Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Alfa Romeo
Автор: botzi   
Дата:   29-12-13 00:06

Ихааа, чета и се чудя да се смея ли да плача ли .... Тук има повече авторазбирачи от фотографи бе и като ги гледам какви са фотографи не смея да си помислям какви автомобилни гурота са :))))
Ако имаш питанки за алфа ми пиши на лично ... Цени, проблеми, детски болести, ремап ...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: ivjordan   
Дата:   29-12-13 00:41

Цял живот карам италиански коли като личен автомобил (Фиат-и) и цял живот карам немски като служебни (Опел-и).
Ами, няма база за сравнение. Опел-ите са пълни кочини. Никакъв комфорт, кофти возия, кофти управление. Чупят се много често, а са редовно поддържани във фирмен сервиз.
За Фиатките лошо не мога да кажа, фул екстри, надеждни, здрави.
Естествено, налагат се ремонти, но са евтини и редки.
Доколкото "Алфа" са част от концерна "Фиат", бих заложил на такава кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lycan   
Дата:   29-12-13 02:59

след 33ката май всичко е фиат :)
много съм сменил но спомен ми е останал само от това poor man's ferrari

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   29-12-13 05:37


Продавам Мерцедес C220CDI, w203, авангард, комби, 5г-троник, 170К километра, току що е сменена за първи път цялата предница, съвсем "субективно" давам гаранция на предницата 100000к и 5 години, независимо от начина на каране.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: stown   
Дата:   29-12-13 06:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   29-12-13 10:00

Вчера си карам зад един фиат пунто от по-новите...

Като пусне мигач и натисне спирачка започват да му мигат отзад стоповете [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: djounsa   
Дата:   29-12-13 11:07

Аз карах Фиат и го продадох по простата причина ,че беше внесен от Австрия и за 4 години страшно много изгни пък и возията му беше една ... НО не мога да си крива душата италианците никой не може да ги бие по дизайн ! Возил съм се в алфа 156 и разликата между Фиат брава и нея във возията е много малка.За наще пътища с тея дупки и паважи съм се насочил към пежо 406 (да сега всеки ще почне да ги плюе,но смело мога да твърдя ,че с тва пежо съм видял в пъти по-малко проблеми от фиата за горе долу същият период от време!) Но съм си обещал оправят ли си возията пак ще си взема италианка!!!



Публикацията е редактирана (29-12-13 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: ludiakolio   
Дата:   29-12-13 11:45

Добри коли за добри пътища и добро гориво т.е. не са за БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Gruyu   
Дата:   29-12-13 11:55

Красивите коли и красивите жени имат скъпа подръжка![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: m57d30   
Дата:   29-12-13 12:06

имам приятел с 156 sedan 1.8 t.s. и предницата му постоянно е леш... от мотора оплаквания май няма, обаче окачването е леле мале, а цените са още по "леле мале"... интериорно спират да работят някои работи, лющят се покрития, чупят се пластмаски...

абе..италиянска му работа :D стой далече, те не случайно са след 2000 година и камара екстри за по 1500 лева :D

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: НАСОО   
Дата:   29-12-13 14:00

боци какво пречи да ги напишеш тука?

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: juslen   
Дата:   29-12-13 14:16

Деликатни автомобили са Алфите, искат грижа и качествени консумативи-там гориво, масла, части и т.н. и деликатна ръка да ги обгрижва [smilie5]

И хубави пътища, хубави коли са но няма ли ги тия неща налице и те като хубавите жени си отмъщават гадно [smilie5]

Затоваси вземи нещо немско, един мерцедес примерно да видиш що е то здраво добиче. Аз имам една старичка 124-ка комби дето сама не знае що нещо е премъкнала, по-здрава кола от нея не познавам. На 420 000 км а още няма основен ремонт, като цяло е много здрав автомобил. Eдин приятел се майтапеше с навъртяния пробег и казваше, че тъкмо се е разработила добре [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-13 14:33

Ще ме извинявате ама като чета какви неща се пишат...предницата била калпава...ми ти я прави с менте части в задния двор с ключовете от дедо пък се надявай да е здрава......

Не карам фиати от доста време.

От модела дето карам японски коли изцяло ново оригинално окачване поне 50 хиляди изкарва без никакви ремонти, а до 150 са малки неща.

Това дето обсъждате е сиромашка работа - хем да е здраво, хем да е евтино..ми няма такъв филм. Човека Ви написа подробен ценоразпис и график как се сменят на тая алфа части и кое колко изкарва, оригинал и добро менте...какво повече го дъвчете.

"Един човек имал Ланча и тя много се чупила. значи всички не стават...."...ми батко ти де я е правил тая ланча и с какви части?

Преди карах фият и купувах части горе долу сносни ментаци, гледах да са уж маркови....ми всяка година или две си правиш един ремонт на предница и не мрънкаш много. Е рейката беше оригинал и изкара 20 години....

Та това е работата. Хубавите неща струват пари. Слагаш си оригинални части при вносителя в неговия сервиз и изкарват бая време, слагаш ментета и ходиш редовно на майстор....сега ще почнат легендите за баце дето бил страшен майстор и с турски части и лепило прави чудеса....ми баце освен в ленгендите никъде другаде го нема.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   29-12-13 14:43

Жената на приятел си взе Алфа въпреки моите предупреждения понеже и аз сравнително скоро се оглеждах за кола. Не ви знам "доволните" алфаджии как я стискате тая усмивка и как успявате да я опазите тая глезена марка по българските пътища. Та сега всеки път като се видя с моя приятел, първата му приказка е да изпсува за поредния път в който получава дежа ву в магазина за авточасти. Има една приказка, че където правят спагети и минети, не се купува кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   29-12-13 18:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Колега, не ти е лесно дя избереш. Като гледам съветите стават все по-некомпетентни и германофилски. Става все по-забавно и следя с интерес темата. Надявам се не търсиш наистина съвет в български форум, а просто си пуснал темата за бъзик.
А иначе най-правилно е обобщил колегата "горещохлюв", ако мога да формулирам така:
Хубавите и евтините коли съществуват, но се продават поотделно!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: juslen   
Дата:   29-12-13 18:57

Съветите са си напълно правдоподобни и доста от тях са на хора имали и карали Алфа ромео-просто окачването им е деликатно и няма как да издържи на нашите разбити пътища. Aко се кара в Германия, Италия и т.н. няма проблем, но у нас просто се троши много често и затова се намират много запазени с full екстри за по 1500лв-щото всеки гледа да се отърве от подобен разбивач на джобове и нерви [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: agop4o   
Дата:   29-12-13 19:18

абе поне ще имаш повод да черпиш като се отървеш някой ден от нея[smilie3] .весели празници

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   29-12-13 19:18

Добреее, я сега прокоментирайте малко и това:

http://www.vwclub.bg/forum/viewforum.php?f=5&sid=6a4768434aaf1df7e924234108868356

Някой ще отрече ли, че думата с най-висока честотност е "Проблем"? Защо? Нима немските машини се развалят? Истински ще ме зарадва някой ако напише , че целият голф форум е подправен. Не спирам да се удивлявам всеки път, като някой напише "ония" коли са най-здрави, не се развалят 1000000 км. дрън, дрън.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lycan   
Дата:   29-12-13 19:23

:)
     Извинявам се за почерка, ама пиша с левия шарнир, че десният нещо ми потропва и придърпва на една страна - ако пиша с него, хептен няма да ми разчетете. А и малко недовиждам - изгоряха ми оригиналните италиански крушки на фаровете, сложиха ми китайски. Сега все едно съм не с фарове, а с кандилца...
     ... Това е дневникът на живота ми.

     Ден първи - Италия, 15.11.1998 г
     Чувам италианска реч - това е добре. Значи са ме сглобили италиански инженери. Сигурно съм "Ферари" или "Ламборджини". Е, айде от мен да мине - може и "Мазерати". Ще си отживея като аристократ!
     Ден първи - Италия, 15.11. 1998 г., в края на работния ден, в края на конвейера:
     Продължавам да чувам италианска реч - това е добре. Но виждам надпис "Алфа" на изхода на завода - това не е добре. Значи съм "Алфа Ромео" - скапах!
     Ден втори - Италия, в склада на завода на "Алфа Ромео":
     Само на два дена съм, а ръждата вече ме яде! Няма лъжа, няма измама - "Алфа Ромео" съм!
     Ден трети - Натовариха ме и ме карат към шоурума.
     Отчаян съм - не само че съм "Алфа Ромео", но и ще ме карат в Италия!
     Ден четвърти - Милано, Италия:
     Навсякъде чувам италианска реч. Шарнирите ми треперят от ужас, акумулаторът ми ще гръмне от напрежение - италианци ще ме карат! Едно семейство вече се спря на мен... Къш-къш-къш! Господи, дано да не запаля от първия път и да ми се размине.
     Ден четвърти - Милано, Италия:
     Мамка му, нали все пак съм италианска машина, запалих от първия път и ме купиха! Семейство Олдани - луди, млади, с две лигави жабарчета-олигофренчета, които започнаха да акат, да пикат и да се боричкат по велурените ми седалки. Ех, защо Вермахта не мина и през Италия някога!?
     Ден пети - Милано, Италия:

     Не е истина как кара тоя италианец! Мислех, че ще съм семейна кола, а станах състезателна - от "Формула" 1! Жална ми майка на съединителя и скоростната кутия!
     Ден шести - магистралата Милано-Торино:
     Започвам да се съмнявам дали съм с двигател 1.6 или 3.6!? Защото преди малко изпреварих едно "Ферари" - а скоростната ми кутия още не се е разпаднала!
     Ден шести - магистралата Милано-Торино, на бензиностанция:
     Видях се с една "Алфа Жулиета", който уж с бензинов двигател, пък тракаше, като че е с дизелов. "Защо така бе, сестро!?" А тя, горката, ми изстена: "Защото не са ми сменявали маслото от 5 години!" Шарнирите ми пак стрепереха, от страх щях да изпикая целия бензин, който Олдани ми зареди...
     Ден десети - на градско в Милано:
     Мама мия, сеньора Олдани ме подкара! Мислех, че съм състезателна кола, оказа се, че съм каскадьорска - минавам на червено, на жълто, на стоп, на обратно движение... Само на автосервиз не минавам, а всичко вече ми тропа!
     Година първа:
     Карам с половин картер масло - двигателят загрява, Олдани - не!
     Година втора:
     Карам с по-малко от половин картер масло - двигателят загрява, та прегрява, Олдани - не!
     Година трета:
     Карам без масло, а се чувствам... смазан!
     Година десета:
     Ни жив, ни умрял съм - значи съм "Алфа Ромео"!
     Година петнадесета:
     Умрял съм - значи отивам в България!
     Година петнадесета, ноември, Горубляне:
     Умрял съм, но ви убеждават, че съм жив и вие вярвате - значи сте българи!
     Година двадесета:
     Умрял съм и никой не вярва вече, че съм жив - значи отивам в Перник!
     Година двадесета, минавайки на червен светофар в София:
     Безсмъртен съм! Затова на задното ми стъкло е залепен надпис "NO FEAR!" А регистрацията ми е пернишка...
     п.п. Ще се видим в Ада!..

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   29-12-13 19:29

"Година двадесета", но все още вървиш. Даже и без масло. Красноречиво! (намирисва на раклама)
"Ръждясал първия ден", да не си Опел? (сори за богохулството)



Публикацията е редактирана (29-12-13 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-13 19:39

Темата си е забавна и поучителна, но за да я свържем малко с фотографията - едно наблюдение:

В този форум преобладаващото число хора снимат с DSLR-и, па макар няои да не са от най-висок клас, а други да са втора ръка. Всеки "голям черен апарат" със скромна колекция от 2-3 обектива струва колкото (или повече от) обсъжданата кола! И тази фото-инвестиция не е за професионално изкарване на насъщния (там идва доста повече), а главно за хоби!

Изненадан съм, че толкова хора инвестират в хобито си повече, отколкото в колата, с която пътуват всеки ден. И от която зависят здравето и нервите им, свободното им време (за хобита :) а понякога - и живота им!?

Нещо с приоритетите не съм дорасъл да разбера, май...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   29-12-13 20:54

Сори за може би шовинистичното изказване, но предпочитам Субару или Тойота на 10г., вместо нов Опел, Фиат или Алфа...
Въпрос на лична преценка!
Карал съм какво ли не и в СОТ-а, и в Рент-а-кар...винаги най смотаното е било Опел, френско и италианско![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   29-12-13 21:02

Като гледам тук бая разбирачи на Алфа има лошото е, че нито един несъм видял на нито един Трак дей на Калояново. Карам Алфа от 5 години едно мога да кажа за тази марка - не е за всеки още по малко пък з аразирачи като cicomancho карайте си оплеите и голфовете не се занимавайте с Алфа това е кола с дух който масовия шофъор никога няма да разбере Алфа е кола със споретн дух и нрав друго си е да чуеш как реве туйн спарк - хубавата алфа е подържаната Алфа .Така за разбирачите да кажа: ходовата част на Алфа не за голфаджии и опелисти та дори и бемвисти , коъто кара хонда знае за какво става на въпрос горен долен носач и стаб щанга- резултата е удоволствие от шофирането , особено имаъки предвид и късата рейка( по спортно ориентирана) секи един момент знаеш какво се случва под теб. Да ходовата част е по лабилна за бг деъствителността но пък и това си има решение - полиеритан му с еказва момечета (разбирачи). За моторите бензиновите : туин спарка е двувалов мотор с много мощ и вис система за жкарване на допалнително жъздух при опеделени обороти (още мощ) коъто кара алфа с масло неподходяшо за тази марак има нон стоп ядове с мотора или пък си мисли че с свещи за 60-80 лв ще кара алфа няма ка да стане момчета козата си иска пръч е казал българина :)
Другото нещо което е препорачително за алфа е хубавия бензин обича аз кола 100 октана защото при лошо гориво почват ядове с мотора . За JTD (disel)моторите едно мога да кажа - наъ добрия дизел за момента е този няма японци няма немци и французи ако някой може да извади повече коне от дизел с ремап и външни интервенции без да отваря мотора му свалям шапка - защото JTD може наъ брутално здрвия и вървяш дизел - имаm 1,9 jtd бая коли съм наказал с него ( е верно е ,че е пипано )ама и понавървява и е адски некапризно и икономично . И вкаря на моето адски ядосано послание едно мога да ви кажа като луд Алфист с 2 алфи и един Фиат браво Абарт ако трябжа д асе пазите от нещос свързанос афа е от калпави майстори а не от алфа - Алфа неможе да я парави подържа всеки гаражен майстор на голфове фордове опели,аудита пасати и тн.

П.с. Никога не си земайте алфа ромео с JTS мотор - този мотор е проблемен и няма нищо общо Алфа това е морор на опел

Алфа ромео е в моето сърце и аз винаги ще карам Алфа, защото я обичам тази марка!!! [cool] [cool] [cool]

Само за инфо да ви кажа, че първите Ферарита са били всъшност Алфа ромео - Ензо ферари е бил пилот на Алфа Милано - запознатите знаят за какво говоря



Публикацията е редактирана (29-12-13 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: qavkata   
Дата:   29-12-13 21:08

Вягаййййй далеч от 3те ФФФ. вземи една нисан алмера или примиера 2001 и ще си ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lycan   
Дата:   29-12-13 21:26

paparak_ivi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »