Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   18-01-14 12:49

Автор: milov72
Дата: 17-01-14 22:34

Аз мисля да се насоча към Канон Д600. В магазина както и да снимам, с който и да снимам разликите не са фрапиращи. Снимките на Никон винаги ми излизат по студени от на Канон... утре ще снимам с един Никон 5100 на познат да видим как е с него.

Най-вероятно ще е Канон, но го намирам в два магазина с два различни комплекта:
1. 2 обектива 18-55 Канон II със стабилизатор, Сигма 70-300 без стабилизатор.
2. 2 обектива 18-55 Канон III, Канон 75-300 III, и двата без стабилизатор.


Както ти казах, настройки има във всяка камера за цветовете как да ти излизат. Обаче аф не можеш да го оправиш на 600д по никакъв начин.
Комплектите, които си гледал са за изчистване на количествата от непродаващи се стоки. Нестабилизираните обективи на канон(китаци говорим) са въжможно най-лошите оптически китаци за ДСЛР, дори едно време на 10мп матрици бяха много зле, сега на 18мп... нямам думи. Обектив над 100мм без стабилизация е гаранция за размазани снимки. Сигма 70-300 АРО е много хубава, но да я сложиш на пентакс К50 или К30 да кажем, там ще си има стабилизация.
Между другото пентаксите като тела са един клас над канон 600д.
Канон 75-300 е мнооооого слаб оптически обетив.

Снимайки сега в магазина виждаш какво прави апарата сам, после като напреднеш и искаш да изстискаш повече канона няма нищо за изстискване, за да получиш някои интересни функции ще трябва да му инсталираш допълнителни хак софтуери от които ще бави и забива, дори без тях може често да виждаш съобщения от сорта err99 и други :) дори скъпите им марк апарати го правят...

Ако решиш да си купиш после обективи различни от китаците за по-малко пари канон не предлага нищо освен китаците, има стари разработки, които и втора ръка вървят по доста пари и остава скъпата L серия.

Канон си заслужава само, ако имаш много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   18-01-14 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 13:22

Може да се обяснява но не и да се обиждат другите марки, съседа ми е с Пентакс други двама приятели са с Никони, никога не сме се дразнели.

А Сони е най-изгодно ако живееш извън България заради старите Минолта обективи които вече намаляват за съжаление.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 14:12

simbon4o от вчера ти чета постовете и направо ме изумяваш...

"Както ти казах, настройки има във всяка камера за цветовете как да ти излизат. "

Мерси за тези настройки. Предпочитам си хубави цветове, с настройки и фотошопи много трудно се оправят.

"Обектив над 100мм без стабилизация е гаранция за размазани снимки. "

Пълна глупост.

"Сигма 70-300 АРО е много хубава"

Един от най-гадните обективи, които съм пробвал.

"Снимайки сега в магазина виждаш какво прави апарата сам, после като напреднеш и искаш да изстискаш повече канона няма нищо за изстискване, за да получиш някои интересни функции ще трябва да му инсталираш допълнителни хак софтуери от които ще бави и забива, дори без тях може често да виждаш съобщения от сорта err99 и други :) дори скъпите им марк апарати го правят... "

Това е брутална глупост, която няма как да я коментирам просто.

"Ако решиш да си купиш после обективи различни от китаците за по-малко пари канон не предлага нищо освен китаците, има стари разработки, които и втора ръка вървят по доста пари и остава скъпата L серия.

Канон си заслужава само, ако имаш много пари.

"

И тук глупости. Изобщо не са скъпи Л стъклата. Някои от тях са на много приемливи цени, а качеството е супер!



Публикацията е редактирана (18-01-14 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-14 14:50

Най-добре да се вземе Канон или Никон само със стабилизиран китов обектив. За телеобективите, и към двете предложения нещата са зле.
Съвсем ясно е, че авторът на темата иска да покрие повечко мм, което не е грешка, но с тези варианти- не. Само китов, да се понаучат нещата, да се посъберат пари и т.н.
Разделенията са следните при двете предложения:
600Д- по-малко мегапиксели, повече възможности за екстри (magic lantern), малко по-скъпи обективи за в бъдеще.
Според мен най-добре да е с 18-55 STM. Въпреки че е скъп китов е най-добрия 18-55 за момента. Има и подобренията за видео, което рано или късно може да е плюс.
Д3200- повечко мегапиксели, по-изчанчена картина като цвят и т.н., по-евтини обективи за в бъдеще. Тук може да се поизчака да излезе Д3300, и така ще му падне цената.Пък и китовия към 3300 може да се продава отделно, което е добро предложение.
За други марки- вече има спецове, които са се изказали...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   18-01-14 15:19

Mogila освен да напишеш, че всичко което съм написал е глупости друго не видях. Нещо нищо не каза май [smilie5]

Пак за никоните- 5ххх серията е за предпочитане!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 15:25

Е какво да отговоря примерно на "Обектив над 100мм без стабилизация е гаранция за размазани снимки. "? То такива бисери много рядко се срещат.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: nevermess   
Дата:   18-01-14 16:34

"на вкус и цвет товарищей нет". От изброените апарати Никон-а дава по-реални цветове(за мене). Не по-хубави, а по-реални. "Хубави" цветове мога да докарам от всеки апарат, виж реални такива е много по-трудно.
Ако мислиш да се развиваш и след време да инвестираш в по-хубави тела определено Никон или Канон, имат и евтини ФФ апарати вече.
Ако ще купуваш само 2-3 обектива и ще снимаш за кеф то определено предложението на BotsRevenge Оли ЕРМ-2 с две ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 16:41

nevermess добре каза (за мене). А за мен никонските не са реални. То е и с какво е свикнал човек. На Сони са най-реални с всякакви обективи, нямащи нужда от корекции. На Канон с хубави обективи са доста добри. На Никон не мога да ги гледам в някои случаи. В други ми харесват, но не са реални. (За мене) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: nevermess   
Дата:   19-01-14 00:04

Mogila дори и при един и същ производител различните тела имат различно цветопредаване. Аз също си щракам с един Сони Некс 6 и сравнявайки го с Никон D5100 мога да кажа, че да снимките на Некса изглежат много по-ярки, сатурирани абе красота.
Това продължи докато правейки един портрет с некса не осъзнах, че не мога да докарам реалните цветове/нюанси, които виждам.
Зтова за мене продължавам да смятам, че Никон (5100,3100,7000)все тела с които съм снимал, имат по-точно цветопредаване от да речем Сони Некс 6. Забележи не по-красиво/въздействащо, а по-точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   19-01-14 00:32

Mogila
Човека може да иска да снима от ръка не само по обяд. Фактите са следните повечето хора имат нужда от скорост 1/250-1/320 за снимка със 100мм обектив за без размазване(формилата май беше мм-те по 3), за пълна острота не говорим. Иначе много ясно че хората ще се познаят по снимката и на 1/50 да снимаш но идеята е да е рязко изображението. Та понеже смяташ за глупост това което написах айде пробвай се да снимаш на 300мм на скорост по-бавна от 1/320 примерно без стабилизация че и на тази. Преди да препоръчвате нестабилизирани зумове мислете малко.

И освен това, човек който снима и оставя апарата да му върши работата си е пълен любител за мен. Пък да не иска даже да пипне менютата и да накара апарата да снима както той иска - това не знам как да го нарека. И винаги ми е много смешно като кажат канонци какви цветове вадели...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   19-01-14 00:42

Чакай сега, нали казваш че формулата била милиметрита по 3? Защо да снимам на 300мм на скорост под 1/320? По твоята формула трябва да снимам на 1/900? Я оправи малко формулите. Аз съм чувал за 1/милиметрите. Тази формула гледам да спазвам и проблеми нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   19-01-14 05:09

Днес се смях на глас със съквартиранта от сърце, човека от който купих един тамрон преди 1 година идва да си го откупи отново. Човекът имаше Сони Алфа А57 и го продаде , за една година смени на Никон Д7100 и утре идва да си откупи стария тамрон 90мм 2.8 макро защото не можел да гледа повече никона и си купил Сони Алфа А77.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-01-14 15:59

Такова е положението, Seifi!
Който е ползвал Сони, трудно ще приеме недомислиците на другите марки!

rx,
"Я обясни сега на незнаещите как се членува неопределително множествено число на английски?! Това ще да е някакъв нов - сониджийски английски :))) Много са ми забавни хора, в които едновременно е вплетено невежество и увереност [smilie18] [smilie18]"
"Невежство" и "увереност" са ключовите думи в този случай, но те се отнасят за теб, в съчетание с нахалство!
В английския език няма неопределителен член за множествено число. Не знам защо повдигаш този въпрос - той няма нищо общо! Твоята грешка в нескопосания виц за Сони е в съгласуването по число. Явно познанията ти по английски са недостатъчни, за да я схванеш! Мога да ти предложа езикова консултация с пълен морфологичен и синтактичен анализ, но ще трябва да си платиш.
Апропо, не е зле да си подбираш по-добре опонентите! Глупаво е да спориш с хора, които имат академично образование по английски - просто защото ти не си на тяхното ниво!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-01-14 16:35

Голям цирк [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: stoyan_s   
Дата:   19-01-14 19:36

И главните циркаджии са сони феновете [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-01-14 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   19-01-14 19:49

Ако верно имаш диплома с английски моля те никога не споменавай - само излагаш учителите с глупоснта си. Най-жалкото е, че си вярваш - поне стана за смях пред всички [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   19-01-14 22:25

rx
Ей големи сме Българите и английски по добре от англичните знаем и жените ни по добри от французойките.

Абе ние сме по всичко най-най, всеки път ми го припомнят това на летището тръгна ли за България.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 00:20

Не бе пич ама човека говори глупости и на всичко отгоре има наглостта да прави забележки. Глупостите, които говори се учат и в 1-месечен курс по английски, но той си държи да ги изтъква. [smilie8] Колкото до жените ни - виж ако беше казал унгарки, украинки, полякини - щях да се съглася. Ама да сравняваш българките с чифтокопитни като французойки, аре молим ти се :) С тесла издялани :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-14 00:28

Пробните снимки с една камера в магазина в 99 % от случаите нямат почти нищо общо с това, което може да се изкара от съответната камера плюс обектив, когато малко от малко им свикнеш. Защо?
Първо, като хванеш в магазина някаква камера, ако нямаш някакъв опит с конкретната марка, структурата на менютата, основните настройки, да не говорим за тънкостите, характерни за дадената марка и конкретен модел, каквото и да правиш, ще получиш почти сигурно някакви пробни снимки с отвратително качество по отношение на цвят, рязкост, шум и т.н. Още повече ако се опитваш да снимаш нещо вътре в магазина на отвратително изкуствено луминесцентно осветление.
Второ, дори и да ти позволят да излезеш с придружител пред входа на магазина и да пощракаш навън през деня на сравнително нормално осветление, пак не е сигурно какво ще получиш - защото ще снимаш на някакъв авто режим в Джипег. Където настройките за контраст, рязкост, наситеност и бял баланс са кой знае какви. В резултат обикновено ще получиш някакви пресатурирани и прешарпени снимки, които на всичко отгоре са с надут нойз редукшън. Т.е. - пълна боза като от мобилен телефон.
Трето - в никой магазин нямат на компютрите инсталиран поне един свестен RAW конвертор, за да можеш да снимаш в РОУ и след това, ако имаш поне бледа представа от "духова музика", да си конвертираш набързо снимките и да получиш що-годе реална представа за възможностите на дадената камера плюс обектив...
Или накратко - ако можеш да работиш с RAW, иди с твоя карта памет в магазина, накарай ги да ти позволят да поснимаш в RAW пред магазина, конвертирай и разгледай снимките на спокойствие в къщи и тогава решавай какво да си купиш.
Ако не може да работиш с RAW, купувай каквото и да е... Все тая.



Публикацията е редактирана (20-01-14 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-01-14 01:17

rx,
Твоята наглост очевидно не познава граници! Съжалявам, че ме принуждаваш да спамя темата, но след многократно хвърлената от теб ръкавица няма как да не реагирам! Като си толкова "отворен", хайде цитирай ме и покажи къде точно аз греша, а ти си прав! Да видим кои са тези "глупости", дето съм написал! Иначе е много лесно да се пишат нахални нападки, подполатени с обиди, при това с неправилна пунктуация и правописни грешки.

stoyan_s,
Ти къде се буташ между шамарите? Не ти ли стига, че веднъж вече ти деактивираха профила?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 01:38

С удоволствие ще ти обясня, след като се усети, след 10 поста заяждане и простотии, да попиташ човешки къде точно грешиш. Ще преведа въпроса на български за да е разбираемо
Ако ти си един производител, аз ти задавам въпроса:

- Какво произвеждаш в тая фабрика?

ти ще ми отговориш:

- Каруци.

В случая въпроса ми е неопределен по род и число. Мога да те попитам и:

- Какъв продукт произвеждаш в тая фабрика?

и ти отново ще ми отговориш:

- Каруци.(А не каруца)

В английския понеже не са екстрасенси - даже напротив - смея да твърдя, че са доста по-тъповат народ от българския, няма правило, което реципрочно да изисква от задаващия въпроса, да го съобразява с рода и числото на отговора, затуй и те си имат думичката "нещо", с която на:
- What thing do you make?
можеш съвсем спокойно да отговориш в множествено число, понеже задаващия въпроса не е наясно дали съществителното, което ще му кажеш е броимо или не.

Забележката ти за "A vacuum cleaner" също е грешна защото никога не можеш да кажеш за фирма, че произвежда прахосмукачка освен ако не си някакъв бутиков раздел на Miele, който ще произведе една единствена прахосмукачка.

И все пак, да се върнем на фотографията, понеже явно английския предизвиква раздори тук - извода е, че ако сони правеха прахосмукачки, те нямаше да смучат! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-01-14 02:53

rx,
За съжаление не си прав. Прилагаш българска логика към чужд език, което е недопустимо. В работническите квартали на Лондон грешката в твоя виц може и да не направи впечатление, но те не са критерий.
Да ти припомня какво си написал:
- What's the only thing that wouldn't SUCK if Sony made it?
- Vacuum cleaners!

"Vacuum cleaners!" е безглаголно изречение - кратък вариант на пълното изречение, което в случая би било "The only thing is vacuum cleaners!". Знаеш, надявам се, че това е неправилно заради съгласуването по число. Тези, за които английският език е майчин, са особено чувствителни към подобен род грешки заради особеностите на родния им език. Една от тези особености е липсата на граматикализиран индикатор за число във всички глаголни форми, с изключение на сегашно просто време, но дори и там парадигмата е непълна - индикаторът се появява само в трето лице, единствено число. Тази неопределеност на категорията "число" в повечето глаголни форми изисква съответното съгласуване - най-паче в частния случай, когато се използват безглаголни изречения.
Напълно ще те разбера, ако горните обяснения те оставят в недоумение. Това са тънкости на езика, които не се учат дори в 9-месечните курсове, камо ли едномесечните. Ако след тази безплатна езикова консултация твоята реакция е пак "пълни глупости", това ще означава само едно - че не само не знаеш добре английски, но и нямаш никакво желание да научиш нещо повече!
Бъди здрав!



Публикацията е редактирана (20-01-14 02:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 03:11

Не мисля, че си прав, но логиката ти е добра, затуй още утре ще подлъжа един от клиентите си който е лондончанин(ама не от тези чистокръвните англичани с фамилия Хюсеин) да видя какво ще отговори. Дотогава приемам, че аз съм в грешка [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »