Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   18-01-14 21:48

Здравейте,

Днес взех един D80 от колега от форума, който беше обявил, че тялото е на 6000 кадъра. Получих го по Еконт с наложен платеж и въобще не се усъмних за написаното в обявата, още повече, че тялото е в безупречен външен вид и състояние. Сега обаче, когато се прибрах установих, че тялото реално е на 37138 кадъра. Спекох яко, защото каунтъра казва, че това е 74% от живота на това тяло. [smilie2]
Много тъпо се почувствах, честно! За сега няма да казвам кой е колегата, предполагам, че съвсем неволно е допуснал грешка, като е гледал поредния номер на последно заснети кадър, но сигурно е ресетвал каунтъра преди време и е забравил или е форматирал... нещо такова ще да е станало. Какво същност ще ме посъветвате да направя?
Както и знам, че не е строго определено това за живота на затвора, може да мине и 1000 кадъра и да иде затвора, може и 100 000 или 300 000 и още да е здрав. Но все пак има ли някой, който да е минал 100к с този модел например? И колко ли струва смяната на затвора?

Попаднах на това:
Average number of actuations after which shutter is still alive: 41,934.0
Average number of actuations after which shutter died: 43,498.3

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: photoninja   
Дата:   18-01-14 21:54

Пропуснах да кажа, че го взех за подарък на половинката, а сега си мисля, че много тъпо ще се получи, ако след 1000 клика сдаде багажа [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: turntablism   
Дата:   18-01-14 21:57

Първото, което бих направил е да се обадя на бившия собственик и да попитам за несъвпадението. От там разбирам дали е измамник или не (проличава си), след което се разбираме какво да правим (ако не е измамник ами жертва на невниманието) с него: парична компенсация; връщане на тялото; по едно наздраве и затваряне на телефона. Ако е измамник, даваш тука никнейма да си знаем:)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: Gam3Ra   
Дата:   18-01-14 21:59

Около 200лв излиза смяната на затвора. Помня, че преди време се хвалеха във форума с D80-ки на по 150-200 хиляди без отказ, но си е до бройка, предполагам...

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: Posledenzalez   
Дата:   18-01-14 22:00

Свържи се с колегата от когото е закупена техниката... Изяснете си кой, какво и защо така...
Успех! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: Sokola   
Дата:   18-01-14 22:01

15 минутният тест е достатъчен да се разбере и реалния брой сработвания на затвора с подходящата програма.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: photoninja   
Дата:   18-01-14 22:04

Писах му, но сега е малко късно да му звъня. Ще му се обадя утре и ще запазя самоличността му, в случай че предложи някой от горните разрешения на проблема. Искам да вярвам, че не съм попаднал на нелепа измама... Вярвам на потребителите и хората в този форум!

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: photoninja   
Дата:   18-01-14 22:07

Sokola: 15 минутният тест е достатъчен да се разбере и реалния брой сработвания на затвора с подходящата програма.

Tака е колега, но въобще не ми хрумна, че някой ще ме измами за броя на кадрите. Аз 15-те минути ги ползвах за тест на самото тяло, както и обектива, който закупих от него. Не носех със себе си лаптоп, но и както казах въобще не се усъмних в достоверността на обявата!

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: Sokola   
Дата:   18-01-14 22:14

Е,нормално е при тест на тяло и обектив след това да се разгледа файла на нещо по-голямо от дисплея

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-01-14 22:17

Няма DSLR на който може да се каже точно колко кадъра ще изкара, това си е риск при купуването на техника втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 08:55

Човека ми е отговорил, че е купил тялото втора употреба и са му го продали за такова на 2000 кадъра. Явно и него са го преметнали. Казах му какво сте ме посъветвали тук, т.е. за опциите на допълнителна парична компенсация или да му върна тялото и чакам да ми отговори. Дано да е съвестен и да предложи нещо разумно. Ако не, ще разкрия самоличността му. Съжалявам за ситуацията, в която попаднах и аз самия, никога не съм подозирал или се съмнявал в думите на колега от форума. Купувал съм няколко неща от тук и всичко е било повече от перфектно. За конкретната ситуация разбирам напълно продавача, но не смятам, че е в мен вината, когато той е описал едно и не е проверил лично нещата преди да пусне обявата. Не знам...може и да съм някакъв краен наивник [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 09:19

За тяло произведено 2006-7ма година, 6000 кадъра по дифолт си е подозрително малко. Ако приемем, че шанса на този затвор да издържи 80-100 хил. сработвания е относително голям, то тогава най-вероятният сецнарии, е да си забравил че си имал такова тяло, а затворът да продължава да си е жив и здрав [smile]
Ако планираш скорошна препродажба, да тогава 37000 ще е лек недостатък пред бъдещият ти купувач..
Най-неприятното от всичко е кофтито чувство, че умишлено са те подвели...реши го този въпрос и си щракай на воля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Gam3Ra   
Дата:   19-01-14 09:20

Случват се тези неща.. аз затова давам 2 дни тестов период на техниката, която продавам, при такива инциденти. Договаряйте се и вие! 15 минути са крайно недостатъчни пред куриерската фирма.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: analogsa   
Дата:   19-01-14 09:25

Вина очевидно имат и двете страни, с превес на купувача. Caveat Emptor.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: serjy   
Дата:   19-01-14 09:30

щом тялото е в отлично състояние забрави тези терзания и снимай спокойно. не вярвам да се счупи след 1000 кадъра!

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 09:34

Marconi, така е да. Тялото го купих за подарък на половинката, а не с цел препродажба и разчитах искрено, че нещата описани в обявата са коректни. Дори не ми мина през ума, че може някой да лъже за броя на кадри, пак казвам - макар и несъзнателно. Със сигурност имам вина, това че съм наивен и въобще не ми хрумна да проверя достоверността на историята при ония 15мин в ЕКОНТ-а. Иначе в базара има и други подобни, че и по-стари тела на до 10к кадри, едва ли всички са некоректни. В случая най ми е кофти, че тялото реално не за мен, а ако не случа на бройка скоро ще разочаровам бъдещата собственичка и самия аз! А най-тъпото е, че поради недостатъчно финанси се наложи да прибегна до опцията - тяло от базара, иначе отдавна да съм взел някое ново и с гаранция такова... Много кофти случка, чак не е за вярване [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 09:57

не се самонавивай твърде много, че кефа от покупката съвсем ще си замине..
чисто практически най-вероятно за теб няма да има разлика дали е на 6, или 36000..
остави емоцията, седни и си помисли какво точно искаш от стария собственик..
обясни му, че е станала грешка и си платил нещо, което не отговаря на обявата..
обсъдете го и намерете взаимноудовлетвряващо решение..
само не му влизай остро с ти ме излъга и ти ме измами, че най-вероятно няма да стигнете до никъде и ще се разнасяте с нападки и оправдания с дни във ФФ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: harp   
Дата:   19-01-14 11:23

Според мен съвсем съзнателно са те прецакали. Ако човекът беше съвестен, направо щеше да ти върне парите, да си плати транспорта насам и нататък, да се извини за неприятностите, които ти е причинил. Ти нататък действай, както намериш за добре.
Един съвет към ползващите опцията за предварителен преглед. Постарайте се да намерите куриерски офис (не е задължително да бъде най-близо до вас), в който няма да ви досаждат с някакви измислени 15 минути и си свършете спокойно огледа. Лично аз имам познати поне в три куриерски фирми, ползвам постоянно техните услуги и не мога да си представя дори, че ще ме притесняват с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: rx   
Дата:   19-01-14 11:27

Ми то е като колите по автокъщите - всичките - тези дето са 94'-95', и тези дето са 08'-'09, всичките са на по 180 хиляди км, и всичките ги е карала една саката баба дето е ходила по магазина. И всички като ти продадат талигата са абсолютно изненадани и нямат никаква идея защо след 1000км се е разпаднала. [smilie18]

Снимай си, не му мисли, пък колкото - толкова. Възможно е и собственика да е пич и да върнеш апарата, но ако вече си го подарил ще е тъпо да го вземеш от приятелката си :)



Публикацията е редактирана (19-01-14 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: quazimodo   
Дата:   19-01-14 11:33

Миналата година продадох Канон 350Д на истински 7700 кадъра. Купувал съм го през 2007-ма[smilie21]. Купи го човек от форума и още не ме е наплюл[smilie5]. После пък купих от базара 40Д, чийто собственик "тактично" премълча факта, че спусковия бутон е пътник[smilie23]. Та угодия няма[smilie19]!



Публикацията е редактирана (19-01-14 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mravunko   
Дата:   19-01-14 11:42

Имах Д80 и го продадох на около 55 000 кадъра, един приятел има Д80 в момента на около 85 000 кадъра, няма и той проблем (само разлепени гуми [smilie3])


Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 12:26

Предложих на човека, ако е склонен да отдели 30лв под формата на компенсация и да загърбим лошите чувства. Все пак кадрите от обявените 6000 са реално 6 пъти повече, >36000, мисля, че е разумно и оправдано. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: boni   
Дата:   19-01-14 13:24

Преди повече от 2 години купих от една автокъща кола за подарък за половинката:) Беше обявена, че е в перфектно състояние, а се оказа, че е била прегрявана и с издухана гарнитура на главата. Вкарваше вода в маслото.
Ремонта ми излезе 300лв - смяна гарнитура и шлайф на глава. Отидох с фактурата за ремонта в автокъщата, обясних ситуацията. Бях убедителен и аргументиран:) Може да ви звучи невероятно, но ми платиха ремонта[smile]
Две години по-късно и 30 000км, колата е без проблеми, работи идеално.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   19-01-14 13:29

По принцип това е като покупка на автомобил втора ръка, гаранция Франция за скрити или бъдещи дефекти.

При покупка на фотоапарат би трябвало първо да искате от продавача да Ви предостави информация за броя кадри под формата на файл от съответна програма показващата точния брой кадри, дата, фабричен номер на продукта и т.н.

При подобни покупки трябва да се внимава, и не да се търси вина единствено в продавача. Не се безпокойте, че апарата бил на толкова кадри, ако е ползван грижливо няма проблем да направите с него и 150000 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: aldygreen   
Дата:   19-01-14 13:38

Съвсем пресен случай с моя 500D. Аз съм първи и единствен собственик. Според номерата на кадрите и новооткритата папка на картата, камерата е на 10055 кадъра. Свалих си ShutterCount-win_x86 и той ми показа 11870 кадъра. Разликата може да се обясни само по един начин - номерата на кадрите не взимат предвид снимките, правени чрез връзка с компютър с Canon Utility. Та утре-вдругиден и аз можех да "излъжа"...
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: io_bs   
Дата:   19-01-14 13:42

При Никон обаче всички програми показват едно и също [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 15:00

долу Никон [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 15:54

Първо искам да благодаря на всички, които се включиха в темата и на лично. Оказахте ми изключителна подкрепа! Аз поех вината си и по-рано, в случая имам и аз самия такава. Понеже съм коректен човек и държа на подобни взаимоотношения не съм и предполагал, че ще се стигне до тук, а аз ще трябва да се чувствам виновен, защото не съм крайно мнителен и не поставям под съмнение хорските взаимоотношения и дадената дума! Примера на Бони е удачен и показателен, че има и добри хора, сред които не всичко е печалбарство и мошенничество. Сравнението с покупката на автомобили обаче не е на място по простата причина, че аз не съм казал, че ако утре техниката се развали ще съм недоволен от покупката. Става въпрос за съвсем друго нещо, а именно, че броя кадри не е описан коректно по невнимание или незнание как да се провери. Иначе казано ако знаех, че е на толкова кадри въобще нямаше да закупя това тяло, без значение цената и бих рискувал да взема тяло на малко кадри, а ако се развали на 10 хил например - риска си е мой, а аз няма да се чувствам излъган!

Относно това: Та утре-вдругиден и аз можех да "излъжа"...
- Не, нямаше да излъжеш, разликата от 1к не е фатална и не е 6 пъти по-голяма от обявената [smilie3]

В крайна сметка с човека се разбрахме, предложи ми не 30, а 50лв компенсация и понеже не искам да съм алчен печалбар или нещо подобно, му писах, че 30лв. е ОК. С което върна доверието ми у хората, макар, че и за момент не си помислих, че ме е ме е измамил умишлено! Очаквам обезщетението скоро и не се съмнявам, че ще го получа. Човека е точен и коректен!

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 15:56

обичам хепи ендите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-14 16:04

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: stoyanivanov   
Дата:   19-01-14 17:54

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: jerryes   
Дата:   19-01-14 18:12

и сега викаш ако тялото се прецака нещо след 1000 кадъра, даваш 30 лв на приятелката и всичко е ОК?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-14 18:14

Ти какво предлагаш?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: jerryes   
Дата:   19-01-14 18:56

mmjm, не се заяждам ама ми стана интересно как пича първо вика, че бил Никона за подарък и както се оказва в последствие на повече кадри от колкото е , ако се прецакал нещо, щяло да стане много тъпо. Това че изкрънка 30 кинта дискаунт, с нищо не променя вероятността тялото пак да даде фира и да стане тъпо.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-14 19:16

След като е намерил решение на проблема, мога само да му пожелая със здраве да ползват камерата и той и приятелката му. Обезщетението е въпрос на принципи, нито ще намали, нито ще увеличи шансовете дадена техника да даде фира. При внимателно ползване не би трябвало да го изостави скоро.
Фотонинджа, вярата в хората не е недостатък. Късмет и само хубави снимки.[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: lion4e   
Дата:   19-01-14 19:19

Автор: jerryes Явно си фен на научно фантастичните филми с голям елемент на изненада от страна на техниката към ползвателите й, особено ако са в космоса [smilie18]

Хората са се разбрали, и са ОК, защо все някой има който се вре, мрънка, гадае, предполага, хвърля боб и гледа на кости от умрели мишки и предвижда бъдещи развития и евентуални реакции на хората в неговата развихрена фантазия...[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: axtom   
Дата:   19-01-14 19:43

Тъй като обявеното в обявата не отговаря на истината, върнете апарата незабавно за да си спестите смяна на затвора. Ако добавите тази сума към вече заплатената , предполагам ,че половинката ще остане още по-доволна.

Какво знаел или не продавача не е Ваш проблем...



Публикацията е редактирана (19-01-14 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-14 19:50

Махни едната нула, никой не говори за 340 000, говори се за 37 138, не е толкова страшно.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Scry   
Дата:   19-01-14 19:50

axtom, чукча писател, чукча не читател а?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 19:52

axtom, ай ся се върни на анонса и го прочети внимателно още веднъж [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Usmail   
Дата:   19-01-14 19:53

Автор: axtom

От къде изкопа тези 340хил кадъра не знам, предполагам сте приятели с jerryes [smilie5]

Кадрите са грубо казано 37хил а не 340хил.

По-добре автора да си затвори темата, защото скоро ще се появи някой да твърди че тялото е излизало в открит космос и сега земната атмосфера му разяжда мартицата[smilie10]

Това е вдъхновение от няколко поста по горе!



Публикацията е редактирана (19-01-14 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: axtom   
Дата:   19-01-14 19:56

Ееее. Вие още малко ще ме убиете . Успокойте се.... Така е ,допуснал съм грешка, ама сега като чета то цялата тема е грешка. А и долу има някакви съждения за 100000, 300000 кадъра и това ме заблуди. Техническа грешка при прочита така да се каже. 30000 кадъра за Д80 са нищо .

Това не променя лъжата в обявата.


Карайте я по-леко. Иначе лицево -челюстната не Ви мърда..



Публикацията е редактирана (19-01-14 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: A400   
Дата:   19-01-14 20:41

Скоро и аз си купух Д80 на 42 000 ,че и нагоре ... Но нямам никакви приреснения за това ... Аз си търсех апарат който да ми свърши определена работа за .. неопределено време ... Според мене няма чак такова значение броя на кадрите... в диапазона под 60 000 хил. Преди години пак си купих апарат втора ръка Д50 на 12 000 и за 4 год. успях да го докарам до 19 000 хил. кадъра ... мисля , че няма място за притеснение, особено ако се ползува съвсем нормално и любителски ... Апарата ( Д80) наистина си заслужава ...
И със здраве да си го ползвате ... [beer] [cool] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 20:46

jerryes обяснявам, въпреки, че твърдиш, че не се заяждаш, сметката, която ми държиш не е най-правилния коментар според мен. В крайна сметка аз се имам за потърпевш и ми беше толкова неудобно въобще да говоря с човека на тази тема, тъй като и него го разбирам и съм сигурен, че не е имал преднамерени мисли. Първо става въпрос за подарък на половинката ми, разбирай го така - ние сме едно цяло, макар и да е подарък, ако тялото има проблем, то касае и двама ни. Освен това не закупих само тяло, а и обектив към него, а и аксесоари. Като цяло сделката си беше изгодна, като пренебрегнем малкото недоразумение. Първоначално темата беше озаглавена само "D80 живот на затвора?" - именно защото исках да разбера да вярвам ли на каунтъра и наистина ли след 10-15к кадри ще си имам една непотребна вещ. В последствие, може би афектиран от случилото се - промених темата, а и разговора тръгна в друга насока. Съгласих се на компенсация първо защото самото връщане ще е обвързано с още разходи,без значение за коя от страните. Второ човека при този вариант можеше спокойно човека да ме беше пратил да пия една студена вода, а пък ако беше измамник - още по-сигурно. Трето оплакване към останалите неща, които получих нямам. Четвърто, вярвам в хората и мисля, че всеки трябва да направи компромис в случая, а и като се съгласи на този вариант - доказа, че не е имал лоши намерения. Мисля, че връщането е още по-неприемлив вариант. Аз съм доволен по-скоро от реакцията на човека, а и от това, че ме поуспокоихте за броя на кадрите, а другото е да сме живи и здрави. И така jerryes, ако мислиш, че си правя ташак или нещо такова с хората, моите съболезнования, за развинтената ти фантазия! Аз бях искрен и съм благодарен за подкрепата и тук и на лични. Страхотни сте! Ще напиша окончателно как приключиха нещата скоро. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: jerryes   
Дата:   20-01-14 00:41

нинджа, споко, не ми дължиш обяснение, беше лек бъзик, не съм искал да се заяждам, пак ти казвам. Извинявам се ако съм те обидил нещо. Добре е, че сте се оправили, въпреки че според мен не е кой знае какъв проблем броя на тези кадри. Както каза някой, сигурно ще дойде време да го смениш и някой друг ще му се радва след време и затвора ще си бачка безпроблемно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-14 00:45

Ако предишният собственик не е използвал камерата като лека картечница или автомат Калашников - т.е. ако не е снимал непрекъснато в сериен режим с дълги серии, както снимат обикновено например спортните фотографи, 37 000 кадъра са нищо. Ако камерата е използвана нормално - т.е. ако е снимано предимно в режим единична снимка, ще изкара без проблем поне до 100 000 кадъра, а най-вероятно и до 150 000. Нагоре вече ще е късмет...



Публикацията е редактирана (20-01-14 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 01:42

Каква е разликата дали ще снимаш 40 хилки поединично или ще залепиш с тиксо спусъка на бърза снимачка докато се навъртят?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-01-14 02:05

Има разлика. При серийни снимки затворът работи в по-натоварващ режим.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: MuHaTa123   
Дата:   20-01-14 14:45

Щом няма разлика, я пробвай да ходиш 10 км и после се опитай да ги пробягаш. Същото е.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   20-01-14 15:02

Купих Д80-ка на около 55 000 кадъра преди няколко години.
В момента е на близо 100к (колкото е очаквания живот)
Изобщо не се притеснявай! :)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   20-01-14 15:04

[smilie5]
Камерата се оказа трета ръка и реално не знам как човека, преди продавача, който ми я продаде я е ползвал. Дано не е бил спортен журналист в столичен всекидневник :)
Както и да е, ще разчитам на късмета си. Днес човека ми се обади, за да ми съобщи, че ме е компенсирал с 50лв, пратени по ЕКОНТ-а. Много тъпо ми стана, защото все едно исках да го изкрънкам за тези пари, а реално ми се искаше въобще да не бяхме стигали до този момент. Честен съм, като казвам, че и за момент не се усъмних в човека, а по-скоро бях малко подразнен, че не беше проверил истинския брой кадри и беше публикувал обявата с невярно съдържание, по невнимание, а самия той беше станал жертва на измама! По ирония или не - човека не е българин, но не ме учудва, че реагира така и съм му благодарен за разбирането и съдействието! Човека искрено се беше зарадвал, че някой ще използва техниката по предназначение, защото той самия не я е ползвал от година. Аз от своя страна поех ангажимент да му помогна с друго. Всичко е добре, когато свършва добре!

Благодаря за всички отзовали се! [thankyou] jerryes [beer]

Ако някой все пак иска да види какви са резултатите, може информативно да види този линк



Публикацията е редактирана (20-01-14 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 15:08

Днес май някой хора са в мензис. Не знаех, че и мъжете ги хваща. Зададох въпрос, на който chrisnoch отговори, за което му благодаря.



Публикацията е редактирана (21-01-14 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: benchy   
Дата:   21-01-14 17:54

Все пак наистина е малко странно D80 на толкова кадри да изглежда като ново. Имал съм и D80 и D90. При любителско снимане и съответното пазене и треперене над техниката гумите им почваха да се отлепят след около 10-15000 кадъра. Освен да е бил студиен апарат, на статив, с дистанционен спусък?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: nsirakov   
Дата:   21-01-14 19:09

вярното 350Д е на повече от 130к кадъра и пуца без проблеми,а

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: dampkring   
Дата:   21-01-14 19:11

Ако това ще те успокои, моя D80 го имам от 2006-та година, в момента е на повече от 150 000 кадъра и още работи. [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-01-14 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: burningice   
Дата:   21-01-14 20:12

D80 ми е на почти 40к кадъра и гумите не са се отлепили.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: ivjordan   
Дата:   21-01-14 21:03

Д90 на около 20К - гумите са като нови. Е, одрах го отдолу на един камък, който ползвах като статив, но гумите не са мръднали.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Стоев   
Дата:   21-01-14 21:37

Автор: nsirakov
Дата: 21-01-14 19:09

вярното 350Д е на повече от 130к кадъра и пуца без проблеми,а

Като го запродаваш, спомени го в обявата... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Gam3Ra   
Дата:   21-01-14 21:58

Моето 350D не знам на колко кадъра е, има ли начин да се провери ориентировъчно? Втори собственик съм, работи на пушка и визуално е запазен, на пророчески гадания ли е положението...

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: nsirakov   
Дата:   21-01-14 22:45

Стоев, той е толкова излъскан от употреба, че няма кой да го купи ако го гледат козметично :) подарил съм го на малкия и си щрака на воля

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: sidthesloth   
Дата:   21-01-14 23:40

Абе,
Няма ли кой да я заключи тая тема? Дори и само заради безумното заглавие...

НЯМА такова животно като несъзнателна/ неволна измама; измама има само когато е налице ДОКАЗАНО възбуждане или поддържане на заблуждение (по смисъла на чл. 209 от НК), с цел набавяне на облага!!!

Не целя да поучавам автора на темата как да борави с книжовния български език и кои грешки да не допуска, макар много да ми се иска. Грозното заглавие боде очите и оставя лош привкус при всяко преглеждане на актуалните теми във форума!


Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: ivjordan   
Дата:   21-01-14 23:43

Е, много юридически го даде, колега.
Прав си принципно, но пък, от друга страна, белким некой се светне да си проверява кадрите, не е трудно, нопък е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Стоев   
Дата:   22-01-14 00:01

Ники, наш общ познат си хвърли преди години апарата на седмична сБирка от раницата на земята, без да иска - неотдавна го беше пуснал за продажба и докато се наканя да го го взема за тънката сума, дето искаше - изчезна обявата а и аз си продадох последният бял...
Не се сещам за обяви в Базара, че техниката е използвана "екстремно" и е претърпяла куп удари, измокряния и т.н., "ама видиш ли - нищо и няма" - напротив, всеки си хвали кравата и показва положителните неща, по-честният споменава и видимите, а останалото остава за радост на Купувача, сам да си го открие..
Ако купуваш тяло от система, с която не си работил - препоръчително е да отидеш с човек, дето познава тялото, за да се видят скрити дефекти, чието отстраняване обикновено не е евтино...
Ремонтите при сапунерките пък може да отидат на 30-50% от стойността им..[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: BAT   
Дата:   22-01-14 00:06

Ако това ще те успокои, оня сайт дето го цитираш е пълен смях.
Гледай какво пишат примерно за някакво Сони [smilie18]

Average number of actuations after which shutter is still alive: 782,758.4
Average number of actuations after which shutter died: 2,547,085.7[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: dampkring   
Дата:   22-01-14 00:21

https://lh6.googleusercontent.com/Sdwd5sDZurIG38oikjFB8reabpWcBLTRWuoJc8wlm4k8Nx4f4CIw7RQa0aD-MD9PRA...



Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   22-01-14 01:27

Ремонтите при сапунерките пък може да отидат на 30-50% от стойността им..[smilie21]


Мойта сапунерка я удавих в кило Жубровка и в Зентекс уж нещо я закрепиха да работи (с/у 80 лева), ама някъде из Азия крайно, категорично и ненадейно умря...та в оторизирания сервиз на Канон в Бангкок, ми поискаха за ремонт точно с $5 долара по-малко от цената и като чисто нова [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: pstoev   
Дата:   22-01-14 01:39

Номерацията на кадрите не отговаря на тези на затвора!
Колкото и да е странно двете неща не са свързани!!
30 хил кадъра за това тяло изобщо не са много, ще изкара най-малко два пъти повече! Изобщо не се дерзай за това [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-14 02:14

Автор: benchy написа:

> Все пак наистина е малко странно D80
> на толкова кадри да изглежда като
> ново. Имал съм и D80 и D90. При
> любителско снимане и съответното
> пазене и треперене над техниката
> гумите им почваха да се отлепят
> след около 10-15000 кадъра. Освен да е
> бил студиен апарат, на статив, с
> дистанционен спусък?

Не е странно

По-скоро при теб може да има здравен проблем или по-скоро индикация за такъв. Ръцете ти се потят бая и то с доста висока киселинност.

Аз бих спрял кафето и цигарите на твое място и бих си мазал ръцете с бебешки крем с много цинк.

Може би и стреса ти идва много.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   22-01-14 13:19

Happy Ending Story [smilie24] [smile] [cool]

Всичко приключи добре и съм доволен от развитието на ситуацията. Въпреки, че много хора ме помислиха за наивник и смятаха, че злонамерено съм подведен с некоректна обява, аз продължавам да вярвам на хората и се радвам, че попаднах на коректен продавач, който корегира грешката си. Получих 50лв., въпреки, че бях поискал за компенсация 30лв.
Тялото е наистина много запазено, да не кажа голяма приказка, но няма никакви следи (или поне аз не откривам такива) от употреба. Спусъка работи перфе, няма разлепени гуми, дисплея е с протектор, дори долната страна няма надраскване или следи. Дано ни слуша дълго време и сме попаднали на читава бройка, както казвате [smilie24]

sidthesloth приемам забележката ти, ако имаш идея как да сменя заглавието на темата, давай! Не възнамерявам лично аз да я затварям, мисля, че в нея се обсъдиха доста важни неща и хората реагираха искрено със съвети и мнения. Който не желае или няма какво да каже в нея - да не пише [smilie3] Аз съм благодарен на всички отзовали се! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: benchy   
Дата:   22-01-14 13:38

hotsnail

Мерси за съветите [smilie5] [smilie24]! Вярно е, потя се малко повечко, но пък и проблема на Никон с гумите си е факт, не съм единствен.

Нинджата да не се притеснява и да си снима на воля. Това е техника все пак. Всичко е въпрос на бройка.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »