Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся си учител по фотография.
Автор: vkk1   
Дата:   25-01-14 03:55

Здравейте!
В последните месеци доста попрочетох и понаучих за фотографията, но ми се струва, че оттук насетне сам вече няма да се справя. Понеже около мен никой не се занимава с фотография и няма грам човек, който да питам за каквото и да било, се надявам да успея да намеря някой, който има желание да ми обясни някои неща. Тъй като няма нищо безплатно и времето на всеки е ценно, съм готов да заплатя за услугата колкото е необходимо.
Значи - това, което ме вълнува в момента е САМО и единствено портретна фотография навън. Снимам с Никон д5000 с 55-200, и въпросите ми са предимно свързани с настройка и вариации на бленда, скорост, исо при различните ситуации, работа със светкавицата и композиция. Моля ако някой има желание да ми помогне, да ми драсне едно лично съобщение. Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: MuHaTa123   
Дата:   25-01-14 04:09

Град, нещо? Ако си от София, в момента колегата swan_ провежда безплатни курсове из паркове и полянки.[smilie5] Иначе след прочетеното следва практика-намери си модел и се упражнявай върху него, гледай снимки, чети още ( четенето никога не е достатъчно - все ще научиш нещо), снимай, снимай и пак снимай. Тия неща, дето ги търсиш, никой не може да ти ги налее в главата- не са универсални. Баланса между всичките ръчни настройки се постига с практика. Много практика. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-01-14 05:57

Случайно съм се презередил със свободно време[smilie5]
последното ми начинание е да бродя из големият град, и да снимам за сток сайтове. Но няма да откажа компания, Пък в процес на снимане има по съществени въпроси за отмятане, отколкото само четене. Фотографията не е за всеки. Имам предвид че, са необходими много упражнения във всякакви светлинни условия за да придобиеш усет как да си настроиш фотоапарата, според ситуацията и след това да упражняваш визуалната си култура. Да мога да помогна... Преди това ще преценя, дали наистина имате потенциал и желание за по нататъшни занимания[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: MarinY   
Дата:   25-01-14 06:08

Цитат от Мината123: Тия неща, дето ги търсиш, никой не може да ти ги налее в главата- не са универсални. Баланса между всичките ръчни настройки се постига с практика. Много практика.

Абсолютно погрешно! Момчето пита за техническата част. Универсална за всички случай и 100% теория! която се УЧИ! Практиката само я затвърдява.
Един добър учител за три дни може да налее всичко базово за скорост, бленда, милиметри и светлина в главата на искащ знание. От там нататък ... години саморазвитие. При желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: emo1   
Дата:   25-01-14 08:16

Аз пък търся учителка, която да става и за модел.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: vkk1   
Дата:   25-01-14 14:33

Да, със сигурност нещата се учат с практика, но MarinY е прав. Аз искам да получа насоки първо в техническата част, за да знам с кои настройки да варирам и с кои не. При мен проблемът е, че снимам само със светкавица, което ми ограничава избора на скорост, а обектива ме ограничава и в избора на бленда. /Но има причина, поради която снимам с този обектив, а не с 50 1.8/.
Така че мога да варирам само с ИСО, милиметри и композиция. Точно в тази част исках да получа консултация от някой, който има по-голям практически опит.
Другият проблем е, че не съм от София, но вероятно има някакви начини и за платена дистанционна консултация. Или поне така си мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: dimitar3   
Дата:   25-01-14 14:42

Да снимаш със светкавица навън е огромна грешка в повечето случаи, повечето портрети които виждаш тук и като цяло снимани навън са със естествена светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: nicos   
Дата:   25-01-14 15:11

Кажи поне от къде си [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: deyan_de   
Дата:   25-01-14 15:12

Това за светкавицата е вярно, когато е отгоре на апарата, но ако се използва трегер и странични светкавици (със съответните консумативи) в комбинация с естествена светлина могат да се получат страхотни портрети и в много случай без да се усеща присъствие на светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: dimitar3   
Дата:   25-01-14 15:30

Да, но ме съмнява да става дума за този вариант със страничните светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-01-14 15:50

Най лесни начин да се научиш - е като започнеш да снимаш всеки ден и навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: bOzo   
Дата:   25-01-14 16:04

"Да снимаш със светкавица навън е огромна грешка в повечето случаи"
dimitar3, Верно ли? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: MarinY   
Дата:   25-01-14 16:21

Светкавица на открито.
Майсторството е в баланса между амбиентната светлина и тази от светкавицата. В зависимост от желанието ти за крайния резултат избираш, коя да е основната и коя допълнителната. Със скороста на затвора се командва амбиентната. С блендата се определя светлината от светкавицата. Изборът ти изобщо не е ограничен. От bulb до 1/200 и в целия диапазон на блендите на обектива.
Композиция - без книжки няма да стане. И много гледане и анализ.
Когато тези неща престанат да те тормозят, идват неограничените им комбинации с опити цял живот.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: shadow...   
Дата:   25-01-14 21:14

някой се шегува...ако си близо до Търново се обади....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: luboar   
Дата:   25-01-14 21:18

някоя, ако иска да я снимам, да ми пише на Л.С.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: bluebird81   
Дата:   25-01-14 21:35

"Платена дистанционна консултация" ми изглежда малко трудно за изпълнение. Ако сте от Варна може да ми пишете на ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-01-14 08:58

що да е невъзможно платена дистанционна консултация, Има палпей и други посредници, които позволяват прехвърляне на финансови средства онлайн[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: bluebird81   
Дата:   26-01-14 12:48

@ МаиМуНа: нямах предвид методите за плащане, а дистанционната консултация че е трудна за изпълнение

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си учител по фотография.
Автор: fotorafi   
Дата:   26-01-14 13:45

Като пенсиониран фотограф и преподавател имам много свободно време. Мога да ти отделя време от свободните ми занимания за обучение, ако си от София
0886-711-193, 02/840-18-55 Рафи Марукян
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »