Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв ND филтър ми трябва?
Автор: daniil-k   
Дата:   15-03-14 08:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв ND филтър ми трябва?
Автор: daniil-k   
Дата:   15-03-14 09:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв ND филтър ми трябва?
Автор: victory13   
Дата:   15-03-14 09:34

двата въпроса са разнопосочни... надали ще снимаш водопади на ф/2.8, но за портрет на слънце с ползването на светкавица трябва...
нд64 или 6 стопа е много добро решение... специално за водопади и вълни може и повече, или да се комбинират 2 филтъра [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв ND филтър ми трябва?
Автор: daniil-k   
Дата:   15-03-14 09:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв ND филтър ми трябва?
Автор: victory13   
Дата:   15-03-14 10:00

ами посмятайте малко... ако на ф/2.8 имате 1/2000, то с 4 стопа филтър ще го докарате 1/125, с 6 до 1/30, ако е много, има и исо... и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв ND филтър ми трябва?
Автор: daniil-k   
Дата:   15-03-14 11:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв ND филтър ми трябва?
Автор: daniil-k   
Дата:   15-03-14 11:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв ND филтър ми трябва?
Автор: realnoncho   
Дата:   15-03-14 12:15

Според мен ако искаш да минеш с един филтър ND8 става.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв ND филтър ми трябва?
Автор: borovinka   
Дата:   15-03-14 12:34

Ако ще се ползва за работа с по-отворена бленда през деня, ND4 ще е ОК.
Водопадите обикновено се намират в усойни места и се снимат в облачно време. При такъв тип снимки обикновено се работи на бленда 8.0-11.0 и това в повечето случаи е предостатъчно за постигане на експозиционни времена от порядъка на 1/8 - 1/2 сек. В редки случаи може да се наложи да си помогнем с неутрален филтър и тогава ND4 пак ще е добър вариант.
Морски пейзажи обикновено се снимат в режимно време (преди изгрев или след залез) и при тези условия не е проблем постигането на относително дълги експонации при бленда от порадъка на 8.0-11.0. Ако искаме да направим вълните да изглеждат като съвсем като бял памук, може да и помогмем с ND4 или ND8.
Ако поради някаква причина искаме да размазваме движеща се вода в дневна сцена, която е осветена от пряка слънчева светлина, то тогава трябва да се насочим към ND64 или по-плътен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »