Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как се постига този ефект
Автор: Srebar   
Дата:   18-01-14 16:23

Здравейте,
Може ли някой да ми обясни как точно се правят такъв тип снимки -> Цък - какво е нужно като оборудване, обработка и т.н.
Благодаря за вниманието[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига този ефект
Автор: io_bs   
Дата:   18-01-14 16:26

Ефектът се нарича дълга експозиция. За да го получиш, ти трябва стабилна опора, най-добре статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига този ефект
Автор: Gam3Ra   
Дата:   18-01-14 16:49

Освен дългата експозиция, е използвана и отделна светкавица в строб режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига този ефект
Автор: Srebar   
Дата:   18-01-14 17:20

Това с дългата експозиция ми е ясно, въпроса е как се постига това приливане от образ в образ с размазване поможду. Знам как да застопоря няколко образа в един кадър с дълга експозиция и светкавица, но не знам как да постигна това плавно размазване и оставяне на диря от движението на хората, а не светещи предмети (фенерчета, лампички и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига този ефект
Автор: rimohit   
Дата:   18-01-14 17:25

Станало е по естествен начин ... просто танца има движение и поза , коята се редуват... при движението става размазването а при позата танцуващите седят няколко милисекунди по неподвижни и а това са по експонирани ... Експериментирай със себе си и ще го постигнеш !

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига този ефект
Автор: b0bb0   
Дата:   18-01-14 17:29

За показания кадър може въобще да няма светкавица ако скоростта на движение на моделите се прецени така че в началото и края са по-дълго неподвижни и образите са станали по-сочни, а по време на движението са по-бледи (е, малко е насечено движението, може и да има светлинно подчертаване на моменти). Може движението да е било няколко пъти напред-назад, а не само едно движение от край до край.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига този ефект
Автор: bOzo   
Дата:   18-01-14 20:02

Статив, ниска скорост, няколко кадъра, сглабяне във фотошоп.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »