Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 08:08

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 08:10

Какво е това?
Постоянно получавам покани от познати и непознати по мейла.
Та се питах има ли смисъл да си правя акаунт там.
По скоро въпроса ми към Вас е това прилича ли по нещо на фейсбук /от който се изтрих преди 2-3 години/ или е ,както го представят ,социална млежа с бизнес насоченост.



Публикацията е редактирана (02-02-14 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 08:16

Обръщам се към хора които имат опитс горното ,като очаквам както положителни така и отрицателни мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: realnoncho   
Дата:   02-02-14 08:45

Аз шитбук нямам, но LinkedIn ми е полезен, защото особено в областта в която работя все повече се търсят хора там. За работата на която съм в момента ме намериха от там.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: nf1   
Дата:   02-02-14 09:09

И съм доволен от Linkeding - определено има бизнес насоченост, нищо общо с "онова синьото". След като отделиш известно време да си направиш пълен профил и новините които ти излизат са доста добре подбрани.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-02-14 09:43

Нищо общо с фейса (и по-добре), но вече и там хората се опитват да го обърнат на FB. В БГ има нещо подобно - probook , но и там е една социализация... Имам акаунт във linkedin, сновно заради колегите, но не ми върши кой знае каква работа. Влизам веднъж месечно, когато обикновенно се насъберат повече известия в мейла.



Публикацията е редактирана (02-02-14 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: crownmaker   
Дата:   02-02-14 09:46

Jino,това е социална мрежа с Професионална насоченост.Аз лично не я одобрих,защото не съм толкова социален тип.В това отношение много по-полезни могат да бъдат професионалните форуми,а най-полезно е да повишавам знанията и уменията си без да го споделям в разни мрежи и да си го меря с разни виртуални колеги,за които дори не съм сигурен дали съществуват.Трябва да знаеш,че ако се регистрираш пощенската ти кутия ще натежи здраво.
Освен това да се заличиш от там е не толкова лесно,подобно на фейсбука,от който слава Богу успях да се изтрия)))
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 10:22

Благодаря за изчерпателните отговори.
Моя принцип е да стоя настрани от всякакви социални мрежи в които излагам на показ пред познати и непознати част от личното си пространство или обратното разни хора които не познавам и не държа да познавам ми натрапват всякаква информация за себе си.
Още повече /можете да ме наречете параноик/ по времето на краткия си престой във ФБ имах постоянно усещането че нещо не ми достига в общуването с познатите ми.
Мога да кажа че три години след разделянето ни аз и надявам се ФБ не усещаме никаква липса един от друг.
Мога също да споделя че в момента на развода ни изпитвах смесени чуства като се налагаше да претеглям позитиви и негативи ,което както се оказа след време се дължеше на чиста проба емоционална зависимост от която нищо не печелех а събирах само негативна емоция.
От друга страна бизнеса ми /до колкото може да се нарече така/е свързан с контакти с хора.
В този ред на мисли някой от вас /имащи профил в горната мрежа/ вижда ли полза от престоя си там ?
Имам пред вид материална полза ,защото това е въпроса който основно ме вълнува.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: SLR   
Дата:   02-02-14 10:27

Ако добре си си попълнил профила във Linkedin, и имаш добра мрежа от познати/ и непознати/, както и от доволни клиенти, то определено има "материална" полза.
От друга страна никой не те кара да публикуваш нищо което не искаш /важи и за Фейсбук/, и просто профила ти стои там като едно CV и портфолио, и чака да го открие някой потенциален клиент.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: e-mil   
Дата:   02-02-14 11:15

Ползата от LinkedIn не е за чатене и досаждане с приятели и познати. На мен ми е полезна с това да следя как се движат нещата в професионалните ми контакти, кой с кого се познава и т.н., а от това материалната полза трудно се изчислява. Сигурно е, обаче че без подобен вид мрежа много по-трудно и по-бавно ще чувам за най-външните кръгове познати, с които се виждам най-рядко. Аз също не съм хиперсоциален тип и като се срещам с хора не мога да обхвана в разговор всичко, което се е случило с всеки познат или далечен колега.

Ето, например една бивша колежка с която общувам рядко (макар да ни е съфорумка тук или поне беше доскоро), този месец се е преместила в друга рекламна агенция и е станала старши копирайтър. Без мрежата можеше да минат още няколко месеца преди да го науча. Това е информация, която няма да науча в професионален форум, просто защото не съм рекламист. Тя може да не ми е полезна веднага, но може и още утре да ми потрябва.

Пак наскоро във фирмата, в която работя търсехме кастинг режисьор. Търсехме активно, пускахме всякакви контакти, почти се бяхме уредили, но човекът се отказа и накрая намерихме друг чрез LinkedIn. И то намерихме такъв, който освен кастинга пое и режисирането на част от продукцията.

Когато търсиш човек ползата е, че мрежата спестява част от проучването - веднага виждаш какво е работил човекът, с кого го е работил, кой професионалист е оставил отзиви за работата му и т.н. Е, естествено виждаш само похвалите, но гилдиите в България не са големи и част от неговите контакти почти сигурно съвпадат с твоите. Значи с 1-2 телефонни разговора можеш да научиш повече и в рамките на час да си готов с решението дали да го потърсиш.

Чувал съм, че HR агенциите също активно ползват мрежата, когато имат поръчка за конкретен специалист. Пак по същата причина - не четеш дрън-дрън за него във Фейсбук, а конкретни отзиви от ограничен кръг хора в неговата сфера.

Да, пощата се пълни, но това са новини за хора, чиято кариера следиш поне с периферното си зрение. В повечето случаи чета само заглавията на писмата. Кажи-речи всички в мрежата работят активно и досега никой не ми е досаждал с празни приказки.
Рекламата, първо е умерена и второ почти винаги е свързана с професионалната ми дейност.

Така че материална полза има. Просто никой няма време да седне да я изчислява. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 12:25

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 12:29

До сега основно положителни мнения и само едно отрицателно.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 12:32

Бих бил благодарен ако сравнявате с Фейсбук.
Онова ми е познато и според мен е напълно губене на време за 99,99% от потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: tzl   
Дата:   02-02-14 12:34

LinkedIn е добра мрежа за тези, които виждат полза от нея. Facebook е добра мрежа за тези, които виждат полза от нея.

За този, който ползва Facebook, за да гледа клюки и да казва на всички какво е ял току що, LinkedIn е много скучно нещо. За тези, които ползват Facebook, за да си намират клиенти, защото клиентите им са там, LinkedIn ще е също много скучна мрежа. Същите коментари правят и тези, които се интересуват от намирането на работници или бизнес партньори пък за LInkedIn, а имено, че им върши чудесна работа, докато Facebook е просто клюкарник.

В случая бих споделил своя опит: Аз нямам лични акаунти в нито една социална мрежа. За мене те са просто средство за работа.

Според мен Facebook е чудесно място да се види що за човек е някой. От това, което съм виждал във Facebook профили на разни хора, съм си направил много добре заключенията за хора, с които не бих работил заедно, докато например в LinkedIn трудно може да се прецени характера на човека, защото средата е друга.

Затова всяка социалка си има предимствата за бизнеса, но не всяка има предимства за личния живот на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: localhost   
Дата:   02-02-14 12:35

jino: ами последната си работа я започнах след контакти именно в LinkedIn. Това си е професионална мрежа, където се гледат способности, квалификации и т.н. За сравнение с Facebook: там слагаш снимки от Париж и Венеция, в LinkedIn слагаш сертификати, какви проекти си правил и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: landstar   
Дата:   02-02-14 14:32

Сиктирдосай ги тия покани. Това е друг модел фейсбук. Пробвах го - взеха да се залепят разни н.гри - специалисти по 'нам кво си.
Аз нямам фейс-буци и други боклуци, само ФФ ми стига. Разните фейсбуци са за американци - тия прасета живеят бая далечко един от друг и си дрънкат по жицата. Ние тука - не сме рекли, не сме се събрали някъде на фото-бир фест! Тия пък колеги, дето чакат от някакъв фейсбук да следят проф-контактите - умряла работа, не им вярвай.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: nyamago   
Дата:   02-02-14 20:03

Активно ползавам LinkedIn почти от основаването му - и ми е много полезен. Във Facebook нямам присъствие (и никога няма да имам), но добре знам какво представлява - разликата между двете е огромна. LinkedIn е за сериозни хора и за работа, не за "хахо-хихи".

През LinkedIn идва значителна част от бизнеса ми - директно или индиректно:

- понякога аз търся познат (или познат-на-познат), за да проникна в някоя фирма, която съм нарочил за потенциален клиент. В 90% от случаите успявам да се свържа с отговорно лице за целите ми. Дори ако по друга линия са ме свързали - преглеждам профилите на хора, с които отивам на среща.

- понякога търся хора да наема за някаква работа - бездънен източник на най-разнообразни специалисти, при това с контакти, от които можеш да получиш референции.

- понякога нищо не търся, а мен ме намират - потенциални клиенти или (все по-често) "ловци на глави" (не знам има ли наша дума за headhunter или се въведе, както за ред други неща английската?). Понеже не търся работа, последното е малко досадно - но е лесно да се откаже любезно. И дори да се помогне на човека като го упътиш към някой кандидат, ако познаваш. Пък и не боли да ги имаш такива HR играчи сред контактите си - човек никога не знае с какво можете да сте си полезни.

Дори в много редките случаи на спам и нежелани опити за контакт е много лесно да се пресекат и докладват на администрацията, няма я "свободията" и нечистоплътния шум на Фейсбук и подобни места.

@Jino (мисля, че това те интересува) : Напоследък LinkedIn се ползва все повече и от творческите професии (първоачално беше предимно за скучни хора като мене с костюми и вратовръзки ;) Познавам доста журналисти и поне трима музиканти, които с успех го ползват за техния си "бизнес" - защото и творецът, ако се изхранва с творчеството си, е един бизнес. Трябва да си има стратегия, планиране, маркетинг, бюджет и... канали за комуникация и ресурсно обезпечавае, за които цели LinkedIn върши отлична работа.

Ползата не идва от първия ден, иска постонство и търпение. Важи закона на Меткалф за мрежите (че тяхната полезност расте експоненциално с броя на "възлите" в мрежата, т.е. на контактите ти и техните контакти). Като събереш повечко, ще я усетиш. И ползата идва ненадейно, често не откъдето я очакваш :) (Който не го е гледал, горещо препоръчвам филма Pay It Forward за неведомия път на ползите в общетвото).

От мене - ДА за включване и системно присъствие в LinkedIn. На слука! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: Frenchev   
Дата:   02-02-14 20:22

Аз също смятам като си пусна новия сайт да си направя профил в linked in както и в xing (немският еквивалент). Имам доста познати, които получават много голяма част поръчките си от двете мрежи.

От изключителна важност за успеха е пълноценното попълване на профилите с примери, снимки, Интернет сайт и прочие. Много се регистрират само с име, телефонен номер и бранш и се чудят що при тях не работи. Това са и тези които пишат, че няма никакъв смисъл от подобни мрежи.

За мен тези мрежи дават уникална възможност за намиране на потенциални клиенти и изключително лесен контакт с тях.

Причината до сега да нямам подобен профил е, че нямах време да го създам и попълня и най-вече нямах големи, завършени сериозни проекти с които да се представя тъй като от 2,5 години се занимавам с това което правя.

Вече имам няколко такива и нямам търпение да ми стане сайта и да си създам профили във въпросните бизнес мрежи.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: SLR   
Дата:   02-02-14 20:47

Не се сърдете, но тука все едно някакви пенсионери обсъждат ползите и недостатъците на новите технологии.

Отричането на социалните мрежи, пък дори и Фейсбук, не ви носи нищо положително. Това е малко като разни форумци където обясняваха че нямали телевизор, защото не давали нищо смислено по него, и видиш ли те са по "елитни" от другите, които гледаме "тъпотиите" по телевизора...

Влезте в крачка малко, 2014 година сме [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 22:14

Автор: SLR
Дата: 02-02-14 20:47

за кои нови технологии говориш за фейсбук ли [smilie18]
за тиливизура ли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 22:15

ш ма плашиш с тиливизор ш ма плашиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: nyamago   
Дата:   02-02-14 22:22

[smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: jino   
Дата:   02-02-14 22:27

Благодаря ,ви пичове !
Доста изчерпателно.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: asahi   
Дата:   02-02-14 23:24

Ще го напиша просто - имам профил в LinkedIn, нямам профил във ФБ.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: kvakioh   
Дата:   02-02-14 23:32

Имам профил, днес го актуализирах. Приятно е да виждаш контакти само в личната професионална сфера. Така помага за текущата и/или за бъдещата работа.
Фейсбук- все повече страници, наречени на име и Photography, със странно смешни и ниски снимки...Или непрекъснат поток от чужди мисли на велики и не толкова велики хора...Цитати и циклизация. Все пак- и оттам има полза. За някои по-близки хора, ако човек не е в БГ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »