм ги прегледала поне 100-тина пъти). Само че там ми предлагат 75-300, пък аз искам 55-250.[smilie3]

Иначе случката с таблета е ужасна, а и не е единична. Масово обаче подобни неща се случват на хора, които не четат, не внимават и не следят рейтинги и мнения. Груба грешка, когато иде реч за он-лайн търговия. Човек трябва да си отваря очите много, за да няма такива произшествия.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 17:30

Батко,

Не съм сигурен, но предпочитам да има по-малко преходници, които могат да объркат нещо.
А за твоето сравнение на РАЗЛИЧНИ апарати с РАЗЛИЧНИ типове карти и скорост нямам какво да кажа :)


Аз за да спестя 300 лв от 2000 не бих поръчал от ХонгКонг.

Иначе мислила ли си за вариант с 18-135 СТМ(новата версия) + един 40 2.8 или 50 1.8?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 18:08

Честно казано, не съм мислила за други конфигурации. Най ми се иска 1.8-цата да е 1.4-ка, ама...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: rx   
Дата:   18-03-14 18:36

Не бой се - 50 1.8 е невероятен обектив за цената си!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 19:06

rx, надявам се! Принципно, чух добри неща и за 55-250, затова именно се спрях на тази конфигурация. Мислех си, че тези три обектива покриват нуждите на един средностатистически начинаещ фотограф с един прекрасен 2-годишен обект за снимане и втори на път.
Разбира се, че фотографията е увлекателно хоби и се предполага, че всеки, който се гмурне в това изкуство иска още и още... Не е евтино удоволствие, няма спор. Но все се надявах с гореспоменатото оборудване да мога да стартирам що-годе прилично.

Сега ме хвърляте в размисъл. Не само по въпроса за избор на обективи, но и за покупката им - как и откъде. Не знаех, че има по-нови и по-стари модели на обективите, които искам. Сега чакам оферта и от другия магазин, за да сравня, след което ще реша окончателно.

Прави сте, че техниката е скъпа и не си струва да се рискува, но от друга страна, повечето аксесоари ще трябва да чакат, ако купя фотоапарата и обективите от България. Всъщност, аз исках само трите филтъра, байонет, две карти, почистващи аксесоари, раничка и евентуално дистанционно. Всичко друго не ми е толкова важно, а и не знам доколко ще ми служи. Все пак, аз съм само любител засега.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-14 19:59

За какво са ти толкова много карти?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 20:05

Е, колко много? Само две. Една по-малка за ежедневна употреба и една малко по-голяма, която да позволи спокойно снимане на по-продължително видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 20:37

Не знам какво разбираш под "продължително видео"?! Прочети пак, какво ти написах в първия си пост. Нямам опит с този модел, нека кажат хората, които снимат с такъв. Продължителното видео така може да ти "изпържи" матрицата, та да се чудиш после защо апаратът ти не прави "хубави снимки".

Разбирам желанието ти за видео, щом имаш малко дете и чакаш второ (да са ти живи и здрави, апропо, ти също!), но не си ли мислила за бюджетна видеокамера?


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: tvk75   
Дата:   18-03-14 20:37

общо взето тази карта и ей тази са наистина бързи карти


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-03-14 21:29

Ако след покупката се качи Магическия фенер, 650Д си става като "професионална" видеокамера[cool].

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: lorddemonic   
Дата:   18-03-14 21:34

55-250 го мразя отвсякъде! Бавен и неточен автофокус, мазен от 200 нагоре колкото си иска... по добре 70-200 f4.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 22:07

Не думай! Цената му е колкото на всичките ми обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 22:20

Всъщност, логично възниква един основен въпрос: имаш ли опит с апарат със сменяеми обективи? Смяната на обективи "в движение" е не чак толкова проста процедура. Не, че е сложна, но си иска определени "удобства".
Може и да не се изразявам правилно, другите ще ме поправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 22:24

55-250 си е много приличен обектив, освен ако някой не очаква L-ка за 250лв [smilie25]

Аз като гледам в магазина се продава с 18-55 и 50 за под 1400лв. И си взимаш отделно едно 55-250 от английския ибей за още 250. Тези филтри, които мислиш че са голяма оферта вероятно ще развалят много картината, не се лъжи...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 22:24

Хаха, не, нямам опит. Но нали все отнякъде трябва да започна?! Ако нямам подобен апарат с няколко обектива, няма как да придобия опит, нали така?

Ако трябва, ще си ги посменям у дома, докато свикна. Както правите вие с автоматите в казармата... ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 22:26

Тогава според мен за начало наистина 18-135 STM + твърд обектив ще е по-добре. Децата съвсем няма да те чакат да сменяш обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 22:43

Ами, аз писах и по-нагоре: офертата от единия магазин е 1900 лева за апарата с трите обектива. Вече доста се замислям дали да не си купя всичко оттук. Ще изчакам и офертата на другия магазин и ще взема решение.

Ако реша да купувам от E-bay, вероятно ще мога да договоря с продавача да напише по-ниска цена на фактурата, което ще намали данъците. Може да се окаже, че разликата в цените ще надхвърли 400 лева. Но пък при покупка от България имам гаранция + по-бърза доставка и никакви митници.

realnoncho, ти за цветните филтри ли говориш, или за поляризиращия, UV- филтъра и този за луминесцетно осветление? Все си мислех, че те всъщност подобряват качеството на снимките...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-03-14 22:46

798099 написа:

> Не знам какво разбираш под
> "продължително видео"?! Прочети
> пак, какво ти написах в първия си
> пост. Нямам опит с този модел, нека
> кажат хората, които снимат с такъв.
> Продължителното видео така може
> да ти "изпържи" матрицата, та да се
> чудиш после защо апаратът ти не
> прави "хубави снимки".
>
> Разбирам желанието ти за видео,
> щом имаш малко дете и чакаш второ
> (да са ти живи и здрави, апропо, ти
> също!), но не си ли мислила за
> бюджетна видеокамера?
>

Абе, колега вие колко матрици на ДСЛР сте "изпържил" със снимане на видео???
Защо с такава лекота пишете глупости, не мога да разбера!?!? Цели игрални филми се снимат с ДСЛР-и, вие давате съвет на жената да си купи видеокамера, за да си снима клипчета на децата?!?!
Направо не мога да повярвам! [smilie10]



Публикацията е редактирана (18-03-14 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 22:49

Споделям мнението на Нончо, защото за деца на тази възраст няма да ти е необходимо чак 200 мм фокусно. По-скоро ти трябва бърз (разбирай светлосилен) обектив. 50-ката ще ти свърши отлична работа.

Виж, не съм никакъв спец, абсолютен любител съм и ти пиша всичко това, за да те предпазя от грешките, които направих аз. Подлъгах се по една прИмоция и си купих тяло с два "кита": 18-70 и 55-200. Бях ужасно горд с покупката до момента, в който не се наложи смяната по време на едно пътуване. Ама под смяна разбирай през 5 минути ту единия, ту другия.

Веднага след като се прибрах, разкарах и двата, купих един "универсален" зуум за екскурзиантски цели и...започнох да набавям "твърдите" , с бленда 1,8. За по-светли нямам средства, а и съм, както казах, пълен любител. Снимам само за лично удоволствие.

"Откриването на истината" ми струваше повече от онези 200 лв., които мислиш да спестиш, поръчвайки в Хонг-Конг.



Публикацията е редактирана (18-03-14 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 22:51

Уважаеми г-н каратист, да, снимат се, ама не от край до край без изключване на камерата. Филмите и клиповете се снимат от професионалисти по един много различен начин от този, който ползват любителите, тоест, като включат видеото, не спират, докато не се свърши батерията.

По една "случайност" съм виждал как се снима игрален филм. Снимаше се с лентова филмова камера, а с DSLR се правеше нещо като "контролно копие" на основните действия. Но там хората знаят какво правят и как да го правят.



Публикацията е редактирана (18-03-14 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Батко   
Дата:   18-03-14 22:54

РиълНончо, не знам колко показателен е този тест, но ето какво е положението:

Телефон:

http://i67.photobucket.com/albums/h313/r5bL61/SD%20Tests/SanDiskSDHC32GB_zpsa60adbed.jpg



SD-то от Sony-то:

http://i67.photobucket.com/albums/h313/r5bL61/SD%20Tests/TranscendSDHC16GBUHSI_zps7c764f31.jpg



CF-ша от Canon-a:

http://i67.photobucket.com/albums/h313/r5bL61/SD%20Tests/TranscendCF8GB400x_zps97647ff8.jpg



To е ясно за мен : трябва ми екстрийм про-то на СанДиск, ама по-нататък.

Венета, единствено съм ползвал UV ( предпазващ ) филтър на най-евтиния обектив, който съм притежавал някога. Обектив 350лв - филтър 200лв ... е може би всеки минава по този път.
Повече беля ще си докараш от смяна на обективи, отколкото от не ползване на UV-филтър...внимавай при тренировката да не се случи това. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-03-14 22:54

798099
Уважаеми г-н каратист, да, снимат се, ама не от край до край без изключване на камерата. Филмите и клиповете се снимат от професионалисти по един много различен начин от този, който ползват любителите, тоест, като включат видеото, не спират, докато не се свърши батерията.

По една "случайност" съм виждал как се снима игрален филм. Снимаше се с лентова филмова камера, а с DSLR се правеше нещо като "контролно копие" на основните действия. Но там хората знаят какво правят и как да го правят.




Мале, малеее.... ужас[smilie2]
Но така или иначе не ми отговори на въпроса ти колко матрици си изпържил с видео и въобще видял ли си поне една такава?



Публикацията е редактирана (18-03-14 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Батко   
Дата:   18-03-14 23:04

Това са глупости за пърженето на матрицата - няма такова нещо!
Стига да не се снима продължително срещу слънцето или срещу лазер...
Години карат CMOS матрици на охранителни камери и нищо им няма, за DSLR-те не е по-различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 23:06

Батко,

КАК тези данни показват с каква скорост записва и чете вътрешната памет на апаратите на които било тествано. Пак нищо ясно.


realnoncho, ти за цветните филтри ли говориш, или за поляризиращия, UV- филтъра и този за луминесцетно осветление? Все си мислех, че те всъщност подобряват качеството на снимките...

Евтините филтри развалят(а някои съсипват) качеството на снимките. И аз едно време си взех такива 3 филтъра и си мислех че са супер оферта, докато не снимах малко и не започнах да виждам как качеството е паднало, а ако снимам нещо с отблясък той се е умножило по 3 върху кадъра...
Освен това за луминсцентно осветление има баланс на бялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 23:13

Каратисте, не снимам видео с DSLR, следователно Няма как да имам личен опит. Позовавам се на "опита" на колега, на когота му се е съсипала матрицата от 45-минутно нопрекъснато видео.

Нямам основание да не вярвам, но повтарам НЯМАМ ЛИЧЕН ОПИТ!!!

Това, което ме подтикна да напиша поста си беше изказването на колежката за "продължително видео". Понятието е доста разтегливо, не мислиш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-03-14 23:24

798099 написа:

> Каратисте, не снимам видео с DSLR,
> следователно Няма как да имам
> личен опит. Позовавам се на "опита"
> на колега, на когота му се е
> съсипала матрицата от 45-минутно
> нопрекъснато видео.
>
> Нямам основание да не вярвам, но
> повтарам НЯМАМ ЛИЧЕН ОПИТ!!!
>
> Това, което ме подтикна да напиша
> поста си беше изказването на
> колежката за "продължително
> видео". Понятието е доста
> разтегливо, не мислиш ли?

Спри да пишеш глупости, че стана смешен.
Извинявам се от името и на двамата, на дамата пуснала темата за спама.

П.П. Макар, че се надявам да не е била напълно напразна тази препирня - все пак нещо се разбра от нея - а именно, че няма НИКАКЪВ проблем да се снима видео с ДСЛР.



Публикацията е редактирана (18-03-14 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 23:31

С DSLR се снима видео, но не е много подходящ за много дълго такова, за това има видеокамери. Стига се карали за глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Батко   
Дата:   18-03-14 23:32

Извинявам се на всички, че водим тоя безсмислен разговор с РиълНончо, но да се доуточним!

РиълНончо, аз се оплаквам, че са ми бавни картите и търся идея за по-бърза, ти ме питаш:
"Дай пример с нещо с което си сравнил и е по-бързо и на какво тяло."
Аз ти отговарям: Canon+CF Transcend 400x 8GB vs Sony+SD 16GB UHSI и ти ми казваш:
"А за твоето сравнение на РАЗЛИЧНИ апарати с РАЗЛИЧНИ типове карти и скорост нямам какво да кажа"

Аз казвам, че не съм доволен от Transcend SD 16GB UHSI и ти показвам, че е наистина по-бавно когато:
по-бавна карта + повече данни се сравняват с по-бърза карта и по-малко данни ...

Сега надявам се е ясно?
:)

Повече няма да оспамвам темата, защото вече знам какво ми трябва.


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 23:33

Последно! Пишеш точно в стил ФФ. Критикуваш, обиждаш, но нищо съществено не казваш. Ти колко "продължителни" и с каква "продължителност" клипа си снимал с DSLR? Аз се позовавам на факти, макар и не лични. Ти само опонираш, просто така за да си "контра".

Моля авторката на темата да ме извини за спама. Опитах се да бъда полезен, но както обикновено в този форум критикарите са мнозинство.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 23:41

Батко,

Тоя бенчмарк не е от фотоапарата. Във фотоапарата освен скоростта на картата има значение и възможността на фотоапарата да записва по-бързо. Ти ми обясняваш как една карта различен тип и клас се мери с друга карта различен тип и клас на различни тела... И после ми показваш бенчове от компютър за двете карти. Ако искаш да определиш нещо ти трябва тяло с SD + CF карта и карти еднакъв клас (разбирай скоростта според производителя).
Твоето е сравняване на ябълки с банани, ама ябълките били с кошница с портокали, а бананите с круши.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: angelove   
Дата:   19-03-14 11:06

@авторката - ако все пак решите да поръчвате от ибей не правете грешката да молите продавача да пише по-ниска сума на пратката. той най-вероятно ще се съгласи, ама милите хорица от митницата искат платежно при плащане на мито (дори да ви представлява фирма, тя отново ще изиска от вас разпечатка от пейпал, или разпечатка от плащане с кредитна карта, които до колкото знам са единствените начини за плащане в ибей).
това от горчив личен опит.
иначе за да избегнете мито, понеже пакета ще е сравнително малък, може да помолите да напишат, че е подарък фотоапарат с обективи, ама и този начин не е сигурен, това вече зависи от митничаря, който проверява.
относно качество на техниката, преди половин година поръчах обектив на стойност 400$ от хонг конг и всичко беше перфектно - от опаковката до състоянието на обектива. това обаче отново май е на късмет.
пожелавам щастливи, здрави и много снимани дечица (((:

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: imitev   
Дата:   19-03-14 11:44


Ако пратката идва от UK митничарите няма да се занимават с нея...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: angelove   
Дата:   19-03-14 12:56

а защо мислиш, че в uk няма да се занимават с нея.. дали е до тук или до uk, това е стока влизаща от трета страна в европейски съюз => за стоката се дължи мито.
ако е от английски продавач - тогава никой на нашата митница няма да се занимава, тук обаче става дума за стоки от близкия изток.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   19-03-14 19:15

Привет, момчета!

Извинявам се, че цял ден не отговарях, но със съпруга ми пътувахме до София за първата фетална морфология на бебето. Сега разпускам и чета какво сте изписали.

Няма смисъл да се карате, а още по-малко да се извинявате, че "оспамвате" темата. Не е така! Нали истината се ражда в спора, все пак! Темата е затова, да се чуят различни мнения и всеки да изложи аргументирано гледната си точка.

Под "продължително" видео имах предвид такова, което е примерно около 30 минути. Няма кой да ме изтърпи да го снимам по-дълго.[smile] Далеч съм от мисълта да снимам нещо с продължителност на средностатистически филм, да речем.

Въпроса за скоростта на картата го зададох, тъй като моя добра приятелка сподели, че скоро брат и си е купил същия фотоапарат и консултантите в Техномаркет са му обяснили, че скоростта на картата е много важна за видеото. Не успя да ми каже обаче каква точно карта е взел. Затова реших да попитам - тук има доста хора, които разбират от тези неща, а се видя и че много от тях са готови да помогнат. Благодаря за което!

Относно решението за покупка, получих и офертата от другия магазин. Предлагат 5% отстъпка (финалната цена е около 1850 лева), което май сериозно накланя везните в посока покупка оттук. Ще останат около 150 лева за карти, раница и евентуално, филтри (ще потърся обаче по-качествени, на този етап може би само UV и поляризиращ).

ако е от английски продавач - тогава никой на нашата митница няма да се занимава, тук обаче става дума за стоки от близкия изток.


Абсолютно вярно! В случая има разправии с митница, защото техниката идва от страна извън ЕС. Имаше оферти от Испания примерно и ако бях решила да купя оттам, също нямаше да има освобождаване. Но когато е от Хонг Конг, няма как да се избегне. Вариант е да се ползва превозвач от Англия и стоката да се прати до неговия адрес там, в който случай превозвачът ще има грижата за освобождаването, а аз само ще платя данъците срещу съответния документ. При положение, че доставката е безплатна обаче, това е безсмислено, защото покупката се оскъпява с транспортни разходи от Англия до България. Общо взето, разгледах всички опции и всяка си има предимства и недостатъци. Няма оптимален вариант, при който хем да се плати най-ниската цена, хем да има гаранция, хем и доставката да е бърза.[smilie3]


Остава да измисля кои обективи да взема - дали трите, които исках първоначално, или два - 50/1,4 + 18-135.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: angelove   
Дата:   19-03-14 20:48

с две ръце за 50 1,4 + 18-135.. дълги обективи за снимане на хора се ползват в по-специфични случаи.
а пък и аз съм на мнение, че хубави спонтанни портрети стават когато фотографа е по-близо до модела (в някои случаи се усеща връзката която е създадена по време на снимане, накрая в кадъра)
а пък и нека не се лъжем 50 1,4 и 18-135 вадят далеч по-приятна картинка от китаците.. особено педесятката.
отново желая много усмивки и поне половината запечатани на кадър (((:

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: benzol   
Дата:   19-03-14 22:07

Аз имам 18-55is,55-250is и сега си търся 50mm f1.8 и мисля че като за любител тези обективи са достатъчни.Мисля китовия 18-55 да го сменя с втората стабилизирана версия.А според мен стабилизацията си е важна.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   19-03-14 22:19

Втората стабилизирана версия е същата като твоята.

Трябва да гледаш за 18-55 IS STM, ако искаш разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: benzol   
Дата:   19-03-14 22:40

Според мен колежката може да си вземе тялото с китака и една 50-ка и после да погледне в базара зя 55-250 цената му там е повече от добра,така ще спести 200-300лв я за друг обектив или аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Marconi   
Дата:   19-03-14 22:45

Автор: angelove
Дата: 19-03-14 20:48


я сега ни обясни за специфичните случаи, че ми стана интересно..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   20-03-14 09:43

И на мен ми е интересно! Не се заяждам - тъкмо напротив (моля, не го тълкувайте по този начин)! Вече обясних, че съм любител, при това начинаещ, затова всяка информация е полезна за мен.[smilie24]

benzol, погледни в базара! Мисля, че мярнах снощи обектив, какъвто искаш, при това на няколко места. Аз получих чудесна оферта от надежден продавача за двата обектива, които май ще предпочета финално - 18-135 и 50/1,4. Дава ми двата за 925 лева, което си е страхотна цена, мисля.

Реших да послушам съветите на хората, които са писали в темата, защото:
- 18-135 ще ми позволи да снимам, без да сменям непрекъснато два обектива (18-55 и 55-250) и в крайна сметка, е добър компромисен вариант;
- опит със смяната на обективи действително нямам и макар да не е китайско писмо, все пак в началото, докато се "понауча" как да си ползвам машинката, ще е удобно да има по-малко сменяеми части и да наблегна на настройките на самия апарат;
- 50/1,4 винаги е по-добре от 50/1,8, няма какво да се лъжем. Много исках такъв, а сега ми го предлагат и на прекрасна цена. Не мога да искам повече! Най-накрая ще мога да правя портрети на хлапетата с така любимия ми боке ефект (една от причините да мина на по-висок клас апарат) - не ми се смейте![smile]

Сега остана да намеря и самото тяло на прилична цена, след като реших въпроса с обективите.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   20-03-14 10:48

За тези пари сигурно ти продават СТАРАТА ВЕРСИЯ на 18-135(без STM), която е зле.

За 50-ката - снимането на деца на 1.4 ще ти даде много брак от липса на фокус на правилното място. Освен това ще ти идва дълъг за снимки вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: imitev   
Дата:   20-03-14 11:03


Започнахме от карта памет, вече обсъждаме останалата техника [smilie8]

Ако си фенка на "боке ефекта" по-добре да си вземеш 85 1,8.

С 50ката не се получава много лесно чак толкова изразен "боке ефект"...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   20-03-14 13:23

realnoncho, как да разбера коя е версията? Ето обявата, казаха ми, че продавачът е надежден и мога да му се доверя спокойно.

imitev, прав си - направо си се възползвах от вас, пишещите в темата. Поисках какви ли не съвети, но пък вие сте отзивчиви и ми отговаряте![smilie8]
Шегата настрана, бюджетът ми не е кой знае колко голям и като всеки начинаещ, се надявам да успея да направя най-добрият избор за парите, с които разполагам. За целта имам нужда от помощ, защото няма как да преценя добре със знанията и опита, които имам. Затова се допитвам до професионалистите![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   20-03-14 13:33

Дала си линк към обявата за 50ката, 18-135 е в друга обява и е стария.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: imitev   
Дата:   20-03-14 15:40

Нема да се обиждаме на "професионалисти" [smilie7]

За малко пари няма да събереш супер качествена система при никоя марка.

Аз лично не бих си взел 18-135STM защото е доста скъп.

http://www.photozone.de/canon-eos/776-canon_18135_3556stmis?start=2

^^^Ето ревю и снимки. Тестовите резултати в цифри са повече от отлични както при всички китаци, но реалните снимки не впечатляват особено...

Старият 18-135IS е по-евтин, но след 55 мм за нищо не става.

Стабилизирания китак 18-55IS STM + 50 1.8 е идеално начало на добра цена, които може да разкараш без големи загуби после в базара.

После когато установиш какво точно ще снимаш - ще продадеш ненужното и ще купиш другите обективи които ти трябват.

Има резон с времето да не спре да те устройва мъкненето на всичката техника и да минеш на по-малки по размер и тегло варианти..

Останалото е чесане на езиците по форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   20-03-14 16:06

imitev, благодаря за синтезираното и аргументирано мнение!

В едно си абсолютно прав - бюджетът ми е ограничен. Но аз съм само любител, при това начинаещ. Не мога да си позволя да инвестирам твърде голяма сума в апарат и обективи - не и при наличието на едно дете и второ на път, не при положение че няма да изкарвам пари с тази техника, не наведнъж и не веднага. Затова търся максимално удачен вариант за парите, с които разполагам. Не искам да купя апарат за 1000 лева и после да го затворя в някой шкаф, защото не съм подбрала правилно обективите, които ще ми помогнат да правя хубави снимки.
А обектите за снимане са ясни: това са двете ми деца (на две годинки и едно все още неродено на този етап), семейството ми, приятелите ми. Освен това, разбира се, бих желала да мога да ползвам апарата по време на екскурзии (предстои ми скоро пътуване в чужбина и посещение на тенис турнир), семейни почивки, фамилни сбирки, пикници, градински партита и подобни. Засега не планирам да снимам диви животни или обекти, изискващи макрообективи.
Портретната фотография винаги ми е харесвала много, но отчитам, че за нея се изисква определен опит, съответно време и щракане.

Досега съм снимала с Canon S3IS и нямам намерение да се разделям с него (споменах и по-назад). Машинката си е добра, работи безотказно и прави съвсем прилични снимки, така че категорично остава в семейството.

Посочените от теб обективи (18-55 и 50/1,8) бяха и моят първоначален избор, като мислех да добавя към тях и 55-250. Тук обаче някои от колегите изразиха мнение, че смяната на 18-55 и 55-250 ще е затрудняваща, поне в началото, особено ако снимам предимно хлапетата, които едва ли ще ме чакат. Затова се разколебах. И пак съм в дилема. Ей такива работи...

Знам, че парите са малко. Но не мога да отделя повече сега. На моменти съм на крачка от отказа и ми идва да зарежа всичко и да си карам със стария апарат, мамка му! Всяко нещо, което прочета (мнение, статия, ревю), води след себе си нови колебания и ме връща на изходна позиция. Пък аз чета доста - не само темата тук, а и какво ли не...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: slaveyko68   
Дата:   30-03-14 22:13

Здравейте бих ви посъветвал ако имате повече средства да си вземете 32 гига байта карта, Eye-Fi карта - http://www.eye.fi/, тази карта е доста бърза и няма нужда да я вадите за да прехвърляте снимките. Те се прехвърлят безжично. Фотоапарата има функция да се включва и изключва безжичната карта. Аз ползвам такава и съм доволен, тя идва и с картов четец на който е качена нужната програма.Срещу заплащане може да прехвърля снимките и в емайл

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: T.Stoychev   
Дата:   31-03-14 01:56

Аз бих препоръчал 64GB карта, в предвид че за видео 1080p се иска доста памет, а на горе предложенията за 8ГБ = 320 снимки в RAW формат, а вече доста хора снимат не в Jpeg, а в RAW.
Относно скоростта 30mb/s ще са достатъчни, останалото е като екстра и увеличение на цената :)
//Ако ти е по удобно 4х 16ГБ е добре също, по този начин ако се случи нещо с картата няма да изгубиш всички снимки които си имал/а.



Публикацията е редактирана (31-03-14 01:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: kioto   
Дата:   31-03-14 02:15

Предлагам ти да прочетеш тази статия.Нищо,че е от преди 2г.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: kioto   
Дата:   31-03-14 12:14

Статия за обективи тук

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: kioto   
Дата:   31-03-14 23:34

Оферта 650D та

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »