Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос относно фото техника за видео
Автор: svilengrad   
Дата:   20-01-14 01:15

Един приятел иска да си купува някакво канонче (550Д или 600Д) за видео. Ще се правят 4-5 минутни клипове през седмица или през 2 седмици. Въпроса е дали е проблем толкова често правене на видео с фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: bOzo   
Дата:   20-01-14 01:17

Никакъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-01-14 01:34

Няма проблем, дори и да се снимат клипове всеки ден. [smile]
Друг е въпросът дали това са най-удачните модели за видео ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: musicfan4o   
Дата:   20-01-14 09:56

С риск колегите да скочат срещу марката която ще спомена, но аз бих препоръчал Sony A57. Много добра картина вади и като предимства бих казал, че има стабилизация в тялото и пийкинг, който е много полезен при ръчния фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: staskl   
Дата:   20-01-14 18:11

няма проблем....просто матрицата ще си замине рано...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: M_D   
Дата:   20-01-14 18:22

Сензорите са предвидени да носят на десетки и стотици хиляди часове лайв-вю. Което е същото като да снимаш видео нон-стоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: punkpixel   
Дата:   20-01-14 18:57

Да не пускам нова тема, споделете мнения за модели фотокамери с качествено видео. Интересуват ме предимно компактни модели..
благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: bobihot   
Дата:   20-01-14 20:49

Преди ми харесваха паната ГХ. Сега не знам как се развиват нещата- нещо не ги хвалят вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: quazimodo   
Дата:   20-01-14 20:53

По темата: Канон за видео - 100Д с обектив STM за какъвто му стигнат парите, пък нищо, че Сони са най-по-най при видеото.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: mediac   
Дата:   20-01-14 21:58

В случая подкрепям musicfan4o. SLT-A57 на Сони е по-добър вариант в сравнение с 550Д или 600Д на Канон. Въобще в тази ценова категория апарати, така нар. entry level, Сони е по-добър от конкурентните марки не само за видео, но и за фото. Иначе Panasonic GH3 е най-добър за видео заради големия битрейт, но цената му е двойно, че и тройно по-висока.



Публикацията е редактирана (20-01-14 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: aldygreen   
Дата:   20-01-14 22:21

Ето едно клипче, което показва видео с 600D и 60D:

http://www.youtube.com/watch?v=na7h-K0DK60



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: M_D   
Дата:   20-01-14 22:57

a57 има много желе. То желето по принцип е проблем на тоя клас сонита - аз такова желе като на некса ми не съм виждал на друга фотокамера. Алиасването е сравнимо. AVCHD е по-прилично от кодека на каноните де. 550д и нататък може да не вадят кой знае колко читаво видео, но МЛ ги тъпче с екстри далеч над всичко друго в тоя клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: bOzo   
Дата:   20-01-14 23:57

staskl
Kъде ще замине матрицата?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: kioto   
Дата:   21-01-14 00:13

Aко искаш да си купуваш фотоапарат за видео марката е само- Sony!

Sony HX50 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-14 02:53

Не мога да разбера защо в тази тема пишат и колеги, които очевидно или никога не са снимали видео, или имат ограничен опит с него.
Нека да обясня защо Сони А57 е най-доброто бюджетно решение за видео.
- Ако някоя компания знае как се "прави" видео, то това е Сони. Те са безспорният лидер във видеото в световен мащаб - не само като технологично ниво, но и като продажби.
- Сони А57 е камера, която работи единствено в т.нар. "Live View" режим. Видео режимът е естествено продължение на фотографските възможности на камерата, а не е "съшит с бели конци", както е при бюджетните DSLR-и на други компании.
- Сони А57 има P/A/S/M режими за видео, които предлагат разширен контрол върху параметрите.
- FullHD видеото се записва в AVCHD формат с 25р (24 Mbit/s) и 50р (28 Mbit/s). AVCHD работи с високоефективен кодек, базиран на H.264, който се използва и в професионалните видеокамери на Сони и Панасоник.
- Сони А57 има електронен визьор - огромно предимство при снимане на видео. Оптичните визьори на DSLR-ите на могат да се използват във видео режим.
- Сони А57 има бърз и прецизен фазов фокус в автоматичния видео режим.
- Сони А57 има вграден стерео микорофон и вход за външен микрофон.
- HDMI изходът позволява използването на външен монитор, но сигналът от него не можа да се записва.
- Работата с ръчнофокусни обективи е безкрайно улеснена.
- Трябва да се има предвид, че кроп факторът във видео режим не е 1.5, а 1.75.

За съжаление Сони А57 може да се купи вече само "втора ръка". Видеовъзможностите на актуалния бюджетен модел А58 са същите, с изключение на FullHD 50р записа - ограничен е до 50i. Това не е болка за умиране (конкуренцията дори и там не може да "стъпи"), но все пак ...

Снимал съм много видео със Сони А57 и мога спокойно да заявя, че това е камера, която отвява конкуренцията във видео режим. Говоря за съответния ценови клас, а не въобше, макар че Сони А57 се представя много достойно дори и в сравнение с чувствително по-скъпи алтернативи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: quazimodo   
Дата:   21-01-14 06:49

crisnoch, прочете ли първия пост на темата:


Автор: svilengrad
Дата: 20-01-14 01:15

Един приятел иска да си купува някакво канонче (550Д или 600Д) за видео. Ще се правят 4-5 минутни клипове през седмица или през 2 седмици. Въпроса е дали е проблем толкова често правене на видео с фотоапарат?

Да се споменава някъде Сони, или въпросът да е "кой фотоапарат да си купя за видео"???

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: musicfan4o   
Дата:   21-01-14 08:34

Колегата много добре е описал предимствата на А57-та, но ако трябва да се придържаме стриктно към темата и аз мисля, че отговорът е "не".

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: k7   
Дата:   21-01-14 08:42

Аз съм малко против стриктното придържане. Човека може и с умисъл да не е споменал Сони, а може и да не е запознат с моделите на другите марки. Много добре се е аргументирал колегата за А57. Аз снимам със сравнително висок клас Канон, не съм фен на Сони, но мисля, че не е лошо, когато имаме по - голям избор!

Поздрави [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: nevermess   
Дата:   21-01-14 10:27

Напълно съм съгласен, че Сони А57 е по-добър за видео ако се сравнява с Канончетата 550/600 с оригиналият им firmware. Ако обаче им се сложи ML ще получиш функционалност, която Сони А57 не може да ти даде....
Ако не мислиш да слагаш ML то Сонито, ако ще се заиграваш обаче твърдо Канончетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-14 11:16

quazimodo,
А ти прочете ли по-надолу в темата?
"Да не пускам нова тема, споделете мнения за модели фотокамери с качествено видео."
Дори и да го нямаше този пост, пак бих препоръчал Сони А57, защото е по-добра алтернатива. Ти може и да си ревностен фен на Канон, но това не прави продуктитети по-добри, отколкото са в действителност! А колегата, пуснал темата, пита толкова, защото толкова знае! Пък и такива като теб са му проглушили ушите с йезуитски твърдения, че професионалистите снимат само с Канон. В областта на видеото Канон далеч не са №1! Там тежката дума имат Сони и Панасоник.

nevermess,
Прословутият ML не дава кой знае какви допълнителни опции за видео. Повишеният битрейт на записа е нож с две остриета и не означава непременно по-високо качество. Пък и винаги бих предпочел оригинален фърмуеър от реномиран производител пред хакерски софтуер, написан от група ентусиасти, който работи със съмнителна стабилност - особено що се отнася до видеото!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: M_D   
Дата:   21-01-14 14:25

Е хайде сега, МЛ прави всеки канон на светлинни години като видеоопции от всяка друга фотокамера в който и да е клас и има повече благинки за видео от множество професионални видеокамери, струващи многократно повече.
Дори само цифровият спотметър и меджик зуум правят произволен фотоканон много по-удобен за видео от всяка друга фотокамера. Векторскоп, уейвформ, фолс колорс, зебри, няколко вида хистограми, кранкинг, кропмаркс. Колко точно фотокамери ги имат? Абсурдно е изобщо да се сравняват. Роу видеото няма да го споменавам, щото точно в тоя клас не е особено практично.
Каноните си имат съществени кусури - калпав кодек и много алиасване, ама айде да не казваме на бялото черно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: svilengrad   
Дата:   22-01-14 12:42

Благодарим за отговорите! Друг въпрос от приятелчето: С кой обектив ще постигне така нареченото замазване (боке) за видео пак става въпрос .. Аз му казах че 50 1.8 става до кръста, а в цял ръст 135 ф2, и все пак иска да види вашите отговори [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: M_D   
Дата:   22-01-14 14:14

Зависи колко иска да маже. Бързо ще му се отще, като почнат да се движат обектите и вземе да гони фокуса...
Иначе на кроп и 35 става за приличен дефокус на фон в близък/среден план, 85 е повече от достатъчно за цял ръст.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   22-01-14 14:27

svilengrad искаш ли sample видео от 550d?

В базара видях 550д с визьор на екрана точно за видео!



Публикацията е редактирана (22-01-14 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: Mitko_Popov_PROroKA   
Дата:   14-04-14 18:36

az lichno bih vi preporychal handycam nex vg 30
izvinqvm se za tova che pisha na latinica


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »