Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Аналогова фотография
Автор: hristol83   
Дата:   13-03-14 09:00

О тзи са прекалено скъпи за мен. Ако докарат по малки размери може да взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   13-03-14 09:29

Автор: my.point.of.view
Дата: 12-03-14 22:41

Във фотосинтезис вече има и хартия.
То ще се окаже, че съм новото рекламно лице!?
================================================================
Автор: my.point.of.view
Дата: 13-03-14 08:47

24х30 см 50 листа
а/ топъл тон барит за около 190-200 лв
б/ студен тон пластификат за около 110-120 лв

Чудя се що са го взели тоя студения тон, а не са взели нормален?

Питах и ми казаха, че ще има и други размери, ама друг път.

==================================================================

И после, що фотографията на филм била "елитарен спорт"[smilie5][smilie5][smilie5]!


Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: hristol83   
Дата:   13-03-14 09:36

Скъпо е спор няма. Като се замислиш един черно бял кадър излиза над 1 лев. 30-тина стотинки е само филма, а хартията и химикалите ако трябва да са в срок на годност ще са към лев.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: turntablism   
Дата:   13-03-14 09:38

Ако фотографията на това копие си заслужава, цената е съвсем търпима. Според мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: hristol83   
Дата:   13-03-14 09:48

Естественно, а удоволствието да направиш всичко с 2-те си ръце без да участва копютър е несравнимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-03-14 10:10

Хубавата принтерна хартия е на същата цена, само дето после има маса пари за мастило (отпечатване) и накрая става неколкократно по-скъпо, отколкото да си го направиш в домашни условия.

Я чукнете колко струва А4 разпечатка на принтер...

Имам приятели, които снимат дигитално и като гледам как харчат пари за тела и обективи, виждам, че моя кахър с консумативите е детска песен.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   13-03-14 10:16

Автор: my.point.of.view
Дата: 13-03-14 10:10

.........

Я чукнете колко струва А4 разпечатка на принтер...

Имам приятели, които снимат дигитално и като гледам как харчат пари за тела и обективи, виждам, че моя кахър с консумативите е детска песен.

=================================================================

Печелиш приза за "виц на деня"[beer]!!! Аз пък познавам един дето пазаруваше руски телеметрици на кило, ама се спря навреме и ги разкара до един[smilie5]...

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-03-14 10:20

То верно голям смях : )

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-03-14 10:30

Погледнах актуални цени в едно фотоателие с широкоформатен печат, ми А4 разпечатка на Фотораг Барита 310 грама излиза около 12 лв (цифрите са с леко закръгление, да не правя реклама).

Аз на увеличителя А4 си го правя за 6 лв на Илфорд Топъл Тон.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: turntablism   
Дата:   13-03-14 10:32

quazimodo, какво общо има това, което си написал с разискването на цените на копията?

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   13-03-14 15:22

A-a-a, той Антон реши да прокара някакъв паралел между харчлъка за дигитална техника и филмовия процес, аз само пригласям[smile]. Като ти прекарат два-три филма, за които трепериш и не извадиш нито едно копие, ако ще и 10 пъти да е по-ниска цената, какво от това[smilie11].

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: ivansky   
Дата:   13-03-14 17:52

az затова си "прекарвам" сам филмите, та после да не се сърдя на никой. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-03-14 18:05

Истина е, че Ваньо успя да накара филма фома да работи за него. Меко проявяване с неофин блу и после контрастна хартия фома. Хубаво черно и хубави тонални преходи. Виждали сме ги нещата на живо.
Аз с меко проявяване не се занимавам, работя така, че градация 2 или максимум 3 да е ок за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: hristol83   
Дата:   14-03-14 11:53

Наистина след 10-тината копия които направих на фома за проба стигнах до извода че се получава твърде голям контраст който изяжда близките до бяло и до черно полу тонове. Бях направил снимка от монитора на скала на сивото.Когато се гледа от негатива си има всички полу тонове но на хартиеното копие се губят. Тогава си сканирах негатива и го отворих adobe lightroom. Там си играх с яркост контраст и какво ли още не и сигнах до извода че контраста е прочина за проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-03-14 12:16

Отчиташ ли, че хартията може да ти възпроизведе около 250 полутона, докато при негатива те са няколко хиляди?
И че ако скенерът ти е с Дмакс 4, то явно ще имаш доста повече от 250 полутона в скана?

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: X_C   
Дата:   15-03-14 12:24

НЕ Е ИСТИНА!!!![smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: hristol83   
Дата:   17-03-14 08:46

Здравейте Вчера направих една проба с хартия форте; Получи се общо посивяване на картината като не съм сигурен дали е от осветлението или хартията е силно воалирала. Пробвах да си светя с червена лампа и с зелен филтър като че ли с филтъра по бавно посивя в проявителя. Ето и снимка директно след плакненето: https://photo-forum.net/i/1818455

Какво осветение да ползвам за да не ми се осветява поликонтрстна хартия?



Публикацията е редактирана (17-03-14 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-03-14 08:54

Отвори хартията на тъмно, извади листче.
Светни червения фенер и дръж хартията на поне 1.5 метра от него в продължение на няколко секунди, после я бутни да се проявя до половината. След това стоп баня и фиксиране. И гледаш на светло дали воалира. Ако воалира, ти трябва друг фенер.
Пробваш и със зеления, ама той най-вероятно ще воалира.
Ако ти трябва друг фенер, вече е лесно - купуваш си фенер на Патерсон. Едно време като си купих фенер на Патерсон и се родих. Червен фенер, обаче толкова хубаво свети, все едно си на зелена светлина. И си щракаш с пръсти. Но никога не доближавай хартията на по-малко от 1.5 метра от кой да е фенер.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: hristol83   
Дата:   17-03-14 09:12

Добре. Май ще трябва да се пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: hristol83   
Дата:   17-03-14 09:21

А някакъв соц вариант няма ли примерно на орво.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: D.S   
Дата:   17-03-14 10:46

Аз съм с 113Д, проблеми нямам. Я да питам аз нещо. Как се чистят негативи ? Сега чак видях, че във фотото където по-рано сканирах са си оставили ръцете на тях [smilie22] То не са пръсти, то не е прах ... толкова ли е трудно да навиеш един филм не знам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: hristol83   
Дата:   17-03-14 11:02

Има разни препарати за почистване. Не съм ползвал. Имаше едни стари негативи от които вадих снимки, тях ги забърсах с кърпичка за очила без да натискам много силно. От лъскавата страна няма проблем с дъх и търкане се почистиха но от страната с емулсията не посмях да си лъскам много. Колега аз също работя със 113д и с обикновенната хартия нямам никакъв проблем, Но вчера се опитах да направя копие на поликонтрастна форте и резултата е горе посочения. Затова се питам хартията ли е скапана или осветлението ми е неподходящо.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-03-14 11:24

Е, щом нямате проблеми с 113Д и вариоконтрастна хартия, карайте така.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: hristol83   
Дата:   17-03-14 11:43

Може и моята хартия да е тоталка. Както и да е ще си копирам на фохара [smile]. Тъкмо му хванах цаката.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогова фотография
Автор: D.S   
Дата:   17-03-14 11:54

По-скоро хартията ти е тоталка. С какъв проявител си ? Аз пробвах с някакъв от ГДР-то , А300 май беше и не съм особено доволен. На първия час почва да се окислява. Сега порачах друг да видим.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »