Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 лесен видеоредактор за HD
Автор: rapesco   
Дата:   30-01-14 13:51

Имам следното питане:
Все по-често снимам в HD формат (Nokia N8 и Nikon 3100) и съм на път да спра снимането в SD формат. В момента обработвам с Ulead video studio 10 и вече е време да я сменя по ред причини (най-вече, че не поддържа HD и не е под Win7). Досега конвертирах HD в MPEG2 и така ги обработвах заедно.

Търся програма също толкова лесна и функционална (най-вече пестяща и без това оскъдното свободно време, което имам). Трябва ми, да мога да подреждам клиповете, да ги режа, размествам, намествам, после малко надписи за датичка и други неща, ефекти между тях и всичко това във HD формат (МР4 например). Не че знам какъв да е изходния файл, но се надявам да ми помогнете със съвети. Мисля си, че може да е един цял или няколко отделни файла (клипа) пак в HD и да ги съхранявам в архив на външен хард, докато измисля на какво и с какво да ги записвам.
А междувременно примерно мога след обработката, като за на първо време, да ги конвертирам на ДВД с едно хубаво меню и чаптъри, да ги гледат домашните.

Ще съм благодарен на вашите съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: лесен видеоредактор за HD
Автор: Houngan   
Дата:   30-01-14 14:31

Промяна на формат с Freemake Video Converter.
Обработка със Sony Vegas + Movie Maker.
[beer]

ps - да [shtrak]



Публикацията е редактирана (30-01-14 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: лесен видеоредактор за HD
Автор: rapesco   
Дата:   30-01-14 15:07

Ако правилно съм разбрал с "Freemake Video Converter" променям формата на МР4 и го обработвам след това със "Sony Vegas".

Или ...?

Отговори на това съобщение
 Re: лесен видеоредактор за HD
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-01-14 08:49

Canopus Edius Pro 7 обработва всички формати.

Отговори на това съобщение
 Re: лесен видеоредактор за HD
Автор: slavoart   
Дата:   31-01-14 10:08

Всичко което си изброил в желанията си за видео редактор го има в тази страхотна малка програма AVS Video Editor Това не е конвертор а реален перфектно справящ се видео софт. Работи много леко, и самата програма е малко над 100 мб. C HD не вижда никакви затруднения и работи в реално време. Ще останеш приятно изненадан и от това, че като дизайн е подобна на ULEAD с която си свикнал.
Малка, удобна, интуитивна [smilie24] Сега виждам, че новите версии /6/ изискват повече капацитет на PC. Изтегли/купи някоя по стара, аз съм с версия 5 и HD хвърчи [smile] Поздрави и успехи!!!

Отговори на това съобщение
 Re: лесен видеоредактор за HD
Автор: rapesco   
Дата:   05-02-14 09:10

Благодаря за отговорите

От предложените най ми допадна AVS video editor, още повече, че върви идеално и гладко дори на едноядрен процесор + 2Гб РАМ.

А HD в кой видео формат да го записвам - avi, mp4 или нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: лесен видеоредактор за HD
Автор: artkolor   
Дата:   05-02-14 10:20

Pinnacle Studio 17 Работи всички формати !!!

Отговори на това съобщение
 Re: лесен видеоредактор за HD
Автор: slavoart   
Дата:   05-02-14 13:58

MP4 и MPEG2 се четат от всички плеъри и DVD-та, така, че те са за предпочитане [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »