Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: checho_85   
Дата:   19-01-14 21:56

Здравейте,

каня се да си закупя фотоапарат, но за съжаление нищо не разбирам от материята. Търся си машинка която да прави снимки с висока резолюция както indoor, така и outdoor. Ще снимам основно дете, което не е статичен обект, така, че трябва да може да снима джижещи се обекти. До сега съм имал някакви малки сапунерки, но нито една не прави хубави indoor снимки - вечер, вкъщи например. Та основни изисквания са:
- снимки с висока резолюция за да е качествен образа
- да мога да снимам движещи се обекти
- да не му настройвам нищо - просто да пусна там авто или някой си режим и да натисна да снима
- някакъв зуум
- да снима видео със звук - 1080p
- да е до около 500лв (може и втора употреба стига да е с гаранция)

Ще помоля за някакви предложение между които да се избера. Ако е нужна повече информация съм на линия. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: checho_85   
Дата:   19-01-14 22:01

Не намерих от къде да едитна темата, за това дописвам. Попадна ми Canon sx50 hs на добра цена, но четох ревю, че не става за снимане на деца.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: vicking   
Дата:   19-01-14 22:09

тyк виж къв е готин и бял [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Petiofi   
Дата:   20-01-14 10:44

SONY HX 300
Малко повече пари, но ще снимаш на авто и ще се кефиш с този апарат.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   20-01-14 17:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   22-01-14 03:09

Ако искате хубави снимки бих препоръчал един некс 3н от техномаркет или технополис цените паднаха
Слагате на зелената позиция и DRO на Level 4 и снимате ,видеото също е 1080 и е много добро,все пак ще се наложи да прочетете ръководството,не е по скучно от това на пералнята или кафеавтомата.



Публикацията е редактирана (22-01-14 03:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: domidi   
Дата:   22-01-14 04:48

Аз бих ти препоръчал този
Освен автоматични има и ръчни настройки. Има и една чудна екстра-фокусираш и снимаш мигновено само като пипнеш тъч дисплея.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: checho_85   
Дата:   23-01-14 22:12

Благодаря за мненията. Както и очаквах, колкото повече чета, не става по-лесно и в момента съм събрал доста фотоапарати които мисля да сравнявам. Ще е чудесно ако ми помогнете да отхвърля няколко или да ми кажете към кой да се насоча.

Ето няколко конкретни въпроса:
1. Струва ли си Некс5 през Некс3. Доколкото четох има само разлика в body-то.
2. HX300 DSRL ли е?
2. SX50 DSRL ли е?

Тук е таблицата с текущите сравнения: https://drive.google.com/file/d/0B4z8Bw-7hU0aR2xJd2ZUY0twcUU/edit?usp=sharing

Ще е чудесно ако ми помогнете да ги подреддя от най-добрия към най-лошия вариант за добри indoor снимки на не много статичен обект (дете :)). Доколкото разбрах, трябва да търся по малко f, за да е с по-голям отвор и съответно да има повече светлина. Това със скороста на shutter-а, не ми е ясно кои стойности са добри.



Публикацията е редактирана (23-01-14 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: sidthesloth   
Дата:   23-01-14 22:35

1. да
2. не
3. не


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   25-01-14 01:14

Най-голям е сензора на некса. Некс 3ф има 1114 исо без загуба на детайл ,най-висока динамика ,само с3 има по-висока,и обектива 18-55 е с най-висока резолюция за китак около 1900 линии.Имаше го в базара за 450.Има вградена светкавица.За видео може да вземете 2 прожектора от практис за 20 лева по 500 вата ,може и без тях, но ще има малко шум в картината.Деца може да снимате с вградената светкавица като я обръщате нагоре докато снимате,на пружина е и се обръща.Според мен това е най-доброто за тези пари.Може на ръчен режим М на скорост 125-та със светкавицата бленда 3.5 до 5.6 исо-до 800 и DRO Level4.
Четете в www.dpreview.com/camerareviews/ и www.dxomark.com/Cameras/Ratings/(type)/usecase_sports]



Публикацията е редактирана (25-01-14 01:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: checho_85   
Дата:   25-01-14 09:45

Благодаря за изчерпателния отговор. Ще се радвам ако съберем и други компетентни мнения. Сигурен съм, че темата ще е полезна и на други.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: simbon4o   
Дата:   25-01-14 10:30

Olympus XZ-2, за мен това е камерата за вас. Некса не е лош, но китака не е бърз с фокуса, особено на тъмно където и ще шуми, ще трябват още обективи за снимането на тъмно и т.н.
Щом изискването е да се снима на автоматика - избора не е със сменяеми обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-01-14 17:06

Да, бе! Olympus XZ-2 никак не шуми на тъмно, а автофокусът му цепи мрака! Дрън-дрън! Къде си тръгнал да сравняваш 1/1.7" сензор с APS-C?!
Телата със сменяеми обективи нямат автоматични режими, що ли?!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   25-01-14 17:22

Автор: checho_85
Дата: 19-01-14 22:01

Не намерих от къде да едитна темата, за това дописвам. Попадна ми Canon sx50 hs на добра цена, но четох ревю, че не става за снимане на деца.


Любопитен съм къде го прочете. Би ли пуснал линк?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   25-01-14 17:34

Новите, а и не толкова новите тела със сменяеми обективи (в това число и нексовете) имат автоматични режими.
Още един глас за XZ2.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: checho_85   
Дата:   25-01-14 21:30

И в един друг форум ми препоръчват Olympus XZ-2. Явно ще е от фаворитите.

@chrisnoch - с некса ли го сравняваш с това "APS-C". Би ли обяснил кой апарат ти е фаворит и защо?

@798099 - ето го:

"Plus, the lens' somewhat small maximum apertures and higher ISO photo quality don't make it a great choice for hand-held indoor or low-light pictures, especially of fast-moving kids and pets or sports."

от тук: http://reviews.cnet.com/digital-cameras/canon-powershot-sx50-hs/4505-6501_7-35438068.html

@mmjm, @simbon4o - благодаря ви за мненията.



Публикацията е редактирана (25-01-14 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   25-01-14 22:33

checho_85 , тези пък откога станаха критерий?! Не, че съм фен на марката, ама вникнни в детайлите - става дума за вътрешни снимки, на бързодвижещи се обекти (деца), при лошо осветление, без допълнително изкуствено такова. Ами...питай про-тата... ще ти изнесат цяла лекция, от която ще ти стане ясно, че това са едни от най-трудните снимки по принцип.

Не е лошо да четеш ревюта, ама гледай и да са от реномирани източници. И най-вече, гледай снимки...Аз не бих обърнал внимание на ревю за техника (каквато и да било) в сайт, който публикува и политически новини и коментари. Твърдо НЬЕ!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: checho_85   
Дата:   25-01-14 23:01

Ами аз точно такъв апарат си търся - да мога да си снимам детето вкъщи, където светлината е слаба и детето постоянно мърда а не е статично.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   25-01-14 23:05


Всички сапунери не стават за снимане на деца на тъмно. Повечето не стават да ги снимаш и на светло - много бързо се движат гадините [smilie5]

Изискването за видео изключва почти всички ДСЛРи на старо.

На старите нексове фокуса им не е твърде бърз - децата ще избегат докато фокусира.

Извода - за 500 леа не можеш да намериш каквото търсиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: checho_85   
Дата:   26-01-14 18:27

Ако и някой друг е пред подобна дилема накрая от 10 апарата остана да си избера между
- NEX 5T (широка матрица)
- NEX 3NLW (широка матрица)
- Olympus XZ-2 (светлосилен обектив)
- Olympus PEN Mini E-PM1 или E-PL-3

Аз лично ще си взема един от първите три апарата (тъй като последния мисля че няма светкавица) след като ги видя в магазина.

Благодаря ви за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-14 18:30

5T e апарата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »