Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Калибриране с Reikan Focal
Автор: Rusinov   
Дата:   26-01-14 10:56

Здравейте колеги,
Някой калибрирал ли е обектив с Reikan Focal Standart и може ли да даде малко помощ.

Става дума за ръчна калибрация, не за автоматична, тъй като тялото Д600 не поддържа автоматично да се вкарват настройки за "микро аджъстмант" от компютъра. Четох ръководството, но нещо не успях да разбера как точно става и какво се следи на графиката. Ще съм благодарен, ако колега с опит окаже съдействие по въпроса.
Тъкмо и хора, които не знаят за какво става въпрос може да се запознаят. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране с Reikan Focal
Автор: localhost   
Дата:   26-01-14 11:22

По спомени, че го правих преди 5-6 месеца за последно.

1. Разпечетваш и си слагаш 'мишената' на подходящо място - с постоянна светлина, да не е на прозорец да има отблясъци и т.н. Според дължината на фокусното разстояние на обектива има и разстояние на което да сложиш мишената. Запомни го това разстояние и после ако се наложи го въведи в настройките на програмата.
2. Настройки на камерата - стабилна (на трипод) и си имаше условия - CWA мерене + разни други. Виж ги в описанието на програмата - има един PDF файл който идва с нея.
3. След всичко това ако нямаш автоматично калибриране (като мен) играта е следната. Програмата ти избира менюто за настройки и те пита - сега го настрой на -20 примерно. Нагласяш го на апарата и натискаш ОК в програмата. Прави се снимка и те подканя - сега го сложи на -10. Снимка и подканя. После -5,0,+5,+10,+20 и т.н.
След като определи приблизителната настройка (примерно +6) те пита - а сега сложи на +6 да провери.

И така - 10-на минути е.

А ако имаш възможност при някой тела можеш със зум телеобективите (70-200 примерно) да калибрираш и настроиш и в двата края на обектива.

След това задължително си провери резултатите на око. Аз така бях изчислил +6 и се оказа, че винаги когато фокусирам на окото то отива на ухото. Грешка при моята постановка. После след 3-4 опита ми даде резултати +1,-1,0 и аз въобще не го пипах тоя обектив повече.

Също така не знам за това тяло как стои въпроса с настройките. При профи телата си помни всяка настройка на обектива по серийния номер и ако тестваш два 70-200 можеш да въведеш два различни профила. Повечето го нямат това, така че внимавай ако си го настроил от един обектив 70-200 и сложиш друг такъв ще използва тези настройки.



Публикацията е редактирана (26-01-14 11:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »