Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Някои заслужават да фалират
Автор: vladod   
Дата:   15-01-14 09:57

Днес, във фотото до пазара "Красно село", на ул."Хубча", ми заявиха, че за копиране приемат минимална поръчка 5 /пет/ лева. Т.к., все пак, ставаше дума за една снимка 13х18 - какво да кажа?
Аз знам какво да кажа - във времена, когато все по-малко се копират снимки на хартия, АЗ съм изпуснат като клиент, заедно с всички мои приятели!!!
Заслужават да фалират [shtrak]
-----------
Предполагам, че все още това фото е на ФОТОЛАН

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: asahi   
Дата:   15-01-14 10:33

Не го вярвам, честно! Да няма някаква грешка? Машина имат ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: cicomanco   
Дата:   15-01-14 10:42

Ако машината има резерв за 5 копия е напълно нормално. Иначе се получава така, че за едно копие се хаби хартия колкото за 5. Това е регламент на самото студио. Не е нужно да ти харесва. Обикновено такава поръчка преди се изпълняваше без проблем, но натовареността на машините беше неизмеримо по-голяма от сегашната.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: ZED   
Дата:   15-01-14 10:45

Сигурен ли си, защото и на мен не ми се вярва.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Uri64   
Дата:   15-01-14 10:53

Кое му е напълно нормалното? Това е абсолютна идиотщина...все едно да му кажат, че не може да си купи по-малко от 5 хляба.....Какво го интересува клиента, какъв им е бил обема на поръчките сега и какъв е бил преди???? Вярно си заслужават да фалират...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: iasen2   
Дата:   15-01-14 10:57

Като отидеш в Метро по колко кисели млека си купуваш . Аз като купувам ластик за гащите на мУделките , да не мислиш че ми дават по 10 метра . 1000 метра е най малкия кашон .

Понякога имате много странни разбирания за пазарната икономика и капитализма :)



Публикацията е редактирана (15-01-14 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Uri64   
Дата:   15-01-14 10:59

Ей така са разсъждавали динозаврите преди да измрат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Rand   
Дата:   15-01-14 11:05

Заслужавали били да фалират. Ако за печата на 1 снимка използват хартия за 5 наистина ще фалират.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mitku   
Дата:   15-01-14 11:12

Да фалират... бизнес по български. [smilie23]

П.П. "Метро" е едно... а квартална бакалийка е друго. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: jey6   
Дата:   15-01-14 11:12

Защо когато не ти харесва политиката на някоя фирма, тя заслужава да фалира?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Tonidi   
Дата:   15-01-14 11:17

Да пускат кепенците [smilie23]
По логиката на тука защитаващите ги трябва един хляб също да струва 5лв, едно кисело мляко също 5лв, една вафла ако му се дояде на детето - 5 кинта и т.н.....ай сиктер, много па богати станахме а [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   15-01-14 11:18

ами просто е...след такова отношение разочарованите клиенти ще си намерят друго решение - ще копират/печатат в друго фото, при приятел, ще си купят инкджет и така...пък динозавърът докато умира къде по-бавно, къде по-бързо, може да си се пита "защо застудя така изведнъж?" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: imitev   
Дата:   15-01-14 11:20


Заслужава, не заслужава...

Пазарът ще реши. Фирмата няма думата по този въпрос...

Реално при тези условия е неизбежно.

Може да се каже на клиента, че ако поръчката му е за по-малко от 5 лв. срокът за изпъление е 2 дни, но да му кажат че не може да поръча за по-малко от 5 лв. е грубо и неприятно.

Ако ми кажат на мен така -> не бих ходил повече там = минус един клиент за фотото...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: da.fo   
Дата:   15-01-14 11:20

Ако поръчката е експрес за 30 минути/1 час и няма никаква друга работа то загряването на химията(ток), и копирането излиза много по скъпо от цената на едно копие [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: vladod   
Дата:   15-01-14 11:20

Абсолютно сигурен съм !!!
Изобщо не ме вълнува каква им е политиката.
Аз съм от хората, които копират по много снимки, с мен от това място си тръгват още много като мен, след днешната случка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: vicking   
Дата:   15-01-14 11:23

не знам що се хабите, няма ли клиенти - неизбежно ще фалира, искате ли или не!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: Rand   
Дата:   15-01-14 11:29

Ако се е свил пазара, защото хората все по-малко печатат, то западането и фалита на част от фотоателиетата е нещо естествено. Възможно е работата във въпросното фото да е спаднала до толкова, че да го прави неконкурентно. Това е нормално. Не е нормална обаче злобата, която се усеща в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: iasen2   
Дата:   15-01-14 11:33

@Rand , и аз така мисля , не е нормално да се говори така който и да е било в бизнеса .

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: da.fo   
Дата:   15-01-14 11:36

Собственика на фотото може и да си го знае , че скоро ще затвори но поне гледа да не се "набутва" още повече с всяка единична поръчка и иска да се съберат поне 5 броя или да се изчака.
Vladod, не каза поръчката за експрес ли беше ?
Rand, наистина злоба струи от темата !!! Сигурно и банкет ще дадат някои ако утре видят фотото затворено.


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: ss_sgp   
Дата:   15-01-14 11:44

Tова каква услуга се предлага решава управителят. Клиентът има само правото като гласува с избора си да печата във въпросното място. Клиентът не може да задължи фирмата да работи на загуба само, защото на него така му оттърва, нали. Сигурен съм, че ако пуснат снимките по 1ст въпросният клиент ще е много щастлив.


Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: cicomanco   
Дата:   15-01-14 12:15

На народа колкото повече му расте работата, толкова повече се опитва да подражава на безсмъртните...Толкова ли ти е проблемно да си намериш друго студио, без да се опитваш да се правиш на интересен с нелепите си теми за фалит и др. при условие че въобще не си бил "в обувките" на собственик?
Купи си принтер па си принтирай! Поне са ти представили условията такива каквито са! Тоест отнесли са се коректно!
Поне може и ти да се отнесеш коректно с тях, вместо да се опитваш да прокарваш тъпата скандалджийска нишка толкова актуална на последък!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: mIRCata   
Дата:   15-01-14 12:44

vladod написа:

> Аз съм от хората, които копират по
> много снимки, с мен от това място
> си тръгват още много като мен

Така написано излиза, че сте редовен клиент на точно това фото, щом ще се махате и то клиент, който прави голям оборот на фотото. Би трябвало персонала да ви познава (не вярвам там да се сменят хората през месец, два), но пък от първия пост излиза, че може и да не е така, щом са отказали. Понеже ако ваденето на 1 снимка е инцидентно спрямо редовното вадене на много, не вярвам да са се направили на интересни - иначе наистина си ритат хляба. Другия вариант е инцидентно попадане на въпросното фото само за тази снимка и темата да е написана афектирано от отказа за копиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: uri64   
Дата:   15-01-14 13:13

Сега пък клиентите виновни...да си били налягали парцалите...да носели обувките на продавачите...злобни били...[smilie8]

Никъде по света няма толкова мъка, колкото в тоя форум [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: xfs   
Дата:   15-01-14 13:37

Не я разбирам тази логика с минималната поръчка, то така е много удобно, утре ще е 15 лв. минималната поръчка, после 25 лв. и така, и аз не бих стъпил при тях повече.



Публикацията е редактирана (15-01-14 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои заслужават да фалират
Автор: rx   
Дата:   15-01-14 14:02

Българина не знае как се прави бизнес. Всеки ден се убеждавам в това. Заслужаваме си да мизерстваме в тая кочина и да ни се подиграва света - както бойко борисов беше казал - гнусен материал сме и това е. Че даже се намират и поддръжници да защитават тарикатлъка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »