Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане на мебели на бял фон
Автор: saved_   
Дата:   03-03-14 09:02

Здравейте!

Искам да попитам какво е необходимо, за да станат добри снимки на мебели на бял фон. Става въпрос за изготвяне на онлайн каталог. Разполагам с 2 студийни светкавици и дифузори. Ще се снима на място в магазин на бял фон.

Искам да попитам дали е задължително да се освети фона отзад, за да стане напълно бял, и ако може да ми кажете начин, при който да избегна покупката на допълнителни осветителни тела.

Знам, че ако доближа мебелите до белия фон, ще стане горе долу бяло, но трябва да внимавам за сянка.

А също така приемам всякакви други съвети, засягащи темата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: iasen2   
Дата:   03-03-14 09:28

Няма да ти стигнат светкавиците за да осветиш белия фон и обекта :) аз лично осветявам белия фон с 4 светкавици , като ги настройвам на границата на изгаряне на фона . доизгарям фона с фотошоп , така по малко светлина се връща от фона към обекта за снимане . Примено ако обекта е осветен на бленда 8 , то фона ще ти върне към обекта светлина около бленда 2.8- 4 , ако е на 2 метра (груби сметки ) ако светломера покаже 5.6 - то вече е много . Ползвам стандартни рефлектори , като съм им залепил клапи от картон , за да не разсейват към модела .
решението в твоя случай е да изгаряш фона с фотошоп или да наемеш още моноблокове . лично аз те съвтвам да наемеш още техника . Ако има нещо пиши на лични . Аз също давам техника под наем. два моноблока в твоя случай ще ти свършат работа , може да ползаш и компактни всеткавици с фотоклетка .



Публикацията е редактирана (03-03-14 09:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: quazimodo   
Дата:   03-03-14 10:12

+1 за наемане на още светкавици. По мое виждане е добре да са студийни, заради пилотното осветление, което помага за кадриране, фокусиране и предварителен преглед на евентуалните сенки.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: mravunko   
Дата:   03-03-14 23:22

Освен ако не ти висят във въздуха, няма как да направиш целия фон +2 бленди, защото ще ти изгори обекта, там където обекта стъпва в/у фона. Това обезсмисля изцяло този вид снимане. Зависи колко ти е сложен обекта, но най-чистия вариант е да осветиш правилно обекта, да внимаваш за отражения от други околни обекти и после да режеш с clipping path (направи справка в гугъл).

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: ecobo   
Дата:   03-03-14 23:31

Забрави за белия фон, такива бликове ще имаш, че за никакъв чеп няма да стават снимките. Мебели се снимат на черен фон и после се тифецват. Аз снимам с 5 светки и все са ми малко, та се налага да ползвам и малките.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: bOzo   
Дата:   04-03-14 00:17

Слушай ecobo.
Или не се занимавай със стените, зависи какво искаш да постигнеш и какъв е бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: Naci4a   
Дата:   04-03-14 11:42

Привет,
С две светкавици, имаш шанс да направиш нещо, само ако снимаш столове или нещо с техните размери. За всичко друго ще са ти малко тези светкавици. Освен това пак ще трябва да си доизпържиш фона в компа след снимането.
Относно черният фон, не съм сигурен, но вероятно ECOBO е прав.
А и тези с магазина дават ли си сметка колко място тярбва да ти осугурят и бил ли си на място преди снимките да прецениш каква е сигуацията....

Успех в снимките!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: iasen2   
Дата:   04-03-14 16:09


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1723170_745407015471498_1288196033_n.jpg



примерно такава визия трудно ще се постигне на черен фон . Според мен сенките по пода създават усещане за обем и не стои така изкуствено както ако е без сенки по пода . но това си е снимано с доста техника според мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: ecobo   
Дата:   04-03-14 16:26

iasen2 написа:

>
> https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1723170_745407015471498_1288196033_n.jpg

>
>
> примерно такава визия трудно ще се
> постигне на черен фон . Според мен
> сенките по пода създават усещане
> за обем и не стои така изкуствено
> както ако е без сенки по пода . но
> това си е снимано с доста техника
> според мен :)


Сенките и отраженията се правят после много лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: Shama   
Дата:   04-03-14 17:55

ecobo [smilie24] ,

зависи какви са и мебелите . Едно е да снимаш диван , съвсем друго секция с витрина и фурнировано дърво - венге [smilie5], пък трето е спалня .

Общото е , че все ще ти трябват повече светкавици... зависи и какъв резултат се гони разбира се

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: isavkov   
Дата:   04-03-14 19:41

Тези снимки, които колегата @iasen2 е дал за пример са значително обработвани.

Недей да търсиш чисто бял фон да постигаш със осветление - няма да успееш. При всички положения снимките ти ще минат през photoshop, така че просто си ги тифецвай и колажирай на бял фон с нужните сенки. Не е толкова трудно.

Казвам ти го не като фотограф, а като дизайнер - това е работата ми (фотографията ми е хоби) и подобни неща са минали стотици през ръцете ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: saved_   
Дата:   04-03-14 21:51

Много благодаря за отговорите! Намерих под наем 2 моноблока от един приятел. Как най-оптимално да ги разположа според вас, става въпрос за снимане на мека мебел?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: Sokola   
Дата:   04-03-14 22:16

[smilie3] а сега търси и някакви модификатори

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: TheEconomist   
Дата:   17-10-17 15:42

Наеми още светкавици. Аз в момента се занимавам с правенето на каталог за мебелите на този сайт: http://temax.bg/category/189/mebeli.html
. Наел съм доста светкавици и за момента всичко става перфектно. Като е готово веднага ще се се похваля и ще дам моите съвети, защото в процеса на работа винаги нещо може да се провали.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: quazimodo   
Дата:   17-10-17 16:25

Друже, ти се похвалИ предварително, предполагам с рекламна (за сайта)цел, но... Биг Брадър ще решава[smilie18][beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: colorphoto   
Дата:   17-10-17 16:27

Ти наистина ли вЕрваш че жената от 2014 г до днес още се чуди как да ги снима онея мебели - повече от три години откак е пуснала темата?!



Публикацията е редактирана (17-10-17 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: colorphoto   
Дата:   17-10-17 16:32

Нарочно изровил темата от небитието - хвали се,уж че съвети дава и ни прави на идиоти!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: киката   
Дата:   17-10-17 17:04

"Дълбока" препратка от сайт, като фф си е яка оптимизация [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: asahi   
Дата:   17-10-17 18:07

Икономист е човекът - знае ги игрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на мебели на бял фон
Автор: ombre   
Дата:   18-10-17 21:13

То като им гледам цените,ми е ясно колко са качествени...:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »