Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Milov72   
Дата:   16-01-14 22:04

Здравейте!
Нов съм в сайта и малко се "напълних" с информация и имам нужда от съдействие, надявам се да ми помогнете.
До сега съм снимал с цифров апарат с размерите на DSLR (грубо казано :) ), и искам да премина на по-високо ниво, искам да съм малко по-свободен в снимките...

Като за първи DSLR се двоумя м/у:
1. http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000331.html

2. http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000414.html


Днес гледах и двата апарата в един от маркетите, но не успях да снимам много, защото не бяха заредени. Канона по-добре ми пасва в ръката, Никон-а ми се струва по-малък в дясната ръка. В горните две оферти /по-конкретно за обективите/ аз разбирам следното:
Канон - 2 обектива, от които само единия е със стабилизация, другия е Сигма.
Никон - 2 обектива, и двата със стабилизация, и двата са на Никон, по-малък зуум.

И двата апарата ли нямат стабилизация в тялото?
Трябва ли да търся обективи със стабилизация?

Какво бихте ми препоръчали вие?


Благодаря ви, за отделеното време!

Поздрави,
Миланов

П.П.: Моля, екипа на сайта да премести темата, ако не е на правилното място. Извинявам се.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   16-01-14 22:41

Не знам знаеш ли или не, но на канон не можеш да сложиш никон обективи както и обратното или поне АФ няма да работи и някои други важни подробности. Та... не избирай така както избираш в момента, избери обективите които искаш да си купиш в последствие и си купи тяло от нея система.

99% после ще съжаляваш за сегашния си избор, но всичко е въпрос на късмет.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Milov72   
Дата:   16-01-14 23:25

Благодаря за мнението.
Как да избера обективи, като не съм работил с такъв апарат и нямам представа, кои обективи ще са ми нужни?

Аз реших, че в този ценови диапазон тези 2 апарата са най-удачни, или?
Говоря конкретно за тях, защото имат по 2 обектива към тялото.

Какво е мнението ви за телата и обективите към тях?



Публикацията е редактирана (16-01-14 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   16-01-14 23:35

Свободата за която говорите идва с обективите различни от тези с които апарата идва. Реално, ако сте ползвали до момента ултразуум апарат дори ДСЛР-а с двата кит обектива ще ви е ограничаващ. Най-добре идете в магазина без пари(за да не се подхлъзнете и да си купите нещо) и една карта памет, накарайте ги да ви дадат двата и да поснимате. Пробвайте ги и си решете кое ви харесва повече.

Като цяло в ниския клас никон има най-богат избор обективи и на съвсем прилични пари също така.
После са сони.
После са пентакс и накрая канон.

Отделно, може да се окаже по-удобно за вас безогледална камера... пробвайте и тях.

Щом имате ограничение и говорите за свобода, значи трябва вече да знаете какво ви ограничава и как да го постигнете с новата покупка.

След всичкото пробване среща обратно тук за впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: belone   
Дата:   16-01-14 23:41

Ако избора се свежда до тези двата, вземай втория [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   16-01-14 23:43

Най-добрият съвет ще дойде от мен и е много елементарен- който апарат ти лежи най-добре в ръката и те кефи на усет повече него избери и няма да съжаляваш.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Milov72   
Дата:   16-01-14 23:58

Simbon4o, ограничава ме това, че не всеки път фокусира сегашния ми апарат това, което искам или не се случва точно така както искам. Sony H50 е сегашния.

belone, приемам и други предложения в този ценови диапазон.

Mogila, и в този избор се двоумя, и двата са удобни, копчетата на Никон-а ми допадат повече, Канона ми е малко по-удобен на захват...

И двата модела имат стабилизация на китовия обектив.
Стабилизацията на 2рия обектив на Никон ме дърпа повече към него. От друга страна по-големия зуум /без стабилизация/ на 2рия обектив на Канон пък ме съблазнява. Освен по външен вид не мога да определя кой апарат ще ми е по-удобен, защото с 10 минути работа в магазина е нищо.

Бихте ли ми разяснили относно стабилизацията на обективите?

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: kioto   
Дата:   17-01-14 00:11

Отиди в магазина с карта памет и направи едни и същи снимки с двата фотоапарата по няколко зададени от теб критерия,след това можеш да си разгледаш снимките у дома и да прецениш кой фотоапарат по добре ти се получава нещата!
Щом имаш малко опит значи можеш да прецениш това което търсиш!
Успех с покупката!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   17-01-14 00:24

Не знам знаеш ли или не, но на канон не можеш да сложиш никон обективи както и обратното или поне АФ няма да работи и някои други важни подробности.




Това НИКАК не е вярно - точно на канон можеш да сложиш никонски обектив с обикновен преходник. Разбира се, ще работи в ръчен режим. Обратното обаче е невъзможно [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   17-01-14 01:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: stown   
Дата:   17-01-14 01:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-01-14 02:57

Канон и Никон не се представят добре в ниския клас. Посочените тела са с тъмни, "тунелни" визьори (Canon 600D погрешно е описан с пентапризмен визьор), калпави автофокусни системи, компромисни експонометрични възможности, орязани видео режими и т.н.
Предлагам да видиш това предложение:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280507000170.html

и това ревю:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a58/sony-a58A.HTM

В края на ревюто има директно сравнение между Sony A58, Canon 700D и Nikon D3200 - струва си да се прочете.
Ето някои от предимствата на Sony A58:
- 20 МП Exmor сензор с много ниски нива на шум.
- OLED електронен визьор с висока резолюция. Виждаш всички менюта и настройки, хистограма в реално време, дигитален нивелир, превю на снимките и т.н.
- 15-точкова АФ система с 3 кръстосани точки.
- 1200-точкова експономерия чрез основния сензор.
- Видео с 50i/25p FullHD запис и фазов фокус в автоматичен режим.
- Вграден стерео микрофон. Вход за външен микрофон.
- Вграден автофокусен мотор в тялото - съвместимост с всички обективи, включително автофокусните обективи на Минолта, произведени от 1985 г. насам.
- 5 к/с серийна снимка при пълна резолюция, 8 к/с в кроп режим.
- Вградена стабилизация в тялото - няма нужда от стабилизирани обективи.
Разбира се, Sony A58 е тяло от нисък клас и има недостатъци, но компромисите са добре балансирани, а функционалността му няма да разочарова дори напредналите фотолюбители.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: stown   
Дата:   17-01-14 03:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 09:48

Ако вземеш канона няма какво да те подразни в него. Ако вземеш никона има някаква вероятност да те подразнят цветовете. На мен са ми много неприятни. Но аз пробвах Никон след като пробвах Сони. След Сони каквото и да пипне човек, няма да му допаднат цветове...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: milov72   
Дата:   17-01-14 10:05

Везните ми накланят повече към Канон, и може би ще е той. Притеснява ме само обектива /2рия/, че няма стабилизация. Разглеждах снимки правени от двата апарата, и като цветове Канон ми се струват по наситени, на Никона ми бледнеят/сухи/ малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 10:13

И да разглеждаш снимки все тая. Всеки, който е качвал е обработвал по различен начин и снимал с различни обективи.
Не се притеснявай, че единия обектив няма стабилизация. След време ще ги продадеш и двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: enis   
Дата:   17-01-14 10:18

Аз ще дам един малко по-различен съвет: ако има фотографи около тебе или хора с техника, която би могъл да използваш-избери тяхната марка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   17-01-14 10:37

enis[smilie24]

Иначе, никон имат по-добър фокус. 600д е много куц в това отношение, както и всичко модели до 70д.
Канон сглобяват в китай не япония, никон в тайланд обаче няма никакво значение понеже все едни боклуци излизат.

Щом до сега се е снимало с Н50 сони значи сега ще има много по-големи проблеми с фокуса понеже при Н50 почти всичко е на фокус винаги, а при ДСЛР-ите с по-голяма матрица и обективи има дефокусиран фон. Това са едни нови хоризонти пълни с разочарования :).

А58 - както и всички останали А-та с огледало шуми повече от канони и никони понеже снима през огледалото си, за разлика от канони и никони.

Цветовете - това е нещо, което се настройва на вкус на всички апарати, да се избира по това е тотална грешка.

Обясних ти вече да не избираш по тези обективи, съвсем скоро ще разбереш че нито покриват обхвата на Н50 нито са толкова яки и ще искаш да ги смениш вероятно. Избирай система от обективи, които можеш да си купиш после.

Примерно канон няма 35мм светъл обектив за малко пари свестен.
Няма и 50мм светлосилен за малко пари свестен. Вероятно е да ти се приискат такива и ще се наложи да се бръкеш повече пари.

Имам комшия, който си купи 600Д с два китака ей така. Аз го пратих за СХ260 турбосапунерка и той се връща доволен че хванал промоция.
След това се почна, не фокусира вкъщи, не фокусира на сватбата, много шумни снимките, ... 600Д се справя най-зле от ценовите си алтернативи на пазара в момента и не бих го препоръчал.

Моят съвет е, ако ще се снима за кеф дори да не е ДСЛР. Има достатъчно алтернативи безогледални, които дават предимства пред ДСЛР-ите когато става дума за любителско снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Daniel_P   
Дата:   17-01-14 15:43

Погледни Д5200 + 18-105 около 1500лв . По добре с това тяло и този обектив, докато му свикнеш и се по научиш. А после можеш да продадеш обктива, и да си купиш още по добри според джоба и целите ти. Д5200 е и малко по голям от3200 и по удобен в реката! Успех [shtrak] [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Petkow   
Дата:   17-01-14 16:23

Най-добрия съвет който мога да ти дам е да снимаш и с 2та ако имаш приятели и да да си купиш системата която имат приятели около тебе, ще разбереш за в бъдеще защо.
3200 Не е лош нито д600 чесно казано ако трябва да си ги купя бих ги взел от базара :)))
Никорския 18-55 няма равен тука мога да ти гарантирам тествал съм и 2те страни
55-200 е чудесен ако можеш да го използваш алтернативата на сигма - нямам опит с този зум но е сигма т.е. 3та страна.
Каквото и да ми говорят производствените стъкла на компаниите закачени на техните тела снимат най-добре особено в ниските класове камери.

За да не те дразнят цветовете мини ги на чб :) Единия ще ти снима червено другия жълто :)))))))))))) Шегувам се цветовите корекции винаги може да ги направиш каквито са ти по вкуса през Роу конверторите.

Аз лично бих взел 3200 даже 3300 (заради ЛПФ) , но съм пристрастен :)))

Колкото и да ги говорят колко са хубави минолтите, там ще ти излезе всичко соленко накрая. Щот се опитват да бъдат епъл :)

Отговора на въпроса за зума е "Какво ще снимаш", а не кой да избера от тия 2та.



Публикацията е редактирана (17-01-14 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   17-01-14 16:56

Аз бих посъветвал да е 5100, не за друго ами 3ххх серията има някои нарочно окастрени неща и 24мп са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   17-01-14 17:04

До Petkow

Ако ми преведеш това на разбираен език, ще съм ти много благодарен:
(Колкото и да ги говорят колко са хубави минолтите, там ще ти излезе всичко соленко накрая. )

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Petkow   
Дата:   17-01-14 17:09

Веднага - скъпи са :) Човека иска бюджетно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   17-01-14 17:18

Не съм убеден че са скъпи ако заложи на миолти от базара
Скъпа е ако иска Минолта 85мм 1.4 или сони 135мм 1.8
Ефтина е ако иска Минолта 70-210 Ф4 която ценово Никон и Канон не могат да е бият като цена/качество
При 50мм мисля че на всички цените са почти еднкви.

Ако иска да ползва ръчнофокусни обективи с Сони А58 и Нексовете това е много опростено.

При Канон и Никон не знам как седи въпроса с потвърждението на фокуса с ръчнофокусни обективи.



Публикацията е редактирана (17-01-14 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 17:30

Автор: Petkow
Дата: 17-01-14 17:09

Веднага - скъпи са :) Човека иска бюджетно решение.

Брутална глупост[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Petkow   
Дата:   17-01-14 19:40

Пълните глупости снимат с канон, що не снимат със сони :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-01-14 20:07

Тук е пълно с ревностни почитатели на Канон и Никон, които препоръчват любимците си, най-често без да имат опит с предложенията на конкуренцията. Освен това те съветват да си купиш тази система, с която снимат приятелите ти - явно разчитат на факта, че "лидерите" Канон и Никон са по-разпространени от други марки. Уви, популярността не е гаранция за качество!
В противоречие с мнението на simbon4o , тестовете показват, че Сони А58 не само не шуми повече от конкурентите, но запазва по-висока детайлност и по-точно цветопредаване при високо ISO:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a58/sony-a58A.HTM

Niкon D3200 и Canon 700D са просто смешни в сравнение със Sony A58 - въпреки прословутото му полупрозрачно огледало!
Апропо, Canon 600D е още по-зле от Canon 700D, с който е направено горното сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   17-01-14 20:20

До Petkow

Mogila по рано имаше Сони след това се подлъга и купи Никон и сега е с Канон. През Ръцете са му минали много обективи и системи така че неговото мнение тежи.

А изказвания от типа : тия не стават или са скъпи без да си ги пипал или само си ги виждал са смешни.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   17-01-14 20:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 21:05

Ааа Сейфи аз не се подлъгвам. Никони имах два. Взех ги малко да ги пробвам как са. Няма да взема друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Petkow   
Дата:   17-01-14 21:08

Винаги ме е кефило как човек като попита тука това или това винаги има един дет да каже че тряя да е трето .......

Успех му желая на човечеца :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 21:12

Не знам какво те е кефило, но мен много ме дразни как човек без да е пробвал други неща като кон с капаци препоръчва това, което него го кефи и има. Няма никаква обективност в този форум. По някога ми е смешно, друг път ме дразни, а някога просто ми става тъжно за хора, които се подвеждат лесно от такива мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: milov72   
Дата:   17-01-14 22:34

Аз мисля да се насоча към Канон Д600. В магазина както и да снимам, с който и да снимам разликите не са фрапиращи. Снимките на Никон винаги ми излизат по студени от на Канон... утре ще снимам с един Никон 5100 на познат да видим как е с него.

Най-вероятно ще е Канон, но го намирам в два магазина с два различни комплекта:
1. 2 обектива 18-55 Канон II със стабилизатор, Сигма 70-300 без стабилизатор.
2. 2 обектива 18-55 Канон III, Канон 75-300 III, и двата без стабилизатор.

Аз мисля, че 2рия вариант е по-добър?
Стабилизатора щом ми трябва при зуум, значи и при двата варианта нямам обектив със стабилизатор, и така се насочвам поне към марката на обектива...

Вашето мнение какво е?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: BotsRevenge   
Дата:   17-01-14 23:50

Ето ти нещо доста различно. В същия ценови диапазон, със същия обхват на обективите, но всичко ти е стабилизирано.

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200304012018.html


Най-важното е, че всичко ще ти е поне 3 пъти по-леко от каноните и никоните, ще заема много по-малко място, а няма да има разлика в качеството на снимките с едно изключение - с каноните и никоните ще имаш с малко по-плитък фокус при равни други условия.

Фокусът е много бърз, тялото реагира бързо, има всички настройки, които могат да ти потрябват. Недостатък е сапунерската ергономия, но да призная - след като съм минал през малка сапунерка, турбосапунер, малък dSLR, среден и два големи (Nikon D3s и D3), осъзнах, че колкото по-голяма и тежка става техниката ти, толкова по-често ще намираш оправдание да не я вземеш с теб да снимаш.

Препоръчвам ти да тестваш всичките варианти и сам да вземеш информирано решение вместо да се водиш по стереотипа, че няма други марки освен Canon и Nikon.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 00:06

Според мен няма какво да се колебаеш. Взимай, който по-ти харесва и ти пасва. И 2-те системи Никон и Канон са равностойни - както казват руснаците: "с одной бочки наливали".

Съобрази се с горните 2-3 мнения - какво ползват твоите приятели - така ще може да ползваш техните обективи и да си решиш сам за себе си какво ти е нужно.

П.С "Колебанието" е секс върху заострен кол - това са думи и главоблъсканици на "КЕМБЪЛА" - лека му пръст... Много хубав човек !!!



Публикацията е редактирана (18-01-14 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 01:30

Petkow,
Хем глупости пишеш, хем се заяждаш! Колегата ясно е написал, че приема "и други предложения в този ценови диапазон."

milov72,
Стабилизацията НЕ е само за телеобективи. Тя позволява 3-4 пъти по-дълги експозиции при снимки от ръка с всякакви обективи.
Canon 600D е пръчка отвсякъде. Неслучайно много бързо беше заменен от Canon 650D, след който също толкова бързо се появи и Canon 700D. Ако не вярваш на мен, поне прочети малко ревюта, преди да се набуташ с тяло от 2011-та, което беше само що-годе прилично дори и по тогавашните критерии.
Идеята да си купиш 2 тъмни вариообектива без стабилизация е много лоша! Ако чак толкова си се влюбил в Canon 600D, купи го поне със стабилизирания китак:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200401010001.html

и след това си купи нещо такова втора ръка:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=26812

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   18-01-14 01:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 03:47

Като видя кадър на Сони, се сещам за един английски виц
- What's the only thing that wouldn't SUCK if Sony made it?
- Vacuum cleaners!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 05:06

rx,
Пука им на Сони какви вицове разказваш за тях!
By the way, the only thing that wouldn't suck, would be a vacuum cleaner, NOT vacuum cleaners!

sitaplast,
Да кажа и аз! Една приятелка на учинайка ми миналата година си купи Трабант на старо. Сигурно е страхотна кола, щом не се оплаква! Пък специалистите нека си говорят за конски сили, ускорение от 0 до 100 и няк'ви други глупости - тя нали няма да участва в ралита, к'во й пука!
Аз карам нов Москвич, ама само от седмица и нищо не му разбирам, та ще ти препоръчам Трабанта. Айде със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 05:32

Хайде точно на краставичар краставици да не продаваш, а? ;) Я кажи производителя на прахосмукачки прахосмукачки ли произвежда или произвежда ЕДНА прахосмукачка ;) Пък на Сони не знам дали им дреме ама последния път като гледах мач по телевизията, като покажат ложата с фотографите, сонита не видях. [smilie18] Абе защо феновете на тая марка сте толкова промити мозъци и налитате така? Сони да не е нещо като ейпъл за пишман компютърджиите?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 06:02

rx,
Очевидно езиковата грамотност ти куца малко повече от фотографските знания и умения. Видяла жабата, че подковават вола - и тя вдигнала крак. Като не знаеш как се съгласува по число в английския, защо се пънеш с неадекватни примери с производители на прахосмукачки?!
Апропо, Apple се произнася "апъл", а не "ейпъл"!
Явно си твърде млад и зелен, за да знаеш, че пъвите няколко версии на Фотошоп бяха само за MacOS именно защото Windows не ставаше за крив чеп, камо ли за обработка на изображения. Първите приложения за видеомонтаж също бяха само за Apple, както и тези за предпечат.
Сега разбра ли кой е с промит мозък?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 06:14

Има два варианта пич
- Или се правиш на тъп
- Или си
- Или егото ти не позволява да ти правят забележки

Като не знаеш английски, аре мола ти се не са праи. Толкоз от мене, срама е от тебе. Всъщност, факта, че фанатизираш Сони(или коя да е друга марка) е достатъчен за да си извадя изводи за тебе :)

Да не говорим колко идиотско е да съдиш за "фотографията" на човек който не си виждал и чувал и който никога не я е и няма да я пласира в този форум [smilie8]



Публикацията е редактирана (18-01-14 06:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 07:03

rx,
То се видя кой не знае английски!
Хайде да си избиваш пъпчасалите комплекси на друго място!

Апропо, не фанатизирам Сони! Комай ти се опитваш наумело и незряло да фанатизираш Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 07:18

Я обясни сега на незнаещите как се членува неопределително множествено число на английски?! Това ще да е някакъв нов - сониджийски английски :))) Много са ми забавни хора, в които едновременно е вплетено невежество и увереност [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-01-14 07:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 09:24

milov72 Вземи го както chrisnoch ти е казал, само със стабилизиран китов обектив. Не взимай с два. Задължително трябва да ти е китовия обектив със стабилизация. А онази сигма 70-300 е много гадна, така че вземи само с един обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: milov72   
Дата:   18-01-14 10:08

Да наистина така ще е по-добре, пък по нататък ще търся Канон IS II 50-250. Аз съм си фен на Епъл, имам всички продукти вкъщи, но това е друга тема :)

Днес ще гледам Никон Д5100, и ще реша м/у двата...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   18-01-14 10:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 12:22

Темата става от яка по яка особедно ако се появи някой незадоволен Никонец с комплекси от Сони като sitaplast .
Човек да не те е обладал някой китаец или японец от фабриките на Сони та толкова го мразиш.

И не намесвайте Трабанта че това ми е любимата кола и троша кокалите за него.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 12:25

Сега сериозно Canon EOS 600D mit Objektiv EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS (5170B031) ab €599,--

Objektiv EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS не е ли по добър китак ?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   18-01-14 12:40

Автор: chrisnoch
Дата: 17-01-14 20:07

Тук е пълно с ревностни почитатели на Канон и Никон, които препоръчват любимците си, най-често без да имат опит с предложенията на конкуренцията. Освен това те съветват да си купиш тази система, с която снимат приятелите ти - явно разчитат на факта, че "лидерите" Канон и Никон са по-разпространени от други марки. Уви, популярността не е гаранция за качество!
В противоречие с мнението на simbon4o , тестовете показват, че Сони А58 не само не шуми повече от конкурентите, но запазва по-висока детайлност и по-точно цветопредаване при високо ISO:


ето друг тест[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   18-01-14 12:49

Автор: milov72
Дата: 17-01-14 22:34

Аз мисля да се насоча към Канон Д600. В магазина както и да снимам, с който и да снимам разликите не са фрапиращи. Снимките на Никон винаги ми излизат по студени от на Канон... утре ще снимам с един Никон 5100 на познат да видим как е с него.

Най-вероятно ще е Канон, но го намирам в два магазина с два различни комплекта:
1. 2 обектива 18-55 Канон II със стабилизатор, Сигма 70-300 без стабилизатор.
2. 2 обектива 18-55 Канон III, Канон 75-300 III, и двата без стабилизатор.


Както ти казах, настройки има във всяка камера за цветовете как да ти излизат. Обаче аф не можеш да го оправиш на 600д по никакъв начин.
Комплектите, които си гледал са за изчистване на количествата от непродаващи се стоки. Нестабилизираните обективи на канон(китаци говорим) са въжможно най-лошите оптически китаци за ДСЛР, дори едно време на 10мп матрици бяха много зле, сега на 18мп... нямам думи. Обектив над 100мм без стабилизация е гаранция за размазани снимки. Сигма 70-300 АРО е много хубава, но да я сложиш на пентакс К50 или К30 да кажем, там ще си има стабилизация.
Между другото пентаксите като тела са един клас над канон 600д.
Канон 75-300 е мнооооого слаб оптически обетив.

Снимайки сега в магазина виждаш какво прави апарата сам, после като напреднеш и искаш да изстискаш повече канона няма нищо за изстискване, за да получиш някои интересни функции ще трябва да му инсталираш допълнителни хак софтуери от които ще бави и забива, дори без тях може често да виждаш съобщения от сорта err99 и други :) дори скъпите им марк апарати го правят...

Ако решиш да си купиш после обективи различни от китаците за по-малко пари канон не предлага нищо освен китаците, има стари разработки, които и втора ръка вървят по доста пари и остава скъпата L серия.

Канон си заслужава само, ако имаш много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   18-01-14 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 13:22

Може да се обяснява но не и да се обиждат другите марки, съседа ми е с Пентакс други двама приятели са с Никони, никога не сме се дразнели.

А Сони е най-изгодно ако живееш извън България заради старите Минолта обективи които вече намаляват за съжаление.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 14:12

simbon4o от вчера ти чета постовете и направо ме изумяваш...

"Както ти казах, настройки има във всяка камера за цветовете как да ти излизат. "

Мерси за тези настройки. Предпочитам си хубави цветове, с настройки и фотошопи много трудно се оправят.

"Обектив над 100мм без стабилизация е гаранция за размазани снимки. "

Пълна глупост.

"Сигма 70-300 АРО е много хубава"

Един от най-гадните обективи, които съм пробвал.

"Снимайки сега в магазина виждаш какво прави апарата сам, после като напреднеш и искаш да изстискаш повече канона няма нищо за изстискване, за да получиш някои интересни функции ще трябва да му инсталираш допълнителни хак софтуери от които ще бави и забива, дори без тях може често да виждаш съобщения от сорта err99 и други :) дори скъпите им марк апарати го правят... "

Това е брутална глупост, която няма как да я коментирам просто.

"Ако решиш да си купиш после обективи различни от китаците за по-малко пари канон не предлага нищо освен китаците, има стари разработки, които и втора ръка вървят по доста пари и остава скъпата L серия.

Канон си заслужава само, ако имаш много пари.

"

И тук глупости. Изобщо не са скъпи Л стъклата. Някои от тях са на много приемливи цени, а качеството е супер!



Публикацията е редактирана (18-01-14 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-14 14:50

Най-добре да се вземе Канон или Никон само със стабилизиран китов обектив. За телеобективите, и към двете предложения нещата са зле.
Съвсем ясно е, че авторът на темата иска да покрие повечко мм, което не е грешка, но с тези варианти- не. Само китов, да се понаучат нещата, да се посъберат пари и т.н.
Разделенията са следните при двете предложения:
600Д- по-малко мегапиксели, повече възможности за екстри (magic lantern), малко по-скъпи обективи за в бъдеще.
Според мен най-добре да е с 18-55 STM. Въпреки че е скъп китов е най-добрия 18-55 за момента. Има и подобренията за видео, което рано или късно може да е плюс.
Д3200- повечко мегапиксели, по-изчанчена картина като цвят и т.н., по-евтини обективи за в бъдеще. Тук може да се поизчака да излезе Д3300, и така ще му падне цената.Пък и китовия към 3300 може да се продава отделно, което е добро предложение.
За други марки- вече има спецове, които са се изказали...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   18-01-14 15:19

Mogila освен да напишеш, че всичко което съм написал е глупости друго не видях. Нещо нищо не каза май [smilie5]

Пак за никоните- 5ххх серията е за предпочитане!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 15:25

Е какво да отговоря примерно на "Обектив над 100мм без стабилизация е гаранция за размазани снимки. "? То такива бисери много рядко се срещат.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: nevermess   
Дата:   18-01-14 16:34

"на вкус и цвет товарищей нет". От изброените апарати Никон-а дава по-реални цветове(за мене). Не по-хубави, а по-реални. "Хубави" цветове мога да докарам от всеки апарат, виж реални такива е много по-трудно.
Ако мислиш да се развиваш и след време да инвестираш в по-хубави тела определено Никон или Канон, имат и евтини ФФ апарати вече.
Ако ще купуваш само 2-3 обектива и ще снимаш за кеф то определено предложението на BotsRevenge Оли ЕРМ-2 с две ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 16:41

nevermess добре каза (за мене). А за мен никонските не са реални. То е и с какво е свикнал човек. На Сони са най-реални с всякакви обективи, нямащи нужда от корекции. На Канон с хубави обективи са доста добри. На Никон не мога да ги гледам в някои случаи. В други ми харесват, но не са реални. (За мене) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: nevermess   
Дата:   19-01-14 00:04

Mogila дори и при един и същ производител различните тела имат различно цветопредаване. Аз също си щракам с един Сони Некс 6 и сравнявайки го с Никон D5100 мога да кажа, че да снимките на Некса изглежат много по-ярки, сатурирани абе красота.
Това продължи докато правейки един портрет с некса не осъзнах, че не мога да докарам реалните цветове/нюанси, които виждам.
Зтова за мене продължавам да смятам, че Никон (5100,3100,7000)все тела с които съм снимал, имат по-точно цветопредаване от да речем Сони Некс 6. Забележи не по-красиво/въздействащо, а по-точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   19-01-14 00:32

Mogila
Човека може да иска да снима от ръка не само по обяд. Фактите са следните повечето хора имат нужда от скорост 1/250-1/320 за снимка със 100мм обектив за без размазване(формилата май беше мм-те по 3), за пълна острота не говорим. Иначе много ясно че хората ще се познаят по снимката и на 1/50 да снимаш но идеята е да е рязко изображението. Та понеже смяташ за глупост това което написах айде пробвай се да снимаш на 300мм на скорост по-бавна от 1/320 примерно без стабилизация че и на тази. Преди да препоръчвате нестабилизирани зумове мислете малко.

И освен това, човек който снима и оставя апарата да му върши работата си е пълен любител за мен. Пък да не иска даже да пипне менютата и да накара апарата да снима както той иска - това не знам как да го нарека. И винаги ми е много смешно като кажат канонци какви цветове вадели...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   19-01-14 00:42

Чакай сега, нали казваш че формулата била милиметрита по 3? Защо да снимам на 300мм на скорост под 1/320? По твоята формула трябва да снимам на 1/900? Я оправи малко формулите. Аз съм чувал за 1/милиметрите. Тази формула гледам да спазвам и проблеми нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   19-01-14 05:09

Днес се смях на глас със съквартиранта от сърце, човека от който купих един тамрон преди 1 година идва да си го откупи отново. Човекът имаше Сони Алфа А57 и го продаде , за една година смени на Никон Д7100 и утре идва да си откупи стария тамрон 90мм 2.8 макро защото не можел да гледа повече никона и си купил Сони Алфа А77.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-01-14 15:59

Такова е положението, Seifi!
Който е ползвал Сони, трудно ще приеме недомислиците на другите марки!

rx,
"Я обясни сега на незнаещите как се членува неопределително множествено число на английски?! Това ще да е някакъв нов - сониджийски английски :))) Много са ми забавни хора, в които едновременно е вплетено невежество и увереност [smilie18] [smilie18]"
"Невежство" и "увереност" са ключовите думи в този случай, но те се отнасят за теб, в съчетание с нахалство!
В английския език няма неопределителен член за множествено число. Не знам защо повдигаш този въпрос - той няма нищо общо! Твоята грешка в нескопосания виц за Сони е в съгласуването по число. Явно познанията ти по английски са недостатъчни, за да я схванеш! Мога да ти предложа езикова консултация с пълен морфологичен и синтактичен анализ, но ще трябва да си платиш.
Апропо, не е зле да си подбираш по-добре опонентите! Глупаво е да спориш с хора, които имат академично образование по английски - просто защото ти не си на тяхното ниво!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-01-14 16:35

Голям цирк [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: stoyan_s   
Дата:   19-01-14 19:36

И главните циркаджии са сони феновете [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-01-14 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   19-01-14 19:49

Ако верно имаш диплома с английски моля те никога не споменавай - само излагаш учителите с глупоснта си. Най-жалкото е, че си вярваш - поне стана за смях пред всички [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   19-01-14 22:25

rx
Ей големи сме Българите и английски по добре от англичните знаем и жените ни по добри от французойките.

Абе ние сме по всичко най-най, всеки път ми го припомнят това на летището тръгна ли за България.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 00:20

Не бе пич ама човека говори глупости и на всичко отгоре има наглостта да прави забележки. Глупостите, които говори се учат и в 1-месечен курс по английски, но той си държи да ги изтъква. [smilie8] Колкото до жените ни - виж ако беше казал унгарки, украинки, полякини - щях да се съглася. Ама да сравняваш българките с чифтокопитни като французойки, аре молим ти се :) С тесла издялани :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-14 00:28

Пробните снимки с една камера в магазина в 99 % от случаите нямат почти нищо общо с това, което може да се изкара от съответната камера плюс обектив, когато малко от малко им свикнеш. Защо?
Първо, като хванеш в магазина някаква камера, ако нямаш някакъв опит с конкретната марка, структурата на менютата, основните настройки, да не говорим за тънкостите, характерни за дадената марка и конкретен модел, каквото и да правиш, ще получиш почти сигурно някакви пробни снимки с отвратително качество по отношение на цвят, рязкост, шум и т.н. Още повече ако се опитваш да снимаш нещо вътре в магазина на отвратително изкуствено луминесцентно осветление.
Второ, дори и да ти позволят да излезеш с придружител пред входа на магазина и да пощракаш навън през деня на сравнително нормално осветление, пак не е сигурно какво ще получиш - защото ще снимаш на някакъв авто режим в Джипег. Където настройките за контраст, рязкост, наситеност и бял баланс са кой знае какви. В резултат обикновено ще получиш някакви пресатурирани и прешарпени снимки, които на всичко отгоре са с надут нойз редукшън. Т.е. - пълна боза като от мобилен телефон.
Трето - в никой магазин нямат на компютрите инсталиран поне един свестен RAW конвертор, за да можеш да снимаш в РОУ и след това, ако имаш поне бледа представа от "духова музика", да си конвертираш набързо снимките и да получиш що-годе реална представа за възможностите на дадената камера плюс обектив...
Или накратко - ако можеш да работиш с RAW, иди с твоя карта памет в магазина, накарай ги да ти позволят да поснимаш в RAW пред магазина, конвертирай и разгледай снимките на спокойствие в къщи и тогава решавай какво да си купиш.
Ако не може да работиш с RAW, купувай каквото и да е... Все тая.



Публикацията е редактирана (20-01-14 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-01-14 01:17

rx,
Твоята наглост очевидно не познава граници! Съжалявам, че ме принуждаваш да спамя темата, но след многократно хвърлената от теб ръкавица няма как да не реагирам! Като си толкова "отворен", хайде цитирай ме и покажи къде точно аз греша, а ти си прав! Да видим кои са тези "глупости", дето съм написал! Иначе е много лесно да се пишат нахални нападки, подполатени с обиди, при това с неправилна пунктуация и правописни грешки.

stoyan_s,
Ти къде се буташ между шамарите? Не ти ли стига, че веднъж вече ти деактивираха профила?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 01:38

С удоволствие ще ти обясня, след като се усети, след 10 поста заяждане и простотии, да попиташ човешки къде точно грешиш. Ще преведа въпроса на български за да е разбираемо
Ако ти си един производител, аз ти задавам въпроса:

- Какво произвеждаш в тая фабрика?

ти ще ми отговориш:

- Каруци.

В случая въпроса ми е неопределен по род и число. Мога да те попитам и:

- Какъв продукт произвеждаш в тая фабрика?

и ти отново ще ми отговориш:

- Каруци.(А не каруца)

В английския понеже не са екстрасенси - даже напротив - смея да твърдя, че са доста по-тъповат народ от българския, няма правило, което реципрочно да изисква от задаващия въпроса, да го съобразява с рода и числото на отговора, затуй и те си имат думичката "нещо", с която на:
- What thing do you make?
можеш съвсем спокойно да отговориш в множествено число, понеже задаващия въпроса не е наясно дали съществителното, което ще му кажеш е броимо или не.

Забележката ти за "A vacuum cleaner" също е грешна защото никога не можеш да кажеш за фирма, че произвежда прахосмукачка освен ако не си някакъв бутиков раздел на Miele, който ще произведе една единствена прахосмукачка.

И все пак, да се върнем на фотографията, понеже явно английския предизвиква раздори тук - извода е, че ако сони правеха прахосмукачки, те нямаше да смучат! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-01-14 02:53

rx,
За съжаление не си прав. Прилагаш българска логика към чужд език, което е недопустимо. В работническите квартали на Лондон грешката в твоя виц може и да не направи впечатление, но те не са критерий.
Да ти припомня какво си написал:
- What's the only thing that wouldn't SUCK if Sony made it?
- Vacuum cleaners!

"Vacuum cleaners!" е безглаголно изречение - кратък вариант на пълното изречение, което в случая би било "The only thing is vacuum cleaners!". Знаеш, надявам се, че това е неправилно заради съгласуването по число. Тези, за които английският език е майчин, са особено чувствителни към подобен род грешки заради особеностите на родния им език. Една от тези особености е липсата на граматикализиран индикатор за число във всички глаголни форми, с изключение на сегашно просто време, но дори и там парадигмата е непълна - индикаторът се появява само в трето лице, единствено число. Тази неопределеност на категорията "число" в повечето глаголни форми изисква съответното съгласуване - най-паче в частния случай, когато се използват безглаголни изречения.
Напълно ще те разбера, ако горните обяснения те оставят в недоумение. Това са тънкости на езика, които не се учат дори в 9-месечните курсове, камо ли едномесечните. Ако след тази безплатна езикова консултация твоята реакция е пак "пълни глупости", това ще означава само едно - че не само не знаеш добре английски, но и нямаш никакво желание да научиш нещо повече!
Бъди здрав!



Публикацията е редактирана (20-01-14 02:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 03:11

Не мисля, че си прав, но логиката ти е добра, затуй още утре ще подлъжа един от клиентите си който е лондончанин(ама не от тези чистокръвните англичани с фамилия Хюсеин) да видя какво ще отговори. Дотогава приемам, че аз съм в грешка [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »