Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: svilengrad   
Дата:   04-02-14 04:00

Заслужава ли си да се дадат толкова пари за 6Д, или да чакам Марк3 още да пада. Искам като взема веднъж скъп апарат и дълго време да съм с него, да не го сменям, и да не ме разочарова разбира се. Напоследък много негативни мнения видях за 6Д, и пак взех да се колебая дали да чакам Марк3 втора ръка още да пада. Предимно искам да снимам деца по училищата, по детските градини, абитуриенти, кръщенета, в барове, някоя сватба също ..

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: belone   
Дата:   04-02-14 07:08

Mark3[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: realnoncho   
Дата:   04-02-14 07:53

Едва ли 5д3 ще пада още (ако приемем, че в момента се намира за под 4000 лв).
В твоят случай не виждам с какво ще те ограничи 6Д и кое му е негативното, най-голямата разлика с 5д3 за мен е фокусната система, а това което си описал не е да не може да се снима с тази на 6д.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: Gecata   
Дата:   04-02-14 08:00

И защо ти е толкова скъп апарат за снимките които си изброил че искаш да правиш?!....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: cicomanco   
Дата:   04-02-14 08:21

Заслужава си. Негативни мнения можеш да чуеш за всичко! Дори за Хаси-то!))

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: zeromx   
Дата:   04-02-14 08:36

Аз лично снимам с 6D,но снимам само пейзажи,тук,там някой портрет и предмети.
Понеже в нещата,които искаш да снимаш има повече действие марка ще ти даде много повече точки за фокусиране,от които 41 са cross type,което ти гарантира малко или много по-добър фокус при по-лоши светлинни условия,докато при 6D само централната фокусира и по хоризонтала и по вертикала,но пък е по-добра в лоши светлинни условия от тази на марка!!! Освен това марка ти снима малко по-бързо в серия,малко по-голям е и по-стабилно изработен.
В качеството на изображението,няма да видиш никаква разлика м/у двата апарата!!!



Публикацията е редактирана (04-02-14 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: Gecata   
Дата:   04-02-14 09:19

Интересно , но по мнението на колеги, които имат и снимат и с двете тела 6-цата се справя по добре и по бързо в тъмното от марк 3....

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-14 09:25

da

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: zeromx   
Дата:   04-02-14 09:29

Абсолютно да(тествано)!!!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: Mogila   
Дата:   04-02-14 10:44

Значи ако ползва само централна няма смисъл от 3ката така ли[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: svilengrad   
Дата:   04-02-14 14:55

Gecata: И защо ти е толкова скъп апарат за снимките които си изброил че искаш да правиш?!....

Защо говориш така, все едно съм решил да снимам нещо несериозно [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: rx   
Дата:   04-02-14 15:03

svilengrad човека ти намеква, че може би по-скъпото тяло няма да докара пропорционално по-добро качество на продукцията ти. Не си упоменал на какво си снимал досега и какъв е проблема с него, че си недоволен и искаш да го смениш. Това с чакането да падне цената е много ялова стратегия, защото докато падне ще излязат още 5 тела и тогава чуденката ще е - 5д3 или 6д2 примерно :)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: index   
Дата:   04-02-14 15:35

а до преди няколко години повечето снимаха а някой продължават да снимат с канон 20-30-40 Д виждал съм и такива с 400д ..... същите събития. Обяснете каква е разликата в копирана снимка 10/15 или 13/18 от различните камери

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: svilengrad   
Дата:   04-02-14 15:39

Първи ДСЛР ще ми е. Видеооператор съм, снимам и с Олимпус ЕПМ-1, но искам да оставям видеото и да се насоча към фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: kvakioh   
Дата:   04-02-14 15:39

Добра идея е 6Д.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: index   
Дата:   04-02-14 15:43

Помисли и какви обективи ще навиваш отпред ... 24-70 е идеален за твоята работа, погледни обаче цената и сам прецени тогава дали ти е по възможностите мк3

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: photostoykov   
Дата:   04-02-14 16:38

След последното разяснение на svilengrad смятам, че най-подходящата покупка за него е Canon EOS 70D!
Перфектен за видео, особено с EF-S 18-135 mm и достатъчен като резолюция и микроконтраст за неподвижни снимки.
Също така не трябва да се забравя и цената...почти двойно по-евтин от 6D.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (04-02-14 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: rx   
Дата:   04-02-14 16:40

И аз се застъпвам за някакъв такъв вариант и не за да минеш "тънко", а за да инвестираш в хубави стъкла. Това - в случай, че не ти е абсолютно необходим ФФ. Имай предвид, че телата се сменят, но хубавия обектив и след 10 години ще е актуален. След 20 също.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: nick.sun   
Дата:   04-02-14 17:08

photostoykov [smilie24]
Canon 70D[smilie24]
Един от мн.добрите видеоператори в България продаде 5d3 и си взема Canon 70D.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: svilengrad   
Дата:   04-02-14 18:12

Какво Канон 70Д ви гони ? Ама аз не искам да продължавам да снимам видео бе, вие как така го решихте това не знам [smilie11] Темата не е ли достатъчно ясна ? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: Rand   
Дата:   04-02-14 18:23

искам да оставям видеото и да се насоча към фотографията.

Това явно не е било достатъчно ясно. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: index   
Дата:   04-02-14 18:25

Свиленград по добре не се занимавай с фотография :) явно не четеш какво ти пишат колегите [cool] Никой не говори да снимаш видео :) а просто известен видеооператор е сменил мк3 за 70д а ти самия като незнаеш какво и как ще снимаш няма как да ти помогнем ... не фотокамерата прави снимките тя е инструмент много е важно какво бурканче с люти чушки ще имаш и най вече намери ЗАУ [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: svilengrad   
Дата:   04-02-14 18:47

Пускам тема и казвам, че искам да се занимавам с фото, и питам за техника, а ми отговарят да не се занимавам с фотография, и ми препоръчват апарат с най-доброто видео.

index, никой не ми говори за видео ли ?

photostoykov: Canon EOS 70D! Перфектен за видео, особено с EF-S 18-135 mm и достатъчен като резолюция..


Темата стана леш. "Свестни" потребители има тука, както навсякъде де.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: rx   
Дата:   04-02-14 18:53

Единствено един човек ти е отговорил споменавайки нещо за видео. Може да е разбрал грешно темата ти, а ти вместо да хленчиш, прочете ли какво сме ти писали всички останали?

Явно си твърдо решен да вземеш скъпа камера, в което няма нищо лошо, но се надявам да си помислил добре каква стъклария ще купуваш и ако вземеш 6д, примерно, да си предвидил поне още толкова доларес за това, което ще завинтиш отгоре, защото в противен случай и човек с 450д с хубав буркан ще те издуха без проблем.



Публикацията е редактирана (04-02-14 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 6D - Заслужава ли си ?
Автор: svilengrad   
Дата:   04-02-14 19:11

135-ца и 16-35 2.8

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »