Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: pisko   
Дата:   09-01-14 00:51

Fuji X100 или Fuji x100s - Kой от тези два модела да предпочета? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: vga   
Дата:   09-01-14 01:04

X100s

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: djfroggy   
Дата:   09-01-14 08:55

Определено втория, обаче няма да го намериш все още под 2 бона. А ако ще даваш 2 бона, не знам дали да не помислиш за Fuji XE1 ползвано.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 09:22

Здравейте,

С Fuji x100s съм снимал за кратко, а х100 притежавам. И двете са превъзходни камери. х100 беше доста бавен и муден, но след редица ъпдейти /особено последния/ е друга камера /в положителна посока/. Имат различни по тип сензори, като различни хора имат различни предпочитания към всеки от тях. Определено ако изберете по-евтиния вариант, не мислете че правите какъвто и да е компромис, камерата е великолепна. Качеството на изображението и от двете камери е превъзходно.



Публикацията е редактирана (09-01-14 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: sohk   
Дата:   09-01-14 09:26

Как ми се ще да ти имам проблема :D [shtrak]
Аз бих взел Х100s при така поставеният въпрос.



Публикацията е редактирана (09-01-14 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 09:30

Само да добавя, ако ще купувате камерата от България и е х100 погледнете серийния номер. Добре е да започва с 2. Първите имаха дефект, от който пострадах и аз. Но и това не е проблем, защото фуджи имат обслужване на клиентите, за което други фирми могат само да мечтаят.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: Esper   
Дата:   09-01-14 15:43

iliyanb написа:

...
> и това не е проблем, защото фуджи
> имат обслужване на клиентите, за
> което други фирми могат само да
> мечтаят.

X серията на Фуджи доколкото зная не се внасят официално в България, така, че не разбирам какво точно имаш предвид.
Мисля, че всичко, което се продава по магазините като X100 и X100s е внесено по някакъв полуофициален канал от Технополис.
Моята гаранционна карта е именно от там, въпреки, че камерата не е купена от тази верига.
Увериха ме, че дребни неща се сервизирали на място, за по-сериозни проблеми се пращали в UK.

Тези неща не ми се виждат никак розови но се надявам и да не се налага да прибягвам до тях!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 15:46

Точно тези неща са супер розови, мойто ходи точно до UK и съм очарован от обслужването и отношението. По-добре да изчакаш няколко дни повече, а не да те обслужват некомпетентни дръвници.

Освен това в момента мога да кажа в кой технополис има читава бройка от по-късното производство, която гарантирано не страда от проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: danny_falin   
Дата:   09-01-14 15:51

a какъв е бил проблема с първите х100 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 15:56

danny_falin написа:

> a какъв е бил проблема с първите х100
> ?


Блендата остава в отворена позиция на f2.0 дори и да си я затворил до 11 да речем. Апаратът обаче мери като за 11 и снимката ти се преекспонира със съответните стопове. Решават проблема кардинално, като сменят целия обектив, където се намира и затворът, и на практика получаваш нова камера.

Правят го безплатно дори и извънгаранционно.



Публикацията е редактирана (09-01-14 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: Lycan   
Дата:   09-01-14 16:28

Така е моето х100 го смениха в германия въпреки, че беше втора ръка от англия и нямах никакви документи

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: Esper   
Дата:   09-01-14 17:50

iliyanb написа:

> Точно тези неща са супер розови,
> мойто ходи точно до UK и съм
> очарован от обслужването и
> отношението. По-добре да изчакаш
> няколко дни повече, а не да те
> обслужват некомпетентни дръвници.

Може да се погледне и по този начин но мен лично не ми харесва факта, че тези камери не се продават официално тук.
Когато я регистрирах в сайта на Fuji дори нямаше възможност да се избере регион България.
А опитвал ли си да купиш нещо за тези камери в БГ?
От няколко месеца имам актуално запитване за разни аксесоари от търговците.
Всички чакат отговор от "вносителя" за цени и май не са ги получили все още.
Друг е въпросът дали бих искал да ги науча но това е др. тема [smilie5]
Не че е особен проблем - аз напазарих каквото ми трябваше от ибей но все пак е дразнещо да се налага да поръчваш дори една батерия от на майната си.
На мен ми се струва доста тъпо да се продава толкова скъпа камера и абсолютно никакво предлагане аксесоари за нея в същото време!

Пък X100s не е като няма нужда от 2-ра батерия, която да е винаги под ръка... Никак не блестят с енергийната си автономност.
Но това всъщност е единственото, което ме разочарова в този модел.

Още един проблем, който е сравнително частен случай но все пак не е лошо да се има предвид.
Все още няма работещ RAW конвертор под Линукс.
Последната версия на rawtherapee отново не работи с RAW от x-trans матриците на Fuji, т.е: X100s и X20.
Кадрите от X100 и X10 се обработват без проблеми и с по-стари версии.

Тоест трябва Windows задължително ако човек възнамерява да снима и обработва RAW.Поне все още е така, за съжаление.
Аз нямам Windows в къщи и страдам [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 17:57

Сигурно си прав, но липсата на сериозен вносител не ме спира, когато искам сериозен продукт. За втора батерия си поръчах Hahnel от павилиона - да не кажа, че държи повече от оригиналната.

За rawtherapee и линукс не мога да коментирам, защото ползвам уиндоус и лайтруум.

А най-важното е, че камерите си заслужават. За аксесоари - само ибей. Тук какво ли има? Всичко е по заявка.



Публикацията е редактирана (09-01-14 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: Esper   
Дата:   09-01-14 18:06

Съгласен!
Камерата е такова бижу, че въпросните "неудобства" бледнеят!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: avasilev   
Дата:   09-01-14 18:10

x100s! Сега с новото обновление на софтуера е още по хубава. Вече може да виждаш къде си фокусирал и къде ти е фокуса, което прави корекцията детска игра. Иначе за камерата каквото и да се каже е малко.......

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: attempt   
Дата:   23-01-14 11:45

Повдигам темата, за да не пускам нова. Дано авторът не ми се сърди [beer]

Въпросът ми е кое би дало по-качествено изображение Fuji x100s или Olympus OMD E-M5 + 17mm f/1.8 MSC? Приравнените фокусни разстояния, размера и цената са горе-долу близки.

Интересува ме само изображението. Пренебрегвайки факта, че едното е с фиксиран обектив, а другото със сменяем.



Публикацията е редактирана (23-01-14 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X100 или Fuji x100s
Автор: Esper   
Дата:   24-01-14 09:56

Виж сравнение в dpreview... Например.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »