Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Използване на Никонски обективи с FUJI
Автор: crownmaker   
Дата:   24-01-14 10:23

Здравейте знаещи!
Имам следното питане:
От една седмица съм собственик на Fuji-X E2,като втора камера.Другата,която притежавам е Nikon D7000,която е оборудвана с няколко не лоши обектива,като 17-55 f2.8,105 f2.8,300 f4.Та въпросът ми е имате ли опит с преходници от F mount към X mount,за да мога да си ги ползвам никонските обективи на фуджито?
Доколкото разбирам на безогледалката ще се промени фокусната отсечка,та тия преходници трябва ли за дължително да са с оптичен елемент,ще подържат ли автофокус и т.н.
Гледам в нет-а Metabones -цени от 100$ до 470$,Novoflex-170$,обясняват хората,но много ми се искат съвети от хора,които имат практически опит в тази област,преди да вложа някой лев в адаптор,или да се откажа от тази идея и да се оборудвам само с обективи на FUJI.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на Никонски обективи с FUJI
Автор: nemchev   
Дата:   24-01-14 10:37

Оптичния елемент в никонските преходници е за безкрайност. За автофокус не съм сигурен дали ще имаш. Идеята на малката безогледалка е да бъде компактна и винаги на разположение. А с тези големи обективи това няма как да се случи. Аз лично бих заложил на Фуджи обективи, ако позволяват финансите, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Използване на Никонски обективи с FUJI
Автор: Pavlov   
Дата:   24-01-14 10:44

За G-обективите ще ти трябва и специален преходник с допълнително лостче, за управление на блендата.
При положение, че губиш и автофокус и стабилизация, а имаш прекрасно никонско тяло - не виждам смисъл от цялата работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »