Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой е вашият дигитален филм?
Автор: victory13   
Дата:   22-01-14 13:45

От известно време наблюдавам доста масирано представяне на филмови симулации, особено в портрет. Между другото, тази закономерност не се отнася само за тук.
Тъй като не вярвам всички да снимат с Фуджи [smilie18] ,
споделете опит с ползвания софтуер, доработвате ли, или готовия резултат е достатъчно добър за вашият вкус?
VSCO Film, Replichrome Film, DxO Film Pack, Nik Color Efex, Alien Skin, Fotomatic, Tiffen Dfx... Кой е вашият филм?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е вашият дигитален филм?
Автор: rx   
Дата:   22-01-14 14:06

Преди време бях си играл малко с Alien Skin Exposure - много интересни неща могат да се постигнат, но с другите не съм... готовите пресети, които пробвах обаче въобще не ми допаднаха - трябва да се човърка с разбиране :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е вашият дигитален филм?
Автор: Завистта   
Дата:   22-01-14 18:25

Орво + епсън В500

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е вашият дигитален филм?
Автор: nyamago   
Дата:   22-01-14 20:09

Понякога ползвам DxO, Nik или Topaz, но и тогава пресет-ът е само стартов ориентир, който разбъзиквам "та и майка му не може да го познае". А много пъти търся някакво звучене, подобно на (неясната ми) памет от филмови времена - но без нарочен софтуер, с наличните корекции в Lightroom и/или Photoshop. Както дойде - нямам стандартизиран работен процес "за филм".

По-предизвикателно е друго: от аналогов оригинал (имам твърде малко сканирани засега) да наподобиш цифрово заснет кадър (реалистичен, без артЪ обработки)?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е вашият дигитален филм?
Автор: dolmov   
Дата:   22-01-14 20:18

Пробвах Replichrome Film и останах приятно изненадан :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е вашият дигитален филм?
Автор: ishootraw   
Дата:   22-01-14 20:40

Аз работя доста с кривите, слагам точка близо до долния край и вдигам малко долната точка. Харесва ми лекото матиране, което се получава. Освен това вкарвам малко синьо в сенките и много леко жълто в highlights (чрез кривите или цветни слоеве). Свалям доста цветността. Изсветлявам малко чрез бял слой на lighten и opacity към 3-6. И разбира се накрая малко grain, но не ползвам този в ФШ или Лайтрум. Намерих си сканиран филм (тм400) на сив фон използвам него като слой на overlay и му слагам лек блър. И така...
Разбира се вичко зависи от кадъра и понякога описаното горе не става :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е вашият дигитален филм?
Автор: Digitalgab   
Дата:   22-01-14 20:46

Fujifilm - Provia, Velvia, Astia са достатъчни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »