Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 12:57

Здравейте!

Влизам с молба за помощ. Предстои ми покупка на нов фотоапарат и съм се спряла на CANON EOS 650D.
Така или иначе, изборът вече е направен и не за фотоапарата имам нужда от помощ (или мнения).

Не успях обаче да се ориентирам как да подбера най-добре карта с памет. Разбрах, че трябва да е висок клас - за предпочитане 10-ка. Оказва се обаче, че това съвсем не е достатъчно, за да мога да снимам видео без проблем. Значение имала и скоростта... И тук се натъкнах на проблем - в морето от карти има такива с всевъзможни скорости. Как да разбера коя ще ми свърши работа, за да заснема видео с играта на сина ми, тренировката на съпруга ми или първата усмивка на бъдещия нов член на семейството ни например?

Благодаря предварително на всички, които ще се включат с конструктивни предложения и мнения по темата!

С пожелания за много вдъхновение и страхотни кадри:
Вени


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: lorddemonic   
Дата:   18-03-14 13:00

http://most.bg/flash-pamet/kingston/8gb-sdhc-kingston-cl10-g3.html

Изключително доволен вече 3 години :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-03-14 13:05

Може и да е малко по-скъпо, но това е марката. Просто, казаното отговаря на показаното:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=19&product=9881&show=additional



Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 13:17

lorddemonic, quazimodo, благодаря за бързите отговори!

А SanDisk дали имат подобна, но по-голяма? Всъщност, въпросът важи и за двете марки.

Или препоръчвате да купя две отделни?

Мисля, че картите, които сте показали, са си съвсем бюджетни, бях подготвена за по-голяма сума. [smile]

Още веднъж, благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: lorddemonic   
Дата:   18-03-14 13:20

Имат по големи разбира се :) Щом не те притеснява цената разбира се.



Публикацията е редактирана (18-03-14 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: rx   
Дата:   18-03-14 13:23

На каквато попадна в Техномаркет - купувал съм скъпи и евтини и лично за себе си не съм открил никаква разлика към момента. Гледам да е "втората" по цена - не най-евтината, а следващата. В момента съм с TDK и нямам оплаквания. Преди време един Лексар ми се счупи, но след като стъпах отгоре, но беше само външната пластмасова обвивка, та успях да си източа снимките и да я хвърля.
Мисля, че в момента технологията е достатъчно зряла, за да се притеснява човек от която и да е от известните марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 13:33

Аз проблеми с карти съм имал само с ADATA, иначе ползвам Sandisk и Transcend - TОВА например е карта, която ще ти свърши работа. И да си вземеш много по-бърза, няма да усетиш голяма разлика с тяло като 650D.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Батко   
Дата:   18-03-14 13:36

A неизвестните марки обикновено са произведени в същия завод, в който и известните.

Ако мога да се възползвам от темата и да ми препоръчате бързи micro SD карти ?

Преди време си бях взел 2 x Transcend 16GB SDHC, UHS-I, Class10, но са ми бавни за (RAW + JPG)*24mp

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 13:42

Батко,
Дай пример с нещо с което си сравнил и е по-бързо и на какво тяло.
Но да е със същия преходник към микро...
Да не се окаже че просто е по-добре да си купиш нормални SD карти [smilie3]



Публикацията е редактирана (18-03-14 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 13:42

realnoncho написа:

> И да си вземеш много
> по-бърза, няма да усетиш голяма
> разлика с тяло като 650D.

Опа, я сега обясни на невежите какво значение има комбинацията тяло - карта! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Батко   
Дата:   18-03-14 13:44

РиълНончо, моето предложение е по-добро и по-евтино [smilie3].

За авторката на темата, смятам, че специално за видео нямаш грижи, ако примерно вземеш тези, които съм посочил. Аз снимам 1080p, 60fps с 28Mbps и изобщо не го усещат картите.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Славчо1989   
Дата:   18-03-14 14:22

Вземи колкото се може по-голяма, видеото е доста обемисто а и като добавиш някоя и друга снимка една 8-ца, ще се напълни бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 14:26

Определено съм се насочила към по-голяма карта, въпросът беше да се уточни с каква скорост трябва да бъде.

Може би ще е добре да взема две, за всеки случай. Едната мога да си позволя да е по-малка, но другата следва да е поне 16GB.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 14:39

Не знам откъде вадиш последното заключение и не искам да давам акъл на никого.

При 18 МП, вероятната продължителност на клипа/клиповете ще е малко над час и половина за 16 ГБ карта (AVCHD). При 8 ГБ - наполовина. Не вярвам да снимаш непрекъснато с такава продължителност, защото това едва ли ще се отрази положително на сензора...

Карти с голям капацитет купуват основно фотографи, ползващи апарати с "много меги" и снимащи в RAW&JPEG, както например Батко е описал по-горе.

Аз бих си взел две, дори три по 8 ГБ от съображения за сигурност.

Но ако средствата не са ти проблем, можеш да си вземеш и 32ГБ.



Публикацията е редактирана (18-03-14 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: rx   
Дата:   18-03-14 14:50

По-добре няколко по-малки карти - 8 или 16. Да може ако нещо се случи с едната, да загубиш по-малко информация :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 15:01

Венета - само някои от най-бързите нови тела имат възможност да пишат по-бързо от UHS I стандарта.

Батко - казах ти, за 2 лева разлика няма да си взема микро с преходник, за да не питам после защо ми е бавно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 15:13

ОФФТОПИК:

Нончо, не мога да намеря темата, в която един съфорумец разказваше как отворил (заради голо любопитство) една развалена SD карта и вътре... micro SD. Имаше снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 15:26

Да, устройството е същото, ама един предогник и едни пинове които могат да се замърсят в повече ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 15:32

Ами, ситуацията е горе-долу следната: разполагам с около 2000 лева за самия фотоапарат + 3 (за мен абсолютно базисни) обектива (18-55, 55-250, 50-1,8). В тази сума трябва да влязат набор аксесоари (сенник/байонет, филтри, почистващи аксесоари, карти памет, раница). За статив и допълнителна светкавица съм решила да изчакам (знам, че е желателно да ги имам), защото не искам да правя компромис (особено със светкавицата), а бюджетът е ограничен на този етап. Другите изброени аксесоари могат да се купят за малко пари, затова ще ги взема сега.

В E-bay има приемливи предложения за комплекти фотоапарат + обективи, а чакането не ми е проблем - както се казва, досега все съм чакала, така че още месец или два не са чак такъв проблем.
За да съм точна, спрях се на тази оферта. Има и други подобни оферти, чиито цени все гравитират около същата сума. Продавачът е с отличен рейтинг и според оценките, е продал и доста по-скъпи неща от моя комплект.

Аксесоарите са тези. Бюджетно предложение отвсякъде. Дано си струва!

Ако сред пишещите в темата има такива, купували от E-bay, ще съм благодарна да споделите мнение!

Да се върна на въпроса за картите: картите обезателно ще са две, това вече го реших. Застраховката не е излишна, защото съм губила снимки от телефона си заради изгоряла карта и щях да умра от мъка (първите "болнични" снимки на сина ми веднага след раждането заминаха). Чак много продължителни клипчета едва ли ще правя, а и имам навик да свалям често снимки от апарата на компютъра, както и да правя бек-ъп след това (пак заради един заминал си без време хард диск - това са тежките уроци от живота). Така че мнооого големи карти няма да са ми нужни. Две по-малки са оптимален вариант за мен. Досега щракалката ми е била с 4 GB (тази карта ще остане, така или иначе, на мое разположение) и никога не съм успявала да запълня целия капацитет, но пък и тя снима само в режим JPEG. С новата машинка възнамерявам да снимам в RAW формат, та не знам дали 8GB ще са достатъчни, в крайна сметка.

Ами, това е. Много дълго стана, така че благодаря на онези, имали търпението да изчетат всичко!


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-14 15:40

От ХонгКонг?
А мито и ддс които ще платиш сметна ли си?

Тези аксесоари не ти трябват всички - вземи си сенници и дистанционно като за начало.

И на мен щтракалката ми беше с 4ГБ, но сега съм с 2Х16 + 2Х8 + 4...
Като отидеш на някоя екскурзия да не се чудиш къде да си пазиш снимките ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: rx   
Дата:   18-03-14 15:44

Митото остави, ама не се знае какво ще получиш в кашона. Горещо препоръчвам толкова скъпи стоки точно от това кьоше на света да не поръчваш за да няма после мяу... Ти си знаеш де, просто да не кажеш, че не сме ти казали :) Помисли дали да не хвърлиш едно око на базара на форума.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=11653&show=additional


От тази оферта в ебей, която си посочила ще спестиш 100лв, дори по-малко. Кисненето в митницата и нервите, факта, че в ебейската оферта обективите са старата версия, както и липсата на гаранция в България не са включени в цената.



Публикацията е редактирана (18-03-14 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 15:53

realnoncho, сметнах всички данъци. Пак излиза доста по-евтино, отколкото да купя апарата и обективите оттук. Ако ги взема от България, при всички положения надхвърлям 2000 лева само с тях.

Няма да си кривя душата- има неща, които ме притесняват. Това, че техниката идва от Хонг Конг, например. Купувала съм какво ли не от азиатски търговци (до момента съм с отлични впечатления от всеки един от тях), но техника не. От друга страна, повечето апарати, така или иначе, ги правят там (ако не е Хонг Конг, ще е Китай или някоя друга страна от този регион). Гаранцията е една година, но пък тук като дават две, какво? Чувала съм от познати, в т.ч. и професионални фотографи, че сервизът на Канон не е добър. Та дано не се стига до гаранция, с други думи!

Старият ми апарат (Canon S3IS) е купуван преди повече от 5 години (доста повече, всъщност) и до ден днешен, за моя радост, се държи безупречно. Нямам никакво намерение да се разделям с него. Имаме история, както се казва. А и за излизане вечер или други неангажиращи поводи си е чуден - малък, лек, побира се почти във всичките ми дамски чанти, прави твърде прилични снимки за своя клас. Не мога да искам повече!

Относно аксесоарите, разликата в цените на по-малките комплекти и този, който показах, е минимална, затова се спрях на по-големия. Може и женска ненаситност да е, знам ли... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Батко   
Дата:   18-03-14 16:00

Извинявам се предварително за този ми пост.

РиълНончо, не си спомням какво си писал, че гледам има редакция след моето мнение. Значи ... разликата беше 5DMK2+CF Transcend 400x 8GB vs. SonyA99 + това, което съм написал ( SD 16GB ).
Разликата е осезаема, нищо, че на Sony-то му е по-голям (RAW-a). Та пак опираме до евтиното излиза скъпо и може би трябваше да се метна на SanDisk, ама знам ли ги и тях като са SD.
Ти сигурен ли си за това, че SD без преходник е по-бързо от микрото с преходник ? Решението ми беше отчасти и за това, че някои кардрийдъри надраскват пистите на картата и тя спира да работи, затова и предпочетох с преходник.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 16:16

Хмм, смея да твърдя, че спестявам малко повече.

Най-изгодната оферта за апарата с трите обектива е за 904 долара и безплатна доставка. Възнамерявам да ползвам услугите на превозвач, базиран в Англия, за да се разправя той с митниците.

Значи, да видим:
904 долара х 4,2% мито = 942 долара
942 долара х 20% ДДС = 1131 долара
1131 долара х 1,45 (закръглям курса малко нагоре) = 1640 лева

Даже и с транспорта до България, който едва ли ще е повече от 60 лева (за толкова ми докараха цяла бебешка кошара, при това дървена), разликата е 200 лева, защото 1900 лева е пакетната цена, която ми предлагат в един от двата големи магазина за фототехника тук. Не се надявам в другия да предложат много по-малко.
За въпросните 200 лева взимам раница, посочения от мен комплект аксесоари и няколко карти памет.

В едно си прав: остава въпросителния знак за автентичността на техниката и състоянието и при доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква карта памет за Canon EOS 650 D?
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 16:22

Това, последното хич не е за пренебрегване. Скоро синът ми разказваше как бащата на негова съученичка си поръчал от някакъв сайт таблет. Получил оригинална запечатана кутия, а в нея - бутафорен модел "като истински".

Както казах в началото, акъл не давам. Аз, обаче, бих прежалил тези 200 лв. в името на сигурността. Още повече, че част от аксесоарите изобщо няма да ползваш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »