Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Milov72   
Дата:   16-01-14 22:04

Здравейте!
Нов съм в сайта и малко се "напълних" с информация и имам нужда от съдействие, надявам се да ми помогнете.
До сега съм снимал с цифров апарат с размерите на DSLR (грубо казано :) ), и искам да премина на по-високо ниво, искам да съм малко по-свободен в снимките...

Като за първи DSLR се двоумя м/у:
1. http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000331.html

2. http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000414.html


Днес гледах и двата апарата в един от маркетите, но не успях да снимам много, защото не бяха заредени. Канона по-добре ми пасва в ръката, Никон-а ми се струва по-малък в дясната ръка. В горните две оферти /по-конкретно за обективите/ аз разбирам следното:
Канон - 2 обектива, от които само единия е със стабилизация, другия е Сигма.
Никон - 2 обектива, и двата със стабилизация, и двата са на Никон, по-малък зуум.

И двата апарата ли нямат стабилизация в тялото?
Трябва ли да търся обективи със стабилизация?

Какво бихте ми препоръчали вие?


Благодаря ви, за отделеното време!

Поздрави,
Миланов

П.П.: Моля, екипа на сайта да премести темата, ако не е на правилното място. Извинявам се.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   16-01-14 22:41

Не знам знаеш ли или не, но на канон не можеш да сложиш никон обективи както и обратното или поне АФ няма да работи и някои други важни подробности. Та... не избирай така както избираш в момента, избери обективите които искаш да си купиш в последствие и си купи тяло от нея система.

99% после ще съжаляваш за сегашния си избор, но всичко е въпрос на късмет.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Milov72   
Дата:   16-01-14 23:25

Благодаря за мнението.
Как да избера обективи, като не съм работил с такъв апарат и нямам представа, кои обективи ще са ми нужни?

Аз реших, че в този ценови диапазон тези 2 апарата са най-удачни, или?
Говоря конкретно за тях, защото имат по 2 обектива към тялото.

Какво е мнението ви за телата и обективите към тях?



Публикацията е редактирана (16-01-14 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   16-01-14 23:35

Свободата за която говорите идва с обективите различни от тези с които апарата идва. Реално, ако сте ползвали до момента ултразуум апарат дори ДСЛР-а с двата кит обектива ще ви е ограничаващ. Най-добре идете в магазина без пари(за да не се подхлъзнете и да си купите нещо) и една карта памет, накарайте ги да ви дадат двата и да поснимате. Пробвайте ги и си решете кое ви харесва повече.

Като цяло в ниския клас никон има най-богат избор обективи и на съвсем прилични пари също така.
После са сони.
После са пентакс и накрая канон.

Отделно, може да се окаже по-удобно за вас безогледална камера... пробвайте и тях.

Щом имате ограничение и говорите за свобода, значи трябва вече да знаете какво ви ограничава и как да го постигнете с новата покупка.

След всичкото пробване среща обратно тук за впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: belone   
Дата:   16-01-14 23:41

Ако избора се свежда до тези двата, вземай втория [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   16-01-14 23:43

Най-добрият съвет ще дойде от мен и е много елементарен- който апарат ти лежи най-добре в ръката и те кефи на усет повече него избери и няма да съжаляваш.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Milov72   
Дата:   16-01-14 23:58

Simbon4o, ограничава ме това, че не всеки път фокусира сегашния ми апарат това, което искам или не се случва точно така както искам. Sony H50 е сегашния.

belone, приемам и други предложения в този ценови диапазон.

Mogila, и в този избор се двоумя, и двата са удобни, копчетата на Никон-а ми допадат повече, Канона ми е малко по-удобен на захват...

И двата модела имат стабилизация на китовия обектив.
Стабилизацията на 2рия обектив на Никон ме дърпа повече към него. От друга страна по-големия зуум /без стабилизация/ на 2рия обектив на Канон пък ме съблазнява. Освен по външен вид не мога да определя кой апарат ще ми е по-удобен, защото с 10 минути работа в магазина е нищо.

Бихте ли ми разяснили относно стабилизацията на обективите?

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: kioto   
Дата:   17-01-14 00:11

Отиди в магазина с карта памет и направи едни и същи снимки с двата фотоапарата по няколко зададени от теб критерия,след това можеш да си разгледаш снимките у дома и да прецениш кой фотоапарат по добре ти се получава нещата!
Щом имаш малко опит значи можеш да прецениш това което търсиш!
Успех с покупката!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   17-01-14 00:24

Не знам знаеш ли или не, но на канон не можеш да сложиш никон обективи както и обратното или поне АФ няма да работи и някои други важни подробности.




Това НИКАК не е вярно - точно на канон можеш да сложиш никонски обектив с обикновен преходник. Разбира се, ще работи в ръчен режим. Обратното обаче е невъзможно [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   17-01-14 01:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: stown   
Дата:   17-01-14 01:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-01-14 02:57

Канон и Никон не се представят добре в ниския клас. Посочените тела са с тъмни, "тунелни" визьори (Canon 600D погрешно е описан с пентапризмен визьор), калпави автофокусни системи, компромисни експонометрични възможности, орязани видео режими и т.н.
Предлагам да видиш това предложение:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280507000170.html

и това ревю:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a58/sony-a58A.HTM

В края на ревюто има директно сравнение между Sony A58, Canon 700D и Nikon D3200 - струва си да се прочете.
Ето някои от предимствата на Sony A58:
- 20 МП Exmor сензор с много ниски нива на шум.
- OLED електронен визьор с висока резолюция. Виждаш всички менюта и настройки, хистограма в реално време, дигитален нивелир, превю на снимките и т.н.
- 15-точкова АФ система с 3 кръстосани точки.
- 1200-точкова експономерия чрез основния сензор.
- Видео с 50i/25p FullHD запис и фазов фокус в автоматичен режим.
- Вграден стерео микрофон. Вход за външен микрофон.
- Вграден автофокусен мотор в тялото - съвместимост с всички обективи, включително автофокусните обективи на Минолта, произведени от 1985 г. насам.
- 5 к/с серийна снимка при пълна резолюция, 8 к/с в кроп режим.
- Вградена стабилизация в тялото - няма нужда от стабилизирани обективи.
Разбира се, Sony A58 е тяло от нисък клас и има недостатъци, но компромисите са добре балансирани, а функционалността му няма да разочарова дори напредналите фотолюбители.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: stown   
Дата:   17-01-14 03:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 09:48

Ако вземеш канона няма какво да те подразни в него. Ако вземеш никона има някаква вероятност да те подразнят цветовете. На мен са ми много неприятни. Но аз пробвах Никон след като пробвах Сони. След Сони каквото и да пипне човек, няма да му допаднат цветове...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: milov72   
Дата:   17-01-14 10:05

Везните ми накланят повече към Канон, и може би ще е той. Притеснява ме само обектива /2рия/, че няма стабилизация. Разглеждах снимки правени от двата апарата, и като цветове Канон ми се струват по наситени, на Никона ми бледнеят/сухи/ малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 10:13

И да разглеждаш снимки все тая. Всеки, който е качвал е обработвал по различен начин и снимал с различни обективи.
Не се притеснявай, че единия обектив няма стабилизация. След време ще ги продадеш и двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: enis   
Дата:   17-01-14 10:18

Аз ще дам един малко по-различен съвет: ако има фотографи около тебе или хора с техника, която би могъл да използваш-избери тяхната марка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   17-01-14 10:37

enis[smilie24]

Иначе, никон имат по-добър фокус. 600д е много куц в това отношение, както и всичко модели до 70д.
Канон сглобяват в китай не япония, никон в тайланд обаче няма никакво значение понеже все едни боклуци излизат.

Щом до сега се е снимало с Н50 сони значи сега ще има много по-големи проблеми с фокуса понеже при Н50 почти всичко е на фокус винаги, а при ДСЛР-ите с по-голяма матрица и обективи има дефокусиран фон. Това са едни нови хоризонти пълни с разочарования :).

А58 - както и всички останали А-та с огледало шуми повече от канони и никони понеже снима през огледалото си, за разлика от канони и никони.

Цветовете - това е нещо, което се настройва на вкус на всички апарати, да се избира по това е тотална грешка.

Обясних ти вече да не избираш по тези обективи, съвсем скоро ще разбереш че нито покриват обхвата на Н50 нито са толкова яки и ще искаш да ги смениш вероятно. Избирай система от обективи, които можеш да си купиш после.

Примерно канон няма 35мм светъл обектив за малко пари свестен.
Няма и 50мм светлосилен за малко пари свестен. Вероятно е да ти се приискат такива и ще се наложи да се бръкеш повече пари.

Имам комшия, който си купи 600Д с два китака ей така. Аз го пратих за СХ260 турбосапунерка и той се връща доволен че хванал промоция.
След това се почна, не фокусира вкъщи, не фокусира на сватбата, много шумни снимките, ... 600Д се справя най-зле от ценовите си алтернативи на пазара в момента и не бих го препоръчал.

Моят съвет е, ако ще се снима за кеф дори да не е ДСЛР. Има достатъчно алтернативи безогледални, които дават предимства пред ДСЛР-ите когато става дума за любителско снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Daniel_P   
Дата:   17-01-14 15:43

Погледни Д5200 + 18-105 около 1500лв . По добре с това тяло и този обектив, докато му свикнеш и се по научиш. А после можеш да продадеш обктива, и да си купиш още по добри според джоба и целите ти. Д5200 е и малко по голям от3200 и по удобен в реката! Успех [shtrak] [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Petkow   
Дата:   17-01-14 16:23

Най-добрия съвет който мога да ти дам е да снимаш и с 2та ако имаш приятели и да да си купиш системата която имат приятели около тебе, ще разбереш за в бъдеще защо.
3200 Не е лош нито д600 чесно казано ако трябва да си ги купя бих ги взел от базара :)))
Никорския 18-55 няма равен тука мога да ти гарантирам тествал съм и 2те страни
55-200 е чудесен ако можеш да го използваш алтернативата на сигма - нямам опит с този зум но е сигма т.е. 3та страна.
Каквото и да ми говорят производствените стъкла на компаниите закачени на техните тела снимат най-добре особено в ниските класове камери.

За да не те дразнят цветовете мини ги на чб :) Единия ще ти снима червено другия жълто :)))))))))))) Шегувам се цветовите корекции винаги може да ги направиш каквито са ти по вкуса през Роу конверторите.

Аз лично бих взел 3200 даже 3300 (заради ЛПФ) , но съм пристрастен :)))

Колкото и да ги говорят колко са хубави минолтите, там ще ти излезе всичко соленко накрая. Щот се опитват да бъдат епъл :)

Отговора на въпроса за зума е "Какво ще снимаш", а не кой да избера от тия 2та.



Публикацията е редактирана (17-01-14 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   17-01-14 16:56

Аз бих посъветвал да е 5100, не за друго ами 3ххх серията има някои нарочно окастрени неща и 24мп са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   17-01-14 17:04

До Petkow

Ако ми преведеш това на разбираен език, ще съм ти много благодарен:
(Колкото и да ги говорят колко са хубави минолтите, там ще ти излезе всичко соленко накрая. )

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Petkow   
Дата:   17-01-14 17:09

Веднага - скъпи са :) Човека иска бюджетно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   17-01-14 17:18

Не съм убеден че са скъпи ако заложи на миолти от базара
Скъпа е ако иска Минолта 85мм 1.4 или сони 135мм 1.8
Ефтина е ако иска Минолта 70-210 Ф4 която ценово Никон и Канон не могат да е бият като цена/качество
При 50мм мисля че на всички цените са почти еднкви.

Ако иска да ползва ръчнофокусни обективи с Сони А58 и Нексовете това е много опростено.

При Канон и Никон не знам как седи въпроса с потвърждението на фокуса с ръчнофокусни обективи.



Публикацията е редактирана (17-01-14 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 17:30

Автор: Petkow
Дата: 17-01-14 17:09

Веднага - скъпи са :) Човека иска бюджетно решение.

Брутална глупост[smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »