Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Цена на canon 600d
Автор: GabsoN   
Дата:   21-01-14 22:43

По принцип съм доволен от моя 40d, но вече остарява, а и ми трябва видео режим. Искам фул фрейм, но то 60д ми е над бюджета, камоли нещо от сорта 5д марк 2. Та гледам 600д и виждам, че се намира за 600-650 лв. втора употреба на 0 кадъра, но ми се струва доста евтино. Знам, че зимата имаше доста промоции в ebay, но все пак 600лв. за 600д + кит ми изглеждат малко. Пише, че не е refubrished, а и до колкото четох в интернет refubrished моделите идват с бяла кутия, а този който продават си е с нормална. Какво ви е на вас мнението има ли някаква уловка? Директен линк към обявата няма да дам, за да не се счита като реклама. Едната обява е 600лв. за 600d + 18-55 III, другата е за 600d+ 18-55 is II. И двете казват, че не са рефабрикувани и са чисто нови.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: dolmov   
Дата:   21-01-14 22:56

Не знам за обявите и цените, но мисля, че ще ти липсва втория дисплей на 40d-to :) Аз поне не бих си и помислил да се разделя с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: GabsoN   
Дата:   21-01-14 22:59

Така е. Просто ми трябват някои от функциите на 600d, а бюджет нямам за 60D на този момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: imitev   
Дата:   21-01-14 23:09

Добави още 100 лв и си вземи 60d.

След 40д 600д ще ти се стори като играчка.

По нова година си играх с такъв. За справка имах 40д, сега снимам с 60д...

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: simbon4o   
Дата:   21-01-14 23:16

Най-добре се напъни за 70д. Или 700д поне айде... фактически 600д спрямо 40д е велик даунгрейд. Ако си оставиш 40д-то да имаш с какво да снимаш снимки става, но 600д като изключим възможноста да снимаш видео хаквайки го с фенера си е тяло пръчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: dolmov   
Дата:   21-01-14 23:23

За 600д мисля, че не му трябва фенер за да снима видео. Все пак 550д го може заводско му.. Иначе lantern-а си е плюс за Цанон, който Никон нямат. Ама да ме спамя и аз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: rx   
Дата:   22-01-14 00:41

Айде още малко се напъни, само още малко.... и си вземи 5д3 [smilie18] Колеги, я кажете за Хаселблад колко трябва да се напъна, ако трябва утре да вземам вестника и да се затварям в тоалетната - ще има ли ефект? Вие като се напъвате, какво излиза?

Ако не ти трябва въртящ дисплей, колега, и 550Д ще ти върши абсолютно същата работа, за която искаш да го смениш. Наскоро смених моя 550 за 70д и разликите са главно в ергономията, и съвсем малко в качеството(за мен някои подобрения бяха важни), но пак казвам - ако не ти е до въртящия дисплей - определено 550Д!

Какво е refurbished може да прочетеш и сам в Интернет - това е техника която някой по някаква причина е върнал в магазина и я продават наново. Може просто да не му е харесала, може обаче да я е изтървал и да се е направил на гръмнат. Аз не бих взел такъв тип оферта от магазин - като ще е втора ръка, ще снова из базара докато намеря оферта, а 550 сега се намира доста тънко!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: aldygreen   
Дата:   22-01-14 01:29

simbon4o написа:

> Най-добре се напъни за 70д. Или 700д
> поне айде...

Ами 700D по всички параметри издиша пред 600D, с изключение на следящия фокус при видеото и по-бързия фокус при Live View.

> фактически 600д спрямо
> 40д е велик даунгрейд. Ако си
> оставиш 40д-то да имаш с какво да
> снимаш снимки става, но 600д като
> изключим възможноста да снимаш
> видео хаквайки го с фенера си е
> тяло пръчка.

Тогава ще трябва да се каже, че и 60D е даунгрейд, е не чак велик, но отстъпление от 40D. Лично на мене 40D с неговите 10MPix не ми върши работа. А разликата в цената между 600D и 60D не е $100, колкото е в цивилизованите страни по света. В същото време най-близко по параметри и възможности до 60D е точно 600D. Затова моят избор ЗА МОИТЕ ЦЕЛИ беше 600D.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: rx   
Дата:   22-01-14 02:04

Като цяло 50D и 60D бяха една маркетингова излагация от страна на Канон и който се е прекарал да си ги вземе мога само да му изкажа съболезнования.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: quazimodo   
Дата:   22-01-14 07:16

Аз бих потърсил 650Д заради новия процесор и 9-те кръстосани фокусни точки, които подозирам, че са по-добрия вариант плюс тъчскрийна, който компенсира донякъде липсата на повечко директни бутони(поне при по-топло време[smile])[beer].



Публикацията е редактирана (22-01-14 07:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   22-01-14 07:42

Разликата между 60д и 70д е 800 лева нови ... Стига с това напъване ..
За видеото си има видео камери!
От 40д на 600д получаваш минимално по-малко шум, 8 мегапиксела и въртящ се дисплей, но губиш този от горе на който човек свикне ли, определено доста му липсва после ... Губиш 6.3 серията и я заменяш с 3.7 и с по малък буфер мисля ...
Определено бих си взел една Sony HandyCam на твое място за тия пари ...

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: rx   
Дата:   22-01-14 07:58

Това за щума между 40д и 600д е абсурдна глупост!!! 40д над исо400 снимките са абсолютно неизползваеми, на 550д и нагоре до можеш с лекота да използваш и 1600. Нищо лично, не знам с какви очи обиждате канон да твърдите, че мъртвец на 10 години може да се сравнява с нов модел апарат - едва ли не фирмата не е имала никакъв технически напредък! [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-01-14 07:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   22-01-14 08:31

Ей го пак професора ... Разпечатал съм стотици от служебния 550д ... ше ми използваш маркуча на 1600 исо, айде престани с простотиите, че само дразниш във всяка тема... над 600 е смърт, то не е червени точки, то не е чудо ... 40д има колега на който съм гледал печатани снимки ... 400-500 исо е ок ... тук говоря за снимки А4+ печатани ...

Ако говориме за 3,5 х 4.5 см разлика йок ... и дори 9 x 13 ...

Техническия напредък е в другите класове на Canon ...

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: rx   
Дата:   22-01-14 08:42

Спокойно колега не си само ти имал досег до 40Д. Взех си го почти веднага след като излезе и го продадох миналата година. Смятам имал съм време да го сравня с другите машини, които съм имал и въобще не ме трогват смехотворните ти твърдения [smilie8]

Само ми е смешно как вие се дръгнете колко разлики имало във всяка следваща изцепка на фирмите и чакате на опашка за "най-новото", а съветвате другите да вадят трупове от гроба. 40Д [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: Pavlov   
Дата:   22-01-14 08:43

А бе хора! Никой не ви пита какъв апарат да си избере! Темата е за конкретна оферта!

Имал съм 40D, имал съм 550D, и смятам, че 600D си заслужава за 600лв с обектив, дори и нестабилизиран. А иначе продавачът гледам е продал много апарати, и има само положителни отзиви. Това за мен е достатъчно. На който не му се рискува - да си го купи от наш магазин, със сериозна надценка, и гаранция към Пан сервиз [smilie25] .

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   22-01-14 08:55

Pavlov обяснил съм какво се печели и какво губи ...
Оня ден приятелче купи точно този пакет, от UK без гаранция ги продава някъв пич от Пловдив. Оферта си е.
Въпроса е човека да си прецени трябва ли му :)

rx кви изцепки, кви пет лева ... нещо се филмираш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-14 09:03

И според мен ще е вид лека грешка от 40д на 600Д. Ползвал съм и ползвам 40Д от време на време, не стават нещата.
100Д, 60Д, 650/700Д, 70Д, нещо от тези-да. Ясно е, че парите са ограничени, но няма голям смисъл да се бърза.
Единствено малко се компенсират нещата с Magic Lantern при 600Д, но не чак толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: OutCold   
Дата:   22-01-14 09:03

Аз се възползвах от офертата. На мен (абсолютен аматьор)ми изглежда добре апаратчето.
Остава въпросът дали ще върши работа за целта, защото видеото с ДСЛР за мен си е мъка. Отделно нестабилизирания обектив го изоставих след 3 дена.
И те така.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: stoyan_s   
Дата:   22-01-14 10:33

И аз миналия месец разглеждах доста оферти и се спрях на въпросните 600Д за по 600 лева, и като се замислих разбрах че не е чак толкоз евтино защото китовия е без стабилизация, няма гаранция и е със съмнителен произход, или и да е дърта китайска реплика, или най вероятно е краден.
Крадат ги като пазаруват със клонирани кредитни карти, а после и за 50 лева да ти го продаде пак е на далавера, за крадеца важното е да има с какво да се нашмърка.
Но това е само теория, може и някой последовател на Майка Тереза да е купил фото техника и да я продава на загуба в България за да може горките бедни хорица да си купят нещо лъскавко, има и добри хора нали!
Но и това е само теория ....

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: nevermess   
Дата:   22-01-14 10:44

GabsoN виж какви пари може да му вземеш на 40D-то. Ако парите, които ще инвестираш в смяната са повече от 200 лева(дори и за 200 лева е на кантар) не си струва според мен. Почакай още малко и си вземи нещо, което ще ползваш още 4-5 години... Аз научих този урок по трудният начин. Ако не можеш да живееш с компромиса, който си направил накрая пак ще извадиш едни пари за по-добро тяло след време, но този път ще си се набутал повече.
600D е разпространен апарат. Попитай във форума кой го има излезте на бира и пощракай да видиш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-14 11:10

"китовия е ..., или и да е дърта китайска реплика"
Днес май е петък...
Иначе, не си заслужава 600Д, 40Д още е актуален апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: stoyan_s   
Дата:   22-01-14 11:33

Не днес не е петък, сряда е.
Но поради някаква причина цената на това 600д е стигнала до 600 лева, а никъде другаде не е на тази цена, а каква е причината нещо чисто ново да е евтино и да не е единствена бройка??? Или нещото не е това което трябва да бъде, тоест РЕПЛИКА, или е крадено. И много малка вероятност някой да се е сдухал до там че да купува една стока за 700 а да я продава за 600.

Иначе нямам нищо против Canon600D, много е хубав даже, аз почти си бях купил такъв, но в последния момент ми дойдоха едни пари и взех малко по-скъп апарат.



Публикацията е редактирана (22-01-14 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-14 11:42

Китайците правят реплики на коли, на часовници, на хора, но още нямат ресурсите да правят реплики или копия на рефлексни апарати и обективи от известните марки. Това беше идеята на цитата ми.
Иначе, крадени и разкарвани неща има. Има и заложни къщи, в които 600Д може да се намери и за 350-400лв...Но не е това идеята.
40Д все още е >> от 600Д. Най-малкото заради контролите. Пък за някакво ИСО ако някой се притеснява, да ги тества двата апарата. Така по думички от някакви чужди тестове няма голям смисъл да се изказват. Защото всички ги виждаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: aldygreen   
Дата:   22-01-14 12:45

LorDDemoniC написа:

> ... Разпечатал
> съм стотици от служебния 550д ... ше
> ми използваш маркуча на 1600 исо,
> айде престани с простотиите, че
> само дразниш във всяка тема... над
> 600 е смърт, то не е червени точки, то
> не е чудо ... 40д има колега на който
> съм гледал печатани снимки ... 400-500
> исо е ок ... тук говоря за снимки А4+
> печатани ...
>
> Ако говориме за 3,5 х 4.5 см разлика
> йок ... и дори 9 x 13 ...

Сериозно ли говориш? Или не си чувал за RAW и обработка?

...над 600 е смърт, то не е червени точки, то не е чудо...

Ето една картинка от ужасната матрица на 500D, снимана на ISO 3200 в RAW. Свалена е от dpreview като RAW, обработката е моя. Картинката е достатъчно голяма, за да покаже има ли или няма точки и чертички:


http://imageshack.com/a/img401/8964/zb95.jpg


За голям размер чукни на линка.

За A4 ще стане без проблеми.
Не искам да я пусна в пълен размер във flickr, че може да ме подгонят за публикуване на чужда снимка.


Отговори на това съобщение
 Re: Цена на canon 600d
Автор: rx   
Дата:   22-01-14 12:51

А, и една малка подробност - по-малкото шум на 500д е и в/у 2 пъти по-гъста матрица. Какво ли ще каже 40д фенбоя ако смалим картинката до резолюцията на 40д с намаляване на шума?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »