Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: Chipsy   
Дата:   03-02-14 21:22

Предстои ми голямо местене и трябва да си взема голяма раница/ролер за техниката. Проблема е, че доста техника събрах и се чудя коя чанта е най подходяща за целта. Главната цел е да се събере като carry on на самолета и да не трябва да се чекира като допълнителен багаж.
Трябва да може да събере 3 тела, 7-8 обектива, 2 светкавици и повечето дребни неща като CF карти, батерии, зарядни, кабели и подобни неща. Другия вариант е ThinkTank Airport security V2, но тя е над $400 и ми идва малко солена на фона на $250-300 за другите две. Ето линкове за ориентир:

Pro Roller Lite 250 AW

Pro Roller X200

ThinkTank Airport Security V2

Някакви други подобни ролери да ми препоръчате? Видях също и една no-name чанта на живо, която доста ми хареса. Не е от класата на горните 3, но пък цената и е под $150

Promaster Wheeled Studio Bag 102

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: kadar   
Дата:   03-02-14 22:16

Pro Roller x300.....страхотна е , но е голямка :)

Ако размера не ти е проблем купувай смело :))))

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: Chipsy   
Дата:   03-02-14 22:20

Да, X300 наистина е страхотна, но не я дават като "carry on" съвместима в сайта на Lowepro, докато X200 е.

По скоро ме интересува дали някой е ползвал някоя от въпросните 3. Сега гледах ThinkTank-а и много ми допада, но пък е $100 отгоре на Lowepro-тата



Публикацията е редактирана (03-02-14 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: SEURET   
Дата:   04-02-14 00:05

Какво ще кажеш за тази? - http://www.benro.com/ShowNews.aspx?id=116&pid=298а


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: Chipsy   
Дата:   04-02-14 01:41

Не ми го отваря линка, но погледнах в сайта на Бенро и няма никакви чанти за щатския пазар, само стативи, глави и подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: kote   
Дата:   04-02-14 11:39

много сте разглезени
купете си дунапрен на листове и произволна твърда чанта и опаковайте

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: kvakioh   
Дата:   04-02-14 11:42

Pelicase 1510, най-големия възможен за ръчен багаж в самолета. Върха е. Ползвам такъв вече 3 години, може да се ползва и като столче за сядане, бил е на стотици места, страхотен.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: Chipsy   
Дата:   04-02-14 17:50

Другия вариант който мисля е точно Пеликан 1510 с дунапрен вътре, но ми се стори доста по малък от въпросните чанти. От друга страна ми трябва само за местенето, най вероятно ще замине в eBay чантата след като се преместя, рядко ми се налага да помъкна всичко накуп...

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: Esper   
Дата:   05-02-14 01:44

WOW
Правилно ми разбирам,че възнамеряваш да похарчиш тези пари за еднократно преместване?
Не се преструвам в недоумението си но това е равносилно да стреляш по врабчета с гаубица.
Съжалявам за офтопика но ми прозвуча като да си купиш таксито като се наложи да ползваш превоз...
Нещо с тия буркани май взехме да размиваме реалността.
Наскоро имаше тема дали е безопасно и как да превозваме техниката в кола заради лоши пътища...


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: Chipsy   
Дата:   05-02-14 04:58

Esper написа:

> WOW
> Правилно ми разбирам,че
> възнамеряваш да похарчиш тези
> пари за еднократно преместване?
> Не се преструвам в недоумението си
> но това е равносилно да стреляш по
> врабчета с гаубица.
> Съжалявам за офтопика но ми
> прозвуча като да си купиш таксито
> като се наложи да ползваш превоз...
> Нещо с тия буркани май взехме да
> размиваме реалността.
>

Добре де, предложи нещо, което е по-евтино? Аз лично под 150 долара не мога да намеря чанта, която гаранатирано да може да се вземе като ръчен багаж на самолет. Техниката е много - 3-4 тела, 24, 35, 50 (х2), 85, 135, 24-70, 70-200, 3 светкавици и всички прилежащи батерии, карти, зарядни и подобни... Само 85-цата e кило и нещо.
Пеликан 1510 го намирам към 170-180 долара с дунапрена, 100 долара отгоре не са проблем ако си заслужават чантите. Абсолютно нищо не е по-евтино при мен от това. Просто се надявах някой да е ползвал която и да е от въпросните 3 и да сподели впечатления. Няма как да ги сложа тия неща в найлонова торбичка и газ през полето...

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: kvakioh   
Дата:   05-02-14 09:27

Ето какво събирам аз в 1510 Pelican case- 1d mark2N+40/2.8, 20Д, Sigma 30/1.4, Sigma 150 macro в калъф, 70-200/4IS+сенник+калъф , 18-55, 28-70/2.8 Tokina+сенник,12-24 Tokina, Nikon 200D, Sigma 20-40/2.8, Nikkor 60 macro. Плюс батерии екстра, зарядните (на 1д-то е чудовище), и малки аксесоари, таблет 7 инча, който изчезна. Най-голям проблем за мен са сенниците на обективите, 70-200 и други, които са доста широки като диаметър.
Според мен ще се съберат нещата на автора, освен ако телата не са 1д-та със зарядни или 5д марк с грипове. Но задължително да се пробва наживо...Поне с част от техниката. Аз не процедирах така, но имах късмет всичко да влезе.
Естествено, не пътувам винаги с всичкото това като техника. Някои неща вече ги няма. Това беше максимума за напълване. Към 13 кила всичкото, не са ми правили проблеми в самолети и на чекиране.
Недостатъците на куфара е, че е доста грозен и грубоват. Но пък е издръжлив. Редовно като ходя някъде стъпвам на него, за да имам повече достъп отвисоко при снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: Chipsy   
Дата:   07-02-14 01:16

Днес ходих до магазина и на място сравних трите чанти заедно с Пеликан 1510. Направи ми впечатление, че пеликана е доста по малък от LowePro Х200 и събира по-малко от която и да е чанта.
След като магазина не пожела да pricematch-не ценита на Адорама и BHphoto, си я поръчак от последното, имаха сделка за $299.
Като дойде в нас ще споделя впечатления, може и някое ревю да излезе. Дано помогне тая тема на някой който му предстои покупка на чанта, с която да събере доста багаж за дълго пътуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: rx   
Дата:   07-02-14 02:10

Мога да ти кажа аз какво направих когато трябваше да донеса доста техника(не само фотографска) от презокеания до тук. Отидох в магазина за рибарски такъми, взех си жилетка с много, много джобове, натиках обективи, филтри, зарядни за лаптоп, външен хард(от големите!) и всякакви боклуци в тях - като ония африкански чернилки дето продават сувенири в Париж! Две тела носех на врата, третото - в обикновена раничка с останалите 2 обектива, и още някакви боклуци. Да - изглеждаш като подвижна сергия, но спестих една средна българска заплата.
Може и вече да не е така и да са стегнали режима, но преди никой не можеше да ти каже копче за нещо, което носиш и чиито джобове пълниш :)

Ако държиш на чанта, аз бих подходил като колегата, който ти спомена за сака с дунапрена - никога не бих похарчил пари за нещо, което ще ползвам веднъж.

Лек път! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: Chipsy   
Дата:   07-02-14 10:08

Не е точно за един път, сега като се замисля, ще го ползвам на поне четири различни полета, пък и като съм по работа винаги нося 3 тела, 4-5 обектива и поне 2 светкавици, може да си я позлвам и занапред, Хубавото е, че Х200 е 2 в едно, даже и повече - става на раница и може да се вади една от друга и получваш втори сак безплатно.
Твърдата кутия с дунапрен е само 80 доалра по евтина, не мисля че си заслужава по малкия размер и неудобството. Иначе за едната българска заплата си прав, което е кофти.
Сега като погледнах, Х200 в Фотосинтезис е 750 лева, направо си е далавера да си я взема от тук чантата с 300 лева по евтино...[smilie18]



Публикацията е редактирана (07-02-14 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro Pro Roller X200 или Pro Roller Lite 250 AW или ...?
Автор: nevmi   
Дата:   09-02-14 17:44

Аз имам Lowepro Pro Roller X100 и с нея си пренесох техниката от България до САЩ и съм много доволен. В 100 събрах EOS 1V HS 5D s grip 24-70/2.8 70-200/4 is 50/1.4 85/1.8 mamiya C220 зарядни батерии карти кабели и сякакви други дранкулки. Със всичко вътре тежеше 15кг никъде не са искали да ми я мерят или са ми правили проблеми [cool]. Иначе много съм доволен от куфара и обмислям да си взема и х50 версията която е може да я ползваш като чанта или малък куфар за пътувания когато не ми трябва всичко

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »