Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: photostoykov   
Дата:   01-02-14 16:36

Един многофункционален обектив разширява семейството Touit.


http://www.photoscala.de/grafik/2014/Touit-50M-02.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8 / 50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: photostoykov   
Дата:   01-02-14 16:44

Touit 2.8/50M предлага мащаб на увеличение до 1:1. По този начин, обектът се проектира върху сензора на фотоапарата в оригиналния размер. Детайлите, които не са видими с просто око, са впечатляващо видими при близки разстояния за снимане. Празнината, която запълва новия Touit е: ZEISS Макро обективите предлагат мащаб до 1:2, като Makro-Planar T * 2/100 и Makro-Planar T * 2/50 за огледално-рефлексни камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8 / 50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: photostoykov   
Дата:   01-02-14 17:04

Спецификации на Touit 2.8/50M

Формат на сензора: APS-C
Фокусното разстояние: 50 mm
Приравнено фокусно разстояние: 75 mm
Диапазон на диафрагмата: f/2,8-f/22
Елементи/групи: 14/11
Диапазон на фокусиране: 0.15 m - безкрайност
Работно разстояние: 0.05 m - безкрайност
Ъгли на изображението: (диаг./хориз./верт.): 31°/26°/18°
Диаметър на проектирания кръг: 28.2 mm
Заден отрязък: E-байонет: 18.0 mm; X-байонет: 17.7 mm
Площ на покритието от близко разстояние: 23.5 х 15.6 mm
Мащаб на изображението от близко разстояние: 1:1
Диаметър на филтъра: M52 х 0.75
Ъгъл на въртене на пръстена за фокусиране: 720 °
Максимален диаметър: 75 mm
Диаметър на фокусния пръстен: 65 mm
Дължина (без капачки на обектива): 91 mm
Дължина (с капачки на обектива) E: 104 mm, X: 108 mm
Тегло (без капачки на обектива) E, X: 290 g
Присъединяване към камерата: E-байонет, X-байонет

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: photostoykov   
Дата:   01-02-14 22:11

Какво, не ви харесва обектива или цената на обектива? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-02-14 22:21

Хайде да раздвижим темата, каква е разликата и приликата с точно 3 пъти по-евтиния Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: realnoncho   
Дата:   01-02-14 22:26

Canon 60 макро е само 2 пъти по-евтин [smilie25]

Иначе на хартия да ми харесва обектив и то за система която не ползвам трудна работа [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: photostoykov   
Дата:   01-02-14 22:27

Разликата както винаги е в синьото лого, като трилъчната звезда - плаща се за имидж!
Е, има и други несъществени разлики: байонет, работна отсечка, разделителна способност, микроконтраст...

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: realnoncho   
Дата:   01-02-14 22:35

Значи байонета, работната отсечка, разделителната способност и микроконтраста на 60 макро много ми харесват, какво има цайса насреща освен цената[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: photostoykov   
Дата:   01-02-14 22:53

Ами-и-и, синьо лого, имидж на най-старата оптическа фирма и-и-и, не става за Canon! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: simbon4o   
Дата:   01-02-14 23:14

Най-безумното в цялата работа според мен е, че тези туити се предлагат и за фуджи Х... защо? Там има по-яки обективи, по-евтини... И като цяло хич не са нещо специално оптически, за некс имат софтуерни корекции да им оправят аберациите и кривините. А дефокуса на 32ката е по-кофти от на сонешката 35 1.8 дори. И сега това макро...
Кофтито е, че явно има кой да ги купува щом ги правят. Жалко за името.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: rx   
Дата:   02-02-14 02:39

Хората, които стоят зад стъкларията, заради която си струва и сме чували въобще за фирмата Цайс отдавна не са между живите...

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: nyamago   
Дата:   02-02-14 02:53

Да бе, да. Те и мерцедесите са много скапани коли дето им искат безсрамни пари за някакъв имидж (изграден от отдавна мъртви хора). За три (или 30) пъти по-малко пари, к'ви хубави коли има от Хюндай, Киа, даже Марути...

вЕрвайте си! Логиката да се плюе киселото грозде (с иначе научни аргументи и самочувствие на познавачи) не е с нищо по-достойна от противоположната болест - сляпата вяра, че скъпата техника прави големия фотограф. И едното, и другото са грешни!

(А точно тоя макро обектив и аз няма да си купя, но няма и да пиша безапелационни възгласи колко е скапан и надценен).

[beer]



Публикацията е редактирана (02-02-14 02:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-02-14 03:00

simbon4o,
Не ми се спори, ама пишеш, колкото да не заспиш! 'Що плещиш глупости, като си виждал Touit само на картинка?

rx,
Споко, всички ще умрем някой ден, та това едва лие някакъв критерий!
Апропо, Цайс и до ден днешен произвеждат най-добрата оптика за кино, така че не им бери кахър!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: rx   
Дата:   02-02-14 03:05

nyamago можеш ли да ми назовеш един безпроблемен модел на Мерцедес след 124-ката?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: nyamago   
Дата:   02-02-14 03:27

Ти можеш ли да ми назовеш нещо безпроблемно но тоя свят? [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: rx   
Дата:   02-02-14 03:55

Canon! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: Lycan   
Дата:   02-02-14 05:53

Аз пробвах 12мм туит и останах разочарован - софтуерната корекция за съжаление замазва дребните детайли и язък за широкото стъкло. Отделно като кръцнеш огъването става все едно е 15мм. На всичко отгоре видът му е ужасно смешен.
Май на два пъти им смъкват цените вече до 70% откак ги спрягат, световно неуспешна реалиазация.
А между макро 50мм със синьо лого и хелиос за 30лв с макро пръстече за 10лв. има разлика на 2,8 около 1500лв. само.
Никаква празнина не запълва, ръчни 50мм 2,8 се търкалят навсякъде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: djfroggy   
Дата:   02-02-14 09:21

На този Цайс му липсва само стабилизацията. МАкро без някаква стабилизация не си е работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: simbon4o   
Дата:   02-02-14 10:55

chrisnoch В днешно време, когато в интернет има ревюта бол е достатъчно да си малко в час, за да добиеш представа за даден обектив. Тоит серията се очакваше да конкурира скъпите обективи за безогледалки на фуджи или поне аз така си мисля(все пак ги правят и за фуджи маунт) понеже сони нямат алтернативи освен 24 1.8, до момента хич не им се получава.
12-ката е крива и маже след корекцията - това цайс ли е?
32-ката има отвратително боке, нервно и не отделя фона дори като сонешката 35 1.8 - това цайс ли е?
50 2.8 дори да е супер остър обектив с какво ще е по-добър за макро от някоя ръчнофокусна комбинация(която може да е дори със същите габарити) или от пъти по-евтината сигма 60 2.8, която не е макро, но 100% няма да отстъпва оптически за останалите нужди на снимащия.

Дали тези "цайсове" ще могат да се сравняват със
14 2.8 фуджи
35 1.4 фуджи
60 2.4 фуджи
За първите два - не могат да се сравняват като оптични качества. Просто фуджи са много по-добри оптически. За последния още не се знае как ще е, но цена/възможности... от сега е паднал.
Вярно е, че липсата на стабилизация е минус за 50 макро. Като цяло и 50 макро е минус за макро понеже повечето обекти ще избягат, но поне не е 30 3.5 макро, което си беше тотална безмислица.

Нещо смислено щеше да е да пуснат едно 90 или 100 макро на 2.8, че на 2.0 ще е нахално да очакваме, което да става и за ФФ е байонет камерите и макар и да бъде некупуваемо поне ще имат някакъв макро и портретчик като хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-14 11:14

Симбоне информацията която споделяш е поне около годинка да не река 3 назад спямо некс обективите......ясно че Сони не те кефят мнгоо като фирма ама....Просто след 24/1.8 излязоха много и свестни обективи. Най-последния пример е Е 55/1.8,,просто най-добрия обектив след Отуса на Цайс. След като не знаеш за него явно нямаш и хабер какво обсъждаш.

Явно и от прости сметки избягваш. 50мм на АПС-Ц е 75 на фул фрейм, 30mm e 45mm (~50) приравнено, 60 e 90. Това са най-популярните макро обективи още от филмово време. Виж на минолта или Канон или който искаш гамата. Нищо ново не е измислено. 30/3.5 специално беше най-евтиния обектив за Е байонет с превъзходна рязкост и детайл. Пробвал съм го на 24МП и се справя великолепно.

Пишеш с някаква огромна категоричност, а отявлено игнорираш важни факти, което прави цялото ти писание безсмислено.

По този начин доказваш анти тезата на това което се опитваш да ни убедиш т.е. ако изложението ти има 10 откровенни глупости, като илюстрация. То и трърдението ти, че Туйтите са безсмислено скъпи и доста слаби обективи също губи тежест.

ПП Аз лично не бих си купил туйт освен ако не виждам смисъл. За съжаление и 3-те туйта са покриват от по-евтини обективи, които са налични за Е и Х байонети съответно. Не мога да коментирам качествата им на база ревюта, защото за Е байонет не знам поради каква причина голяма част от ревютата са откровенни лъжи. Не ззнам дали тоя елемент го има при Фуджи, те са фотографска марка...н HTML мога да му вярвам, щото човека няма никаква изгода да ни пързаля и вероятно 12-ката няма силни ъгли, не знам какво общо има софтуерната корекция. Софтуера при безогледалните прикрива оптични дефекти като изкривяване, аберации и винетиране. Вкараха го м43 с манията за малки обективи - повечето им компактни обективи без коркции за нищо не стават. сони го вкараха с 16-50 палачинката


ППП Алтернативата на Цайса за Е байонет кропка е Сигма. Ако е добре изработена, както някой твърдят, определно сигма са се доказали с едни от най-добрите макро оптики въобще.



Публикацията е редактирана (02-02-14 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: simbon4o   
Дата:   02-02-14 12:02

Киро перфектно справяне на 24мп за теб знаем че е в центъра, крайщата кучета ги яли [smilie5] това по повод 30 3.5 макрото. Те и 16 2.8 и 16-50 много яки...

И пак си чел през ред.
Сони не ме кефят пък снимам с некс. 55 1.8 на кроп е 82,5 2.4 a фуджи пуснаха 56 1.2, което е 85 1.8 на кроп [smilie5] и 55 1.8 го пуснаха да не е съвсем без обективи А7цата не защото мислят за хорицата дето им купуват нексовете. И 55 1.8 не е чааак толкова невероятен айде сега [smilie5] добър е, но ... чак втория най-добър 50мм. Поне показах, че имам калкулатор на компа.

Ревютата в нета да са лъжи, да са лъжи... колко да са лъжи. Текста в ревютата така или иначе никога не го чета. Аз гледам семплите и като разгледаш няколко ревюта семплите ти става ясно кой, какво и как. [smilie5]

Ето едно сравнение на 32 туит и сони 35 1.8, всеки сам може да си прецени кой обектив го кефи повече.
ревю

ПС Ето и едно ревю на 12ката туит, което явно авторите са нарисували яки флеъри, за да накофтят цайс или при широките флеърите не са важни?
линк
Пък фуджи май си имат дори некривящо и по-остро стъкло
линк

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-14 12:55

Хмм прав си за 55-цата. Не се замислих да го ползвам като 85, а реално става! Аз си го виждах като 55/1.8, което е супер, но за по близък план носи риск. А на кропката ще стане и за по близък план.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: Lycan   
Дата:   02-02-14 13:33

Аз не казвам че туит 12мм е калпав. На цвят е много добре, само дето не си струва парите с тези кусури.

Забравяте зонар 24мм 1,8 - фуджи 23мм 1,4. Не съм виждал детайлни сравнения все още.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: simbon4o   
Дата:   02-02-14 13:56

Tо никой не е казал, че са калпави. Аз твърдя, че са срам за името си понеже от зеис се очаква върха и само цената е като за зеис, което прави самото име все по-малко символ на върховен перформанс.

23ката на фуджи чакам някой по-сериозен да и направи ревю, като lenstip примерно. Но до момента фуджи феновете, които са си капризни не са споделили да и има нещо и семплите са красноречиви - мноого е добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Macro Touit 2,8/50 mm (899 евро) от Carl Zeiss
Автор: Svetul4o   
Дата:   02-02-14 14:07

Ако някой го притеснява корекцията на обективите в конвертора нека да почете малко и ще разбере, че всички обективи на Фуджи също се коригират но това става още в камерата. За справка сайта на Цайс и мненията под обективите. Съпорта на Цайс отговаря точно на този въпрос.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »