Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: Cyclon   
Дата:   04-02-14 00:30

Fstoppers показват един продукт, който се ползва (поне така твърдят Photographylife.com) от всички големи производители и сервизи на фотоапарати, за почистване на сензори.
Ето и линка
Предполагам, че може да се поръча от photographylife.com а те доставят почти навсякъде.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: rx   
Дата:   04-02-14 01:31

Брей, можех да съм богат ако бях се сетил навреме. Преди доста години имаше едни лепкави детски топчета - като от полу-течен силикон - прилича на зелен сопол като го разпльокаш на стената. Е те такова нещо от пазара за 2 лв залепваше всички видове боклуци и прах по лещите на обективите и си го ползвах няколко години докато не го загубих. После си купих още едно от Джъмбо, но явно съдържаше нещо неприятно, което оставяше мазни отпечатъци където го лепнеш...

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: bOzo   
Дата:   04-02-14 01:42

Има ги още тези желирани топчета, не оставят мазнотии.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-02-14 01:52

[smilie5] [smilie21] [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-02-14 02:35)

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: ZENON   
Дата:   04-02-14 02:08

Не струва тва. Пробвал съм кво ли не и най-добро си остава прахосмукачка за матрици.

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-14 09:17

имам такова, но не го използвам вече
работата с него си е майсторлък трябва да се узели натиска иначе ако го натиснеш малко по-силно и оставя следи... с времето установих, че и не е много трайно

не трябва да се държи на топло, не трябва и на студено... почиства се с едни лепящи стикери... ако пробваш да го почистиш със самозалепящо се фолио пък може да го съсипеш...

происзводители и сервизи разчитат на смукалки а не на духалки и лепки

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: compur   
Дата:   04-02-14 10:14

Джъмбо... кажи за "пепрудката" де! моля! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: krist   
Дата:   04-02-14 10:55

Наскоро имаше тук една тема от някой, който беше опитвал някакъв подобен гел, може би не точно същия, но беше бая изпатил човекът. Отделно, във видеото се казва, че повечето производители ползват отдавна тоя метод в сервизите си, но на следния сайт (най-долу) други неща се казват, макар че информацията му наистина не е съвсем нова:

http://www.cleaningdigitalcameras.com/methods.html


Кажете какви смукалки и прахосмукачки ползвате?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kvakioh   
Дата:   04-02-14 11:05

Почнах и аз да чистя. Този гел куб мислех и аз да взема, но се отказах. За 20 евро намерих подобно на Sensor Swab™ and Eclipse™, и почистих на два апарата матриците. добре стана. Имам още 2 бърсалки и алкохол за двете достатъчно.
Taка от раз спестих към 150 евра...В Холандия, Белгия и околностите едно елементарно чистене за 10-20сек е между 60 и 140 евро. Задължително със записан час.



Публикацията е редактирана (04-02-14 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: Magnifico   
Дата:   04-02-14 11:36

С това видео рекламират, че вече го има това и в САЩ. Приятел на Патрик ги внасял ;-)

Ето, с нещо поне да сме ги минали американците [smilie18]
Eyelead Sensor Cleaning KIT

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: Cyclon   
Дата:   04-02-14 20:17

Ха [smilie10], не бях се сетил да проверя в нашите магазини.
Е тука наистина ги надминахме хАмериканците.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-02-14 21:05

krist е прав. Преди може би повече от половин година, някой се оплакваше как от павилиона си взел подобен гел и омазал до неузнаваемост матрицата и искаше от въпросният магазин да му поемат "ремонта на апарата", понеже той сам си беше направил мазаницата.
Относно почистването на сензори, от доста време хората, който наистина разбират то работата си, все по-малко се занимават с това. Явно са решили, че нямат сметка за 10-15лв да си губят времето и да отнасят разправията на някой, който ще излезе навън, ще сниман а f36 и ще каже - тука пак имам някакви тъмни петна.

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: iivanov   
Дата:   05-02-14 09:55

Някой ползвал ли е такова - http://delkin.com/i-5829868-digitalduster-dslr-camera-sensor-cleaning-kit.html

Отговори на това съобщение
 Re: "Нов" продукт за почистваме на DSLR сензори
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-02-14 10:01

Тва рекламата трябва да му е:

"Имате Никон д600? Тогава Ви трябва новият Eyelead Sensor Cleaning KIT"

+ Капчица за гумите.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »