Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   18-01-14 21:48

Здравейте,

Днес взех един D80 от колега от форума, който беше обявил, че тялото е на 6000 кадъра. Получих го по Еконт с наложен платеж и въобще не се усъмних за написаното в обявата, още повече, че тялото е в безупречен външен вид и състояние. Сега обаче, когато се прибрах установих, че тялото реално е на 37138 кадъра. Спекох яко, защото каунтъра казва, че това е 74% от живота на това тяло. [smilie2]
Много тъпо се почувствах, честно! За сега няма да казвам кой е колегата, предполагам, че съвсем неволно е допуснал грешка, като е гледал поредния номер на последно заснети кадър, но сигурно е ресетвал каунтъра преди време и е забравил или е форматирал... нещо такова ще да е станало. Какво същност ще ме посъветвате да направя?
Както и знам, че не е строго определено това за живота на затвора, може да мине и 1000 кадъра и да иде затвора, може и 100 000 или 300 000 и още да е здрав. Но все пак има ли някой, който да е минал 100к с този модел например? И колко ли струва смяната на затвора?

Попаднах на това:
Average number of actuations after which shutter is still alive: 41,934.0
Average number of actuations after which shutter died: 43,498.3

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: photoninja   
Дата:   18-01-14 21:54

Пропуснах да кажа, че го взех за подарък на половинката, а сега си мисля, че много тъпо ще се получи, ако след 1000 клика сдаде багажа [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: turntablism   
Дата:   18-01-14 21:57

Първото, което бих направил е да се обадя на бившия собственик и да попитам за несъвпадението. От там разбирам дали е измамник или не (проличава си), след което се разбираме какво да правим (ако не е измамник ами жертва на невниманието) с него: парична компенсация; връщане на тялото; по едно наздраве и затваряне на телефона. Ако е измамник, даваш тука никнейма да си знаем:)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: Gam3Ra   
Дата:   18-01-14 21:59

Около 200лв излиза смяната на затвора. Помня, че преди време се хвалеха във форума с D80-ки на по 150-200 хиляди без отказ, но си е до бройка, предполагам...

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: Posledenzalez   
Дата:   18-01-14 22:00

Свържи се с колегата от когото е закупена техниката... Изяснете си кой, какво и защо така...
Успех! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: Sokola   
Дата:   18-01-14 22:01

15 минутният тест е достатъчен да се разбере и реалния брой сработвания на затвора с подходящата програма.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: photoninja   
Дата:   18-01-14 22:04

Писах му, но сега е малко късно да му звъня. Ще му се обадя утре и ще запазя самоличността му, в случай че предложи някой от горните разрешения на проблема. Искам да вярвам, че не съм попаднал на нелепа измама... Вярвам на потребителите и хората в този форум!

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: photoninja   
Дата:   18-01-14 22:07

Sokola: 15 минутният тест е достатъчен да се разбере и реалния брой сработвания на затвора с подходящата програма.

Tака е колега, но въобще не ми хрумна, че някой ще ме измами за броя на кадрите. Аз 15-те минути ги ползвах за тест на самото тяло, както и обектива, който закупих от него. Не носех със себе си лаптоп, но и както казах въобще не се усъмних в достоверността на обявата!

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: Sokola   
Дата:   18-01-14 22:14

Е,нормално е при тест на тяло и обектив след това да се разгледа файла на нещо по-голямо от дисплея

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-01-14 22:17

Няма DSLR на който може да се каже точно колко кадъра ще изкара, това си е риск при купуването на техника втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора?
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 08:55

Човека ми е отговорил, че е купил тялото втора употреба и са му го продали за такова на 2000 кадъра. Явно и него са го преметнали. Казах му какво сте ме посъветвали тук, т.е. за опциите на допълнителна парична компенсация или да му върна тялото и чакам да ми отговори. Дано да е съвестен и да предложи нещо разумно. Ако не, ще разкрия самоличността му. Съжалявам за ситуацията, в която попаднах и аз самия, никога не съм подозирал или се съмнявал в думите на колега от форума. Купувал съм няколко неща от тук и всичко е било повече от перфектно. За конкретната ситуация разбирам напълно продавача, но не смятам, че е в мен вината, когато той е описал едно и не е проверил лично нещата преди да пусне обявата. Не знам...може и да съм някакъв краен наивник [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 09:19

За тяло произведено 2006-7ма година, 6000 кадъра по дифолт си е подозрително малко. Ако приемем, че шанса на този затвор да издържи 80-100 хил. сработвания е относително голям, то тогава най-вероятният сецнарии, е да си забравил че си имал такова тяло, а затворът да продължава да си е жив и здрав [smile]
Ако планираш скорошна препродажба, да тогава 37000 ще е лек недостатък пред бъдещият ти купувач..
Най-неприятното от всичко е кофтито чувство, че умишлено са те подвели...реши го този въпрос и си щракай на воля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Gam3Ra   
Дата:   19-01-14 09:20

Случват се тези неща.. аз затова давам 2 дни тестов период на техниката, която продавам, при такива инциденти. Договаряйте се и вие! 15 минути са крайно недостатъчни пред куриерската фирма.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: analogsa   
Дата:   19-01-14 09:25

Вина очевидно имат и двете страни, с превес на купувача. Caveat Emptor.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: serjy   
Дата:   19-01-14 09:30

щом тялото е в отлично състояние забрави тези терзания и снимай спокойно. не вярвам да се счупи след 1000 кадъра!

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 09:34

Marconi, така е да. Тялото го купих за подарък на половинката, а не с цел препродажба и разчитах искрено, че нещата описани в обявата са коректни. Дори не ми мина през ума, че може някой да лъже за броя на кадри, пак казвам - макар и несъзнателно. Със сигурност имам вина, това че съм наивен и въобще не ми хрумна да проверя достоверността на историята при ония 15мин в ЕКОНТ-а. Иначе в базара има и други подобни, че и по-стари тела на до 10к кадри, едва ли всички са некоректни. В случая най ми е кофти, че тялото реално не за мен, а ако не случа на бройка скоро ще разочаровам бъдещата собственичка и самия аз! А най-тъпото е, че поради недостатъчно финанси се наложи да прибегна до опцията - тяло от базара, иначе отдавна да съм взел някое ново и с гаранция такова... Много кофти случка, чак не е за вярване [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 09:57

не се самонавивай твърде много, че кефа от покупката съвсем ще си замине..
чисто практически най-вероятно за теб няма да има разлика дали е на 6, или 36000..
остави емоцията, седни и си помисли какво точно искаш от стария собственик..
обясни му, че е станала грешка и си платил нещо, което не отговаря на обявата..
обсъдете го и намерете взаимноудовлетвряващо решение..
само не му влизай остро с ти ме излъга и ти ме измами, че най-вероятно няма да стигнете до никъде и ще се разнасяте с нападки и оправдания с дни във ФФ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: harp   
Дата:   19-01-14 11:23

Според мен съвсем съзнателно са те прецакали. Ако човекът беше съвестен, направо щеше да ти върне парите, да си плати транспорта насам и нататък, да се извини за неприятностите, които ти е причинил. Ти нататък действай, както намериш за добре.
Един съвет към ползващите опцията за предварителен преглед. Постарайте се да намерите куриерски офис (не е задължително да бъде най-близо до вас), в който няма да ви досаждат с някакви измислени 15 минути и си свършете спокойно огледа. Лично аз имам познати поне в три куриерски фирми, ползвам постоянно техните услуги и не мога да си представя дори, че ще ме притесняват с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: rx   
Дата:   19-01-14 11:27

Ми то е като колите по автокъщите - всичките - тези дето са 94'-95', и тези дето са 08'-'09, всичките са на по 180 хиляди км, и всичките ги е карала една саката баба дето е ходила по магазина. И всички като ти продадат талигата са абсолютно изненадани и нямат никаква идея защо след 1000км се е разпаднала. [smilie18]

Снимай си, не му мисли, пък колкото - толкова. Възможно е и собственика да е пич и да върнеш апарата, но ако вече си го подарил ще е тъпо да го вземеш от приятелката си :)



Публикацията е редактирана (19-01-14 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: quazimodo   
Дата:   19-01-14 11:33

Миналата година продадох Канон 350Д на истински 7700 кадъра. Купувал съм го през 2007-ма[smilie21]. Купи го човек от форума и още не ме е наплюл[smilie5]. После пък купих от базара 40Д, чийто собственик "тактично" премълча факта, че спусковия бутон е пътник[smilie23]. Та угодия няма[smilie19]!



Публикацията е редактирана (19-01-14 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mravunko   
Дата:   19-01-14 11:42

Имах Д80 и го продадох на около 55 000 кадъра, един приятел има Д80 в момента на около 85 000 кадъра, няма и той проблем (само разлепени гуми [smilie3])


Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 12:26

Предложих на човека, ако е склонен да отдели 30лв под формата на компенсация и да загърбим лошите чувства. Все пак кадрите от обявените 6000 са реално 6 пъти повече, >36000, мисля, че е разумно и оправдано. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: boni   
Дата:   19-01-14 13:24

Преди повече от 2 години купих от една автокъща кола за подарък за половинката:) Беше обявена, че е в перфектно състояние, а се оказа, че е била прегрявана и с издухана гарнитура на главата. Вкарваше вода в маслото.
Ремонта ми излезе 300лв - смяна гарнитура и шлайф на глава. Отидох с фактурата за ремонта в автокъщата, обясних ситуацията. Бях убедителен и аргументиран:) Може да ви звучи невероятно, но ми платиха ремонта[smile]
Две години по-късно и 30 000км, колата е без проблеми, работи идеално.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   19-01-14 13:29

По принцип това е като покупка на автомобил втора ръка, гаранция Франция за скрити или бъдещи дефекти.

При покупка на фотоапарат би трябвало първо да искате от продавача да Ви предостави информация за броя кадри под формата на файл от съответна програма показващата точния брой кадри, дата, фабричен номер на продукта и т.н.

При подобни покупки трябва да се внимава, и не да се търси вина единствено в продавача. Не се безпокойте, че апарата бил на толкова кадри, ако е ползван грижливо няма проблем да направите с него и 150000 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: aldygreen   
Дата:   19-01-14 13:38

Съвсем пресен случай с моя 500D. Аз съм първи и единствен собственик. Според номерата на кадрите и новооткритата папка на картата, камерата е на 10055 кадъра. Свалих си ShutterCount-win_x86 и той ми показа 11870 кадъра. Разликата може да се обясни само по един начин - номерата на кадрите не взимат предвид снимките, правени чрез връзка с компютър с Canon Utility. Та утре-вдругиден и аз можех да "излъжа"...
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »