Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица-проблем
Автор: io_u   
Дата:   16-01-14 16:16

Здравейте приятели, не знам дали точно тук е мястото да споделя проблема си, затова се извинявам предварително, ИЗВИНЯВАМ СЕ!
Проблемът е следния: снимам с един OLIMPUS E-410 от 2007 година.До сега не съм имал проблеми, даже инвестирах във външна светкавица FL-36(супер снимки стават с нея), до тук добре![smile]
От два-три месеца обаче, снимките които правя със светкавицата, стават по-тъмни отколкото тези без светкавица(почти черни), а СВЕТЛИНА да те убие...!?! Не съм много на ти с техниката, но това се вижда и с просто око. Първоначално си помислих, че може би се е повредила външната светкавица, махнах я и направих няколко снимки с вградената-и..о, Боже!-същата работа-по-тъмни отколкото без нея, тук вече малко се изнервих и леко се ядосах,ама леко![smilie22]
Не че ползвам непрекъснато светкавица(понякога я ползвам за подсветка и да чистя сенки), но пък за какво ми е фотоапарат без светкавица!?[smilie11]
Иначе, апаратът си работи перфектно, направих хард-ресет, и на него и на светкавицата-никакъв резултат!
Просто моля всеки, който е имал подобен проблем, или има някакво решение,съвет,мнение по проблема да го сподели, ще се радвам![smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: Sokola   
Дата:   16-01-14 17:03

[smilie8] в какъв режим снимаш със светката

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: asahi   
Дата:   16-01-14 17:10

Или не ти работи коректно синхронизацията, или ти не работиш коректно с нея. Започни като начало от юзерския менюал.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   16-01-14 18:26

asahi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: io_u   
Дата:   17-01-14 08:21

Благодаря на всички отзовали се, значи с външната винаги снимам на manual, но и на авторежима е същото!С вградената го прави на всички режими-просто снимките са черни, а лампата стреля яко, даже и във FULL същата работа...нямам думи. А що се отнася до този синхронизатор, къде се намира той!? Ако някой знае нещо за това да пише или някакъв сервиз в Пловдив,каквото и да е...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: borisu   
Дата:   17-01-14 08:24

Прилича ми на отрицателна компенсация на светкавицата 1.5-2 стопа. Като си бърникал по копчалъците може да си го направил.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: io_u   
Дата:   17-01-14 09:00

Точно за това направих ресет и на фотоапарата и на светката, и нищо.Просто имам чувството, че затворът избързва, не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: Sokola   
Дата:   17-01-14 09:05

вероятно това е имал в предвид asahi като ти писа
не ти работи коректно синхронизацията

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: io_u   
Дата:   17-01-14 09:56

ОК! За сервиз ли е според теб, какво мислиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: victory13   
Дата:   17-01-14 10:16

"светлина да те убие" е субективно... отделете светкавицата и с принудително запалване я пробвайте при дълга експозиция с отрицатекна компенсация, най-добре в стая... като променяте разстояние до обекта ще получите някъде добре осветен кадър... закачате светкавицата на апарата и на пълна мощност от същото разтояние трябва да имате същия резултат... ако не, синхрона не е коректен...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица-проблем
Автор: io_u   
Дата:   17-01-14 12:49

Благодаря Ви на всички за мненията и препоръките, досега никога не съм имал проблеми, снимам на авто-настройки и стават перфектни снимки, не съм барал никакви настройки(пък и го прави и на вградената на авторежим), явно му е дошло времето на апаратчето да се повреди-както всяка техника,предполагам!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »