Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-01-14 18:28

Преди около час и половина намерих канонски 50мм обектив между дъските на една пейка в "Младежкия дом" в Радомир. Днес в града имаше някакъв кукерски фестивал и най-вероятно някой от снимащите го е изтърсил или забравил между дъските на пейките. Чаках един познат и обикалях напред-назад и съвсем случайно го мернах заклещен между дъските на една от пейките.
Поседях в района около 20 минути, никой не се появи. С парче тухла, на плочките пред пейката написах "намерих го" и си оставих телефонния номер, ако съвсем случайно собственикът се върне. Обективът е без предна капачка, задната капачка е с надпис МИНОЛТА и не се затваря добре. От пред има монтиран UV филтър. На пръв поглед няма никакви следи от механични повреди, като се прибера в нас ще го разгледам обстойно на нормална светлина.
Преди около година си забравих статива в една църква в град Шипка и го бях отписал, но се намериха читави хора, които ми го върнаха, след като писах тук във фотфорума. Надявам се да издирим собственика!

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: bobotnik   
Дата:   18-01-14 18:45

metodiev_martin евала, рядко са честните хора в днешно време. Адмирации за постъпката!!!
[smilie24] [cool] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: sitaplast   
Дата:   18-01-14 19:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 19:02

Много хубаво но много информация сте дали за обектива , надявам се да има и други тънки белези които само собственика ги знае.

Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: a100   
Дата:   18-01-14 19:08

metodiev_martin [smilie24] [smilie24]. Дано собственикът се сети да провери тук и по-скоро да си го вземе!

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: bairi100   
Дата:   18-01-14 19:11

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: mono89   
Дата:   18-01-14 19:15

metodiev_martin [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: artkolor   
Дата:   18-01-14 19:57

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: lakosta   
Дата:   18-01-14 20:09

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: ffoko   
Дата:   18-01-14 21:12

Браво Човече! Дано има повече Хора като теб![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   18-01-14 21:24

браво, Мартине, може да е на някой от групата на swan_ те днес и утре ще са там да снимат кукерите ама ще спят там.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: gbdesign   
Дата:   18-01-14 21:31

Браво! Честността е много ценно ЧОВЕШКО качество, което все по-малко българи притежават...

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: photoninja   
Дата:   18-01-14 22:01

Ако всеки беше като голегата, всичко в тази държава сигурно щеше да е много по-добре!
Само не трябваше да се дава толкова много информация, за да не злоупотреби някой! Дано собственика провери темата! Марто, жив и здрав бъди![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: exobexo   
Дата:   18-01-14 22:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Сфинкса   
Дата:   18-01-14 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-01-14 22:57

photoninja надявам се никой да не злоупотреби. Със сигурност собственика знае марката на UV филтъра.
Може би направих грешка, че си написах на плочките - "намерих го" и телефонния си номер, защото ми звъняха да ми благодарят, че съм им намерил самсунга и да си уговорим за среща да им го върна - явно хората си мислят, че съм намерил GSM и ако нацелят марката - нацелят.
Досега съм попадал на такива странни случаи, в които са ми връщали всякакви неща и мисля че е правилно нещо намерено да бъде върнато. Не за да се правя на добър, а защото се поставям на мястото на въпросния човек.
Една нощ, младо семейство ме издири и ми върна портфейла с парите и документите, които даже не бях разбрал, че съм загубил. Веднъж преди 5-6 години си забравих телефона в колата на един човек, който ме качи на стоп и същия се върна 10км за да ми го даде. Забравих си статива миналия април в руската черква в град Шипка и със супер врътки едни хора от Казанлък успяха да намерят техни приятели от Шипка, които го издириха и ми го върнаха. Веднъж преди един блок си забравих колата отключена с ключовете на нея и се усетих след 2 часа (направо я бях отписал, се пак става дума за Перник), но една жена я беше заключила и ми беше оставила бележка с надпис - ключовете са в мен - апартамент 23 бл. А

Преди години в морето си намерих една НОКИА - супер гъзарска за времето си, нагълтала се беше стабилно със солена вода, но успяха да я съживят след 2 месеца по сервизи. Ползвах я 2 години и на един язовир се спънах от едно отрязано дърво, пребих се надолу и телефона без да усетя паднал в язовира. След половин час установих, че го няма и когато му звъннах "абонатът не отговаряше". Бог дал, Бог взел...
Тъй като днес не съм снимал нищо от въпросното събитие, нямам никакви наблюдения кой с какво е снимал. Бях излязъл да се видя с приятели. Разпознах колегата swan_, с когото се запознах и той ми каза, че са една групичка фотографи, но всичките около него снимаха с нексове и DSLR-и.
Въпреки немалкото фенове на лентата, се опасявам, че собственикът на обектива не ползва интернет...
В понеделник ще поразпитам в пенсионерския клуб, дали не познават някой "набор" занимаващ се все още с фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: мара   
Дата:   18-01-14 23:17

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
изобщо не са малко честните хора!
евала

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Сфинкса   
Дата:   18-01-14 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-01-14 23:37

Ама пак ти, трябва да играеш тото, късметлия си и добър човек. Нека има повече хора като теб. Евала Мартине.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: hose   
Дата:   18-01-14 23:43

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-14 23:48

Браво!

ПП Иначе наистина сме много зле като нация..наскоро разбрах как в една много малка и избрана група е станала супер селска изцепка с изчезнали скъпи стъкларии.....не става дума за забравени, а някой е прибрал нещо най-нагло разрушавайки доверието.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-01-14 23:52

metodiev_martin уникална постъпка и интересни случки си разказал! Дай Боже повече добри хора, следващи твоя пример! [smilie24]
Аз до сега всичко, което съм загубил е останало завинаги такова, явно не са успявали да ме намерят съвестните хора (сред вещите имам зарядно за DSLR, капачка, филтър, че и една сапунерка в едно такси си замина навремето...)

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: asahi   
Дата:   19-01-14 00:05

Кво станало толкова? Вашата реакция ме изненадва. Човекът намерил нещо и пуснал тема. Всеки би трябвало да го направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Стоев   
Дата:   19-01-14 00:11

Започнаха ли вече кукерските празници?

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Posledenzalez   
Дата:   19-01-14 00:39

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-01-14 00:53

PhotoBo ,
аз на Иракли 2011-та си намерих една сапунерка - канон иксус нещо си. Пак пуснах тема, качих и снимките от апарата, никой не го намери. С мен се свърза човек, който работеше в някакъв сервиз на канон и ми предложи по серийния номер да издирим собственика ако продукта е регистриран или е посещавал сервиза - уви не успяхме за съжаление, а човекът имаше огромно желание да помогне. Има и читави хора.
баби-играят-с-теб - Това е третото нещо, което си намирам и се опитвам да върна. (Ако не броим един настъпен и потрошен сенник "лале" на Орлов мост, покрай протестите лятото)
Приятелката ми е намирала чифт златни обици на улицата, фиш от тотото с тройка, няколко телефона, които успешно върна на собствениците (единият даже беше на колежка от някоя медия, която си затри огромното HTC в калта на калоферсокто хоро миналата година), последно преди месец си намери кожен портфейл без документи със 7лв и 40 стотинки в него. Най-голямото нещо, което е намирала е чанта с обективи, миналата година, пред чешмата на една черква, които се оказаха на фотографа, който снимаше сватба вътре. Явно заради нея имам късмет.
Знам че изглежда нелепо и невероятно, и аз да бях и аз нямаше да повярвам, че има такива хора.
Стоев - от 14-ти януари започнаха. Специално този, е доста от скоро в този си вид и в този град (даже лично аз за пръв път присъствам, [минавайки покрай центъра] нищо че се провежда в града в който живея). Интересните "кукери", сурвакари или мечкари както ги наричат тук, са по пернишките, брезнишките и радомирски села на 13-ти и 14-ти януари.
За фестивала в Перник в края на месеца ... или добро, или нищо

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Стоев   
Дата:   19-01-14 01:52

Ние сме редовни в кукерските игри в Перник и Брезник, за Радомир сефте разбирам, че правят.. Догодина ще ги следим!

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: 798099   
Дата:   20-01-14 08:37

Методиев, поздравления! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: 8man   
Дата:   20-01-14 09:23

metodiev_martin , [smilie24]
Дано да има повече хора, които мислят като теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Alsand   
Дата:   20-01-14 09:46

Поздравления и от мен. Това е правилната постъпка на един нормален почтен човек.
photoninja е прав, че си дал малко повечко информация и може някой да злоупотреби. Надявам се никой да не го направи.
Няма да забравя, как през 1989 г. - на първата и единствена бригада на която ходих, като ученик, още на първата вечер си бях загубил някъде всичките пари, които ми бяха дали нашите и в друг джоб ми бяха останали, около един лев и нещо. Тъкмо се чудех, как ще изкарам 20 дни с тези стотинки и в столовата обявиха "Намерени са пари, който ги загубил да се обади". Не уточниха колко са именно, за да не си ги "познае" някой. Разбира се, казах точно колко са и бяха моите и си ги получих. Няма да забравя тази случка и винаги се надявам повече хора да постъпват така.[beer]

п/п
Какво е станало в тази тема, че са деактивирали двама потребители вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: mIRCata   
Дата:   20-01-14 10:14

написа:
>
> п/п
> Какво е станало в тази тема, че са
> деактивирали двама потребители
> вече?
По-скоро са се изложили другаде.
Иначе успех в намирането на собственика. Браво за желанието.
Аз преди няколко години така си загубих портфейла с кредитни, дебитни карти, документи, разни други карти от различни магазини и пари. И човека намерил портфейла по една визитка вътре се обадил в на жената фирмата(беше нейна), питал дали ме познават, та шефката ѝ ми звънна, свързах се с човека и отидох да си ги получа. Даже ме караше да броя парите вътре, дали са ОК. Аз преди срещата бях минал през магазина да му взема разни работи за почерпка, че няма да вадя документи - едвам го накарах да ги вземе.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: desmes   
Дата:   20-01-14 19:14

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Kubeto   
Дата:   21-01-14 15:08

Браво човеко!!Обектива има фабричен номер.Собственика с сигурност си го е записал.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: serjy   
Дата:   21-01-14 15:25

Мартине [smilie24]

иначе по миналата година загубих чантата с техниката и въпреки, че пуснах обяви където се сетих, никой не се обади... но всичко се връща!

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Стоев   
Дата:   21-01-14 22:39

Автор: Kubeto
Дата: 21-01-14 15:08

.....Обектива има фабричен номер.Собственика с сигурност си го е записал.:)
Не разчитай на това - 3бр. "L" канонски обектива минаха през мен - нямам запис на номерата, макар да са купувани нови с кутиите и след години продавани пак така... - туй все едно да си водиш запис на номера на телата и сапунерките или на IMEI на телефоните... ако го има у фактурата - има го ...иначе - тц...


Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: vicking   
Дата:   21-01-14 22:46

Да питам ако може, въпросът с фабричните номера как стои? трябва ли да са изписани на обектива или не? Аз си взех моя 80-200 от Б§Х и по корпуса не виждам номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: imitev   
Дата:   21-01-14 22:52

Има фабричен номер. Виж на байонета.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Konstantinov   
Дата:   23-01-14 01:06

Нищо не пречи с острие да се напише телефон и име на апарата, примерно на капака на батерията или за картата,на обектива при байонета или отзад на капачката,аз надписвам всичко отнема минута ,и оставям визитки във всички чанти които ползвам с име и телефон ,защото забравям и съм имал случай да обикалям 3 часа с колата, а чантата с лаптопа прибрали колеги ,но не знаят на кой е,не съм оставил визитка вътре.



Публикацията е редактирана (23-01-14 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-01-14 19:26

СОБСТВЕНИКЪТ Е ОТКРИТ!!! [smilie24] [smilie24]
По скоро той мен ме откри. От предизборните кампании зная, че пенсионерските клубове са голяма социална мрежа!
Отидох в понеделник в пенсионерския клуб и си оставих телефона, ако някой случайно подочуе нещо, или познава снимащи на лента.
Днес след обяд получих обаждане от непознат номер, в което обаждане собственикът на обектива се похвали, че преди седмица го е изгубил.
Със сигурност е негов, защото го описа в детайли. Аз написах, че на капачката пише МИНОЛТА, а в действителност пише Leica и не може да се затвори хубаво. Поради липсата на предна капачка, обективът имаше два UV филтъра - един Canon като предпазен и друг Hoya - доста надран, играещ ролята на капачка (дефакто, предпазващ предпазващия). Момчето знаеше това в детайли, също така правилно предположи къде го е забравил.
Оказа се, че собственикът е баща на дванадесетокласникък Калоян и още не знае за загубата. Ако е някой от колегите тук - не се карайте на момчето [smile] [smile]
Идвал на кукерите в Радомир, снимал приятелката си в паркчето на пейките с техниката на баща си и влюбен/заблуден го оставил на пейката. Сетил, се чак когато си хванал автобуса за София и цяла седмица бил по-нисък от тревата. [smilie5]
Дядо му го попитал, защо няма да снима кукерите в Перник и той се похвалил, че загубил обектива на баща си. От там по пенсионерския фейсбук ми издирили номера и ми звънна днес след обяд. Преди 2 часа се срещнах с момчето и му върнах обектива. Дори когато му го върнах, не му се вярваше, че има такъв късмет. Валеше обилен сняг, а и аз имах работа да върша и не можахме много да говорим, но важното е, че свършихме работа!!!!
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
Момчето ми обеща, като реши да се жени да ме покани да му снимам сватбата [smilie5] аз го разочаровах, че не снимам сватби, само намирам обективи, но знае ли човек [smilie24] [smilie24] [smilie24] [shtrak] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: realnoncho   
Дата:   26-01-14 19:57

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: mmjm   
Дата:   26-01-14 20:09

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: lakosta   
Дата:   26-01-14 20:11

[smitten] [beer] да живее Любовта!

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: cameraman   
Дата:   26-01-14 20:13

Аз сега забелязах, че става дума за FD обектив... През цялото време си мислех, че нещо ценно трябва да се върне на собственика, а се оказа, че вместо марков парфюм, в торбата имало мускалче "Българска роза.." Много сироп се изля за хвалебствия... Да са живи и здрави и да снимат... На фокус... и аз имам доста вехтории за намиране..
,[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-01-14 20:42

Честно казано, даже не съм и проверявал, колко струва 50mm F/1.4 SSC. Колкото и да е, радвам се че го му открих собственика. Най-малкото на момчето му спестих домашни разправии. Не виждам проблем, даже и да беше EF
Предполагам, че ако беше EF щях да получа десетки съобщения, че някой си го е познал.

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: realnoncho   
Дата:   26-01-14 20:47

50 1.4 FD си е хубав портретен обектив, не бих го описал като вехтория за намиране [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Намерен обектив - Canon FD 50mm 1.4!!!
Автор: Стоев   
Дата:   26-01-14 20:58

Миналата година на кукерските празници в Перник загубих жената, детето, балдъзата и племенника в тарапаната....тази година не можахме да повторим, догодина пак сме там [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »