Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Смяна на техника
Автор: Vasilaki   
Дата:   16-01-14 18:32

Здравейте,

Любител фотограф съм, снимам предимно с Никон д 3100, но мисля да сменя с нещо от по горна класа, по конкретно нещо професионално. Някой който познава качествената техника нека сподели, какво бих могъл да придобия да речем до 7000 лв (тяло) ?

Благодаря предварително.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: Нели   
Дата:   16-01-14 18:36

D7100 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: kvakioh   
Дата:   16-01-14 18:41

7000 или 700лв? Защото май много са.
Иначе, професионалната техника се определя от самият потребител.
За тяло за 7000лв се сещам за Д800Е, Д4 няма да може. И ще останат някакви за нещо повече.
Телата са консуматив, по-добре ако наистина са 7000лв да се вложат в качествени обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: jey6   
Дата:   16-01-14 18:41

d4 втора ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: victory13   
Дата:   16-01-14 18:42

при 7к дето се чудя какво никонско да им пришия новия крал на мрака е с голяма преднина [cool]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: baron_barbaron   
Дата:   16-01-14 18:49

"Професионална" е малко условна класификация.. За един застраховател и сапунерката е про... Добре е да уточниш и целта на занятието. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: BoneFletcher   
Дата:   16-01-14 18:53

Вземи си едно нексче, да ти е леко, обектив си избери: 16, 18-55 и/или някой от по-дългите, а останалите пари ги дай за пътешествие.

Ей т'ва ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   16-01-14 18:54

Покажи какво си снимал преди това

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: Vasilaki   
Дата:   16-01-14 20:59


баби-играят-с-теб написа:

> Покажи какво си снимал преди това

Тук съм качил някои мои снимки, можеш да видиш.

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=39723&AlbumId=139715

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: Vasilaki   
Дата:   16-01-14 21:02

Интересни предложенията, сега имам горе-долу някаква насока.

Благодаря за отговорите! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: io_bs   
Дата:   16-01-14 21:57

Това би било доста голям скок, от Д3100 на Д4 или Д800. Какво те ограничава в сегашното тяло?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: Vasilaki   
Дата:   16-01-14 23:05

Никона го продадох, все още избирам, не съм решил че ще бъдат точно тези два модела, но се стремя към най-качествените продукти в момента. Имам мерак за Д4 за него разгледах обстойно но нямам чак толкова средства, може би ще се спра на Д800е, може би.....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: BotsRevenge   
Дата:   16-01-14 23:26

Във фотосинтезис се продава втора ръка Nikon D3s. Докато не излезе D4s-а, няма по-безшумен про-апарат от този клас. Д4ката се оакза, че не е по-добра от Д3с-а по отношение на шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: tzl   
Дата:   16-01-14 23:35

До автора: Какво мислиш, че ще се промени в снимките, които си пуснал ако вземеш по-скъпо тяло? Говоря затова ако снимаш точно същите снимки в същите условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-14 23:44

Петък е! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: Vasilaki   
Дата:   17-01-14 00:21

tzl написа:

> До автора: Какво мислиш, че ще се
> промени в снимките, които си
> пуснал ако вземеш по-скъпо тяло?
> Говоря затова ако снимаш точно
> същите снимки в същите условия.

Снимкте които съм пуснал са обработени с програма, светлина, цвят, контраст, сенки, релеф , поокрасени са, не са оригиналните които съм снимал от самия фотоапарат, плюс това само една от тях съм направил с Никон останалите съм снимал с Самсунг. Та това което искам е добро тяло и стабилен обектив (което е по важно) с които да снимам и да не се налага да подобрявам снимките на компа след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: lion4e   
Дата:   17-01-14 00:39

Тази е покъртителна, D4 ще я направи от раз без да има нужда да обработваш после [smilie18]

http://www.bgphoto.net/photos/39723/o635255025493497500.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: rx   
Дата:   17-01-14 00:45

С уточнението, че не изпитвам грам завист към това, че имаш 7 бона за даване - твърд привърженик съм на правилото, че кеф цена няма, но обоснованието ти е нелогично - ако очакваш новия апарат да ти направи снимките по-добри, ще останеш дълбоко разочарован!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: stown   
Дата:   17-01-14 00:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: Vasilaki   
Дата:   17-01-14 01:07

Значи , няма ралзика м/ду апарати обективи от 1000лв и апарати и обективи от 10,000лв, тези от 1000 снимат толкова колкото и тез от 10,000, никаква разлика в качество, цвят, ефективност и т.н. Значи да не се хабя толкова

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: BoneFletcher   
Дата:   17-01-14 01:10

Vasilaki, аз казах каквото казах...

Ако не си разбрал колегите да преведа:

tzl: "До автора: Какво мислиш, че..." - казва ти, че не си готов за големия скок. Новият апарат няма да промени снимките ти.

lion4e: "Тази е покъртителна, D4..." - шегувка / гъбарка се и всъщност казва същото ( в кавички ), че D4 нищо няма да промени.

rx: "С уточнението, че..." - направо си ти го казва.

stown: "Vasilaki: Как можеш" - казва ти да запишеш курс. И аз ще го кажа.

Аз съм съгласен с колегите и продължавам да смятам, че повече от едно нексче не ти трябва, но ако си решил - вземи това D4 или D800 - чудесни апарати са, но имай предвид, че те ще остареят докато се научиш да снимаш ( без да се обиждаш ), за това по-рентабилно е да снимаш точно с D3100 и да почнеш от него да правиш стойностни кадри.
Какво означава "стойностни" ? Такива, които не са харесани само от роднините и приятелите. Такива, при които по-напредналите фотографи като ги погледнат не извъртат глава в другата посока, защото се притесняват да не те обидят.

Ако не си ходил на курс - запиши! Ще дръпнеш неимоверно много. Ще се срещнеш с истински професионални фотографи. Вероятно ще ти променят представата за фотографията!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: stown   
Дата:   17-01-14 01:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: BoneFletcher   
Дата:   17-01-14 01:13

Разлика между скъпи и евтини обективи и апарати има, но те не променят ЗАУ-то. За ЗАУ-то трябва ти да се постараеш, за да може то да се възползва от разликата между скъпа и евтина техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: gbdesign   
Дата:   17-01-14 01:35

Послушай Нели. D7100 е доста качествен скок, без да влизаш в преразход. После си накупи обективи и снимай. D800E е си е сватбарски фотоапарат и то за напреднали.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: sitaplast   
Дата:   17-01-14 12:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »