Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   18-01-14 04:17

При Канон получаваш това, за което плащаш..винаги[cool]
Полу и про телата са надеждни инструменти, изчистени функции а картинката...е снималите на филм няма как да предпочетат друга марка пред Канон, като тук визирам широкопотребяващите се марки.
Широка гама обективи, L-ките са изключително добри и надеждни.
Търпят обаче една жестока критика ..отказаха се от Eye контрола на фокуса...а беше толкова бърза система за селекция на автофокусна точка[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 05:37

piknik,
Аз май се обосновах, за разлика от теб.
Повтарям, пък дано чуеш: не съм "Сони Фанатик"! Ама ти май си глътнал канонската кукичка, барабар с плувката - нищо че снимаш със сапунерка!

PhotoBo,
Нещо си се объркал! Дигитално тяло на Канон с вграден автофокусен мотор не съществува! Апропо, няма и лентово канонско тяло с тази "екстра". От 1987 г. насам самото наименование на маунта е "EF", което означава "Elecro-Focus". За управлението на бленда и фокус Канон разчитат единствено на микромотори в обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 06:13

falcon,
"При Канон получаваш това, за което плащаш..винаги[cool]"
- Особено ако се имат предвид надутите цени на Канон България и прекрасният им гаранциионен сервиз! Няма такава брадва! Да не съм я изпитвал на собствен гръб, да не знам!

"... а картинката...е снималите на филм няма как да предпочетат друга марка пред Канон, като тук визирам широкопотребяващите се марки."
- Е, аз съм снимал 30-ина години на лента, ама НЕ предпочитам Канон. И к'во с'я?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 06:19

Един селянин(съсед на село, който се обижда, сигурно има защо) също кара Лада от има-няма 30-години и е много доволен и не си купува по-нова кола. Значи тряя да е ебаси якия шофьор.

Колко пъти си стъпвал в сервиз на Канон? 0? Значи познах. Не мога да разбера защо някои хора когато виждат, че нямат нищо общо с дадена тема държат да се изсерат в нея. И когато им кажеш, че безразборното изсиране в теми е глупаво, зорлем се напъват, за да се одрискат съвсем. Разбрахме, че снимаш със неземното скюни(sqny), отвори тема "защо избрак скюни" и го хвали там!

Страхотна марка е скюни - ум да ти зайде - отваряш файла и хистограмата прелива през втория монитор на бюрото от изгорели цветове [smilie18]

П.П. Точно скюниджия да ми говори за надути цени на марката - не, мерси! [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-01-14 06:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 06:59

rx,
Нещо си се объркал, ама ти е простено - нали си млад и зелен!
Апропо, да вярваш, че знаеш къде съм стъпвал и къде - не, е изключително глупаво и наивно! Същото се отнася за увереността ти, че си снимал с Канон повече от мен, та си позволяваш менторстваш! Аман от самомнителни хлапетии!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 07:17

Пич, не на всеки му трябват 30 години за да се усети откъде изгрява слънцето. Още повече, не всички се усещат, явно. Радвам се, че тебе Скюни ти харесва и ти е достатъчно ама айде снимай си и не се опитвай да даваш наклон в чужд панталон.

И най-важното - откъде реши, че си прав и още повече - пример за подражание едва ли не, че менторстваш тука?!

Изобщо, забелязвам някакво особено присъствие на дебилно поведение в този форум, и което е по-срамно - поведението обикновено е от хора, които уж би трябвало да са хептен улегнали и културни, еле па фотографи и артистични личности. Но то нивото на изкуството в България явно си дава плодовете - яко комунизъм, чалга и гранясали пържени картофки.



Публикацията е редактирана (18-01-14 07:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: lorddemonic   
Дата:   18-01-14 07:53

Защо канон? Ами харесват ми... като аматьор нямаш уменията да изтискам една система до максимум, разликите в непрофесионалния клас (2 и 3 цифрени) на канон и другите марки се размиват. Двуцифрените канони дори без грип са ми супер удобни, трицифрените със.... сравнявам ги с никон серии 3000 и 5000 , сони алфите...
Заради трудното намиране на обективи , няма изобщо да засягам другите марки освен тези трите.
Повечето ми познати са с канон... обективи менкане , опит ... безценно. Един от хората на чиито снимки се кефя снима с 1д серията последно с м4 + 400 2.8 + екстендърите .... кеф голям за окото вади таи комбинация...
Пи лесно се намират уроци за канон... било това техники ... обработка на рау файла... ето примерно софтуера дпп с канонския апарат за аматьор е чудесен и елементарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: localhost   
Дата:   18-01-14 09:00

Първият ми апарат беше Канон от ефтините модели. Но с времето се натрупаха обективи и автоматично си останах на тази система. Иначе големите разлики между Канон и другите марки са две:
85 1.2
70-200 2.8

:)

Просто голямо разнообразие от качествени обективи.

Бахти кво съм писал :)



Публикацията е редактирана (18-01-14 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   18-01-14 09:02

chrisnoch, марката няма нищо общо с дистрибуторите[smile]
За филма имах друго предвид, ако предпочиташ други марки, вероятно просто предпочиташ по-коригираните изображения, спрямо филма. По отношение на натуралност на цветопредаването и балансираната динамика на изображението Канон просто са по-близо до филма.

Друг въпрос е ако включим и различните жанрове, да вземем например уйлдлайфа и спортните фоторепортери, а да не забравяме и папараците...та тогава се усещат най-осезаемите разлики с други марки, освен с Никон, но там е въпрос повече на перфекционизъм и най-вече картинка.



Публикацията е редактирана (18-01-14 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rostoshev   
Дата:   18-01-14 09:34

20-700 2.8 ![smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 09:35

Аз избрах Канон, заради ефтините фул фреймчета втора ръка. Това е[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Evolve   
Дата:   18-01-14 09:42

Защото ми харесва качеството на изображението пред това на Никон,много снимки изгледах докато направя своя избор <3 [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-01-14 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Digitalgab   
Дата:   18-01-14 10:08


http://i33.photobucket.com/albums/d82/podakuni/Test_Cameras/Fujifilm_X-S1/Fujinon_Sony.jpg



Объектив FUJINON XA101x8.9BESM для 2/3" HD CCD камер | фокусные расстояния: 8.9-900мм f/1.7-4.7 | вес 22.9 кг | цена — около 4.500.000 рублей

Снимка: Fujifilm X-S1



Публикацията е редактирана (18-01-14 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   18-01-14 10:12

Друго за което уважавам Канон, е че има антигавра защита с цветовете[smilie18] [smilie18]
Там не можеш да направиш шаренията, която явно се налага като стандарт на изображението..при Канон всяка манипулация на цвета не може да доведе до кичозните изкривявания, защото всяка значителна манипулация на цветовете при канонята просто ги скапва[cool]
Разбираемо е според мен...фирмата си държи на името, така като отвориш нета и разглеждаш снимки с Канон на уайлдлайф например, няма опасност да видиш орел с цветове като от някоя колекция на Кристиан Диор[smilie18]



Публикацията е редактирана (18-01-14 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Digitalgab   
Дата:   18-01-14 10:19

http://www.flickr.com/photos/brdavids/3908447508/in/photostream/


Sony A200 HACCD има и цвят и отлично B&W.

Имам Никон, от любопитство, но нямам достатъчно впечатления.
Fujifilm - правят цветове, кеф ти Astia, Provia или Velvia.

Лентови Канони - никакви възражения.



Публикацията е редактирана (18-01-14 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-01-14 10:33

Вграден мотор, ефтини преходници към други байонети или резба, много обективи, сходство в ергономиката на различните модели, цветовете по дефолт са като на японските филми. Какво му трябва повече на човек?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-14 11:15

Canon- защото имам достъп до премного обективи, иначе щеше да е нещо друго. И ми харесва как Канон и Никон имат по-стари апарати като 1д сериите, и д3, които са големи, но с тях може още да се правят големи неща. Дори и с най-първите варианти.
90% от професионалистите, които познавам снимат с Канон.
Лентовия Канон- при един от профитата видях такъв, той още снима и продава кадри с него. Взех си някакъв с грип (да е жив и здрав Digitalgab, че го имаше излишен) и сега снимам. За голямо съжаление, трудно се намират вече из запада, поне в някои страни поне да проявят филм и да качат на диск, за принтиране има бол, но за старата услуга- не.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 11:41

Благодаря на отговорилите[smile] Хубава тема стана.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Gecata   
Дата:   18-01-14 12:21

Избрах Canon, защото:
- Осигурен бърз сервиз в България
- Голямо разнообразие от обективи във всички класове
- Висока и бърза ликвидност на телата от про и средния клас в базара
-Възможност за ползване на стари стъкла с преходници които потвърждават фокуса.
- Меджик лантерн (надграждане на фърмоера за снимане на видео и таймлапс) - може да се монтира само на канон.(за сега)
- Цени: само при канон и пентакс получаваш повече от колкото си платил.
- "Трицифрени тела" с про характеристики за без пари....
и защото така се случи ....[smilie3]
А... и защото напълно съзнавам , че вината за кофти снимките ми си е чисто моя, а не на марката техника , която използвам.



Публикацията е редактирана (18-01-14 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-14 12:21

За Канон добро или нищо.



Публикацията е редактирана (18-01-14 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: m57d30   
Дата:   18-01-14 12:32

Аз се чудех известно време между Canon 60D и Nikon D300

Взех Никон-а, защо ?

- по-голям сензор
- повече ефективно ISO
- по-добра ергономия
- вграден мотор в тялото
- повече автофокусни точки
- магнезиево тяло с weather sealing

Малко ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: tonevjr   
Дата:   18-01-14 12:44

Минах от Олимпус към Канон заради първото 5д(мисля няма нужда да обяснявам каква икона е този апарат) като излезна...достави ми сигурно най-големият кеф, който човек може да получи от една покупка![smilie6]
Тогава Канон бях и някак си доста напредничеви....ама последно време нещо ми се струват честно казано мързеливи...чаках 6-7 години да изкарат апарата ми мечта и миналта година пак си купих 5д и пак ми достави неуписуемо задоволство да снимам с толкова завършен продукт. Не смених марката само и единствено заради един обектив 135 ф2 [smitten] Та това май са истинските причини, не някакво аналитично задълбочаване по характеристики на хартия. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: houngan   
Дата:   18-01-14 12:50

В няколко поста от различни хора се среща думата "ЕФТИНИ", продайте апаратите и ходете на уроци [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-01-14 12:51


http://farm3.staticflickr.com/2467/3802665749_0181f7d5f6_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: imitev   
Дата:   18-01-14 12:52


Точно при сравнение канон-никон да изтъкваш вградения мотор в тялото като предимство е леко странно...

12 mpix срещу 18 mpix при канона

Видео няма д300

Въртящ дисплей при канона

Зависи от гледната точка нали?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »